Záhada Blair Witch

Robin Cowie, Gregg Hale

Scénografie:

Ben Rock

So F-ing scary!(20.5.2007)

Soundtrack Tony Cora: 1. Gloomy Sunday - Lydia Lunch ,2. The Order Of Death - Public Image Ltd. ,3. Draining Faces - Skinny Puppy ,4. Kingdom's Coming - Bauhaus ,5. Don't Go To Sleep Without Me - The Creatures ,6. God Is God - Laibach ,7. Beware - Afghan Whigs ,8. Laughing Pain - Front Line Assembly ,9. Haunted - Type O Negative ,10. She's Unreal - Meat Beat Manifesto ,11. Movement Of Fear - Tones On Tail ,12. The Cellar - Antonio Cora ,(12.5.2011)

Dle mého skromného a nikoho nezajímajícího názoru je toto nejlepší horor všech dob. Vím, že spousta lidí má na něj opačný názor, ale já jsem se při tomhle filmu skutečně bál, a to poprvé ve svém životě. Gradovaná atmosféra je úžasná a ke konci už by se dala krájet. Ať si vzpomenu na kterýkoliv moment z tohoto poloamatérského snímku, napadají mě samé superlativy. Připadal jsem si, jako bych v tom lese byl s nimi.(23.7.2002)

Tohle je exemplární příklad filmu na jedno zkouknutí. Poprvé jsem Blair Witch viděla ve věku, kdy jsem ještě rozhodně nebyla nijak otrlý divák. Chytrá mystifikace určitě ještě zvýšila nápor na nervy, ale myslím, že i bez toho by na mě film spolehlivě zafungoval, co se hnusného pocitu strachu z neznámého týče. Výhrou je v tomhle případě kompletně amatérská kamera (2 kamery) - bez toho by zdaleka tak nevynikla ta tíživá lesní atmosféra. Naproti tomu prohrou jsou kapánek nepříjemní aktéři filmu (kterým jsem snad tu smrt i přála) - ovšem to na mém hodnocení vcelku nic moc nemění. Atmosféra pro mě byla rozhodující (tehdy jsem dokonce všude rozhlašovala, že je to nejlepší horror, jaký jsem kdy viděla).(30.3.2006)

Když přijde na to, za pomoci jakýho prostředí s největší šancí zděsit lidi, les ve tmě je prostě bezkonkurenční! Zvlášť když se tam někde (možná) skrývá ohyzdná čarodějnice a celý je to natočený jako fiktivní dokument. Vyvrcholení bych si představoval bez menšího otazníku, ale co naplat když tam prostě takhle sedne. Po právu hororová klasika a zároveň jeden z těch filmů, do kterých se rozhodně vyplatí co nejvíc vžít, být k tomu sám a ve tmě. Dnes, po deseti letech od uvedení (a velkému rozšíření 'handcam stylu'), je to pořád slušně působivý kousek, který si vystačí vyloženě s minimem - kamínky, klacíky a prstíky.(15.10.2009)