poster

Slaměný klobouk

 • anglický

  Straw Hat

Komedie

Československo, 1971, 86 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Šandík
  ****

  Slaměný klobouk potěší především bezchybným herectvím a režií. Příběh sám je klasickou bláznivou francouzskou fraškou, v níž se nejprve neustále všechno kazí, aby nakonec vše dobře dopadlo. Nejedná se o moralitu a naprosto zde nejde o jakékoli "vyšší cíle". Jejím smyslem je prostě bavit. Toto schéma, samo o sobě mnohokrát zopakované v mnoha lepších i horších divadelních hrách a značně zprofanované mnoha nejrůznějšími filmy, Lipský zcela ctí. Jediným posunem oproti předloze je výrazná (a také výborná) secesní stylizace, z hlediska samotné divadelní hry vlastně anachronická. Celkový dojem: 85%(12.11.2011)

 • blackrain
  ****

  Jeden skoro sežraný klobouk dokonale zkomlikoval život několika lidem. V podstatě nevinná situace je svedla dohromady. Ve svatební den se může přihodit opravdu cokoliv, o tom natočil svou komedii Oldřich Lipský. Objevuje se zde plno českých hereckých hvězd. Všem ale vévodí Miloš Kopecký v roli budoucího ženicha a samozřejmě záletníka. Byl skvělý a Iva Janžurová taky, hrála velmi naivní Helenku, která si myslela, že děti se nacházejí v zelí. Byla kouzelná. Role jim byly ušité na míru.(21.10.2009)

 • gouryella
  ***

  Vyborna situacni komedie, ktere ale bohuzel postupne dochazi dech.(25.7.2002)

 • Ištván87
  *****

  Nepřekonatelný Miloš Kopecký jištěný brilantním obsazením všech ostatních rolí.(16.3.2009)

 • kobejn
  *****

  režijně dokonale zvládnutý chaos, objektivně tomu nelze nic vytknout, i když v druhé polovině už je to malinko předimenzované a těch zmatků už je tam příliš, přesto je to natočené perfektně. Stejně jako v případě jeho parodií tu prokázal velké porozumění pro cizí látku, kterou v tomto případě povýšil z nenáročné frivolní frašky na mistrovské dílo filmové komedie. Lipský touto verzí předčil i němou verzi Rene Claira. Je pozoruhodné, že Čech dokázal francouzskou předlohu natočit lépe, než Francouz.(20.9.2010)

 • - Film byl natočen na motivy hry Eugèna Labiche „Un chapeau de paille d'Italie“ (v překladu „Klobouk z italské slámy“) z roku 1851. (Komiks)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace