„Truth is like a poetry. And most people fucking hate poetry...“ Peníze nejsou jako pára nad hrncem. Pokud někde zmizí, na jiném místě se zase objeví a vy, hluboko v srdci čekajíc na konec světa, tam můžete být. Jen pak prosím kvůli důstojnosti těch chudších netancujte.. V salvách finančních terminologií a spekulantského žargonu se bude dokonale orientovat asi jen pár vyvolených, ale ten celkový obraz morální pustiny nemůže minout nikoho. Podobně zábavně jako v šelmě z Wall Streetu se ukazuje, jak sexy mohou být peníze těch druhých, nicméně u Big Short si cením důraznější přítomnosti apelu, že tudy by cesta vést neměla. Miluji poezii…(22.4.2016)

• VášaVF

Tenhle snímek měl dostat Oskara v kategorii nuda roku a ne za (pro mě zcela nepochopitelně) scénář. Přiznám se, že jsem na to koukal kvůli hvězdnému obsazení a to asi byla chyba. Ještě by mě zajímalo, proč je film v kategorii "komedie". Co na tom mělo být vtipného? Asi to, že striptérka měla hypotéku na 4 baráky.(5.5.2016)

"Viem, že ničomu nerozumiete, preto vám to vysvetlí Margot Robbie vo vani." No, nepomohlo. Ničomu som nerozumel. Ale viem oceniť svižne natočený a s chuťou zahraný film, ktorý nerobí kompromisy pri vychádzaní v ústrety divákovi.(17.1.2016)

Celkově asi tak srovnatelné s Margin Call. Pochválit se dají vyložneně sympatické a zábavné pokusy o polopatické vysvětlení jistých aspektů daného problému, bohužel co se obsahu týče, vše už znám odsud, což zase já považuju za nejlepší film o krizi. Bale fajn, super hudba....na film o takové nudě je to natočený hodně dobře. 75%(29.1.2016)

Hm, takže voda…Jeden by řekl, že tohle nezáživné (jakkoliv skutečně důležité) téma nejde rozehrát na celé 2 hodiny a přitom publikum totálně neunudit. Jenže Sázka na nejistotu člověka přesvědčí o opaku, i když místy přece jen ztrácí dech. Dokud si „jen hraje“, tedy sází na humor, je naprosto excelentní. V těchto momentech skutečně královsky baví (nejvíc jsem se asi rozchechtal u „kluka z Číny“). A to platí i o hercích (vládnou Bale a Gosling). Jenže ve chvílích, kdy film jede zcela na vážno, mu jakoby trochu dochází šťáva. A nepřispívá tomu ani armáda (pro „normálního“ člověka) nic neříkajících termínů, které se sice tvůrci snaží co nejvíc vysvětlit a přiblížit publiku (právě i pomocí toho humoru), jenže ono to ve výsledku prostě moc nejde, zvlášť, když Sázka na jistotu vyžaduje takřka stoprocentní a neustálou divákovu pozornost. Na druhou stranu, tu základní (důležitou) myšlenku pochopí každý, o což jde (a mělo by jít) především. Celkově dávám solidní 4*, ale s upozorněním, že by se na film měl člověk dívat nejlépe odpočatý a koncentrovaný.(13.7.2016)