Africké savaně vládne ke spokojenosti všech zvířat král Mufasa. Právě se mu narodil syn Simba a celé království s radostí vítá nového následníka trůnu. Jen králův bratr Scar je touto zprávou nemile překvapen. Chce se sám stát králem a Simba je překážkou. Scar vymýšlí plán, jak se nenáviděného Mufasy a jeho synka zbavit. Dá příkaz, aby hyeny splašily stádo pakoňů a ti Simbu zadupali do země. Na poslední chvíli ho zachrání jeho otec, je ale zraněn a umírá. Prohnanému Scarovi pak nedá moc práce přesvědčit vyděšeného Simbu, že je zodpovědný za otcovu smrt a měl by neodkladně uprchnout! A tak se Scar konečně dostane k moci. Simba si najde nové zvířecí přátele a vyroste do majestátné lví podoby. Mezitím země jeho otce strádá. Když v říši nastane hlad, vydává se mladá lvice hledat pomoc. Cestou narazí na Simbu a přemlouvá ho, aby se vrátil. Ten o tom nechce vůbec slyšet. Teprve opičák, který sloužil jeho otci, Simbu přesvědčí, že by měl zachránit říši krále Mufasy. (TV Nova)

Ollie235

Když jsem byl malý, Lvího krále jsem si pouštěl skoro pokaždé, když jsem byl nemocný. A bylo mi po něm vždycky nějak lépe- ty krásně nakreslené zvířecí postavičky, milý (i když místy až k pláči smutný) příběh a hlavně ta hudba (opravdu si nevybavuju animák s lepší hudbou) mě vždycky dokázaly pohladit na duši i když mi nebylo dobře. ()

Pompaj

Tu se člověk nemusí ani rozepisovat. Fantastické dobrodružství nejen pro malé, ale i pro velké toto je Disney. 90% ()

Mikino00

Tak nevím naprosto obyčejný příběh s pár písničkami, jediná sympatická postava je Scar, místy mi to přišlo až přihlouplé. Zato hudba je překrásná. ()

Zhigi

Nuda, ale vzhledem k tomu, že v dětství patřil k mým nejoblíbenějším filmům, dávám 5*. Je to přece film pro děti. ()

AIMÉE

Ve své době nadprůměrně natočený animák, ale především natočený s citem a zároveň vtipem, což se nabízí k tomu, aby se líbil malým i velkým bez rozdílu věku, jen si každý odnese jiné dojmy. Po letech dobrá práce pro studio pana Disneye. ()

gurmanik

Hakuna Matata jsou zvuky mého dětství. Málem jsem se u toho rozbrečel a děsně se mi líbí ty animace. Je potřeba dodávat ještě víc, než 5*? :) ()

H4ku11

Úžasné charaktery, príbeh, animácie, hudba. Nie nadarmo som ako malý chcel všetky školské potreby s obrázkami z Levieho kráľa. Je ťažké vybrať si pár vecí, ktoré sú na tom naj. Určite filozofia Hakuna Matata, otec Mufasa, či povestné pozdvihnutie Simbu na skale patria k nezabudnuteľným. ()

Deywid

Kebyže to vidím teraz, tak už tomu 5 hviezdičiek nedám...ale keď si spomeniem, aký som bol ako malý školák z tohto film unesený, tak jednoducho menej ako 5 dať nemožem.... ()

Emzet

Až nečekaně temný film (na dětské poměry) s úchvatnou hudbou a strhujícím příběhem. Skvělý originální dabing (Irons a Lane především). Ze všech Disneyovek mě tato zaujala asi nejvíce. ()

chalp

Toto bol úplne prvý film na ktorý som bol v kine a bol to pre mňa dovtedy jeden z najvačších zážitkov, podobne ako pre prvých divákov kín vobec, keď sa na nich rútil prichádzajúci vlak :).Nepopísateľný animák ktorý ma všetko čo filmy tohto druhu potrebujú humor, emócie a veľmi sympatické postavičky.Pravdepodobne najlepší kreslený film všetkých čias. ()

Furmi

Spolu s Toy Story rozprávočka ktorú som vo svojej dobe videl na vipožičanej VHS-ke nespočetne krát. Neraz som pri nej plakal a bol celý dojatý ale dnes je to pre mňa už len príjemná pestrá klasická rozprávka od Disneyovcov. 80% ()

Atheas

Když jsem byl v kině poprvé v životě, tak to jsem tam viděl právě tuto nádhernou pohádku a jako prvňáčka v první řadě mě uplně rozplakala. Nevím, dnes už při Lvím Králi nepláči, ale jako šestiletý kluk, jsem byl ohromen. ()

IsaacNewton

Spolu s druhým dílem je Lví král můj nejmilovanější animovaný film. Od dětství jsem to zbožňovala a ani s přibývajícími roky se můj vztah k tomuto filmu nezměnil- v každém věku na něm zkrátka něco oceníte: v dětství pochopitelný příběh a roztomilé lvíčky, později skvělé písničky i hudbu v anglickém originálu i v českém znění, krásné animace (velmi se mi líbí styl, jak jsou zvířata nakreslená- takže také roztomilé lvíčky) a milý příběh plný síly, dojemnosti, krásy i trochu smutku (scény jako rozhovory Mufasy a Simby, návrat Simby na zničenou Lví skálu). I když se to na první pohled nezdá, je to film jak pro děti, tak pro starší i dospělé, dones mě zamrazí, když slyším úchvatnou hudbu od Hanse Zimmera (třeba hudba ke scéně "úprk bizonů" je neuvěřitelná, stejně jako ona královská hudba hrající na konci filmu). Vždyť i příběh jistě ocení i starší, zrada, vražda úprk krále do vyhnanství a jeho velký návrat... Tolik moudra schovaného v milém, napínavém a dojemném rodinném filmu! ()

Strike

Viděno s českým dabingem, v němž jsou písně dost děsivé. V originále bych ty 4* asi dal bez problémů. ()

Lilloos

Disneyho klasika se vším, co k tomu patří. Překrásná animace, roztomilý malý Simba, sympatický humor (uboze přihlouplým hyenám se nedalo nesmát) a skvělý soundtrack, který ale naprosto zhatil překlad do češtiny, což vyzní o to očividněji v porovnání se závěrečnou originální písní od Eltona. ()

Teringer

Nejlepší pohádka mého dětství, nejlepší pohádka dodnes. Prostý, ale kouzelný příběh s nádhernou filmovou hudbou. :) ()

Disney100: Koncert

12.10.2016

Jon Favreau chystá remake Lvího krále

Jon Favreau chystá remake Lvího krále

29.09.2016

Režisér prvních dvou Iron Manů si letos dopřál velký comeback. Jeho hraná/digitální Kniha džunglí vydělala 965 milionů dolarů, což znamená jediné - už se dávno pracuje na pokračování. Favreau ho měl… (více)