Záhada Blair Witch

Neal Fredericks

Robin Cowie, Gregg Hale

Scénografie:

Ben Rock

Máte dvě možnosti. Buď jim to zbaštíte i s navijákem a budete vyklepaní jak koberce, anebo nedůvěřivě ohrnete nos. Já se místy bál a finále bylo hooodně působivé. 75% Zajímavé komentáře: hirnlego, Hal_Moore, Damielka, baruss, Triple H(7.1.2006)

Naprosté vítězství formy nad obsahem v tom nejlepším slova smyslu. Seděla jsem tu necelou hodinku a půl jako přikovaná a pozorovala ty tři lidi pobíhající po lese, jak jim rupají nervy, jak se bojí a bála se s nimi. Vidět přitom nebylo vůbec nic (z toho, co nahánělo oné trojici hrůzu), a přesto má člověk po celou dobu hodně stísněný pocit... Ono totiž husté hororové atmosféry se dá dosáhnout i jinými způsoby, a když to vyjde, tak i efektivněji a sugestivněji, než kupou digitálních triků... Blair Witch je toho důkazem a pro mě je jedním z nejlepších a nejsugestivnějších hororů všech dob.(16.6.2006)

Já jsem se opravdu nebál, jenom až ke konci, kdy IMHO atmosféra velmi houstla a byla podle mě o hodně jiná, než v předchozích minutách :-/ V podstatě jenom za originální nápad dávám tolik hvězdiček, jinak by to bylo horší. Ale taky je možné, že Blairské lesy jsou natolik rozlehlé, že vám lezení na strom nepomůže a zároveň mají řídký porost.(22.7.2003)

Tenhle film vzbuzuje kromě intenzivního pocitu strachu i návaly agrese. Mám si dělat starosti o svoji psychiku, když jsem v průběhu sledování měl sto chutí zakroutit hlavní hrdince krkem? 80% Horror movie of the year(16.8.2007)

• DaViD´82

Strašidelné mi to nepřišlo ani v jednom momentu, o atmosféře či hercích bych nemluvil už vůbec. Ale je mi sympatické, kolik tvůrci na takové nic podpořené svého času geniálními stránkami, nachytali naivních lidí báchorkou o skutečném dokumentu. U nás na škole jim to žrali snad všichni.(12.4.2005)

• - Pri reklamovaní filmu producenti tvrdili, že film sú skutočné nájdené zábery. Niektorí ľudia tomu dodnes veria. (ladko)

• - Záběry ve filmu pořizovali sami herci. (oje)

• - To, co postavy dostaly velmi přesně stanoveno, nebyl scénář ale instrukce, kam mají který den dojít a kde rozbít stan pro přenocování. Těžký stan byla jedna z mála věcí, kterou nemuseli s sebou fyzicky nosit. (kriplozoik)