Masterchef Slovensko

(pořad)
Reality-TV / Soutěžní
Slovensko, 2016, 60 min

Najväčšia svetová kuchárska šou MasterChef sa vracia na obrazovky televízie Markíza! Formát, ktorý sa stal celosvetovou legendou, sa divákom predstaví v ešte kvalitnejšej a modernejšej podobe, a tentokrát v čisto slovenskej verzii. Vášeň pre jedlo, odvaha, talent a odhodlanie zmeniť svoj život – to sú základné vlastnosti tých najlepších amatérskych kuchárov z celého Slovenska, ktorí budú týždne pod dozorom odborníkov z oblasti gastronómie bojovať o titul MasterChef.

Strhujúca bitka kuchárov–amatérov povedie cez veľké množstvo náročných skúšok. Súťažiaci budú musieť dokázať odbornej porote, ktorá je zostavená z troch uznávaných osobností z oblasti gastronómie, že si ich talent poradí s mnohými nástrahami číhajúcimi v profesionálnych kuchyniach. Víťazom sa však stane iba ten najlepší. Ako výhru získa prestížny titul MasterChef, uznanie gastronomických expertov, ale tiež skutočne delikátnu peňažnú odmenu v hodnote 50-tisíc eur.

Adepti na víťaza však budú musieť zvládnuť napríklad aj dezerty alebo zdravú stravu. Nielen pre súťažiacich bude kuchárska šou skúsenosťou k nezaplateniu, MasterChef obohatí tiež televíznych divákov. Tí budú mať možnosť vidieť, ako ozvláštniť a spestriť síce overené a zabehnuté, ale mnohokrát stereotypné domáce recepty.

MasterChef je celosvetovo najúspešnejšia kuchárska šou, ktorá vznikla vo Veľkej Británii a s vynikajúcimi výsledkami sa vysiela vo viac ako 200 krajinách. Prináša kombináciu mimoriadnych kuchárskych výkonov a emócií na veľkolepej scéne. Sledujte spolu s nami zrod novej kuchárskej hviezdy! (TV Markíza)

Autogram odpad!

Existuje veľa relácii o varení, ale táto „povýšila“ varenie na šport alebo priam olympijskú disciplínu. Ide výlučne o čas a kto nedokáže „uvariť“ slávnostný obed za 1 hodinu, nie je kuchár. Prípadne sa tento čas geniálnymi nápadmi scenáristu skráti aj na pol hodinu, a za ten čas sa musí upiecť alebo udusiť mäso. Normálna gazdinka by takýto čas a zhon každému otrieskala o hlavu. Ako to jedlo chutí, divák našťastie nezistí. Ten má k dispozícii len obraz, takže na to sa celá relácia aj porotcovia zameriava. Ide hlavne o to, aby jedlo vyzeralo ako abstraktné výtvarné umenie, vzniká obraz na tanieri. Pritom porotcovia hrajú vtipných, drsných, múdrych, a zostávajú len trápni. ()

Marek1991 odpad!

Neviem ako to prebiehalo v zahraničí, no táto kvázi šou a divadlo so súťažením, ktoré popiera základné inteligentné vedecké body ma znechutilo po chvíli. ()

LIMBUS odpad!

Show, ktora to hra na emocie a pozy, odosobneny porotcovia riadeny reziou a sem-tam sa mihne jedlo z ktoreho som nemal nic. Uvod lacny az umely ()

Gagin

Bohužel pro mě zatím o dvě třídy slabší než česká verze. To co ve slovenské dají někdy na talíř, uff. Prostřeno hadr.. Snad se to zlepší, až zbudou jen ti nejlepší. ()

Časové pásmo bylo změněno