Oz

• USA Oz
všechny plakáty
USA, (1997–2003), 54 h 37 min (Minutáž: 53–98 min)

Tvůrci:

Tom Fontana

Ernie Hudson, J.K. Simmons, Lee Tergesen, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Harold Perrineau, Terry Kinney, Dean Winters, George Morfogen, Rita Moreno (více)

Série(6) / Epizody(56)

Americký televizní seriál napsaný a vytvořený pod taktovkou Toma Fontany. Vyšlo šest sezón v rozmezí šesti let (1997-2003). OZ je přezdívka nápravného zařízení kdesi ve státech. Mnoho příběhů se odehrává v Emerald City, kde panují podivné pravidla. Zkráceně „Em City“ je experimentální typ vězení. Příběhem nás provází Augustus Hill (Harold Perrineau) bývalý drogový dealer a feťák nyní na kolečkovém křesle. (gruvacek)

Recenze uživatele darthvader77 k tomuto seriálu (55)

Laws of Gravity (2002) (S05E02)

Když dostanete na výběr byli by jste raději souzeni na základě rozmarů nejvyššího a nebo na základě volby kongresu? Diskuze o rozdílu generací mezi Busmalessem a Alvarezem je přesně důvod, proč je Oz pořád parádní. O Ryan pokračuje se svým pletichařením. Burd and Augustus mají svoji vynikající dynamiku otce a syna.  Omar a Said to bude dobrá dvoka a nemůžu se dočkat, co se z toho vyvrbí. Noa pastor se na ně připravil velkém.  Nemůžu se dočkat co z toho bude. Taky se připravuje války mezi Italy a nácky uvidíme, jestli se do toho zapletou i muslimové. Oz vrací do hry zpátky několik kostlivců ve skřiňi Peter Schibbetu, Hank Schillingera a v neposlední řadě Kelnnera, takže jsem zvědavý kam to doputuje. ()

Dream a Little Dream of Me (2002) (S05E03)

Vždycky jsem přemýšlíš, jestli je větší můj nebo Asdisiho. Ty to teď můžeš posoudit. No teda reverend předvádí nějaké fantasy v celém tohle seriálu, ale je to natolik zábávné a pozorovat ty hajzlíky padat jako mouchy na tolik uspokjivé, že já jsem. Omar a Sai pokračují jako příjemní zpestření mezitím Said sám je polhcen hněvem a stále na pokraji nevybuchnout. Árijci se teď třesou do války proti taliánům a muslimům. No a mezi Mcmannusem a jeho ex to jiskří. A Augustus a jeho tatík je taky fnatastický. No basketbalista bude eskalovat. ()

Next Stop, Valhalla (2002) (S05E04)

Vikingové měli kód chování, který následoval fanaticky. Čest a sláva na bojišti byli hodnoty, pro které válečníci usilovali. Ale stejně jako muži v Ozu neměli žádný koncept dobra a zla. Nemohli říct rozdíl. Nevěděli, že by nějaký měl být.  Někdo by mohl udělat kompilaci o Robsonovi, který neustále dostává přes hubu. Nádhera. Napětí stoupá mezi Siciliány a nácky a stejně muslimy. Cítím, že nakonec dojde k alianci. A protože Reddings dobře ví, že když se dva perou třetí se směje rozhodne se zabrat kuchyni. Omar oscilluje na ostří nože mezi snahou o nápravu a cestou ke spáse a jeho zpívání pobavilo. Pejsci nádherní, ten výraz, když Miguel drbal fenu to bylo něco. Pes si ochočil člověka. Trojúhelník Keller, Tobias právnička z toho taky něco přijde. O Riley konečně doplácí na všechny svoje hříchy no a poslední scéna brutál. ()

Wheel of Fortune (2002) (S05E05)

Jediný věštec, který zná budoucnost 100% je soudce a věřte mi budoucnost, kterou vám vyvěští není růžová. Tvrdá lekce pro Ryana. Myslím si, že po těch všech průserech, co udělal si tenhle gril zasloužil. Všechno se dere do sraček. Miluji jak Schillinger už tolikrát změnil názor, že ani divák už neví, co od něj čekat, než být obezřetný. Miluji, že Keller hned tušil nějakou habaďůru. Italové jsou na ústupu, Reddings možná bude zrazen básníkem, který se cítí že se měl vrátit zpátky do vedení Chudák Augustus. No a muslimové plánují snad odvetný úder velice brzy, tak uvidíme, co z toho bude. Basketbalista potěšil je to svině na druhou stranu bych na jeho místě udělal to samé. Dialog o tom, že se k tomu zapsali je perektní.. ()

Variety (2002) (S05E06)

Ještě jednou Imáme, máme starost, s kým sis vybral trávit čas. Jsem blízko? Myslel jsem si. Byla zde velmi neznámá a nechutná poskvrna na naší víře a byl to problém, který jsem ignoroval  v mých učeních vám. Přestože Korán zakazuje otroctví, je zde zlá tradice, která pokračuje do těchto dnů. Naši islámští bratři na severu zajímají naše africké bratry na jihu ve jménu Alláhu islamizují lidi, kteří vypadají jak vy a já. My američtí muslimové se to snažíme nevidět, protože to nezapadá do té naší malé příhodné škatulky bílých křesťanů zotročující černochy. Said Kareem je jedna z nejlepších postav ze všech a jeho kritika islámu byla prostě nádherná stejně jako, že každá víra je určité zotročení. Moc je navýková stejně jako každá jiná droga. Tobias učinil těžkou volbu, když zradil Adama na druhou strarnu Adam se zachoval jak pěknej zmetek. Ital to řekl dobře. Ale zasloužil si gangbang od nácků? Vern je divoch. Můžeš se dívat jak jinak by ses to tak dobře naučil. Keller tomu se to rozpadá pod rukama no a O Rileyho pád pokračuje. Reddings se nechal zmást od básníka, takže je to totálně k hovnu, uvidíme jestli to básníka později kousne nějak do zadku. Pejsci jsou fanastičtí. Konflikt pokračuje. pancomovo modlení smutné. ()

Good Intentions (2002) (S05E07)

Takže ta cesta, která je do pekla dlážděna dobrými úmysly? Já vám neříkám, aby jste jeli objížďkou, jenom aby jste před tím než uděláte první krok zvážili následky. Vynikající epizoda, která ukazuje, jak všechno je úplně na hovno. Keller vypadá, že nakonec umře, potom, co ho všichni zradili. Tobias Beecher trpí následky svého rozhodnutí a Said mu dá neuvěřitelně těžkou radu. O Riley stále smutní, že Cyril taky půjde na trest smrti, pomůže mu katolický kněz. No a jsem rád, že si Glynn konečně došlápl na toho hajzlíka, co zazdil reverenda, to si zaloužil jako prase. Závěrečná diskuze a znechucení Peter Marie byla výborná tečka. Finále série bude skvělé. ()

Impotence (2002) (S05E08)

No mne to docela jako člověka s RS vyděsilo naštěstí mi furt funguje. Ale jinak tahle epizoda vygradovala výborně. Předně Schillingerovi se konečně všechno pořádně vrátilo ve velkém proudu, takže z tohodle se už jen tak nevyseká a jeho prdel teď bude smrdět na samotce. Robson se samozřejmě zbláznil. Bob a jeho vnouček to bylo hodně smutné, stejně jako když se debil basktebalista vrátil pozdě. Nakonec ani osobní rozhovory s bohem nevedli k ničemu dobrému. No a závěrečná scéna je fantastická něco mi říká, že poslední série bude masark. ()

Dead Man Talking (2003) (S06E01)

Modltba ti dává klid v duši.Klid před bouří. Macbethova hra je fantastická a scéna s knězem beroucí roli kněze. O Rileyho dohání další průser a uvidíme, co se z toho vyklube. Beechera taky dohání další průser nicméně tohle vězení je tak na hovno a aby se CO nechávali tak často podplácet no to prostě je k zblití. Reddings je zlomený. No uvidíme, co další epizody přinesou. Jo a Satan to už je vysloveně fantasy. ()

See No Evil, Hear No Evil, Smell No Evil (2003) (S06E02)

Nejvíce iracoionální je náš smysl pro to co je správné Hoyt si poda Kirka Lucifera festovně. Mukada je zpátky ve hře. Pancamo je pěknej debil, tady už se O rileyho plot armor nafukuje do nevídáných rozměrů. Vrcholem epizody je Migelovo odhodlaní a poslendní konfrontace mezi Beecherem a Schillingerem, která zavdává na zajímavé věci a shrnuje celý jejich vztah. Reddings se připravuje na změnu a Said jako vždy opatrný. Jsem rád, že mu Arif připomněl jeho vlastní slova. ()

Sonata da Oz (2003) (S06E03)

Tak samozřejmě za stupidní smrt jedné zásadní postavy srážka na průměr. Je sice hezké, že se náš milovaný rozloučil v dobrém stylum stále milující svého nepřítele, ale teda stylem, jakým se to stalo je do nebe volající volovina a když Oz nechá propašovat zbraň tak je to prasáran uvídíme, co přinesou daší díly ()

A Failure to Communicate (2003) (S06E04)

Ale jestliže tolik komunikujeme online, proč se zvětšuje naše izolace? Vskutku Oz má nadčasové vypravěče v podobě Hektora. Miguel Alvarez se dostává z dalšího dějového arcu. Omar se dozvídá o Saidově smrti se zpožděním. McManus s ním nechce nic mít, ukazující jak je lhostejný. Všechny sračky se valí na Glynna já si říkám konečně. No a Keller je zpátky a pomstil Beecherova otce. Tohle všechno je dobré, ale samozřejmě realismus jde do kopru se vším možným. Aspoň, že teď se řeší věcí co se měli řešit mnohem dříve.  ..................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................... ()

4giveness (2003) (S06E05)

Nestal jsem strážcem v zoologické, abych byl jako jedno z těch zvířat  Sean a Mcanus jsou fantastická dvojka. Líbílo se, mi že se přiznal každopádně jak může vést zkryplení jenom k tak relativně malému trestu to mi hlava nebere. Ostatně většina CO po šest sérii tohodle seriálu patří na trest smrti. Ten plot point se sestrou vražedkyní no to je taky na palici, proč nikdo nezačal podezřívat lékařský personál nepochopíš. Keller je pěkna svinička, jestli Beechera dostal zpátky do basy, tak to mne teda poserte. No a O Riley to svýmu otčímovi pěkně spočítá pravděpodobně líbil se mi i Reddingsův tah proti vzbouřeným černohcům. A samozřejmě Hank and Andrew jsou snad ještě lepší vypravěči než Augstus.   ..................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................... ()

A Day in the Death... (2003) (S06E06)

Záchrana na poslední chvíli to trochu shodila, protože jsem uvažoval o skoro o slabších pěti hvězdách. Reddings se stává výbornou postavou a líbí se mi, že v intrikování by mohl zdatně konkurovat O Rileymu. Samotného Ryana bylo nádherné vidět trpět. Politická kauza otřese vězením. Beecher skončil znovu v base, protože s ním Keller vyjebal. Celkově dobrá epizoda a moment kdy u sestry Pete se sejdou oběti znásilnění tak byl stejně mocný jako moment na konci, kdy vězni bouchali na podporu Cyrila. Ale jak říkám show se lekla na poslední chvíli. Jakoliv to nedávalo smysl, že Cyril skonči takhle daleko na prvním místě. ()

Junkyard Dawgs (2003) (S06E07)

Jsem chyterj, abych věděl, že celé tohle je přivázáné k ocasu draka. A pokud za to budu tahat, tak toho draka vydráždím. Fantastické vypravěčství jako vždy ale seriál je samozřejmě na sestupné notě. Glynnova smrt byť zajímavé konspirační je naprosto debilní a vyrovnává tu Saidovu. Ale líbila se mi nihilistická diskuze mezi Omarem a Licwickem. Škoda, že to skončilo tak jak to skončilo. No závěrečné střetnutí McManuse a jeho ex to bylo také smutné. ()

Exeunt Omnes (2003) (S06E08)

Slabších pět hvězd, protože tohle finále mne pobavilo. Nejvíce ze všeho návrat krále fakt potěšil Martina Quernse, který to celé zpovzdálí sledoval a v pravou chvíli se do toho vložil. Potěšilo, že mu tahle poslední epizoda dodala hloubkou, díky tomu že nevyhodil hned McManuse čímž ukázal, že pravděpodobně měl větší plány ve čtvrté sérii. Briliantní. Devilinův pád a provalení se velké konspirace je uspokojivé, takže tam nemám co slov už jenom fakt, že se to celé jejich karetní domino zhroutilo se mi líbí hodně. Nakonec poselství show je, že musíme si užívat momentů i v těch nejhorších chvílích i když náš život stojí za hovno, protože koneckonců stejně je to jediný život, který dostaneme. Celkové finále vyvrcholení všech postav na jedničku. O Riley odpouštějící svému otci bylo fascinující. Tobiasův hořkosladký konec je prostě taky šílený no Keller ho pěkně vyjebal. Líbí se mi, jak do poslední chvíle tam dokázali dát tolik epických monentů smrt při hře a chemický útok to je prostě fantazie. Oz i ve svých nejhorších momentech a epizodách dokázal být zábavný a to je nejdůležitější postavy to prostě táhli. Příliš mnoho témat aby to člověk pobral potěšil závěrečný prodloužený díl. Jsem spokojen ne prefektní jako The Wire nebo The Shiel nebo Breaking Bad ale mnohem lepší než většina seriálů zejména Game of Thrones a LOSt OZ je prostě fantazie ()

Sirotek Thor konečně adoptovaný?

Sirotek Thor konečně adoptovaný?

29.12.2011

Nejdřív se na něj vykašlal režisér jedničky Kenneth Branagh, pak televizní tvůrce Brian Kirk a nedávno kvůli obvyklým „tvůrčím neshodám“ i Patty Jenkins (Zrůda). Následně studio Marvel oslovilo další… (více)