Uznávaný režisér Ang Lee (podepsaný pod filmy Svatební hostina, Rozum a cit, Jízda s ďáblem, Tygr a drak, Zažít Woodstock) se v tomto příběhu - tak jako již několikrát - zaměřil na rodinné a generační vztahy. V psychologicky laděném snímku, natočeném podle románu Ricka Moodyho Ledová bouře, se vrací do roku 1973, do předměstí connecticatského New Canaanu. Vyprávění se přitom soustřeďuje na členy sousedících rodin Hoodových a Carverových, kteří k sobě pocitují přátelské, milostné vztahy i nenávist. Jakýmsi katalyzátorem drobných a všedních událostí i vztahů je ledová kalamita, jež nastane v noci po neustávajícím mrznoucím dešti... Americký film oceněný na MFF v Cannes (cenou za scénář pro Jamese Schamuse) se vymyká z běžné hollywoodské produkce a spíše připomíná klasická díla filmařů Ingmara Bergmana a Michelangela Antonioniho. Hlavní úlohy ztělesnily známé herecké hvězdy Sigourney Weaverová (Vetřelec, Gorily v mlze, Krotitelé duchů, Smrt a dívka) a Kevin Kline (Ryba zvaná Vanda, Francouzský polibek, Dave). V dalších rolích hrají Joan Allenová (Šílená láska, Tváří v tvář), Tobey Maguire, Christina Ricciová (Casper, Malí válečníci), Jamey Sheridan, Elijah Wood (Všude dobře, doma nejlíp, Drtivý dopad). (Česká televize)

dr.fish

Atmosféra naprostého rozpadu vazeb uprostřed rodiny, popisovaná z pohledu všech jejich členů. Neradostný a smutný obraz, stav, kam až se může rodina dostat. Kupodivu je láska to jediné, co přežívá a drží ještě všechny pohromadě. Když už i ta je na odchodu, přijde bouře a všechno změní. Mistrovský a velmi depresívní kousek. Ang Lee prostě filmy umí. 90% ()

AGO

Krásna, citlivo natočená dráma s normálnou rodinou v hlavnej úlohe, ktorá má problémy, aké môžu postihnúť naozaj každého. K tomu aby som sa mohol vcítit do každej postavy nie len vďaka výbornej réžii, prispeli aj presvedčiví herci, a to nielen tí dospelí.V scenári totiž niesú vynechané ani problémy dospievania. Tento film patrí medzi najlepšie drámy, aké som videl. ()

Radiq

Tobey Maguire než se stal Spidermanem a Elijah Wood než se stal Pytlem. Zajímavej příběh, dobře natočenej a dobře zahranej. Christina Ricci taky ještě mladá a sexuchtivá. Scéna, kdy E. Wood přijde o život je nejlepší z celého filmu - skvěle nasnímaná a smutná... ()

andrii

...křehkých těžkostí srdcí a tužeb. Pod nánosy dešťových krystalků, pod krustou námrazy, zastudí hledání identity sebe sama, zamrzí vlastní citové selhání. ()

Cedr

Od první scény je naprosto jasné, že nepůjde jen o další z mnoha rodinných dramat. Nemohu se rozhodnout, zda je to lehkostí režie, těžce uchopitelnou atmosférou, atraktivním dobovým zasazením či množstvím postupně se představujících povedených charakterů, obsazených plejádou skvělých herců a hereček. Uff. A nebo za to může solidní předloha a fungující kombinace všeho předchozího. The Ice Storm je dalším příkladem toho, že druhá polovina let devadesátých byla filmově skutečně vydařená. Ledová bouře se mi automaticky zařadila mezi pár snímků, které "ještě párkrát asi uvidím" a zbývá už jen sehnat knižní předlohu. ()

LeoH

Na povrchu chladná dokonalost, pod ní trochu rozmlžené, ale čímsi přitažlivé sdělení. Víc než sexuální zmatky dvou generací bytostí tápavě hledajících dobrodružství, které by do jejich životů vneslo trochu neobyčejna či snad i dotek věčnosti, mě oslovil celou dobu přítomný temný podtón vyjádřený nahlas v klukově komentáři o neustále otevřených dveřích na druhou stranu a přicházejících a odcházejících duších, které potkáváme ve snu. — Taky jste měli místy takové potíže poznat, kdo je kdo a kdo ke komu patří? Hlavně Tobey Maguire a Elijah Wood jsou si tu tak podobní, že jsem měl ze začátku dojem, že koukám na incestní drama, a takových dvojnických párů je tam víc. Říkám si, že to musel být záměr, ale neprokoukl jsem, kam směřoval. ()

maxxxim

Jeden z mála filmov, kde vedľajšia dejová línia presahuje tú hlavnú svojím obsahom, významom, znepokojujúcim priebehom a vonkoncom aj smutnejším koncom. A varovanie na záver, vôbec nejde o film pozerateľný hocikedy. ()

SG_ever

Americká krása, která vznikla před jím samotným. Film jsem viděl před několika lety, ale vím, že na mě film dobře zapůsobil a byl jsem příjemně překvapen díky snímku za 39,-Kč z výprodeje na tržnici. ()

Karush

Ľadová búrka je pesimistická, komorná dráma s vážnou témou o takých problémoch, na vnímanie ktorých nestačí iba atmosféra. Čo tomuto filmu chýba je markantný a hlavne rozhodný príbeh, vedľa mnohých vedľajších príbehov sa stratila tá hlavná dejová línia. Toto je jediná väčšia chyba Ang Leeho drámy, ale inak je to ešte celkom uveriteľné a citlivo natočené dielo, ktoré sa poriadne ani nerozbehne... ()

Lachtaan

Film, jehož zdejší popis dost klame tělem. Dělá z Ledové bouře velmi poutavé drama, které ve finále nedokáže přinést slibované vztahové peripetie, minimálně ne v takové míře, abyste jediné postavě fandili nebo s ní soucítili. I ona tragédie vyšumí v uspěchaném konci téměř do ztracena. ()

lennyd

Ben a Elena (Kevin Kline a Joan Allen) prožívají manželskou krizi. Zatímco Elena si čas vyplňuje rozhovory s knězem, Ben si užívá sexuálních radovánek s Janey (Sigourney Weaver). I jejich děti prožívají bouřlivou pubertu, Wendy (Christina Ricci) (dcera Bena a Eleny) se těžce rozhoduje mezi chlapci Carverovými (Elijah Wood a Adam Hann-Byrd), zatímco Paul (Tobby Maguire) je zaláskovanej do své spolužačky v New Yorku. Blíží se noc, která ovlivní životy všech zůčastněných, a na kterou nikdo jen tak nezapomene (nejen kvůli největší ledové bouři posledních let)... Hvězdně (ale opravdu hvězdně - posuďte Kevin Kline, Joan Alen, Sigourney Weaver, Christina Riici, Elijah Wood) nabitý film Anga Leeho o mezilidských vztazích v počátcích osmdesátých let. Myslím, že každý se ve filmu nějak najde, k čemuž dopomáhají i úžasné herecké výkony všech zúčastněných. Prostě nádhera... ()

uiu

Tak tenhle film je mojí totální srdcovkou a nikdy nezapomenu, když jsem ho viděla poprvé někdy o víkendu v noci na ČT2. Při přepínání programy mě zaujal mladičký Tobey Maguire, následovaný Elijahem Woodem a Christinou Ricci a příběh si mě získal natolik, že jsem si musela koupit i knížku Ricka Moodyho, jejíž adaptací je tento film (a rozhodně nemůžu říct, že by film nebo kniha byli lepší, obojí je skvělé). Obyčejný příběh obyčejných rodin a osudy, které zatřepou s rodinou Hoodových se mě natolik dotkli, že je už ze srdce neodstraním a to i přesto, že jsem film poprvé viděla jako náctiletá a už tenkrát jsem dokázala ocenit myšlenku snímku. ()

Pavlínka9

Lee je génius :) Takto krásně propletený "milostně" i rodinně unikátní film považuji za jedno z jeho nejlepších :) Nejen, že je to skvěle obsazené, ale je to tak úžasně detailně propracované. Je to hodně "těžké" a vztahových filmů podle mě není nikdy dost :) ()

dANo

Také milé prekvapenie, ako mi pripravil tento film a špeciálne jeho scenár, som už dávno nezažil a každému vrele odporúčam si ho pozrieť, lebo je podľa mňa skvostom medzi filmami, kde sú príbehy jednotlivých postáv medzi sebou navzájom poprepájané a jedna udalosť ich všetky spája. ()

hroubek

Asi čekal něco úplně jiného. Nemůžu říci, že bych se nudil nebo, že by mě film nebavil, to ne, spíše mě přišlo, že tam není nic strhujícího. Začátek mě bavil a líbilo se mi seznámení s postavami, i když jsem nechápal, proč některé postavy jednají, tak jak jednají. Zvláště to platilo o postavě Wendy, u které jsem nevěděl co si mám myslet. Ostatní postavy mě přišly mnohem jednoduše vykreslenější. Můj největší problém je s příběhem, který mě přišel, že nikam nesměřuje, jakoby mu chyběla pointa a nebýt závěrečné tragédie, tak by konec byl otevřený jako začátek. Ang Lee režíruje velmi dobře a mě se hodně líbilo, jak si hraje s detaily, přeskakuje od jedné postavy k druhé nebo se kochá přírodou. Kevin Kline hraje dobře a jeho výkon se líbil. Totéž mohu říci i Joan Allen a Sigourney Weaver, které hrají velmi dobře a dokážou své postavy prodat. Přesto mě mnohem více zaujaly výkony Elijah Wooda, Christiny Ricci a Tobey Maguireho, které byly jiné, než zbytek filmu. Ledová bouře je zajímavé drama, které není špatné, ale z mého pohledu není divácky tak vděčné jak by se na první pohled mohlo zdát. ()

davidek

Kdybych chtěl komentovat tento film, asi by mi nestačila stránka. Každá postava ve filmu má svůj odlišný příběh a každá je prostě kouzelná. Žádná není ošizená a každá absolutně do detailů propracovaná. Prostě když se spojí vinikající režisér a o nic horší herci, tak to prostě musí fungovat. ()

MI-380

Psychologické drama, vypadá to, že sedmdesátá léta = cigarety + alkohol + nevěra + nespokojenost. Dobře navozená pozvolna mrznoucí atmosféra (v obou smyslech slova), výborné herecké výkony starých profesionálů, navíc líheň nastupující generace (Spider Man, Frodo, Katrina z Ospalé Díry, Rachel z Batmana). Jo, a každá rodina má svého úchyla. 65%. ()