Reklama

Reklama

VOD (1)

Bryan Cranston si ve snímku z produkce HBO Films zopakoval svou divadelní roli prezidenta Lyndona B. Johnsona. Filmovou adaptaci, kterou režíroval Jay Roach, napsal Robert Schenkkan podle své stejnojmenné divadelní hry ověnčené cenou Tony. Biografické drama nabízí strhující pohled do zákulisí bouřlivého prvního roku Lyndona B. Johnsona v prezidentském úřadu. Johnson skládá přísahu bezprostředně po atentátu na JFK, podporuje eskalaci konfliktu ve Vietnamu a vyvažuje protichůdné zájmy narážející na vydání jeho klíčového zákona o občanských právech a na jeho první vítězství v prezidentských volbách. (HBO Europe)

(více)

Videa (9)

Trailer 1

Recenze (38)

Aky 

všechny recenze uživatele

Zde podle mého nedoceněný film. Pro mne docela nový a neznámý pohled na Johnsonovu kariéru. Celé dvě hodiny mají výtečnou atmosféru, k čemuž značně přispívá naprosto skvělý a Johnsonovi podobný Bryan Cranston. Johnson v jeho podání dokáže být jak sebevědomý chlap na vrcholu, tak hroutící se zoufalec náchylný všechno vzdát - a pořád mu člověk věří. ()

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

Do politiky za velkou louží se nijak necpu, ale i kdyby to bylo o volbě předsedy JZD a jeho následující konání, tak tohle prostě bylo výborně udělané a hlavně zahrané. Jestli vám nevadí filmové politikaření, tak tohle za zkouknutí stojí. V nemalém týmu producentů mj. sám Cranston i Steven Spielberg. ()

Reklama

HonzaBez 

všechny recenze uživatele

"Nic není zadarmo, ani to dobro...zejména to dobro...." Tak tenhle snímek z produkce HBO Films ukazuje kontroverzního Lyndona Johnsona v trošku jiném světle, než jakého jsem v týž den mohl vidět v jiném televizním snímku Cesta do války". Johnson v podání Bryana Cranstona není žádný suchar, má tah na branku, umí být slušně ironický a hlavně se dokáže umně pohybovat ve světě zvaném politika. Ani jsem netušil, že první Johnsonův rok v úřadě amerického prezidenta byl tak bouřlivý. Prosadit zákon o občanských právech, a to před odpor silné opozice ve vlastní demokratické straně, vybruslit z hrozícího rozkolu na předvolebním sjezdu strany kvůli snaze černošských aktivistů získat zde své zastoupení a nakonec v prezidentských volbách porazit svého republikánského soka Goldwatera, to vše se Johnsonovi daří. Ví totiž, že "politika je válka". Prostředky, které Johnson v této "válce" volí, nejsou vždy úplně "košer". Snímek však ukazuje, že to vše nakonec jisté dobro (hlavně z pohledu komunity Afroameričanů) přineslo. Z tohoto pohledu jde o opravdu přínosný film, neboť názorně ukazuje, kým by se Johnson mohl stát nebýt vietnamské války. Trošku jen škoda, že jsem si ty dva filmy o tomto americkém prezidentovi nedal v opačném sledu. ()

Johnny.ARN 

všechny recenze uživatele

Iný pohľad na Johnsona ako podala Selma, obsahovo ale na podobnej úrovni. Cranston opäť skvelý. Politická kecačka s množstvom zákulisných scén, podaná tak, ako sme od HBO zvyknutý. Kto si ide tento žáner, tak sa mu to určite bude páčiť, pre historikov obohatenie čo sa prezidentovej postavy týka. 3 z 5 ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Politický procedurál o prvním roce prezidentování kontroverzního Lyndona B. Johnsona po nástupu do funkce po atentátu v Dallasu, kdy se potýkal se zákulisním kutím piklů uvnitř vlastní strany, intrikařením během hledání podpory napříč politickým spektrem při prosazování jednoho z nejreformnějších amerických zákonů, pracoval na znovuzvolení v řádných volbách, vyhlásil „válku chudobě", probíhala masivní vlna občanských protestů, vyjednával s neskrývaně rasistickým Jihem, skrývaně rasistickými Demokraty i Republikány, Hooverem i hnutími občanských práv kolem Martina Luthera King a do toho pomalu ale jistě mimo pozornost všech eskaloval konflikt ve Vietnamu. Ač z velké části o černobílé otázce, tak nečernobílé ve vykreslení doby i charakterů. Jeden se nemůže zbavit pocitu, že Johnson sloužil mnohými kroky i svým politickým "účel světí prostředky" stylem jako předobraz Franka Underwooda; a to nejen v pasážích, kdy to s americkým úsměvem na rtech „jakože naivně" hraje v jeden moment hned na několik stran. Komu nevadí dialogová komořina, která nemá zapotřebí říkat vše na plnou hubu a která staví na výtečných výkonech velkých herců (Cranston má konečně opět roli „whiteovských/heisenbergovských" proporcí), kteří se obejdou bez velkých gest, tak by byla chyba Nástupce minout. V tomto žánrovém ranku se toho sice v posledních letech urodilo mnoho dobrého, ale takřka výhradně v ranku televizních seriálů a nikoli i takto na filmovém (byť televizním; i když je to HBO) poli. ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama