Život

Život

• Austrálie

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 2017, 104 min

Fajnová "vetřelčí" jednohubka, jejíž konec mi udělal (velkou) radost. Hlavně za něj jasný palec nahoru. Celkově sice nic exkluzivního, ale pokud čekáte "pouze" solidní tradičně strukturovaný vyvražďovací sci-fi horor, neměli byste být zklamáni. 70 %(26.3.2017)

• MartinezZ

No, nevím, co jsem od toho vlastně čekal, ale neodcházel jsem nějak nadšen. To, co se píše, je pravda - je to prostě vykrádačka všeho možného od Vetřelce přes Predátora, Gravitaci po hromadu dalších nejen sci.fi vyvražďovaček. Navíc zvraty jsou tak, eh, průhledné, že celá závěrečná sekvence a část filmu musí překvapovat asi jen někoho, kdo se bál celý film otevřít oči a uši. Hudba se snaží taky vykrádat Gravitaci s Křečkem v noční košili, tedy vlastně Interstellar, a postavy se chovají ještě pitoměji a nesmyslněji než o mnohými proklínaného Promethea. Jde tak vlastně hlavně o potvrzení nepsaného pravidla, že jak je film napěchován známými tvářeni, nestojí za moc. Nejvíc je mi tak líto Jakea, který ve svých filmech opakovaně ukazuje, že umí, a Ryana, který se pod Deadpoolovi kariérně trochu oživil. Snad jim to vyjde ještě někdy jindy.(25.3.2017)

Vela veci som absolutne nepochopila. A mam pochybnosti, ci pochopit sli. Ale posadka fajn a film ako celok sa da uzit.(22.3.2017)

Schizofrenní film. Chvilku je to vědecká scifarna a chvilku laciná vyvražďovačka. Peníze jsou na tom vidět, takže vizuální stránka filmu je skvělá. Nicméně začátek krade Gravitaci, pak je to zase kopírka Vetřelce a konec vypadá, jako že nám Sony chce něco naznačit? 70% Shlédnuto na ČSFD premiéře v Cinestar Černý Most(22.3.2017)

Těšil jsem se na pořádný béčkovo-hororový výplach (s občasným pomrknutím, když to spíchli kluci od Deadpoola), výsledek je ale poměrně standardní žánrovka bez osobitějšího podpisu. Co dělá, to dělá víceméně dobře, jenže vždycky opisuje, takže úvodní nepřerušovaná jízda dech nevyrazí, protože jsme jí měli (a epičtější) už v Gravitaci a totéž platí pro naháněčky s Calvinem. Sunshine se mohl opřít o vypiplaný audiovizuál, Horizont události měl charismatické kulisy a odvahu jít v nechutnostech za "příjemnou mez", první Vetřelec se chytře držel ve stínu. Život nezakrývá, že všechny jmenované filmy zná, ale nepřinese nic vlastního (snad vyjma správně cynického konce, který jakoby vypadl z nějaké epizody Krajních mezí). Nemluvě o nevyužitém potenciálu, pokud jde o Calvina. Z poloprůhledné mořské hvězdice vážně moc respektu nesálá. Škoda, že se to celé bere tak vážně. Kdyby se tvůrci nebáli větších absurdit a hnusáren, mohla by vzniknout novodobá klasika. Takhle je to jen fajn žánrovka, která svou existenci obhájí hlavně tím, že podobných filmů vzniká zoufale málo.(26.3.2017)