Šůby Důby Amérika, nezaměnitelné ilustrace, nezapomenutelné texty, řada svérázných postaviček a krásně roztomile dívčí Borůvka - to dělá tenhle skvělý filmeček o životních premiérách, který překonali jen básníci přicházející o iluze. 80%(19.5.2003)

Série nesmrtelného humoru v neopakovatelném balení ilustrací Stanislava Holého. Co scénka, to perla. Co nápad, to zlatý fond typického českého absurdistánu. Ono taky narvat do jednoho filmu perlícího Filipovského, Somra, Císlera a Navrátila ve větších rolích a vždycky ty jejich etudky dotvořit něčím tak automaticky trefným jako je přítomnost Kořínkové, Kretschmerové nebo Štěpánové... to už by pokazit byl zkrátka hřích. Naštěstí to ale celé kočíruje duo Klein-Pecháček, kteří vytěžili z původního nápadu zdařilou pentalogii a s odstupem času jsem překvapená, jak si s Básníky stále více rozumím.(17.2.2009)

Film, kde svět získal Štěpána a Kendyho a to se musí náležitě ocenit.(8.6.2006)

• - Při schvalovací projekci Klein zažil horké chvilky, protože se nikdo ani nezasmál. (hot_spot)

• - Film videlo v kinách 1,6 miliónov divákov. (Raccoon.city)

• - Oldřich Navrátil (Emil Nádeníček) jezdil ve filmu vozem československé značky Škoda 120, vyráběným v letech 1970-1990 (JARDAHONDA)