poster

Slaměný klobouk

 • EN název

  Straw Hat

Komedie

Československo, 1971, 86 min

 • kobejn
  *****

  režijně dokonale zvládnutý chaos, objektivně tomu nelze nic vytknout, i když v druhé polovině už je to malinko předimenzované a těch zmatků už je tam příliš, přesto je to natočené perfektně. Stejně jako v případě jeho parodií tu prokázal velké porozumění pro cizí látku, kterou v tomto případě povýšil z nenáročné frivolní frašky na mistrovské dílo filmové komedie. Lipský touto verzí předčil i němou verzi Rene Claira. Je pozoruhodné, že Čech dokázal francouzskou předlohu natočit lépe, než Francouz.(20.9.2010)

 • Superpero
  ***

  Spousta výborných herců vyplýtvána na poměrně chaotický pokus o crazy situační komedii. Ze začátku fajn, ale postupně se to utápí ve stále víc absurdních nedorozuměních. Oldřich Lipský je výborný režisér, ale s tímhle trošku přestřelil.(3.1.2010)

 • Ištván87
  *****

  Nepřekonatelný Miloš Kopecký jištěný brilantním obsazením všech ostatních rolí.(16.3.2009)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Film byl natočen na motivy hry Eugèna Labiche „Un chapeau de paille d'Italie“ (v překladu „Klobouk z italské slámy“) z roku 1851. (Komiks)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace