poster

Jak svět přichází o básníky

 • Československo

  Ako svet prichádza o básnikov

Komedie / Romantický

Československo, 1982, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • paascha
  ***

  jak říká golfista(14.5.2009)

 • troufalka
  ****

  Na Básníky mě vytáhl do kina můj kamarád Bobek někdy na střední. To jsem samozřejmě netušila, že to časem přejde do formátu "Šest žen Štěpána Šafránka". Jako studentský film to bylo milé. Až po letech jsem se dověděla, že komise film nepustila do kin, Dušan Klein musel vypustit dvě velice povedené basničky, které prý kritizoval tehdejší režim. Právem litoval a sám to označil za zbabělost. Posuďe sami:                                                                                                                              Chcete se upsat humoru? Nemiřte nikdy nahoru. Nakukujte jen zpovzdálí, kde rozdávají metály.                                               Dejme si nalít ještě sklenku, nač hned spoléhat na myšlenku? Nám stačí strárnout, budem vlivní senilní a neomylní.                                                                                                                                                                                                                     Až je tam pan režisér znovu přidá, přidám já pátou hvězdu.(12.10.2016)

 • Eddard
  ****

  Moje nejmilejší série českých filmů. Měl jsem je rád, když jsem byl malý capart (i když si teď nedokážu představit co mě na nich mohlo zajímat:-) ), miloval jsem je na střední a rád si je pustím i kdykoli teď, jako vysokoškolák. Nechci srovnávat kvalitu prvních tří dílů, každý je o trochu jiném období života, všechny však podané nezapomenutelně poeticky a laskavě vtipně. Prolézání gymnázia mám ještě stále v živé paměti... Nechci do toho plést režii, musím jenom pochválit Kleina, za to, jak vedl mladé herce Kříže a Matáska a mnoho malých roliček velkých herců. Nashledanou Štěpáne a Kendy, uvidíme se na vysoké... 80%(23.6.2006)

 • Sašenka165
  *****

  Nejlepší díl básníků (čemu se divit, když je první), nejvíc zábavný. Tenhle díl jako jediný můžu vidět vždycky...(2.9.2007)

 • Xmilden
  *****

  Básníci mají obtížné začátky a konce zato mezidobí je radostné a plodné. Tak jestli tento díl byl obtížný tak jsem to opravdu nepostřehl. Je to počátek série vynikajících filmů o dvou kamarádech Štěpánovi a Kendym. Navždy zlatý fond českého filmového umu. "Co Čech to herec,že?"(27.7.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace