poster

Záhada Blair Witch

 • USA

  The Blair Witch Project

 • Slovensko

  Záhada Blair Witch

Horor / Mysteriózní

USA, 1999, 86 min

Kamera:

Neal Fredericks

Producenti:

Robin Cowie, Gregg Hale

Scénografie:

Ben Rock
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mandes
  *****

  rozpocet : $60,000 celosvetovo $248,639,099.u mna cislo 1 medzi horormy,pri ziadnom inom som sa takto nebal.(1.4.2006)

 • Cival
  ****

  Dobře zpracovaný a ještě lépe prodaný skvělý a ORIGINÁLNÍ nápad. Děsivé to opravdu je tak nezbývá než přestat závidět komerční úspěch a přeci jen vyzdvihnout kvality tohoto neotřelého horůrku.(7.4.2003)

 • Chupacabre
  *****

  Mysteriózní kouzlo tohoto filmu - mě bude bavit navěky.(25.11.2007)

 • Lateef
  ***

  Zase tak kultovní a hororové se mi to nezdálo. Blair Witch Project jako film mě dlouho míjel, ale mnohé názory jsem si před shlédnutím vyslechnul. Mé očekávání bylo asi příliš velké. Na určitou reálnost dokumentu poukazuje fakt, že snímek neobsahuje žádnou hudbu a je točen bez stativu, či-li kamera neustále těká. Atmosféru má samozřejmě taky, díky strachu z neviděného a tomu, že celou druhou polovinu čekáme na závěrečné rozuzlení, které je patrně zlatým hřebem filmu. Ale nevtáhlo mě to tolik k nešťastné trojici, jak bych očekával. Dá se říct, že mi ta parta lidí byla ukradená, s nikým jsem nesympatizoval. Vzhledem k minimálním nákladům a obrovskému výdělku se stal film nejvýdělečnější v historii v poměru rozpočet/výdělek. Tradují se určitě zkazky o natáčení - údajně herci zažívali skutečnou hrůzu, když je filmaři v nocích strašili, házeli jim na stany větve a rachotily kolem, takže je možné, že mnoho reakcí je skutečně autentických... ale možná tyhle povídky jenom film zpopularizovaly. (K tomuto filmu si vybavuji jednu skvělou historku. Kamarád mi vyprávěl, jak se kdysi společně s několika svým příbuznými na Záhadu Blair Witch dívali. Hodiny ukazovaly 23:30, blížil se konec filmu, na obrazovce se konečně zjevil opuštěný a polorozpadlý dům v lese a ve chvíli, kdy se kamera zahleděla do místnosti, se zpoza televize vynořila hlava kámošovy bordózské dogy!! Umíte si představit větší šok??) 60 tisíc dolarů(rozpočet)/248,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(30.1.2007)

 • Mr.Apache
  **

  Nápad s (pseudo)dokumentem mě docela zaujal, i když to není nic nového pod sluncem (zůstaneme-li v žánru, asi netřeba připomínat "Cannibal Holocaust"). Bohužel, také pod vlivem kladných ohlasů (říkalo se, že ten film po celkově úpadkových 90.letech zase pozvedl zájem o horror :-) jsem vyrazil do kina, a bylo to trpké zklamání. Vidět BWP náhodně v TV, a neznat předtím celou tu reklamní kampaň a humbuk kolem, určitě bych ho ocenil jako vcelku zajímavý malý film. Takhle bylo zklamání příliš velké. Snímek, ve kterém se skutečně celou dobu nic neděje, by nedokázala udržet ani hustější atmosféra, než tam byla. Neříkám, že se nenašlo pár dobrých momentů, ale ono je to ve výsledku stejně jedno. Navíc hlavními postavami jsou opravdu nesympatičtí a hloupí jedinci, o které se asi nikdo nebál - i když zrovna tohle mohl být záměr (stejně jako ve zmiňovaném Cannibal Holocaustu). Kdo ví? Ještě bych rád upozornil, že hodně z toho lepšího co BWP nabízí, vykradl bez skurpulí z původního Texas Chainsaw Massacre (1974).(21.12.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace