Sarah neměla s lezením v horách žádné zkušenosti a bezmezně věřila v Gabovy (Sylvester Stallone) schopnosti. Ale tenkrát se tam vysoko nad horským údolím stala strašná věc…Sylvester Stallone, John Lithgow, Michael Rooker, Janine Turner a Ralph Waite spouští lavinu plnou nebezpečných akčních scén, trvalého napětí, hrůzy a strachu. Pro horského záchranáře je výprava za pěti pohřešovanými horolezci jen jednou z mnoha každodenních akcí. Společně se ženou sv´ho srdce (Janine Turner) a svým nejlepším přítelem (Michael Rooker) se Gabe Walker (Sylvester Stallone) vydává na obtížnou cestu přes zrádné ledové štíty, aby nakonec zjistil, že nouzové volání bylo pouhou lstí, kterou na něj nastražil nemilosrdný mezinárodně hledaný terorista Eric Qualen (John Lithgow). Miliony dolarů a s nimi i jejich vlastní životy teď visí na vlásku nad hlubokou propastí. Navzdory síle explozí, kruté zimě i obrovským výškám musí Walker v této smrtelně nebezpečné hře na schovávanou Qualena jednou provždy zastavit. (Bontonfilm)

Nepi

Sylvester Stallone jako odvážný horský záchranář,který musí bojovat tváří v tvář s přesilou terostů...Film je natočen ve skvělém prostředí hor...Výborné akční scény,při kterých vám místy půjde až mráz po zádech...Například když Stallone plave pod ledem jen v tričku apod... ()

silent cut

RAMBO NA HORÁCH...Místo těžce definovatelného stavu mysli zasažené vietnamskou válkou v konfrontaci s buranstvím se tu Sly prohání za rachotu automatů... Nic víc, nic míň... Slušná akce. . . ()

manonfire

Nejlepší akční film vůbec. Skvělá hudba, kamera, scenérie, jednotlivé scény, skvělí záporáci a hlavně král akčního žánru ve své top formě. Pamatuji, jak jsem chodil každý týden za kamarádem na video a poté, co mi dal vždycky na výběr snad 300filmů, já si týden co týden vybral Cliffhangera. Aniž bych trpěl autismem. Těžký kult mého dětství. 100% ()

ssfan

Jeden z nejlepších filmů Stalloneho. U Stallonových filmů je klasické, že je dobře vykreslená psychika postav. Je tomu tak i u Cliffhangera. Dobrá kamera, napínavý příběh i slušní herci ve vedlejších rolí dělají z tohoto filmu slušnou podívanou. ()

Richard_Ba

Mal som chuť po poriadnom akčnom filme, a musím povedať, že Cliffhanger ma nadmieru uspokojil. Skvelý výber hercov, lokalít a príbej akčného filmu, ktorý nie je o prestrelkách , ale poriadnej dávke maskulínneho adrenalínu. Aj sám Sly hovoril, že musel byť tvrdší ako Rocky a Rambo dokopy, taký "Rock-bo" aby zvládol boj proti prírode. Pravdaže tu bolo pár scén, ktoré by neobstáli v priamej konfrontácii s realitou, ale držali sa na uzde. Remeselne aj herecky skvelo zvládnuté v rámci žánru. ()

voleman

Hodně povedený, typicky devadesátkoví dobrodružný akčnák, kterému k pěti hvězdám dnes již přeci jen něco málo chybí. Kdybych Cliffhangera viděl v době jeho vzniku, nejspíš bych ho ocenil všemi pěti hvězdičkami, viděl jsem ho ale až téměř dvacet let po jeho vzniku, a některé věci jsem mu prostě odpustit nemohl. Něco je až moc přehnané a něco mě přišla skoro až nuda, ovšem jsou tady i perfektně natočené, velice napínavé scény, které jsou působivé i dnes. Stallone je tu ještě poměrně mladý a v plné síle, a pro tuhle roli se hodil perfektně, a ani ostatní herci také nejsou špatní. Tenhle film je každopádně povedený a oddechoví akční film, který je zasazen do zajímavého horského prostředí s mnoha napínavými a zábavnými scénami. 80% ()

venca163

Jako film o horolezectví na hovno, jako akčňák se Stallonem slušná zábava. John Lithgow je šablonovitej záporák a Sylvester zase ztělesnění ideálu skromnýho hrdiny. A proto k němu nemůžu nevzhlížet! (75%) ()

Smileface

Nejoblíbenější snímek mého táty.I když me spíš brali Smrtonosné pasti rád se na Cliffhangera znovu podívám a čas je přece důležitý hodnotitel. ()

lewwin

Jeden z posledních dobrých filmů velkého Slye. Zřejmě i díky extraslizkému Lithgowovi, hodně krve a poměrně originální zápletce. ()

cyberhawk

Stallone pobiha po horach v ridkem svetru a v tricku, do toho par prestrelek a honba za kufry plnych penez. Dobre presne pro sobotni vecery, kdy v telce neni nic lepsiho. ()

Maynard.

Tak tomuhle říkám pořádní akční podívaná. Po každé, když film dávají v TV, tak nepřepínám. Je to jeden z těch filmů, který mám nakoukaný nesčetněkrát z mládí ještě z dob videokazet :o). Nekompromisní záporáci a Stallone v plné síle. Žádné zbytečně velké střílení a pohled do nádherné nejspíš Aljašké přírody, jojo tenhle film prostě můžu... Nejvíc mám asi rád začátek, jak spadne ta paní, někdy si při tom všimněte hereckého výkonu pilota vrtulníku, je to tigr jak cip :o) :o) ()

ranp

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů se Stallonem. Spousta napětí i akce. Účastnil jsem se jedné besedy s pracovníky horské služby a ti říkali, že Cliffhanger je zhovadělost, že jejich práce vůbec takhle nevypadá a nefunguje. Já však jejich práci nerozumím (považuji ji ale za nezbytnou a obdivuhodnou) a proto **** :-) ()

Arius

Malo to ešte svoju naivitu ako väčšina akčných filmov z tohto obdobia, ale len veľmi ťazko zhodnotím objektívne tak "starý" film ak sa s ním po prvý krát stretnem v roku 2009 keď máme k dispozícii mnohý iných premakanejších dobrodružných adrenalínových akčňákov z drsnými hercami. Z prihliadnutím na rok výroby a Stalloneho dávam tri, cliffhanger ma neunudil. ()

lskala

Ač jsem Sylvesterovo dlouholetý fanoušek, tak tohle je jeden z mála filmů s ním, který si opakovaně nepustím. Pár scén má svojí kvalitu, ale přijde mi to trochu "přitažené za vlasy" a místy dost nudné. 55% - 3*** ()

kenkaku

Renny, Renny... tomu říkám krásná práce. Sázka na jistotu a základní akční klišé naroubované do atraktivního prostředí působí svěže a neskutečně příjemně. Takový malý "comeback" Sylvestera Stallona (po čtyřech tragických filmech) na pole kde ho mají všichni rádi (neb kde ho alespoň většina z nich očekává :)). Tenhle horský vůdce patří mezi nejoblíbenější kousky z jeho filmografie. ()

OughJay

Horolezci, horolezkyně, horolezčata, nelezte na skálu, co je hodně špičatá... Tohle Sylvester asi neslyšel, než se vrhnul do natáčení Cliffhangera. Ve filmu je ihned patrný, kdo je ten zlej a kdo dobrej. To je do jistý míry pro Harlinův snímek limitující skutečnost, protože se dá velmi dobře očekávat, jakym směrem se klubko bude kutálet. Někdy si taky scénář pomáhá takovejma malichernejma a nelogickejma berličkama, který ho dost podstatně srážej. Stalloneho ale ze skály nesrazily, je to jeho film a tou rolí si na pažbu přidal další zářez, díky kterejm se jednou dostane do akčního nebe... Eric Qualen: "Love is a killer, isn't it?" ()

Akční Cliffhanger se dočká nové verze

Akční Cliffhanger se dočká nové verze

02.05.2023

Americký akční thriller Cliffhanger za pár dnů oslaví třicetileté výročí od svého uvedení. Snímek finského režiséra Rennyho Harlina (Smrtonosná past 2) v hlavní roli se Sylvesterem Stallonem vstoupil… (více)

Fantomas se zlobí. Velmi!

Fantomas se zlobí. Velmi!

15.05.2009

Budou ho totiž remakovat. Odhoďme ale naše předsudky vůči předělávkám a počkejme si, co z produkce francouzské společnosti La Petite Reine (dvojka a trojka hraného Asterixe, Blueberry... ehm... ale… (více)