Život

• Austrálie

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 2017, 104 min

• Happens

Nechápu, jak se k tomu mohl Jake snížit. Gyllenhaal se může rozkrájet, aby svým hereckým talentem vytáhl z bahna vesmíru na výslunní světla tento béčkový sci-fi horor. Dál už jen spoiler. Reynolds jen tak na skok ve filmu teatrálně skoná při druhé úvodní scéně v boji se super želatinou. Film je audiovizuální skvost, ale je bez příběhu, je předvídatelný (včetně konce a la puding útočí s ručně ovládaným plavidlem v rychlokurzu z autoškoly Bédi Koumáka..) a prostě pomoc.(22.3.2017)

Když jsem u Aliena snil o možnosti, jak by to asi vypadalo, jakože realističtěji, a zmíněný xenomorf odcestoval hvězdným stopem na matičku Zemi, a u filmu Gravitace o tom, kdyby hrdinka bojovala s něčím lepším, než jsou kosmovětry, netušil jsem, že se mi ten sen jednou splní. Faktic mě to bavilo a dvakrát jsem se dokonce lekl tak, až mi z toho vypěnila Kolalokova limonáda.(23.3.2017)

Remcající blbouni se můžou každej rok desetkrát těšit z na chlup stejných infatilních omalovánek, v nichž maskovaný šášula zachrání svět před generickým záporákem, ale já bych se s dovolením těšil z toho, že jednou za dekádu vznikne s odpovídajícím rozpočtem (+obsazením, řemeslnou zručností) film, který je lehce podobný jinému filmu, který vznikl před zhruba 40 lety. Skandál. Před projekcí jsem doufal v plnotučnou osmičku (jakože 8/10), nakonec je Life spíš nedoživenou sedmičkou, ale pořád fajn. Ústřední potvora se mi designově líbila, řada scén mě potěšila hravým využitím všudypřítomného stavu beztíže, a minimálně v první polovině snímek působil i relativně chytře, uvěřitelně a vědecky. Když se pak přehoupne do čistokrevné béčkové naháněčky (pro mě zhruba v momentě druhého úmrtí), tak už příliš chytrý není, ale čert to vem. Také mi připadalo, že se v druhé půlce velmi nešikovně přepíná/stříhá mezi akčními a "zádumčivými" sekvencemi - jako kdyby vždycky bylo něco vystřihnuto, aby nebyl film příliš dlouhý. Osobně bych taky trochu hororově přitvrdil. Že by se ze Života mohlo vyklubat něco víc, než jednohubka před květnovým Vetřelcem - Covenantem, se nepotvrdilo. Ale jako právě ona jednohubka je to za mne slušné.(23.3.2017)

Dokonalé Sci-Fi, tomu to filmu nechybí vůbec nic. Nemá cenu moc psát, to se musí vidět.(22.3.2017)

• Xeelee

Na tomhle filmu je nejzajímavější sledovat tu mimozemskou příšerku. Jako vizualizovaná studie mimozemské formy života to je super a stojí za to si kvůli tomu Život stáhnout, ale filmově Život skomírá. Chybí mu napětí, atmosféra a smysluplnej scénář. Tady se hraje spíš s náhodami a tím, že se tohle a tamto musí stát, aby se děj mohl odvíjet takhle. Nuda a spousta ohranejch vykecávacích scén. Závěr je naprosto předvídatelnej, ale aspoň svým způsobem béčkově vtipnej. Tak to ale zřejmě nebylo myšleno :)(23.3.2017)