Predátor

• USA Predator (více)

Arnold Schwarzenegger má jako major Dutch v Predátorovi vcelku rutinní úkol, vysvobodit několik amerických vojáků ze zajetí partyzánů uprostřed džungle. Nakonec se ale musí utkat s daleko tajemnějším a nebezpečnějším nepřítelem. On i jeho muži čelí děsivému mimozemšťanovi, který postaví americké hrdiny poprvé v životě před opravdový strach. (Pannonia Ent.)

Scraffy

Najlepší film s Arniem! A zároveň asi najlepší akčný film, aký som kedy videl. Vizuálne efekty tu sú na tu dobu neskutočne dobré a spracovanie Predátora je revolučné. Keď sa povie akčný film, tak prvé čo vás napadne je Predátor. ()

wolverine

Pokud jste člověk, kterému záleží na propracovaném příběhu, hereckých výkonech a myšlence, tak tenhle film určitě není pro vás. Já nepotřebuju tyhle kravinky. Koukám se na filmy proto , abych se bavil. A myslím si, že vesmírné monstrum, které zabíjí bandu vojáků, mi bohatě stačí. Arnoldovo proslovy jsou skvostné. Miluju to, jak říká věty, které obsahují jedno sloveso. Nejlepší film roku 1987. Teda, moc filmů z osmdesatých let jsem neviděl. 😁 Nejlepší bylo, jak na sebe Arnold napatlal to bahno a predátor ho nemohl najít. To je blbost, termokamera reaguje na teplo. A pochybuju o tom, že bahno ho ochladilo na tak malou teplotu. Jinak super akčňák. "STICK AROUND". ()

Duke90

Za terminátorem v pořadí hned asi druhý nejlepší film s Arnoldem. Predátorova postava byla dokonalá, efekty neviditelnosti i nečekaných útoků se dočkaly na dobu vzniku skvělého zpracování a samotný "emzák" zde vystupuje jako velice inteligentní a nebezpečná bytost, před kterou není úniku. Ale to by nebyl Arnold aby se teto vraždící stvůře nedovedl postavit holýma rukama... Dočkáme se mnoha nezapomenutelných hlášek, které se nikdy nepřestanou citovat a vždy se můžeme pousmát nad scénami s měřením bicepsů nebo vzdát hold neohroženému Sonnymu Landhamovi. Silvestriho soundtrack je též legendární záležitostí. ()

Ewík

(01.02.2010) 4* / (31.10.2020) Pořád je to peckovní film - i po těch letech. Efekty pořád chválím (na tu dobu podle mě hodně dobře provedená hlavně ta neviditelnost predátora), napětí se dá krájet a popravdě - to byli opravdoví chlapi - plní odvahy, zodpovědnosti, cti a svalové hmoty. Ne ta dnešní tintítka. ()

hrumsrt

"Takhle by voják neměl umírat." Patrně jeden z "nejcooltovnějších" filmů co nám filmový svět nadělil. Přitom příběh je tak jednoduchý, ale v tom je taková síla! Skupinka vojáků stojící proti neviditelnému nepříteli, kterým je jedno z nejlepších filmových monster vůbec. Řada epických hlášek např."Když může krvácet, může i umřít!" Dovolím si zmínit jeden moment, kdy vojáci nastražili pastičku, čekají na nepřítele a Mac se holí. Navíc celý snímek obsahuje tolik dneska už proslavených momentů např. 3 červené tečky. A ten závěr, no filmová paráda! Arnold vs. Predátor, s geniální hláškou "Ty máš, ale pěknou držku!", a jejich napínavý a tak velkolepý souboj. Nelze nezmínit finální predátorský smích. Třešničkou už je jen excelentní výkon Arnolda - jeho nejlepší film? 100% ()

papadoce

Ach koniec osemdesiatok a začiatok deväťdesiatok a ich zlatá éra akčného filmu. Proste, hodiť do chlapíka pol metrový kindžál a zahláškovať ho “Zústaň tady”. To nám nikto nahradí. Občas sa taký filmík vynorí, ale je to vzácnosť. Pozrieť si originálneho Predátora po tom, čo som vzhliadol dokonalý Prey, som proste musel. Je nádherné vidieť a vedieť, že existujú na svete dvaja režiséri, ktorí aj rozdielom 35 rokov dokážu natočiť rovnakú dokonalosť a jediné čo ich odlišuje sú možnosti špeciálnych efektov. John McTiernan nám dal Predátora a dal nám Die Hard, dve značky, ktoré udali smer svojim žánrom. O hodnotení diskutovať samozrejme nejdem a idem si ešte raz pustiť Prey. Standing ovation. ()

BFG2000

Ani nevím, kolikrát jsem Predator viděl. Ale mám pocit, že s každým dalším shlédnutím je lepší a lepší. Tohle je opravdu dokonalost sama. Ten film je starý přes 30 let a stejně hravě strčí do kapsy i filmy dnešní . To je neskutečné. Místo, aby stárl, tak zraje, jako víno. Za mě Arnoldova životní role a nejen jeho. A rozhodně nejlepší sci-fi vůbec. Tohle je vážně ultimátní film, který nemá konkurenci! ()

movemat

Hodinová prehliadka lesa a oslava maskulinity, kým sa začne niečo zaujímavé diať. Viem si predstaviť, že vo svojej dobe to bol trhák - najmä pre tunajších obyvateľov, ktorí to v kamionistových gatiach prepašovali zo Západného Nemecka - o tom svedčí aj vyššie hodnotenie na csfd než na celosvetovej imdb (ku dňu písania komentára je to 87% vs 78%). Dnes sa už dá zhodnotiť, že tento film neobstál v skúške času. ()

snake

Film je výjmečný asi doopravdy jen tíživou atmosférou temné a vcelku strašidelné džungle.Právě ta buduje to napětí, že nevíte co se skrývá tak za dalším stromem.Režie je opravdu jenom průměrná. ()

MrMir

Arnol nikdy nepotřeboval emotivní výrazy a herecká gesta, abych se na jeho filmy těšil. Obvzláště v tomto filmu, kde i Predator má více hereckých výrazů než Arnie, je jeho drsný kukuč obzvlášť efektní a efektivní. Bezesporu jeden z nejlepších filmů v kariéře současného guvernéra ()

OL@F

Tomu filmu bych jako militarista hlavně vytkl ZBRANĚ.Jen blbec by si vzal MP5 do džungle a už vůbec bych nestřílel se zasunutou pažbou.Jo,Arnie to asi udrží,ale nemůže takhle trefit ani Godzillu..Ale jinak dobrá akční podívaná,moc se mi líbilo to vykreslení atmosféry boje v džungli. ()

hull

První dojem byl bídný - tak na úrovni jedné hvězdičky. O několik let později jsem při náhodné projekci náhle prozřel a některé sekvence jsem si začal pouštět opakovaně. Dnes mohu říct, že Terminátor zestárnul, Rambo se stal nekoukatelným, ale Predátor žije! ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra