poster

Jak svět přichází o básníky

 • Československo

  Ako svet prichádza o básnikov

Komedie / Romantický

Československo, 1982, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Faidra
  *****

  To, že svého času vypadala "teen comedy" takhle a dnes vypadá tak, jak vypadá, je pro mě jedním z důkazů úpadku lidstva.(17.12.2007)

 • sochoking
  ****

  " Ty pohyby u toho spívání , pane Bouchal , vám poradil kdo ? " Vždy , pri opakovanom sledovaní " jednotky " , myslím na underground , bigbít a Kerouaca , hoci neviem prečo , ale som tým nasiaknutý .(28.3.2010)

 • petaspur
  *****

  Gymnazista Štěpán Šafránek veršuje pro spolužačku Borůvku, o jejíž duševní vyspělosti by se dalo s úspěchem pochybovat, neboť ji budoucí účastník amatérského maratónu v Sao Paulu Emil Nádeníček hravě utáhne na hit "Ty máš kukadla jako zrcadla". Štěpán v honu za láskou souhlasí s šíleným nápadem kamaráda Kendyho na vytvoření aktuální verze muzikálu na motivy Tomanovy Lesní panny. Studenti i profesoři se snaží zaujmout rejžu svými hereckými výkony, televize vše natáčí, noviny tisknou oslavné články, zátky šampaňského radostně poletují po místnosti a mezi členy souboru na sebe jednoznačně strhávají pozornost saunař Bouchal ("Šuby duby Amerika") a taneční mistr Hugo, díky němuž jsem konečně pronikl do tajů baletní terminologie.(10.12.2009)

 • kingik
  ***

  Nevidím na téhle komedii nic tak mimořádného, abych ji vychvaloval do nebes, přesto pobaví. Děj se točí kolem amatérského divadelního muzikálu a gagy kolem toho jsou dobré. Kříž s Matáskem vytvořili výraznou hereckou dvojici, na které je česká kinematografie poměrně bohatá. Nevyhledávám tenhle druh "intelektuálního" humoru, ani nijak tuhle sérii, i když uznávám, že ty starší díly jsou povedenější než ty porevoluční. 60%(6.1.2012)

 • Jacinda
  ***

  Téhle sérii jsem na chuť nikdy nepřišla. Pamatuju is akorát lordóza a kifóza, arterie verte bralis a žhavil Béďa žhavil drát...(18.11.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace