poster

Slaměný klobouk

 • anglický

  Straw Hat

Komedie

Československo, 1971, 86 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • NinonL
  ****

  Mně se tedy bláznivá komedie líbila, a to nejsem žádný fanda podobných taškařic. Obzvláště oceňuji "dračici" Helenu Růžičkovou, ze které i lázeňský švihák Miloš Kopecký ztratil dech. Sníst tolik citrónů a nehnout brvou, tomu říkám mistrovství :-).(23.6.2012)

 • Sarkastic
  ****

  Crazy komedie, která žene vtipné scénky až do úplné absurdity a stojí hlavně na hercích (tolik tehdejších hvězd v jednom filmu se jen tak nevidí) a dialozích, hrátky se slovy. Škoda jen, že Slaměnému klobouku pozvolna dochází šťáva. "Lisette, vypadáš báječně. No ty seš den ode dne krásnější. Ano, dneska kupříkladu už vypadáš jako pozejtří."(4.4.2010)

 • Superpero
  ***

  Spousta výborných herců vyplýtvána na poměrně chaotický pokus o crazy situační komedii. Ze začátku fajn, ale postupně se to utápí ve stále víc absurdních nedorozuměních. Oldřich Lipský je výborný režisér, ale s tímhle trošku přestřelil.(3.1.2010)

 • Mariin
  ****

  Veselohra z měšťáckého prostředí Francie začátku 20. století na motivy Eugena Labicha. Herecky skvěle obsazeno, Kopecký jako hochštapler exceluje,. Místy vynikající groteskní sekvence (např. Květa Fialová v koberci či její oblékání v přítomnosti M. Kopeckého). Celkově však tomuto filmu škodí poměrně časté a zdlouhavé pasáže různých hromadných přesunů svatebčanů, kterými je tato - jinak hutná - konverzační fraška až moc rozředěna. Nicméně patří určitě k tomu lepšímu, co bylo v žánru vytvořeno. Velmi silné čtyři hvězdičky, přesněji 4,5.(15.8.2009)

 • igi B.
  ****

  Taškařice kostýmní, divadelně-televizně stylová... ;o] . . . Filmek lehce rozverný, naštěstí na nic si nehrající, postavený hlavně na konverzačním humoru a rozpustilých kreacích tehdejší herecké elity. Jojo, kdeže ty časy starý jsou... - - - - - (Viděno párkrát během letu let na různých tv kanálech, hodnocení po repete 17.11.2011 na >slaměné jedničce< 1616., komentář zde suše jako šedesátý - 17.11.2011)(17.11.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace