Pokud máte problém i s běžným daňovým přiznáním, budete se v termínech ztrácet, i kdyby Margot Robbie z té vany vylezla úplně. Na druhou stranu, takhle precizně vést herce a pak si stotřicetiminutovou konverzačku nechat sestříhat do takhle dynamického celku, který nenudí, i když mu ve finále vlastně nerozumíte, beru jako unikátní ukázku režijních schopností. Od režiséra prvoplánových komedií slušný posun.(16.1.2016)

Mimořádná jízda přílivem nedávné finanční katastrofy. Viděl jsem sice INSIDE JOB a prošel si tou dobou komplet studiem na ekonomce, i tak jsem byl teď v tom bordelu cenných papírů místy celkem bezradnej - rád si dočtu a podívám na BIG SHORT opětovně, protože tu sakra stojí za to o nic nepřijít. Bál jsem se nějaký sotisfikovaný suchárny, teď furt ještě žásnu nad tak zajímavou, hravou, zábavnou a provokativní "slideshow" formou, která spolu s top herci (především 3x sláva téhle trojici) a nářezovým soundtrackem zakončeným peckou Led Zeppelin, udělala i tak náročnou látku krásně stravitelnou. McKayho bohatá komediální praxe v tom zapadá dokonale. Jsem na hraně pěti hvězd a jen mi to celý připomnělo na co se tak lehce zapomíná - jak fascinující je tahle doba a náš svět. "Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry."(4.1.2016)

Na mňa príliš iba o hypotékach a bankách. Chýba tomu hravosť a odlahčenosť Vlka z Wall Street, ktorý by pobavil, aj keby ste ho videli v čínštine. Pri textových informáciách “kde sú teraz” bez fotiek postáv v záverečných titulkoch som podľa mien nevedel, o koho sa jedná. Herci ale super, najviac prekvapil Carell, ktorý má z ľahkých komédií nakročené do charakterného herectva.(7.1.2016)

Nejlepší filmová powerpointová prezentace, jaká byla natočena. Režijně, střihově (Ejznštejnovi by ukápla slza), scénáristicky, herecky (Bale a Carell jsou fantastičtí) geniální. 130 minut čistého mrazení v zádech z toho, jak je náš svět v prdeli a jak to všichni ví a jen se na tom snaží vydělat. Informace, která není až tak průlomová, ale to jak ji film prezentuje je neskutečně působivé a děsivé a 100% zábavné. Můj letošní favorit na Oscara a to byl rok 2015 nevídaně filmově kvalitní. "This level of criminality is unprecedented even on fucking Wall Street."(3.1.2016)

Trochu Margin Call, trochu Vlk z Wall Street, trochu John Oliver... Pelmel, který proti všem předpokladům drží pohromadě a není sázkou na jistotu. Naopak, McKay má k těžko uchopitelnému tématu sympaticky podvratný a prodivácký přístup, který je možná až příliš rozlítaný (ovšem zase je to i díky tomu dynamické jako máloco) a kde "každý z hvězdného ansámblu chvilku tahá tu svou pilku", ale ve výsledku se mu podařilo natočit film osvětlující finanční krizi tak, aby fungoval po dramatické i komediální stránce (v těch nejlepších momentech pak v rámci stejné scény) a ještě k tomu byl srozumitelný i finanční hatmatilkou nepolíbeným.(16.1.2016)

• - Postava Michaela Burryho (Christian Bale) si většinu filmu pouští nějaké metalové nahrávky. Za zmínku stojí velice často přehrávaná Metallica s písněmi jako "Master of Puppets" a nebo "Enter Sandman". (vyfuk)

• - Pôvodným celým názvom filmu bol názov The Big Short: Inside the Doomsday Machine. (MikaelSVK)

• - V jednom zábere je možné vidieť reklamu na seriál Stitchers, pričom tento seriál sa vysiela až od roku 2015. (Kaceris)