Mušketýr

• Česko Ve službách krále (více)

Když mu bylo 14 let, jeho rodiče zabila královská Garda v čele s krutým Febrem. Teď je připraven pomstít smrt svých rodičů, bránit čest francouzské královny a třeba dát i život pro svou krásnou Francescu. (oficiální text distributora)

Grizzly odpad!

Absolutní odpad pro scénář, režii, strřih, kameru, herce a všechno ostatní. Obsazení je složeno snad z nejhorších herců na světě a i Tim Roth hrál strašně. Celý to spíš připomíná lacinej (a hodně špatnej) televizní seriál. Chtělo se mi z toho blít. ()

MickeyStuma

Známý příběh Alexandra Dumase st. o třech mušketýrech a chrabrém D'Artagnanovi odvyprávěný hongkongským stylem? Nakonec, proč ne? Fantazii se meze nekladou a ve světě filmu to platí dvojnásob. Jedno je tak už od samotného začátku jisté. V žádném případě nelze počítat s dobrodružnou romantickou atmosférou, jaká je jinak u takovýchto snímků očekávaná. Zde je ve vyprávění neobvyklý švih, zkratkovitý dějový vývoj a jedna akce střídající druhou ve stylu, jaký by nikdo neočekával. Fanoušci klasického šermu nechť raději tento snímek vynechají. Zato fanoušci hongkongských akčních filmů si přijdou na své. Ostatní budou skřípat zuby, cože to tvůrci udělali, ale dobře jim tak. Nakonec, s původním románem to kromě postav ani nemá nic společného. Příběh je záměrně zcela jiný, k čemuž se scenárista rozhodl dobře. Akční scény jsou i na tuto dobu velkolepé a tradičně hongkongsky neuvěřitelné. Celkově se jedná o snímek velice jednoduchý a to po všech stránkách. Tady jde jenom čistě o fantazii a čirou filmovou zábavu a o nic víc. ()

Jeand´Boa

Dno mého hodnocení... nechápu, proč si tuto zbytečnost nemohl někdo odpustit zpracovat?! ... co to má společného s předlohou?...pár jmen?... choreografie šermířských zápasů nemůže vyhnat nahoru celkové ubohé vyznění propadáku nejvyššího kalibru... ()

waska

Slušné herecké obsazení a další variace na d´Artagnana. Nic proti tomu, ale takhle historicky zprznit geniální román Alexandra Dumase, to je skoro zložin na kriminál! ()

bearmeedek

Slabší odvar z různých mušketýrů. Ovšem je tu ta doba, včetně kulis a kostýmů. A velké množství soubojů a bitek, místy až akrobaticky podaných. A to při nenáročném pohledu také není špatné. ()

Acrobat odpad!

Mušketier je zbytočným prerozprávaním námetu mulata Dumasa. Okrem vrcholne nesympatických hlavných hrdinov, je tu pomerne zvláštne farebne poňatý film (len hnedá a červená), nudný príbeh a rušiace prvky ako prednesené frázy (všetci za jedného ešte nikdy nepôsobilo tak kŕčovito a vytrhnuté z kontextu). Utrpenie je aj pozerať sa na lanovú choreografiu ako kdesi za dynastie Cchon, a rebríkovú vrcholnú scénu. Celé zle pre fajnšmekrov, dobre pre knihomoľov. Mušketier zapadne do zabudnutia celkom oprávnene už len pre to, že kardinál je opäť ten zlý (a že to nie je pravda história vie.) (videné 29.05.2019, Markíza archív) ()

fandadofilmu

Těch pět hvězdiček jsem si nemohl odpustit kvůli Timu Rothovi, který zastínil ve filmu vše a všechny ostatní. Tak dokonalého padoucha jsem ještě opravdu neviděl (samozřejmě kromě jeho obdobné role ve filmu Rob Roy) - on si svým herectvím prostě uzmul celý film jen pro sebe. Kdo by to byl řekl, kam až se jednou vypracuje hotelový poslíček (byť notně potměšilý) ze Čtyř pokojů. Mimochodem - ve filmu jsou opravdu skvělé šermířské scény, které se také jen tak běžně nevidí. Jistě, něco je na efekt, ale celé je to založeno na velmi dobré znalosti dobových evropských bojových umění. ()

Fajt odpad!

Varietní a nesmyslná trapárna, šerm na lanech a žebřících - holé zoufalství !!! Dumas se obrací v hrobě. Největší mušketýrská sra.ka, která existuje. Proč tento žánr nenechají pouze Francouzům ??? ()

Gwilwen

Dumasovi bylo oplaceno stejnou mincí. Stejně jako Dumas "znásilnil" francouzskou historii a pošpinil její hrdiny Ludvíka XIII. a kardinála Richelieu, na vlas stejně se zachovali filmaři k jeho dílu a nenechali kámen na kameni. Mému hodnocení nepomůže ani to, když se pokusím odhlédnout od historických nesmyslů a budu hodnotit výhradně dobrodružný film. Nesympatičtí hrdinové a kopec nudy navlečený do skvostných kostýmů. Nic víc, nic míň. ()

lochetma

jedním slovem strašné-ty hvězdičky jsou za souboje a za padoucha-Timu Rothovi padouši jdou , ale jinak je to prostě děs ()

DrakMrak

Bojové scény mě vždycky probudily ale jinak nic moc... Trochu jinak odvyprávěno než ostatní známé varianty dějově by to mohlo dopadnout dobře nebýt těch usínacích pauz kdy se nic nedělo... Občas fakt stupidní dialogy... ()

EddieIron

Nechápu takovou zdrcující kritiku.Natočené to bylo skvěle, akční scény jsou velkolepé a co se týče Dumasovi předlohy, tak té se věrně nedrží snad žádná adaptace, takže bych to neřešil... ()

xander

Traja mušketieri v hongkongskom štýle? Príliš nie, pretože režisér Peter Hyams sa vôbec nedrží predlohy. Vznikol len priemerný film a nie príliš dynamický, čo je vzhľadom na žáner dosť divné. Akčné scény nedosahujú kvalitu filmov Jackieho Chana, a herci vzhľadom ne známe mená taktiež niesú príliš zaujímavý. Hlavný predstaviteľ Justin Chambersnieje príliš presvedčivý,no Tima Rotha či Stephena Reu neprehliadnete. Catherine Deneuve sa tu len mihne a Mena Suvari ešte nieje príliš sjkúsená herečka. Ale od toho obsadenia sa dalo očakávať trošku viac. ()

PPetr odpad!

Asi by to nebyl tak špatný film, pokud by se nehlásil k Dumasovu románu. Spojení s předlohou je však deklarováno jen jmény postav, což mi přijde dost málo. Ze samotného románu nezůstává kámen na kameni. Kdo ho četl, viděl v kině zdařilejší verze nebo třeba zná rozhlasové zpracování, těžko se s podobným paskvilem může smířit. Nechápu, že v takových filmech (např. G. Depardieu v Muži se železnou maskou) jsou ochotni hrát francouzští herci. C. Deneuve sice není v příšerně napsané roli špatná, ale nechápu, že ji vůbec vzala. ()

Tomulka

Jen tak tak jedna hvězdička. Akčních filmů a hlavně témat je hodně, tak proč někdo vezme takový klasický příběh a toptálně jej po.......... Jedna hvězda pouze za výkon Tima Rotha, který je výborný záporák. ()

svist10

Režisérsky je to průšvih, naštěstí sympatičtí herci hodně zachraňují. Scénář je nečekaně plný jak logických (např, jak může mladá dívka ustát zásah půlpalcovou kulkou do ramene?) tak filmařských (všimněte si zejména mizejícího mušketýrského pláště před finální bitvou) chyb. Choreografie soubojů je slušná, byť by to chtělo lepšího kameramana a střihače. Vůbec, v lepších rukou by to mohl být opravdu strhující příběh, takhle je to jen podprůměrné pseudohistorické dobrodružství, které sice neurazí, ale ani nenadchne. ()

Milo384

Klasický romanticko-dobrodružný příběh o mušketýrovi, jen takový béčkový. V televizi se na to kouknout dalo, ale podruhé už bych nevydržel. ()