poster

Jak svět přichází o básníky

 • Československo

  Ako svet prichádza o básnikov

Komedie / Romantický

Československo, 1982, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Eddard
  ****

  Moje nejmilejší série českých filmů. Měl jsem je rád, když jsem byl malý capart (i když si teď nedokážu představit co mě na nich mohlo zajímat:-) ), miloval jsem je na střední a rád si je pustím i kdykoli teď, jako vysokoškolák. Nechci srovnávat kvalitu prvních tří dílů, každý je o trochu jiném období života, všechny však podané nezapomenutelně poeticky a laskavě vtipně. Prolézání gymnázia mám ještě stále v živé paměti... Nechci do toho plést režii, musím jenom pochválit Kleina, za to, jak vedl mladé herce Kříže a Matáska a mnoho malých roliček velkých herců. Nashledanou Štěpáne a Kendy, uvidíme se na vysoké... 80%(23.6.2006)

 • salahadin
  ***

  Rozjezd jako první den v autoškole a ještě k tomu do kopce. Úspěch je, že nám to nechcíplo, ale chraptělo to pořádně. Z té lepší trilogie o básnících je tohle sušenka pro cukrovkáře.(14.10.2008)

 • duklak2
  ***

  Všechny díly básníků jsou zajímavé. Sledoval jsem je hlavně v dospívání. Balení holek na verše? Proč ne, ale v dnešní uspěchané době si to nedovedu tak nějak představit. Jinak výběr herců pan Kleina byl výborný. Ani jeden nepodal špatný výkon. Vyzdvihuji paní Myslíkovou, pana Matáska, pana Kopřivu a zapomenout samozřejmě nemohu ani na pana Kříže. Tito všichni se zaskvěli.(8.1.2012)

 • Radek99
  ****

  Neotřelý pokus propojit dobově oblíbenou českou teenagerskou komedii (která svého pomyslného vrcholu dosáhla o rok později ve Smyczekových Sněženkách a machrech) a normalizační všelidovou filmovou zábavu se Dušanu Kleinovi povedl bezezbytku - volná série o osudech mladých (později zrajících a ještě později stárnoucích) básníků života se stala velmi oblíbenou a mnohé z ní zlidovělo. Jestliže ale v amerických blockbusterových komiksových adaptacích platí pravidlo, že každý nový díl je lepší předchozího (Hellboy atd.), tak v případě básníků platí pravý opak - každý nový díl znamená kvalitativní sešup dolů... ,,Jó, šuby duby Amerika..." Podobné filmy: Sněženky a machři, Jen si tak trochu písknout(1.11.2008)

 • LiVentura
  ****

  Tato série komedií se jistě povedla, originální herectví dvou hlavních postav a roztomilé zápletky při prvních milováních. :-)(17.10.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace