Africké savaně vládne ke spokojenosti všech zvířat král Mufasa. Právě se mu narodil syn Simba a celé království s radostí vítá nového následníka trůnu. Jen králův bratr Scar je touto zprávou nemile překvapen. Chce se sám stát králem a Simba je překážkou. Scar vymýšlí plán, jak se nenáviděného Mufasy a jeho synka zbavit. Dá příkaz, aby hyeny splašily stádo pakoňů a ti Simbu zadupali do země. Na poslední chvíli ho zachrání jeho otec, je ale zraněn a umírá. Prohnanému Scarovi pak nedá moc práce přesvědčit vyděšeného Simbu, že je zodpovědný za otcovu smrt a měl by neodkladně uprchnout! A tak se Scar konečně dostane k moci. Simba si najde nové zvířecí přátele a vyroste do majestátné lví podoby. Mezitím země jeho otce strádá. Když v říši nastane hlad, vydává se mladá lvice hledat pomoc. Cestou narazí na Simbu a přemlouvá ho, aby se vrátil. Ten o tom nechce vůbec slyšet. Teprve opičák, který sloužil jeho otci, Simbu přesvědčí, že by měl zachránit říši krále Mufasy. (TV Nova)

Muel

| Buena Vista Pictures | Dokonale krásna disneyovka. Zimmer to ale vyzdvihuje ešte na vyšší level. | Hodnotenie: 10/10 | ()

RadimFišer

Souhlasím z části s tím, co napsal Matti. Je to roztomilý příběh a poslední velká Disneyovka, co bere za srdce a za slzy. Nezapomněl jsem na něj až do dospělosti a chtěl jsem, aby to byl můj 500. ohodnocený film. Ale bude 501., protože jeho místo zabral nějakej pošetilej film pitomého krále džunglí George. Ovšem George se musí přestat pískat při pohledu na krásný a dechberoucí film Simby, prasete a jedné surikaty. Nezapomenutelný film, na který se podívám rád znovu a to doporučuji i Tobě. Dávám jednoznačně 5 hvězdiček, protože džungle je zde hezky a roztomile zpracovaná. ()

KayTee

Co já jsem si pobrečela...jako dítě i jako dospělá. Nádherná pohádka, která prostě chytne za srdce a už nepustí. ()

Chundys

Teprve nedávno se mi poprvé poštěstilo vidět Lvího krále. Proč ho proboha neměli nikdy ve videopůjčovně! Dokonce mi ukápla i slza a to je u animáku co říct! ()

jasanka

Tak nevím... Asi jsem viděla film moc pozdě, v dobách více počítačových animovaných filmů. Ale Lion King se mi prostě nelíbil. Žádná postavička mi nepřišla sympatická, prakticky celou dobu jsem se nudila. Písničky tedy taky nic moc, a slavnou Can You Feel the Love Tonight jsem slyšela v mnohem lepších provedeních. Pro mě asi největší animované zklamání. ()

TomasKotlant

Skvěle vykalkulované, schopné vyvolat emoce, avšak místy příliš kýčovité a písničky v českém dabingu tomu také moc nepřidají. *** Ve zkratce: Hakuna Matata. ()

111tom111

Nejhezčí Animovaný film který sem viděl.Na tu dobu nevídané grafické zpracování.Příběh je krásný a dojemný a děj má krásný spád.Lví krá 1 je nejlepší dvojka je taky hezká ale trojka už se mi moc nelíbila.Musím přiznat že jediný animovaný film který se tomuto kvalitou přibližuje je Hledá se Nemo ale když vezmu v úvahu rok natočení lvího krále tak opravdu nemá konkurenci :) ()

Narciska

Roztomilá pohádka, klasický příběh, kýčovitá animace. Jsem si však jistá, že filmu ubralo to, že jsem ho viděla až po 18 letech a navíc s dabingem. Nicméně to na mě bylo až příliš jednoduché... ()

KosiR_ksr

Přímočará pohádka, které dnes už kromě hudby tolik nenadchne (především vzhledem k posunu žánru rodinných pohádek). Dnes je ovšem trochu jiná dobu a kdo pamatuje počítačovou hru a vůbec "kult", který okolo lvího krále vznikl, tak na tuto pohádku už nedá dopustit (podobně jako třeba na želvy ninja). ()

Dejwosz

Film, na kterém jsem vyrůstal. Nelze hodnotit jinak než kladně. Myslím si, že scénu, kdy Mufasa přijde o život, zná snad každý. Více takových filmů, kterých si člověk pamatuje celý život. ()

sirien

Jako malej sem tenhle film skutečně miloval. A nedávno sem ho viděl znovu (z části) a chápu proč. Na dětský film inteligentní, dobře udělaný, s kvalitními a charakterními záporáky (to se u dětských filmů cení - těch záporáků co vlastně ani nejsou tak zlí už má člověk - i mnohé dítě - prostě plný zuby). Sice to je zpívačka, ale v tomhle případě to zcela odpouštim :D ()

Endavour

Pakliže se bavíme o animovaných filmech Walta Disneyho, Lví král MUSÍ (!) být pro každého jasnou jedničkou. Je to poučný, krásný, vtipný, ale i smutný animák, který je doplněn STRHUJÍCÍM (dle mého názoru i nejlepším v jeho tvorbě) soundtrackem světoznámého Hansa Zimmera. Skvělý anglický dabing, především pak Jima Cummingse a Jeremyho Ironse, jenž úlohu záporáckého Scara splnil znamenitě. William Shakespeare a jeho Hamlet by byl byli na Simbu rozhodně pyšní. ;) Málo kdy udělují plný počet, avšak tento film si žádné jiné hodnocení nezaslouží. JASNÝCH 100% ()

kamigava

Po dlouhé době jsem se na Lvího krále kouknul znovu, abych si poslechnul začátky Zimmerovy hudby. Ta hudba je velmi povedená. Příběh je nicméně jednoduchý, ale jako rodinný film se to dá pochopit. Naposledy jsem tenhle animák viděl jako hodně malý kluk. V dnešní době je tenhle snímek trochu trikově zastaralý a divák je zvyklý na vyšší level. Aspoň jsem se nenudil. Nejvíc se mi líbily scény s Timonem, Pumbou a jejich životním motem "Hakuna Matata". Jako nejlegračnější moment považuji scénu s řechtající se hyenou Edem. Ten mě tam vždy rozsekal. Na druhou stranu mě docela zaskočilo to Mufasovo vysvětlování o potravním řetězci. Prý že my Lvi repsektujeme ostatní zvířata, přesto jíme antilopy, protože se Lvi po smrti promění v trávu, kterou antilopy také snědí...jsme součástí věčného koloběhu života. Musí to tak být? Nemusí. ()

Pidzey

Konečně jsem se k tomuhle po letech dostal. Co k tomu říct? Paráda. Krásný příběh, nádherná animace, skvělé písničky. Zkrátka klasický disney film, co má ještě něco navíc. ()

Disney100: Koncert

12.10.2016

Jon Favreau chystá remake Lvího krále

Jon Favreau chystá remake Lvího krále

29.09.2016

Režisér prvních dvou Iron Manů si letos dopřál velký comeback. Jeho hraná/digitální Kniha džunglí vydělala 965 milionů dolarů, což znamená jediné - už se dávno pracuje na pokračování. Favreau ho měl… (více)