poster

Jak svět přichází o básníky

 • slovenský

  Ako svet prichádza o básnikov

Komedie / Romantický

Československo, 1982, 90 min

 • Faidra
  *****

  To, že svého času vypadala "teen comedy" takhle a dnes vypadá tak, jak vypadá, je pro mě jedním z důkazů úpadku lidstva.(17.12.2007)

 • AngelAngie
  ****

  Klasika s Pavlem Křížem v hl. roli, který měl opravdu do fešáka velmi daleko...(29.7.2008)

 • petaspur
  *****

  Gymnazista Štěpán Šafránek veršuje pro spolužačku Borůvku, o jejíž duševní vyspělosti by se dalo s úspěchem pochybovat, neboť ji budoucí účastník amatérského maratónu v Sao Paulu Emil Nádeníček hravě utáhne na hit "Ty máš kukadla jako zrcadla". Štěpán v honu za láskou souhlasí s šíleným nápadem kamaráda Kendyho na vytvoření aktuální verze muzikálu na motivy Tomanovy Lesní panny. Studenti i profesoři se snaží zaujmout rejžu svými hereckými výkony, televize vše natáčí, noviny tisknou oslavné články, zátky šampaňského radostně poletují po místnosti a mezi členy souboru na sebe jednoznačně strhávají pozornost saunař Bouchal ("Šuby duby Amerika") a taneční mistr Hugo, díky němuž jsem konečně pronikl do tajů baletní terminologie.(10.12.2009)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Žhavými kandidáty na ústřední role byli i Lukáš Vaculík a Ondřej Vetchý. Oba nakonec dostali v sérii aspoň menší roličky. U režiséra to nakonec vyhráli Kříž s Matáskem, kteří spolu studovali a už tehdy se kamarádili. Do natáčení se zapojili i přes to, že to jako studenti měli zakázané. Škola jim to později oplatila trojkami z chování. (hot_spot)

 • - Honorář pro Pavla Kříže činil 120 Kčs na den a celkově si vydělal 2400 korun. (hot_spot)

 • - Nápad k filmu sa zrodil tak, že Dušan Klein bol ako porotca vyslaný na súťažný festival filmových komédií do Nového mesta nad Metují. Nebol to vtedy dobrý rok na veselé filmy a porotcovia sa po ňom vyčítavo a smutne pozerali. Klein kolegov bránil, že nie sú dobré námety. Jeden z miestnych usporiadateľov mu následné požičal Pecháčkovú novelu. (Zdroj: instinkt.tyden.cz) (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace