Ulice Cloverfield 10

• USA 10 Cloverfield Lane (více)

Jednu chvíli jedete v autě, pak to do vás z boku napálí nějaký idiot a vy se probudíte pomlácení, ale živí v podzemní kobce, kde vám neznámý podivín řekne, že jste právě vyhráli hlavní cenu v životní loterii. Onen neznámý podivín (John Goodman) se jmenuje Howard a je to zkušený „Prepper". To jsou lidé, kteří tuší, že jednoho nepříliš krásného dne přestane fungovat svět, a tak se na to připravují. Například Howard si postavil a komfortně vybavil podzemní bunkr. Výhra Michelle (Mary Elizabeth Winstead) spočívá v tom, že ji našel ve vraku havarovaného auta a přesunul do svého krytu krátce předtím, než na Zemi plnou silou udeřila gigantická katastrofa, která zničila veškerý pozemský život. Emmett, jeho kámoš, který mu se stavbou pomáhal (John Gallagher), a Michelle jsou podle všeho široko daleko jediní přeživší. Škoda, že je venku kontaminovaný vzduch a nejde to proto ověřit. Michelle ale téhle teorii příliš nevěří. Howarda považuje za magora, který ji unesl a pod za vlasy přitaženou záminkou ji chce udržet ve sklepě. Jenže důkazů, že má tenhle apokalyptický vizionář pravdu, se postupně objevuje víc a víc. Stejně jako dokladů toho, že Howard je fakt pořádný magor... (Cinemart)

Thug_Leo

J.Goodman to táhne sám, stále v divákovi hlodá, zda je to psychopat nebo jen sociopat. M.E.Winstead jsem to vcelku věřil, až na finální scény kdy se chovala jako Lara Croft. J.Gallagher jr. v roli nuzáka ze střední třídy mi seděl více, než jako ukecaný šprt v Newsroomu. B Cooper tady hraje co? Logika sem tam vypadne, ale jako celek mi přijde snímek podařený...IF AND ONLY IF by režisér udělal alternativní konec jako v Payback ;-) buhožel kvůli překvapení není film vhodný vidět dvakrát ()

reccal

Jakože to vcelku ušlo. Normální ženská by si z kusu látky spíchla maximálně tak tanga, případně plavky, ale hlavní hrdinka vyrobí málem vodíkovou bombu. Dusno v bunkru pěkné, od scény se sudem se to pěkně rozjede a vzápětí se zase zastaví nárazem do zdi odhalené "pravdy". Slabší tři, John Goodman válí. ()

Matlosek

Ou dejm! Tak to byl nátěr! A vypadá to, jako by mělo být pokračování! Sice název filmu je trochu vedle, ale co už. Hvězda dolů za tu epileptickou kameru na konci. ()

Mates Hradecky

Čím méně toho budete o ději předem vědět, tím pro vás lépe. Scénáristé si s vámi pohrají jak vítr s mastným papírem v průjezdu. Pro mě nečekané překvapení. Až na některá klišé celkem vydařený snímek. ()

Jurcekk

Šak dobré to bolo. Tvorcovia sú šikovní, poctivo chodili do školy, naučili sa remeslo. Aj dievča dobre vybrali. To sa málokedy vydarí.Takto to má vyzerať. ()

Nik007

Počátek filmu jak z klipu Řezníka, žádné "překvapivé" momenty, a opravdu pokažený konec. Co se týče hereckého obsazení, tak nemám námitky. Stále ale nedokážu pochopit, jak tento film může mí tak vysoké hodnocení. ()

ScoRPy

Souhlasím s tvrzením, že tady nejvíce filmu škodí jeho název. "Cloverfield" - jakmile jsem to v názvu viděl, čekal jsem ne až tak psychologické sci-fi, které jsem tady dostal, s Cloverfieldem to nemá takřka nic společného, takže je to nechutný marketing! Závěrečné shledání s mimozemšťany také za nic nestojí. Když budu chtít koukat na lidi ve sklepě (chcete-li v bunkru), tak si pustím pro mě o mnoho lepší The Divide (2011).. ()

Richie4422

Tu musím dať za 5. Film, ktorý rúca všetky hororové klišé. Film pri ktorom keď máte pocit "viem, čo sa stane", o 2 minúty vás kopne do rozkroku. Film, pri ktorom keď viete, ako to celé skončí, zhodí vás zo stoličky. Film, ktorý pracuje s napätím a očakávaním diváka. Strach, úzkosť, teror si tu dávajú svoju symfóniu, ktorou diváka privádzajú o orgazmu. Niektorí tvrdia, že záver sa tu príliš nehodil, ale ja nesúhlasím. Vrámci filmu ako projektu "toto ste nečakali" si splnil svoju úlohu aj tu. V pohode sa to mohlo skončiť 15 min. pred koncom a divák by mohol byť spokojný, ale tvorcovia si užívali jazdu a nechceli ju skončiť u seba v garáži, ale ranou do zvodidiel. Škoda, že ten záver, ktorý nechcem prezrádzať, nebol spravený lepšie s očami na detail, ale i napriek tomu som absolútne spokojný. Hororový film roku. ()

MarekT.

Ramona Flowers jede sama nocí, až skončí v doupěti psychopata. To, co zpočátku vypadá jako typický béčkový horor, postupně přerůstá do nápadité psychologické hry, kde si nejste ničím jistí. Kvalitně zahraná napínavá podívaná, o překvapivé dějové zvraty není ani na chvíli nouze. Už od doby kdy jsem se zamiloval do 'The Newsroom' zjišťuji, že John Gallagher Jr. má obrovský talent. Úpřimně doufám, že v budoucnu dostane víc prostoru ve významnějších projektech. ()

Tess92

Cloverfield jsem si s ničím nespojovala, nevěděla jsem ani moc, o co má ve filmu jít. Celou dobu se mi to líbilo, ale ten závěr to pro mě úplně zazdil. ()

GasRabbit

Parádní thriller s už od první chvíle sympatickou Mary Elizabeth Winstead, uťápnutým Johnm Gallagherem jr. a pološíleným Johnem Goodmanem. Mary to fakt neměla lehký, uvěřit cápkovi, který tvrdí, že venku je apokalypsa a vy víte sotva vo co go. Má to nehoráznou atmosféru a je těžké odlepit od filmu oči, jelikož tísnivý pocit shelteru kdesi v prdeli je velmi nakažlivý. ()

Brumbambule

Musím říct, že dneska už mě málokterý film dokáže upoutat v sedačce abych si nedošla aspoň jednou na cigo. Tenhle film to dokázal hravě!!Má to rychlý spád, člověk je napnutej celou dobu a ještě je to fakt suprově natočený!Rozhodně doporučuji shlédnout :-) ()

doogiemus

Ten flinstoun je dajaký čudný. Páčila sa mi jeho pripravenosť na katastrofu, až som mal nutkanie ísť a vykopať si bunker, ale poučil som sa, že sa to môže celkom zvrhnúť, a že ponorka a paranoia sú nepríjemní spoločníci. Atmošku to však malo fajn, bolo to tajuplné a napínavé. Kuknite si, keď máte nervy ok. ()

Martinko991

Až do poslednej chvíle som vlastne netušil ako tento film dopadne a nato, že vo filme boli len traja herci ma film bavil od začiatku až po koniec. No nebyť J. Goodmana film by mal u mňa o hviezdičku menej nakoľko predsa sa nejednalo o nejaký extra originálny počin či top prepracovaný scenár ktoré ja pri filmoch cením najviac. ()

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Uncharted našlo nového režiséra

Uncharted našlo nového režiséra

18.01.2019

Po odchodu Shawna Levyho (Ocelová pěst) se filmová adaptace herního Uncharted znovu ocitla bez režiséra. Snímek, který má vyprávět o mladém Nathanu Drakeovi, jehož ve filmu ztvární Tom Holland … (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Třetí Cloverfield už je na cestě

Třetí Cloverfield už je na cestě

28.10.2016

J. J. Abrams pokračuje v budování sci-fi antologie, která zatím čítá Monstrum (aka Cloverfield) z roku 2008 a letošní Ulici Cloverfield 10. Série tajuplných thrillerů, v nichž si nemůžete být ničím… (více)