Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Cervenak
  ****

  "Viem, že ničomu nerozumiete, preto vám to vysvetlí Margot Robbie vo vani." No, nepomohlo. Ničomu som nerozumel. Ale viem oceniť svižne natočený a s chuťou zahraný film, ktorý nerobí kompromisy pri vychádzaní v ústrety divákovi.(17.1.2016)

 • HoneyBunny
  ****

  CDO a swapy jsou pojmy, které mi nic neříkají, ale tenhle film naštěstí dokáže relativně dobře vysvětlit ekonomické pozadí krize a... ajaj, je to hodně depresivní. Ne film sám o sobě, ten je sarkastický a nekompromisní, ale když si uvědomíte, do jaké míry svět ovládá hloupost a touha kravaťáků z bankovního sektoru po bytech v Aspenu, jachtách a jaguárech (to není klišé), tak musíte jen kroutit hlavou. A idioti jsou tu jak ekonomičtí analfabeti, kteří ji vezmou hypotéku na dům s bazénem, který nikdy nemůžou splatit, tak bankéři, kteří podvádějí a lžou, jen aby se kolo ekonomiky točilo dál. Depresivní, ale poučné. Tenhle film je hrozně důležitý, protože pojmenovává, co se tenkrát stalo, a pojmenovává to přesně. Jenže, jak se někdy v polovině Sázky na jistotu říká: "Pravda je jako poezie. A většina lidí sakra nesnáší poezii."(5.1.2016)

 • kleopatra
  ****

  Sázka na nejistotu měla švih, dynamiku a velkou snahu objasnit finančnické kejkle i největšímu tupounovi, nejspíš nás je víc, kdo to ne do detailu pobral, nicméně že se neřítíme do průseru, ale už se v něm pěkně dlouho brodíme, jsem pochopila, kéž bych mě tak čapl každý film, kde rozumím naprosto všemu.(20.1.2016)

 • Tsuki
  ****

  Většinu filmu jsem sice netušila, o čem přesně je řeč, a klidně se k tomu přiznám, ale myslím, že poznám dobře režírovaný a především zahraný film. Skvělý herecký výběr to celé vedl a žasla jsem nad jejich výkony. Jen je škoda, že mi tyhle ekonomické termíny moc neříkají, a co se týká nějakých hospodářských systémů, jsem opravdu ztracená. Odlehčily to ty vložené vysvětlovací vtípky (Selena navíc v mini roli potěšila), ale přesto si myslím, že tématicky je to pro běžného diváka poněkud velké sousto. Neuškodilo by více zahrát na "lidskou" notu a o něco víc poodhalit rodinné vztahy a niterné pocity jednotlivých postav... ale chápu, že to asi nebyl záměr filmu. ~(3,8)~(6.1.2016)

 • Lima
  *****

  Vysoká škola scenáristiky. Fantastický plivanec do chřtánu nenažraného kapitalistického systému tvrdého ražení, divoké finanční džungle pod vedením prašivých Gordonů Gekků, ekonomiky bez regulací a zpětné kontroly. Žádný jiný film za posledních 10 let neukázal lépe, že neviditelná ruka trhu nám všem natrhává prdel, že pár jedinců naopak z vaší mizérie může skvěle profitovat, díky nenažrané politice bank a že si za všechno tak nějak můžeme sami, díky naší lhostejnosti. A že všechno finančně odsere prostý občánek střední a nižší třídy. A jak ukazují závěrečné titulky, historie se bohužel opakuje a opakovat bude, dokud bude člověk živ.(27.4.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace