Sarah neměla s lezením v horách žádné zkušenosti a bezmezně věřila v Gabovy (Sylvester Stallone) schopnosti. Ale tenkrát se tam vysoko nad horským údolím stala strašná věc…Sylvester Stallone, John Lithgow, Michael Rooker, Janine Turner a Ralph Waite spouští lavinu plnou nebezpečných akčních scén, trvalého napětí, hrůzy a strachu. Pro horského záchranáře je výprava za pěti pohřešovanými horolezci jen jednou z mnoha každodenních akcí. Společně se ženou sv´ho srdce (Janine Turner) a svým nejlepším přítelem (Michael Rooker) se Gabe Walker (Sylvester Stallone) vydává na obtížnou cestu přes zrádné ledové štíty, aby nakonec zjistil, že nouzové volání bylo pouhou lstí, kterou na něj nastražil nemilosrdný mezinárodně hledaný terorista Eric Qualen (John Lithgow). Miliony dolarů a s nimi i jejich vlastní životy teď visí na vlásku nad hlubokou propastí. Navzdory síle explozí, kruté zimě i obrovským výškám musí Walker v této smrtelně nebezpečné hře na schovávanou Qualena jednou provždy zastavit. (Bontonfilm)

ConanVJ

Další můj hodně oblíbenej film a klasika žánru 90. let, ve které je spousta poctivých efektů (dodnes nezapomenu na film o filmu a výrobu scény s výbuchem vrtulníku), skvělých vtipných hlášek a perfektních akčních částí, kterých je tu opravdu spousta. Slyovi role sedla a opět zde provádí akční scény s parádníma hláškama. Příběh je taky v pořádku a obsazení nemá chybu. Prostě pro mě film, který nemá chybu a rád se na něj podívám, když je nálada. Za mě 100% a Sáro néééééééé :) ()

curunir

,,AK HĽADÁTE PÁNA QUALENA, SKÚSTE O TAKÝCH DVETISÍC METROV JUŽNEJŠIE. TUŠÍM MÁ NA SEBE VRTUĽNÍK." __ Po tisícom opakovaní v TV prišiel čas pozrieť si Cliffhangera, o ktorom som všeličo vedel, ale nikdy predtým som z neho ani kúsok nevidel. Niektorí píšu, že sa jedná o jeden z najlepších Stalloneho filmov, dokonca vraj trocha nedocenený. Je pravda, že ide o veľmi slušnú akčnú prehliadku, ktorá vie vtiahnuť do deja a vyvolať správne napätie v dramatických momentoch. Napokon mu však musím dať iba priemerné 3*, hoci ide o poctivé a zaslúžené hodnotenie, ktoré možno niekedy inokedy zmením v jeho lepší prospech. Úvod je veľmi sľubný a pri sledovaní scény na lane sa mi začali potiť dlane. Postupne však prichádza na rad viacero ošúchaných klišé, nezmyslov a nelogickostí rastúcich s pribúdajúcou minutážov. Stallone sa úlohy zhostil s vervou jemu vlastnou a trocha netradične zvolený John Lithgow mu je napokon solídnym súperom. Celkom si ma získala triková zložka filmu stvárnená ešte bez využitia výrazných digitálnych efektov, na ktorej už je síce poznať vek - vrátane až priveľmi okatých štúdiových záberov, ktorým by som niekedy povedal ešte o dvadsať rokov viac - zároveň však dokáže zaujať. Okrajom dodávam, že všetky oscarové nominácie zobral Cliffhangerovi toho roku technologicky vyspelejší Spielbergov ,,Jurský park". Pre uši znalcov soundtrackov, zase nebude v hudbe Trevora Jonesa ťažké rozpoznať fragmenty nielen z jeho nedávneho ,,Posledného mohykána", no tiež aj voľakedajšej Rózsovej ,,Rozpoltenej duše". (19 304. hodnotenie, 481. komentár k filmu) ()

Astaroth12

Stallone je pán, čo tu dovádzal ani Arnie na to nemal, milujem tento film a i keď má niekoľko slabších chviliek, stále má čo ponúknuť. Nádherná a zaroven drsná príroda, drsný Sly i jeho záporný kolegovia, pozriem si to kedykoľvek a negatíva niesu, takže jasných 5*. ()

Kryton

Slye + hory + režisér Die Hard 2 = jeden z jeho nejlepších akčních zářezů 90.let . V záběru na laně byste ve mě krev nenašli. ()

mis-ko

Hneď úvodná dramatická scéna má síce znechutila (načo má človek 2 ruky, keď si v ohrození života druhou len tak bezcieľne máva), postupom času a hlavne príchodom Johna Lithgowa som si vak chuť napravil a celkom dobre som si vychutnal tento akčný thriller z prostredia veľhôr. Brrr, zima. ()

themic

Není pravda, že Stallone má pořád jen nekvalitní a trapné filmy, protože tenhle film to vyvrací..! Skvělé a věrné výkony herců i scénář neni zas tak špatný..:) Prostě horolezec..:D ()

depony

Stallone je "herec", kterého vážně moc nemusím. Ani Arnie na tom není o nic líp, Seagal je úplně mimo, a van Damme byl pro mne hvězdou asi v deseti letech. Přesto každý má, alespoň dle mého, na "triku" jeden film, který mu sedl. A pro Sylvestra je to myslím právě Cliffhanger [když pominu Demolition Mana - u toho jsem se celkem nasmál - celkově byl ten rok 1993 pro Sylvestra celkem úspěšný]. I když to beru jako akční blábol, přesto na tento film vzpomínám celkem rád. Dával tak 3 a půl hvězdičky:)) ale na líp to nevidím. ()

fannah

Perfektní akční film z dílny již dávno prosperující společnosti Carolco Pictures Maria Kassara, která se může chlubit filmy jako Terminátor 2, Základní instinkt nebo právě Cliffhanger. Sylvestera Stallona zrovna nemusím, ale tenhle film mě překvapil. Určitě bych ho řadil k nejlepším ve kterých hrál. Jinak se mi moc líbila celková atmosféra filmu, protože jsem vydržel od první minuty až do konce a prakticky ani vteřinu jsem se nenudil a jediná scéna mi nepřipadala zbytečná. Hold když dají kvalitní tvůrci dohromady film s kvalitním scénářem, tak to stojí za to. *** A něco k filmu: John Lithgow je výbornej záporák. Realistické, hodně realistické pojetí. Nepamatuju si že by v nějakém posledním filmu někoho kdo prosí o život zabili. A poslední poznatek: Finská vlajka na padáku??? Kdoví proč, že, Renny?? ()

agentmiky

Po technické stránce film vyždímaný na maximum možností tehdejších devadesátých let, plus když k tomu člověk připočte přímo nadpozemské herecké obsazení, docela překvapivou zápletku a úžasné lokace a exteriéry, tak podle mě máme zaděláno na jeden z nejvydařenějších filmů v celé historii, co se týče akčního žánru. Stallone v té době válel v každém snímku, tudíž už jen toto rozhodnutí filmu neskutečně prospělo. A herci na druhé straně barikády předvedli také báječné výkony, zejména Lithgow si tu roli slizkého a proradného záporáka nadmíru užíval. Jenže musím zdůraznit jednu věc......Kdybych film viděl v originále, tak dozajisté nebudu hodnotit tak vysoko. Totiž ty hlášky v českém znění získaly nádech kultovního statusu, za což můžeme poděkovat našim skvělým tuzemským dabérům. Jak jsem již zmiňoval, tak akce naprosto špičková, hlavně není stereotypní a může se pochlubit rozmanitými sekvencemi. Závěr s vrtulníkem efektní i efektivní, nic přehnaného. Film, jenž si někdy opět rád pustím znovu, neboť vím, že pocit zklamání se nikdy nedostaví. Jednoduše na něj nedám dopustit. Za mě dávám 89 % P.S. A ten hudební motiv.....Paráda se vším všudy ()

Korbitch

Nechápu, že tenhle film je v červeným. Nechápu, proč museli tvůrci filmu natáčet tolik scén v ateliéru, když se tenktrát honosili, kolik že ten film vlastně stál. Kdysi super, dnes bída, nuda. 3 hvězdy kvůli Slyemu a taky tak trochu z nostalgie. ()

Wysch

Johó, Sly umí nejen lézt do ringu a kosit Američany a Asiaty samopalem, ale dokáže i lézt po horách... Překvapující... ()

MikO_NR_1909

Napínavý a skutočne perfektne natočený akčňák. Umením bolo, že režisér dokázal udržať napätie vo filme. Akčné filmy sú jedny z najmenej obľúbených u mňa, ale filmy ako Cliffhanger mi ukazujú svetlé momenty. ()

Orlau32

Ačkoliv Sylvester Stallone není zrovna můj šálek čaje, v tomto díle "smekám klobouk". Je úžasný,je věrohodný,je báječný. Námět samozřejmě je též báječný a netradiční. Nevím, proč nejsem schopna tomuto fimu dát 5* ! Asi mi tam vadilo "klišé" s bandou zločinců, kteří se v různé podobě vyskytují téměř všude a příliš lehce se dostávali do míst, kde by to opravdu nebylo tak jednoduché. Ale jinak 4* absolutně čisté. ()

zipper111

Nepovažuji se za bůhví jak skvělého a zkušeného lezce, ale Cliffhanger je z tohoto hlediska docela hodně úsměvný snímek. Nesmyslů je ve filmu teda požehnaně, Sly je tady prostě neskutečnej machr, kterej rozdejchá během pár okamžiků i několikaminutový ponor ve zmrzlé vodě, pád ze dvaceti metrů na kostrč a všelijaké takové "frajeřinky". Ale pořád to je docela povedená žánrovka, po celou dobu neztrácí tempo a Janine Turner je hodně moc koukatelná kočička :) John Lithgow jako velice zdatný záporák film taky drží hodně nad vodou. Kokos na sněhu je už jen třešnička na krápníku...3,5* Btw v některých částech Dolomit, kde se film natáčel, jsem byl :) ()

gogos

Opět po letech v jednom roce dva vyniakjící filmy. I když je Cliffhanger výborným filmem, Demolition man je pro mě lepší... Ale zpět k tomuto filmu... Mám rád akční dobrodružné filmy. A toto sem patří.... je to kvalitní film, i když bych se bez pár scén určitě obešel... Ale jasné 4*.... ()

blackrain

Dobrý akční snímek se Sylvesterem v hlavní roli. Jeden z jeho nejlepších akčních snímků. Nádherné lokace. Divoká horská příroda. ()

Bat55

Skvelý film od Stallona.Je vidieť,že Stallone bol v tej dobe vo výbornej forme.Myslel som,že film bude len ďalšia blbosť,ktorých ma Stallone veľa,ale milo ma prekvapil film už v samotnom úvode.Začiatok filmu je veľmi napínavý,kde Stallone zachraňuje jednu slečnu na skalách,bohužial zomre.S príchodom teroristov prichádza akčná rezba,v mnohých scénach až brutálna.Sylvestrovi sa tento horský akčňák veľmi vydaril./85%/ ()

Dr. Hawkeye

Můj první kontakt s pořádně ozvučeným kinem (kino Radnice 70 v Jbc byla tehdy osazena tuším Dolby Surroundem) a scény s přelety vrtulníku hned na začátku se mi vryly díky tomu do mé sluchové paměti o to hlouběji. A jinak? Sly na (jednom)sklonku své kariéry předvádí super akční film. A Renny harlin patrně svůj poslední dobrý kousek před propadákem "OStrov hrdlořezů! a svým sestupem mezi béčkové fachmany. ()

Akční Cliffhanger se dočká nové verze

Akční Cliffhanger se dočká nové verze

02.05.2023

Americký akční thriller Cliffhanger za pár dnů oslaví třicetileté výročí od svého uvedení. Snímek finského režiséra Rennyho Harlina (Smrtonosná past 2) v hlavní roli se Sylvesterem Stallonem vstoupil… (více)

Fantomas se zlobí. Velmi!

Fantomas se zlobí. Velmi!

15.05.2009

Budou ho totiž remakovat. Odhoďme ale naše předsudky vůči předělávkám a počkejme si, co z produkce francouzské společnosti La Petite Reine (dvojka a trojka hraného Asterixe, Blueberry... ehm... ale… (více)