Toto nemá šancu získať oscara za best picture. Nikdy. Ibaže by som sa mýlil.(16.1.2016)

Zajímavý film na téma, které nemusím, ale zde bylo zpracováno divácky vděčně a díky fajn hercům se na film kouká vcelku příjemně. Zklamal Bale, který mi zde lezl krkem a Pitt, který nedostal příliš prostoru, za to Gosling a Carrel vynikající. Finále jsem čekal vypjatější a doufal jsem alespoň v nějaké Bum, což se nestalo.Přesto silnější 3.Žánr komedie mi zde příliš nepasoval:) 65%(14.12.2016)

Sázka na nejistotu přináší snímek "based on true story", který je od začátku do konce natřískaný brilantně napsanými dialogy, které mě ani na chvíli nepřestaly vyvádět z úžasu nad tím, že něčemu takovému někdo dokáže rozumět, a hlavně, že herci si to všechno dokázali zapamatovat:) Plejáda hereckých osobností hvězdných jmen i těch ne tak Mega slavných odvádí výborné výkony, v čele se Stevem Carellem, jemuž postavička výbušného chlapíka sedla jako šitá na míru. Ryan Gosling v roli vypravěče, s černým přelivem, i Brad Pitt (už zase jí:) zastávají poněkud klidnější charaktery. A Patrick Bateman přestal poslouchat Huey Lewis and the News a Phila Collinse, Dorsiu vyměnil za "vůbec nějaké to jídlo" a dal se na drsný metál. Kancelář se mu otřásá v základech pod tíhou metalových nářezů od Metallicy a Mastodon, zatímco občas napíše na tabuli nějaký výpočet, na který během dní i nocí přišel. Nějaký spánek je tu na vedlejší koleji. Potěšila role Finna Wittrocka i jeho parťáka. Všichni ti kravaťáci se zápalem diskutují o AAA, BB a COD a já hltala každý dialog i scénu, aniž bych věděla, o čem se vlastně baví. A bylo mi to jedno. Člověk se i tak může přiučit, aniž by něčemu z toho porozuměl:)(22.5.2016)

Nejlepší filmová powerpointová prezentace, jaká byla natočena. Režijně, střihově (Ejznštejnovi by ukápla slza), scénáristicky, herecky (Bale a Carell jsou fantastičtí) geniální. 130 minut čistého mrazení v zádech z toho, jak je náš svět v prdeli a jak to všichni ví a jen se na tom snaží vydělat. Informace, která není až tak průlomová, ale to jak ji film prezentuje je neskutečně působivé a děsivé a 100% zábavné. Můj letošní favorit na Oscara a to byl rok 2015 nevídaně filmově kvalitní. "This level of criminality is unprecedented even on fucking Wall Street."(3.1.2016)

Rozpočet $28miliónovTržby USA $70,172,601Tržby Celosvetovo $132,237,016Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ tak režisér Adam McKay ma ani v tejto dráme neohúril rovnako ako pri jeho plochých komédiách, za celý čas ma to nedokázalo nejak viac upútať, tento štýl podania príbehu bol až príliš chladný k divákovi na to aby si z toho mohol odniesť niečo viac, než chomolec informácii. ktorým v dobrej polovici nie je vôbec dobre rozumieť, porozumieť /45%/(20.1.2016)

• Steve Carell

• - Postava Michaela Burryho (Christian Bale) si většinu filmu pouští nějaké metalové nahrávky. Za zmínku stojí velice často přehrávaná Metallica s písněmi jako "Master of Puppets" a nebo "Enter Sandman". (vyfuk)

• - Režisér požádal Steva Carrella, aby přibral okolo 10 kilogramů, protože Mark Baum, kterého hrál, měl nadváhu. Herec tak učinil. (Mertax)

• - V momentě, kdy naštvaný investor Lawrence (Tracy Letts) rozrazí dveře sídla Scion Capital (fondu Michaela Burryho, kterého hraje Christian Bale), zvedá právě vedle dveří telefon skutečný Michael Burry s hláškou: "Michael Burry´s office". (anderz)