„CHCI SHORTOVAT TRH S NEMOVITOSTMA“. … „VÁŽNĚ? ALE NEMOVITOSTI JSOU PEVNÝ JAK SKÁLA.…“ /// Strašidelná porce finančních keců, kterou (když je nejhůř) dostatečně vysvětlí třeba Margot Robbie v bublinkový koupeli… takže odlehčenej (a pravdivej) pohled na finanční zvrácenost, ve který logika připomíná šílenství a která vás přehledně provede shnilým systémem, narvaným prachama daňovejch poplatníků. Hvězdný obsazení nebylo třeba, páč tenhle vejlet do let, kdy bankovnictví přestalo bejt nuda, si bohatě vystačí s fakty. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu „Big Short: V útrobách stroje zkázy“, kterou v roce 2010 napsal Michael Lewis, neznám. 2.) Michael Burry, Jared Vennett, Ben Rickert a Mark Baum jsou moji kámoši. 3.) Thx za titule „fridatom“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(28.5.2016)

Inspirace od Vlka z Wall Street (vedení herců, dynamika), skvěle zvolení protagonisté a Steve Carell, který hraje mě. Srdcovka pro lidi z branže a recipienti, kteří tomu nerozumí, budou hořekovat nad tím jak je tam málo příběhu a jak je to moc o číslech a hypotékách.(24.1.2016)

• NinadeL

Všechny tyhle filmy vypadají naprosto stejně a za chvíli splynou v jeden iBoyle. I když tady to mělo alespoň ty WTF vtípky se Selenou a spol. #čsfdprojekce(5.1.2016)

Chce to být strašně epické jako Vlk z Wallstreet a zároveň děsně rekonstruující a uvědomělé. Výsledkem je perfektně obsazený hraný dokument s takovou salvou odborných termínů z bankovnictví a hypotečních úvěrů, že jsem po hodině sledování zoufale čuměl na obrazovku a vzdal jakékoliv snahy pochopit všechna ta zlodějská zákoutí amerického bankovnictví, jeho vlivu na celosvětovou ekonomiku a co se vlastně aktuálně děje hlavním postavám. CDC (nebo co to bylo za zkratku), CDC horší kvality, CDC na druhou, CDC zabalené do jiného CDC, stávajícího z neprodejné CDC, rating AAA, rating B, rating BB, rating vysraného hovna Trumpa kandidujícího na prezidenta, to vše na druhou... Kurva, STOP! Od toho se snad studuje vysoká škola daného oboru (OK, v USA to může dělat i pošťák), snad si fakt nemysleli, že se v tom zorientuju za dvě hodiny monologů a dialogů herců a budu říkat: "No to snad nemysleli vážně, ty bankéřský svině, fuj, fuj, fuj!"? Důvod, proč hypoteční úvěry v USA dokázaly položit ekonomiku celého světa je předpokládám prostý, "normální" lidi jim nerozuměli, neměli na ně a přesto si je houfně brali, díky tomu si s nimi bankéři mohli vytírat prdele a z úroků živit milenky po celém světě. Pokud se pak pro ty samé lidi natočí hollywoodský film, budou na tom úplně stejně jako s vlastní nesplatitelnou hypotékou, nebudou tušit, která bije. Vysloveně film určen pro úzký okruh diváků, kteří danému oboru rozumí a dokážou v tom vidět všechno, co tvůrci chtějí aby v tom viděli. Případně film pro pozéry, kteří nebudou tušit, která bije, ale budou předstírat, že to úplně všechno chápali na základě pochopení té desetinné čárky u procent, které čmáral Bale na tabuli. Já v tom viděl asi každou druhou věc, z matiky jsem měl na střední vždycky čtyřku, dokud jsem nezačal chodit na doučování, to jsem pak dokonce dostával i jedničky, tak co po mě zatraceně chceš, Adame McKayi? 55%(15.1.2016)

Najlepší film o kríze. Od začiatku to visí vo vzduchu a postupne padá, takmer úplne len skrz príbehy bankárov a i tak tú paniku skoro až fyzicky cítite. Bale na oscara(15.1.2016)

• - Ryan Gosling (Jared Vennett) nosí ve filmu paruku a na obličeji falešné opálení, které má během filmu různé odstíny. Carrell (Mark Baum) má ve filmu odbarvené obočí a paruku. Paruku nosí také Christian Bale (Michael Burry). Brad Pitt (Ben Rickert) je jediný z hlavních představitelů, který ji neměl. Místo toho byl pro svou roli ostříhán, a to schválně špatně. (Mertax)

• - I když by se mohla postava Bena Rickerta (Brad Pitt) považovat za klíčovou a hlavní, tak se ve filmu objeví skoro až po 45 minutách. (vyfuk)

• - Režisér požádal Steva Carrella, aby přibral okolo 10 kilogramů, protože Mark Baum, kterého hrál, měl nadváhu. Herec tak učinil. (Mertax)