Slaměný klobouk

Straw Hat

Komedie

Československo, 1971, 86 min

• ripo

tie neustále zápletky a zamotávanie situácie mi po 20 minútach šlo už riadne na nervy.(16.7.2011)

Jeden z vrcholů české crazy komedie, která nenechá diváka oddechnout od začátku do konce, jelikož celý film je jedna řada nedorozumění, šokujících zjištění a zvratů, který postupně narůstají geometrickou řadou a divák jen žasne, jak někdo mohl vymyslet něco tak šíleného a přitom inteligentního. Lipský vše navíc skvěle uzavřel do výjimečného celku, který vás skutečně přenese do Francie počátku 20. století a některé jeho nápady jsou bezkonkurenční a obohacují nestárnoucí předlohu. Všichni herci byli výborní a role jim perfektně seldi, ale Helena Růžičková mě ve svých "lechtivých scénách" doslova dostala do kolen.(10.12.2006)

80%(18.6.2013)

Film mě navnadil a rád bych někdy kouknul na divadelní zpracování. I když takový herecký soubor, jaký kočíroval Oldřich Lipský, se těžko ještě někdy někde sejde. Řetězení vtipných scének, založených mmj. na jazykových hříčkách, spěje k pointě pro koně:-)(22.10.2009)

Spousta výborných herců vyplýtvána na poměrně chaotický pokus o crazy situační komedii. Ze začátku fajn, ale postupně se to utápí ve stále víc absurdních nedorozuměních. Oldřich Lipský je výborný režisér, ale s tímhle trošku přestřelil.(3.1.2010)