poster

Záhada Blair Witch

 • USA

  The Blair Witch Project

 • Slovensko

  Záhada Blair Witch

Horor / Mysteriózní

USA, 1999, 86 min

Kamera:

Neal Fredericks
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Eodeon
  ****

  filmová imitace autentického videozáznamu se během let stala už zavedeným trendem, nicméně tehdy se jednalo o průkopnický experiment. nejlepší filmy pokračující tradice se Záhadou Blair Witch nechaly inspirovat (Monstrum, REC atd.), horší filmy se vydaly cestou polopatické doslovnosti (Paranormal activity), už to samo o sobě svědčí o významném a dodnes působícím vlivu. pod vrstvou naprostého, sotva snesitelného neumětelství filmu přetrvala stálá kvalita jakési nejednoznačnosti, nedořečenosti. divákovi jsou předkládány možnosti a indicie, nikdy finální odpovědi, dostává vodítka a nástřely různých, znepokojivých možností, z nichž lze vyvozovat pádné závěry. definitivní rozřešení ovšem scházejí. aura tajemství zůstává zachována, a proto i atmosféra filmu na diváky působí i jistou dobu po jeho skončení, usazuje se a vstřebává. nese v sobě motiv krutého trestu za zvědavost, za snahu tajemství odhalit, a tak vyvolává bázeň, opatrný respekt ke všem tajemstvím, zapovězeným skutečnostem a okultním jevům - pocity, které spolu se sžírající zvědavostí cirkulují v duších pravověrných hororových diváků a garantují silné zážitky u silných filmů. /// sledovat Záhadu Blair Witch v tehdejší atmosféře, když tolik ostatních diváků věřilo či chtělo věřit autenticitě filmu, nelze popsat. velice lituji, že tyto okolnosti jsou neopakovatelné.(2.9.2012)

 • Djkoma
  **

  Záhada není žádná čarodějnice, ale úspěch tohoto filmu, který kromě marketingu a jedné strašidelné a mrazivé scény neobsahuje nic. Nápad je originální to ano, ale to je asi vše. Natočeno obyčejným stylem šlo by o velmi slabý film, takhle tu byla alespoň snaha přinést něco nového. Za to děkuji, ale kvůli pořádnému hororu musí jít divák jinam.(11.7.2004)

 • lebowski
  ****

  Myslím.že spousta lidí po tomhle už nevkročí po setmění do lesa(25.3.2003)

 • zputnik
  ****

  Nemohu si stěžovat. Sice o "strachu až na kost" jsem si mohl nechat zdát, ale dostavily se aspoň příjemně nepříjemné pocity. Postupně houstnoucí atmosféra, Bubu rodící se v divákově hlavě a nikoliv před jeho zraky, minimalní nároky na natočení (a přitom "do mrtě" využité) - to vše dělá z tohoto BLAIR WITCH PROJEKTU výjimečný a originálně zpracovaný kousek. Velké plus tohoto snímku shledávám také v celé mystifikaci/fabulaci kolem uvedení tohoto snímku do kin - nejen v době svého vzniku velmi netradiční a neošuntělé.(19.9.2004)

 • Chupacabre
  *****

  Mysteriózní kouzlo tohoto filmu - mě bude bavit navěky.(25.11.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace