poster

Ghoul

 • slovenský

  Ghoul

Horor / Thriller

Česko / Ukrajina, 2015, 86 min

Režie:

Petr Jákl ml.

Scénář:

Petr Bok, Petr Jákl ml.

Kamera:

Jan Šuster
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • jonyyy
  ****

  Bohužel mám FF hororků nakoukáno docela dost a v poslední době mě už začínaly nudit. Na druhou stranu, Ghoul je naprosto srovnatelný s obdobnými americkými díly a v tomto subžánru dosahuje průměru, né-li lehkého nadprůměru. Mám-li být zcela objektnivní, za film dávám 65 % (přijít s tím o 5 let dříve, tak víc) a ten kousek do 4 * přidávám režisérovi za shanu (úspěšnou) přiblížit se holywoodu a za to, že se snaží v té naší krásné, leč žánrově omezené zemi, natočit i něco jiného, než jen hořkou komedii. Jen tak dál Petře.(18.7.2015)

 • HoneyBunny
  ***

  Scénář plný klišé a logických kiksů, ale víte co... tenhle film funguje. Jákl režii zvládl a co se týče atmosféry a napětí, tak Ghoul je nejlepší český horor/thriller za dlooouhé roky. Coby klasický oddechový horůrek dokonce tenhle film převyšuje kvanta svých amerických konkurentů. Vlastně jsem byla až překvapená, že tenhle film mě nenudil, ani intelektuálně neurážel. Palec mírně nahoru.(1.11.2015)

 • 666teen
  ***

  Další Lesní Kamerotřas, tentokrát made in (skoro) Czech Republik. Nic nového pod zemí, ani na dáče. Popravdě ta třetí hvězda je pouze za odvahu(nebo drzost?) něco takového vůbec zkusit.(8.7.2015)

 • troufalka
  *

  Po slibném Kájínkovi o několik levelů níže.(4.11.2015)

 • Beckett51
  ***

  Všude jsem slyšel "To je hroznej film, musela jsem odejít z kina.", "To je příšerný, taková hnusná atmosféra a ty hrůzostrašný obličeje na kameře a lekačky. Bála jsem se potom jít domů z kina a dva dny jsem nespala.", "Chtěla jsem jít na 50 odstínů šedi, ale přítel chtěl jít na tohle a tak jsme šli na tohle a v životě už s přítelem nejdu do kina." ...... Tak teď nevím, jestli jsem už tak hororu-vzdornej nebo jestli jsou většina mých známých vypatlanci co v životě neviděli horor. Jako chápu, že v kině to je asi trošku jinej zážitek, než doma na zaprděný židli s čipsama v držce, ale zase takovýchdle found-footage není opravdu málo a jediný co na tomhle filmu bylo fakt "on the edge" byly lekačky, protože zvukař se očividně nudil, tak musel vždycky při náhodném objevení bot ve sklepě, mouše před kamerou nebo stínu v okně hodit 10000% zvuk nahlas. O tomhle je bohůžel většina dnešních hororů - způsobit divákovi infarkt a náhlé povolení svěrače bouchnutím dveří nebo zafoukáním větru, který doopravdy není vítr ale duch sériovýho vraha. Ale abyste si o mě nemysleli, že jsem úplnej debil (což nevylučuji), osvětlím své tři hvězdy. První hvězda: Je to první český horor (sic bez českých herců, ale...), na který se dalo dívat. Druhá hvězda: Atmosféra byla přeci jenom docela fajn. Třetí hvězda: Mám rád found footage..... a asi taky proto, že nejsem příliš náročnej divák.(5.7.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace