Z londýnského Toweru byly ukradeny korunovační klenoty a Anglie musí čelit vážné krizi. Všichni tajní agenti britské tajné služby byli zabiti. Zbyl pouze Johnny English, který vždy snil o práci agenta. Teď dostává svou šanci. Johnny se ujímá pátrání, která vede vskutku neotřelými a svéráznými způsoby. Podezřelým č. 1 se stává francouzský obchodní magnát Pascal Sauvage. Tento nejcennější symbol moci ostrovního království nemá ale obohatit jeho sbírku, ale přímo jeho hlavu. Pokud se Sauvage stane králem, chce zemi, které bude vládnout, změnit v největší vězení na světě. Podaří se Johnnymu Englishovi a záhadné agentce Lorně zabránit korunovaci? (TV Nova)

Lokutus

Pokud ignorujeme mírně pomalejší rozjezd nabízí Johnny Rowana Atkinsona ve vrcholné formě. Velkým kladem je i jako vždy skvělý záporák ztělesňující britské opovržení obyvateli země galského kohouta s tváří Johna Malkoviche s vystupováním a přízvukem za který by se nemusel stydět ani Bruno Ferrari. Sečteno a podtrženo (i přes slabší úvod a občasné vyložené odpornosti), stále nesrovnatelně lepší než celá filmová katastrofa Mr. Beana a nic a to nemění ani fakt, že některé z gagů zcela zjevně vycházejí z Bláznivých střel. Johnny English představuje jakýsi návrat do starých dobrých vod tria ZAZ, které tu v posledních letech velmi chyběly, nezbývá než doufat, že jednoho dne dojde na pokračování, ke kterému závěr přímo vybízí.... ()

themic

Neví vlastně vůbec nic, ale přesto je to snad nejvtipnější "agent" všech dob... Jeho vtipné podání bylo supr, no prostě nevím co mám dát říct..! ()

zdepapepa

Jsem s komentářem bruceman7 - Rowan Atkinson je nejlepší jako pan Bean. Společnost ale má velké zalíbené ve špionech, protože pravých i parodických špionů stále přibývá a kvalitnější existují (Archer, Austin Powers, Eggsy z Kingsmana, atd.). ()

Turiec

Príjemná priemerná oddychová komédia. Rowan Atkinson však v Beanoch predviedol omnoho viac. Celkovo slabšie ***. ()

pan.Kaplan

Ach bože. Mělo to slušný komediální potenciál, ale umřelo to na mizerném scénáři, nepochopitelně blbých vtipech a herectví R. Atkinsona, který zde předvedl asi deset procent toho, čeho je schopen (podle jiných rolí, viz YouTube). Vlastně se mi nepovedlo se ani jednou zasmát, snad jen v závěru (scéna korunovace, mimořádně utahaná a zbytečně dlouhá). 30% ()

Korbitch

Trapný humor, bože a těch chyb a nesmyslností. I na komedii toho bylo fakt moc na mě. Dvě hvězdy - jedna za Atkinsona, druhá za Natálii. ()

Historik

Pozor, Atkinson tu nehraje Beana! Není to jedna z Beanových příhod. Je to komedie typu Bláznivé střely. Se spoustou krásných scén - například na hřbitově, nebo v nemocnici. Rád se k tomuto filmu vracím, vždycky se dobře zasměju. ()

Jillen

3* ze soucitu, jelikož věřím, že dabing to hatí tak, že zážitek z originálu by byl lepší...doufám...Atkinson pro mě vždy bude Mr.Bean a jeho kreace v jiných filmech mě nepřivádí do toho slastného smíchu, ale neříkám, že se zde nenašlo pár vtipných scén, které by nepoškádlili bránici...našlo a já osobně se smál jen při myšlence na ty fádní bondovky, ve kterých se Bond tváří naprosto vážně, avšak Rowan se svýma lehce odstátýma ušima, malou pusou a dlouhým nosem ho skvěle paroduje. Solidní průměr, ale znova jen s titulkami. Dávám 45% ()

Džejkop

Neurazí, nenadchne. Rozhodně nelze srovnávat s úrovní Mr. Beana. Atkinson předvádí podobné grimasy jako v Beanovi, ale nějakým záhadným způsobem to příliš nefunguje. Nejspíš by to chtělo provést hloubkovou analýzu, proč tomu tak je. ()

numi

V tomto filmu se opravdu najdou hodně vtipné chvilky, u kterých se zasmějete. Na druhou stranu se taky najdou místa, u kterých byste nejraději opustili sál a už nikdy se nevrátili. Když přidáte nezvládnutý závěr, který mi připadá jako by byl improvizovaný, tak z tohohle nemůže vylézt nic než lehce podprůměrná komedie s nádhernou Natalií Imbruglií a tradičně výborným Rowanem Atkinsonem. [říjen 2005] ()

Vojcl

Slabe... od Rowana Atkinsona bych rozhodne ocekaval vic... Malo vtipu,navic strasne okoukanych, mate pocit jako kdyz uz jste to nekde slyseli nebo videli... Scenar naprosto jednoduchy bez jakychkoli prekvapeni, herci bez vyjimky nevyrazni... Zaplat panbuh aspon za tu kratkou stopaz, aspon nemate pocit ze jste tomu obetovali tolik drahocenneho casu:-) ()

SarumanKo

Nebyť Atkinsona, tak to ide o hóóódne nižšie. Takto máme jednu ľahko nadpriemernú "debilnú a chaotickú" komédiu, v ktorej je Atkinson ako pán English rovnaký idiot ako v roli pána Beana, len to dokáže lepšie maskovať... Keď ku nemu pridáme charizmatického Malkovicha, očarujúcu Imbrugliu a za hrsť skutočne vydarených vtipov, tak to vystačí na príjemné oddychové posedenie. (70%) ()

blackrain

Kam se hrabe James Bond. Teď je tu další elegantní a ještě neohroženější tajný agent, který Bonda v klidu strčí do kapsy. Kde by ale Johnny byl, kdyby neměl svou pravou ruku, která se do všeho vrhá s ním. Celkem příjemná parodie na agentské filmy. Natalia Imbruglia by se měla raději věnovat zpívání. To jí jde mnohem lépe. Neuškodilo by více bláznivých situací a více vtipu, pak bych byla maximálně spokojená. ()

kaylin

Myslel jsem, respektive pamatoval jsem si film jako poměrně vtipný. V anglickém provedení jsem zjistil, že jediné, co je zde skutečně vtipné, je Malkovichova angličtina se šíleným francouzským přízvukem. Postava Johnnyho Englishe je tak zaměnitelná, až to pěkné není a snímek po stránce komedie dovede hodně zklamat. ()

jajinka

Příjemná, velmi úsměvná komedie se starým dobrým Atkinsonem... nějaké příhody jakoby vystřižené z jeho 20 minutového seriálu Mr.Bean :-) ()

Mikita

Tohle není vůbec špatná parodie na agenty britské tajné služby. Doporučuji se vyhnout dabingu, který zabíjí kouzlo Johna Malkoviche a jeho francouzského přízvuku. Půlka vtipu pak z filmu zmizí a to je škoda, ptž humoru tam je kupodivu poskromnu. Přesto film dosahuje slušných 65%. ()

Zhago

Jendím slovem: čekal jsem víc. Ale na druhou stranu, je to docela prdel a u pár scén jsem měl co dělat, abych nespadl z křesla. Jo a taky si pořádně užijete Malkoviche jako záporáka... ()

YURAyura odpad!

Dalsi z ubohych pokusu Atkinsona pohnout mou branici. A stejne jako 90% predcazejicich neuspesnych. Jesteze aspon Malkovich tam odvedl standartniho zapornaka ;] ()

Sigurd

Bláznivá britská komedie plná gagů a uhozených situací, která by však bez Rowana Atkinsona nestála skoro za řeč. Ten kráčí jako neohrožený Bean –Bond vstříc všem nebezpečím, jenom najít ten správný směrVětšina scének je založena na stejném vtipu v různých provedeních, ale v podání Rowana se jim prostě musíte smát. Najdou se tu hluchá místa, ale na druhou stranu i opravdu výborné scény, na které hned tak nezapomenete. Spousta narážek proti frantíkům a John Malkovich jako hlavní padouch s úžasně odporným francouzským akcentem. 3,5* ()

Johnny English se znovu vrátí do akce

Johnny English se znovu vrátí do akce