Z indonéské Surabaji vypluje loď naftařské společnosti Petrox, která míří k malému ostrůvku, slibujícímu nová bohatá ložiska ropy. Na palubu však pronikne černý pasažér, paleontolog Jack Prescott, který je přesvědčen, že na ostrůvku čeká na své objevení dosud neznámý živočišný druh. Cestou přibude na palubu také krásná trosečnice Dwan. Ta je po přistání u břehů ostrůvku unesena z lodi domorodci, kteří ji chtějí obětovat Kongovi, obrovské opici žijící za vysokou hradbou. Je zorganizována záchranná výprava, která se vydá do tajuplné části ostrova obývané podivnými tvory. Dívka je zachráněna, ale protože naděje naftařského bosse Wilsona se ukázaly jako liché, rozhodne se ziskuchtivý naftař King Konga ulovit a vydělat aspoň na něm, jako na ojedinělé atrakci. Přes varování Prescotta je gigantický op uspán a převezen do New Yorku. Při okázalé show se však rozběsní, utrhne se z řetězů, jimiž je spoután, zmocní se Dwan a prchá. Ničí při útěku vše, co mu přijde do cesty, aby nakonec skončil na střeše mrakodrapu v domnění, že dívku chrání. (TV Nova)

wito

len tolko, ze je to jeden z prvych filmov, ktore som videl v kine a dojal ma k slzam. na dej si uz nepamatam... ()

Marfab

dabing Paulové je opravdu otřesný,každý druhý by byl stokrát lepší.jinak na tu dobu efektivně dobré ale příběh se vleče,doplněm zbytečnými prodlužovacími scénami. ()

darthhokro

Nostalgie jako blesk, vůbec první film s kingongem co jsem viděl. A Jessica jaký to bylo roztomilé koťátko :) Triky byli oničem už tenkrát, bych dokonce řekl že originál z roku 1933, na tom byl o fous líp :) Ale i přesto pěkné 4. ()

Knor

Není to taková bomba, jak si pamatuju z dětství, ale docela to ujde. V této verzi je příběh mírně přepracovanej a upravenej do ,,reálnější" podoby. Efekty působily spíš úsměvně a herecky taky nic moc s vyjímkou Jessicy Lange, na kterou je radost pohledět. ()

MAAUZ

Na tenhle film vzpomínám v dobrým... Tenkrát v dětství mi operovali zadek v nemocnici a já pak musel být týden ve špitále. Zatímco já ležel na lehátku, v TV vyšlhal King Kong na mrakodrap a zařval! ()

Shitonit

Tenhleten kong, byla taková milá něžná opička, které chybělo opíče, tak si adoptovala tu slečnu a nosila si ji všude sebou. Vše bylo ok, dokud nepřišli amíci a opičku nenasrali. Bohužel, v tý době bylo nutný ukazovat amíky jen jako vítěze, tzn... opičku sejmuli a nakonec sežrali. ()

anyonecek

Pěkné prostředí a pěkná velká opička. Viděl jsem to naposledy jako malej před několikati lety, ale i tak mi to dostatečně uvízlo v paměti a pokaždé, když jsem tento film viděl, tak to byla skvělá podívaná. ()

Johniii

Mě se tento opičák líbí více, než o mnoho let novější Jacksonův. A zjistil jsem, že Jessica Lange byla kočka. ()

Dzony

Kam se hrabe King Kong z roku 2005. Toto je, na svou dobu, výborné. Ale je fakt, že mám vzpomínky z dětství..... ()

mrclTV

Originál je len jeden. Snaha bola, ale na filme mi vadí nejedna vec. "Kráska" je skutočná kráska, ale aj zároveň aj strašne otravná a hlúpa postava. Normálne som fandil, že nech si ju Kong zožerie. Ani z trikovej stránky to nie je bohviečo. Čo z toho, že Kong vyzerá oveľa realistickejšie, keď ostatné efekty sú na tom snáď horšie ako v pôvodnom filme? Napríklad scéna s kmeňom cez priepasť vyzerá poriadne amatérsky a odfláknuto. Celkovo sa na ostrove zdržíme len minimum času a hneď sa uteká k finále, ktoré vôbec nemá štýl a veľkoleposť pôvodného filmu. ()

knihovna

Taková klasika z mého dětství. Ale stejně je to zajímavé: diváci, kteří fandí Kongovi který zbourá půl města a pobije spoustu lidí jsou nejspíš ti samý, kteří by s chutí vystříleli vlka, medvědy a kance, přestože ti, zcela evidentně maximálně roztrhají ovci, rozbijí úl, nebo pošlapou pole. Zajímavý dvojí metr. ()

JosefTomas

Na filmu se podepsal už čas. Efekty z pohledu moderního diváka přijdou dosti zastaralé a dnes je kde jaký green screen pošle k ledu. Navíc je Kong celkem děsivý, takže super. Jen tu správnou verzi vidím až po roce 2005, kde je Kong pod dohledem Petera Jacksona. ()

ric

V době své největší slávy mi ten film "trestuhodně" uniknul, proto jsem se snažil při nedávném TV opakování přimhouřit oči jeho morálnímu zastarání, nicmnéně to fakt nešlo. S klidem řeknu, že titul klasika si u mě vysloužily jiné snímky. ()

Zemřel herec Charles Grodin

Zemřel herec Charles Grodin