Africké savaně vládne ke spokojenosti všech zvířat král Mufasa. Právě se mu narodil syn Simba a celé království s radostí vítá nového následníka trůnu. Jen králův bratr Scar je touto zprávou nemile překvapen. Chce se sám stát králem a Simba je překážkou. Scar vymýšlí plán, jak se nenáviděného Mufasy a jeho synka zbavit. Dá příkaz, aby hyeny splašily stádo pakoňů a ti Simbu zadupali do země. Na poslední chvíli ho zachrání jeho otec, je ale zraněn a umírá. Prohnanému Scarovi pak nedá moc práce přesvědčit vyděšeného Simbu, že je zodpovědný za otcovu smrt a měl by neodkladně uprchnout! A tak se Scar konečně dostane k moci. Simba si najde nové zvířecí přátele a vyroste do majestátné lví podoby. Mezitím země jeho otce strádá. Když v říši nastane hlad, vydává se mladá lvice hledat pomoc. Cestou narazí na Simbu a přemlouvá ho, aby se vrátil. Ten o tom nechce vůbec slyšet. Teprve opičák, který sloužil jeho otci, Simbu přesvědčí, že by měl zachránit říši krále Mufasy. (TV Nova)

Puol

Disney studio na vrchole. Úžasná hudba, značne temný príbeh so sem tam navzájom sa "požierajúcim" roztomilými zvieratkami. Rozprávka ako mí byť. ()

Darkslayer

Živo si spomínam, ako som tuto rospravku videl este na veľkom plátne a bol to pre mňa nezabudnuteľný zážitok. Som rád ,že s odstupom času si pre mňa zachovala väčšinu zo svojho čara. Je pravda ,že mi už trochu vadili tie piesne, mierne moralizovanie a infantilnosť (ale to k rosprávkam patrí). Napriek tomu však ostáva krásna hudba a príbeh. Jedna z nezabudnteľných rosprávok môjho detstva. ()

luf

Jedna z legend animovaných filmů a moje nejoblíbenější pohádka. Neni to pohádka jen pro malé děti, ale svým príběhem dokáže zaujmout i dospělého diváka. S perfektní hudbou od Hanse Zimmera a písněmi Eltona Johna ( Can you feel the love tonight ). A se skvělými hlasy se nám představili James Earl Jones, Rowan Atkinson a Whoopi Goldberg, slast pro uši. Lví král je pro mě jedničkou a u mě má 10/10. ()

optimus0s

Král (minimálně) animovaných filmů. Klasický příběh Hamleta převeden do říše divokých zvířat. Speciálně bych chtěl ještě vystihnout hudbu a to, jak zapadá do scén. Jako příklad uvedu píseň Can you feel the love tonight, kterou "zpívají' hlavní postavy Simba a Nana poté co se setkají. Mezi postavami to jiskří mnohem více, než mezi normálními herci v hraných filmech. ()

Elyon

Nádherná pohádka, která mě vždycky dostane. Především má překrásné písničky a hlavně kreslené postavičky dabují slavní herci Whoopi Goldbergovou A Jemesem Earlem Jonesem počínaje a Rowanem Atkinsonem konče. Sice se mi některé scénky zdáli pro děti dost drsné, ale smrt je na druhou stranu součástí života a to už tak je. ()

Akana

Na to jaká je tahle disneyovka legenda mě docela zklamala. Ne že by to nebylo pěkné pokoukání, ale toho hrdinského a rodičovského patosu na mě bylo příliš. Možná kdybych to napoprvé viděl coby děcko, byl bych vstřícnější. 70% ()

Lyžař

I přesto, že nejsem zarytým fanouškem animáků, na tomhle něco je. Pro většinu fandů ne-živých filmů je tenhle snímek až legendárním. Až při puštění filmu mi došlo, z jaké doby Lví král je a jakou dlouhou cestu animáky až do dnešní doby ušly - v současnosti je "venku" Toy story 3D :-) Hlavní věcí, která mě zaujala, je roztomilost lvího mláděte - jeho roztomilost a paralela na lidský rod. No a hudba? Kouzelná..prostě kouzelná.. I přesto přese všechno ale nemůžu dát více jak 3*. ()

char_t

Klasika z doby, kdy kreslené filmy byly opravdu kreslené. Potěší parádní hudba, a takřka dokonalý casting - kde jinde potkáte hodného Dartha Vadera, chytrého Mr.Beana, zlotřilou Sestru v Akci a zpívajícího Simona Grubera, všechny pohromadě? :) ()

Heroine odpad!

Hnus. Hnusná animace, pitomý příběh, blbé písničky, a pár pokusů o zcela trapný humor. Fakt ubohá záležitost. ()

brunnerka

Přiznám se, že jsem to viděla v kině. V té době mi bylo pouhých pět let a vím, že jsem strašně brečela. Dojemný film. Přemýšlím, že bych si dala repete s 3d verzí :) ()

Radek.SCH

Fašistická agitka? Nebo jak si jinak vyložit dokonalou a silnou árijskou větev rodiny, která vládne těm slabším (Scar). Příběh naprosto prosťoučký; zvraty žádné; muzikálové výstupy zbytečné; plné hollywoodské "logiky" (proč uschla v království tráva?) a klišé (závěrečná bitka, kdy klaďas nesmí zavraždit záporáka, aby nepošpinil svou čistotu - tuhle scénu jsem čekal). Navíc neskutečně černobílé. TOHLE že má být oscarová KLASIKA? Radši si pusťte něco od Miyazakiho. - 60 % ()

Adelaide9

Moje první dětská návštěva kina byl právě Lví Král a jako první zážitek si myslím, že už v té době jsem měla skvělý vkus. Od té doby jsem film na kezetě viděla 1000krát, ale nedávno jsem si film oprášila v našem novém 3D kině a byla jsem nadšená. Slova těch skvělých a chytlavých písniček si pamatuju dodnes a přiznám se, že tragický příběh Mufasy mě dohnal k slzám. Skvělí Timon a Pumba dělají příběh perfektně zábavný. Jediná chyba je, že je film tak krátký...Jen 89 minut :( ()

kacirek_

Skoro se stydím, že jsem tento kousek viděla poprvé až teď, proto asi také 4 * a určitě taky proto, že sem film viděla s dabingem - zpívání malého Simby sem málem nevydržela...Jinak krásný příběh, super hudba a celý je to moc pěkně udělaný, určitě to jednou pustím svým dětem, aby o to nebyly ochuzené jako já:-). Hiení tlupa byla výborná, zvlášť ten jeden, u toho sem se fakt nasmála. Taky nesmím zapomenout na prase, páč jedna věta mě dostala do kolen: "teď sem se přežral jako prase!":-) ()

Fawkes

Na klasiku Walta Disneyho jsem si našel čas teprve teď. Nebudu hodnotit grafickou stránku, vedle dnešních filmů, které jsou plné 3D animací a efektů se tohle prostě musí brát s nadhledem. Když uvážím, že tento film vznikl v době, kdy mi byl 1 rok. Sledoval jsem tedy hlavně děj, a ten se mi moc líbil, po celých 80 minut jsem si připadal jako kdybych se vrátil v čase do svých dětských let. Když tomu připojím ještě samou chválu na hudební doprovod a především ústřední písničku Can you fell the love tonight tak mi nezbývá nic jiného než dát 5. (90%) ()

Disney100: Koncert

12.10.2016

Jon Favreau chystá remake Lvího krále

Jon Favreau chystá remake Lvího krále

29.09.2016

Režisér prvních dvou Iron Manů si letos dopřál velký comeback. Jeho hraná/digitální Kniha džunglí vydělala 965 milionů dolarů, což znamená jediné - už se dávno pracuje na pokračování. Favreau ho měl… (více)