Slaměný klobouk

Straw Hat

Komedie

Československo, 1971, 86 min

80%(18.6.2013)

Svěží fraška, která vychází z Labichova jadrného divadelního kusu. Zápletka se točí zdánlivě kolem banální situace, kdy kůň omylem rozkousá jedné dámě klobouk. Nebyla by ale fraška fraškou, kdyby tento incident nevzbujel do kolosálních rozměrů. Tempo příběhu plyne hektickým stylem se spoustou komediálních situací, na nichž mají podíl především vynikající čeští herci (zvláště M. Kopecký). Mimochodem, před Oldřichem Lipským se této látky ujal i slavný francouzský režisér René Clair.(8.6.2004)

Bláznivá a hodně zamotaná komedie s obrovským hereckým obsazením. A nejvíc mě pobavil Jan Kraus, jak přinesl uniformu, jeho bych tam už nečekal.(30.11.2010)

Spousta výborných herců vyplýtvána na poměrně chaotický pokus o crazy situační komedii. Ze začátku fajn, ale postupně se to utápí ve stále víc absurdních nedorozuměních. Oldřich Lipský je výborný režisér, ale s tímhle trošku přestřelil.(3.1.2010)

Dobře vymyšlená taškařice dle režiséra Lipského... :-))(11.8.2008)