Africké savaně vládne ke spokojenosti všech zvířat král Mufasa. Právě se mu narodil syn Simba a celé království s radostí vítá nového následníka trůnu. Jen králův bratr Scar je touto zprávou nemile překvapen. Chce se sám stát králem a Simba je překážkou. Scar vymýšlí plán, jak se nenáviděného Mufasy a jeho synka zbavit. Dá příkaz, aby hyeny splašily stádo pakoňů a ti Simbu zadupali do země. Na poslední chvíli ho zachrání jeho otec, je ale zraněn a umírá. Prohnanému Scarovi pak nedá moc práce přesvědčit vyděšeného Simbu, že je zodpovědný za otcovu smrt a měl by neodkladně uprchnout! A tak se Scar konečně dostane k moci. Simba si najde nové zvířecí přátele a vyroste do majestátné lví podoby. Mezitím země jeho otce strádá. Když v říši nastane hlad, vydává se mladá lvice hledat pomoc. Cestou narazí na Simbu a přemlouvá ho, aby se vrátil. Ten o tom nechce vůbec slyšet. Teprve opičák, který sloužil jeho otci, Simbu přesvědčí, že by měl zachránit říši krále Mufasy. (TV Nova)

ilemas

Velkolepá Dysneyovka, kterou jsem viděl až v pozdějším věku dnes už překonána modernější ještě velkolepější verzí. ()

Nuala

Jako malá jsem ve školce u Lvího krále plakala a nedávno jsem k tomu taky neměla daleko. Nádherná pohádka s opravdu překrásnou hudbou. ()

Martin741

Aj ked z animakov mam radsej Ratatouille, aj tento Lvi Kral mal svoje opodstatnenie. Slusny pribeh, kvalitny zaporak a kvalitne dialogy zabezpecuju 85 %, aj ked som nikdy nebol fanusikom Lion Kinga. ()

vydumnica

90-te roky boli plodne, priniesli niekolko krasnych disneyoviek a prave Levi kral patri k tym najkrajsim. Je to jednoducho klasika, ani nemozem dat nizsie hodnotenie. A urcite jeden z najlepsich soundtrackov, uzasne pesnicky a hudba. Celkovo krasna animacia, pribeh, humor, romantika aj dobrodruzstvo. A tie hyeny su tak dokonale odporne. ()

honajz2

Naposledy jsem to viděl děcko a taky to podle svého tehdejšího úsudku i hodnotil, každopádně jak bych to hodnotil dnes vůbec nevím. A jelikož mě Lví král nikdy nechytl a nikdy jsem si ho neoblíbil, asi se na něj znova jen tak nepodívám. 3* ()

MrPierc

Pohádka pro děti, která je velmi barevná ale nudná. Vadil mi styl grafiky, protože je to hranaté a karikaturistické. Určeno spíše pro děti 5-10 let. Ve zkratce - spoiler: Hipík Simba se fláká, jí, zevluje a sem tam nějaký squatt. Pumba a Timon jsou jeho nigazz, kteří ho naučí základy zevlingu. Simba hipík dospěje v uvědomélého hipíka. Zkušený hipík putuje bojovat za svůj dávný squatt po poradě se starým opičím rastafariánem. Zamiluje se do jiné lví hipísačky a vybojuje starý rodinný squatt s pomocí matky hipísačky. Na konci všichni sledují růst spousty zelené trávy. Kdybych neviděl film, myslel bych si že scénář je pro nějaké drogové drama. ()

Attta

U některých filmů je jedno jeslti je vidíte v kině nebo ne a u některých v kině obstojí a doma pohoří a u tohodle je to ta horší varianta. Když jsem viděl film v kině tak stál alespoň za 4 hvězdy. Po domácí projekci musím přehodnotit. Navíc tady není cítit ani trochu špetka Disneyovské klasiky. 3 hvězdy s oběma přivřenýma očima. ()

Caym

Hamlet v animovaném balení s volnomyšlenkářským hippie Hamletem v hlavní roli? Whatever, na zadek mě ale krom animované Afriky a legendární filozofie Hakuna Matata (a kultovního dua Timon & Pumba) nic neposadilo, škoda. ()

joker.george

Pro mě jednoznačně nejlepší a nejoblíbenější animovaný film nejen mého dětství, který jsem viděl. Nic mu nechybí, nic zbytečného nevyčnívá a všechno (příběh, hudba, práce s postavami, grafické zpracování) dokonale funguje tak, jak by mělo. ()

Streeper

Rozhodně jedna z nejlepších animovaných pohádek, která byla natočená, protože nám ukazuje Afriku z pohledu, tak jak jí neznáme. Navíc spousta úžasných písní a báječný, originální příběh a velmi dojemný. ()

ad

Hamlet podle Dysneyho? To se nam budou zviratka zase snazit vnutit, ze zivot je krasny a ma smysl? Ne, tak hrozne to nastesti neni, ale skoda, ze jsem to nevidel jako fracek, dnes se trochu nudim... PS. Videno s ceskym dabingem ()

cubajz

trocha nostalgie - nepřijde mi to zdaleka tak kouzelné jako za dětských let, ale pořád to má něco do sebe. Akorát na ty ťuťuťu písničky jsem už asi moc starej (sorry Eltone...) ()

Disney100: Koncert

12.10.2016

Jon Favreau chystá remake Lvího krále

Jon Favreau chystá remake Lvího krále

29.09.2016

Režisér prvních dvou Iron Manů si letos dopřál velký comeback. Jeho hraná/digitální Kniha džunglí vydělala 965 milionů dolarů, což znamená jediné - už se dávno pracuje na pokračování. Favreau ho měl… (více)