Oz

• USA Oz
všechny plakáty
USA, (1997–2003), 54 h 37 min (Minutáž: 53–98 min)

Tvůrci:

Tom Fontana

Ernie Hudson, J.K. Simmons, Lee Tergesen, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Harold Perrineau, Terry Kinney, Dean Winters, George Morfogen, Rita Moreno (více)

Série(6) / Epizody(56)

Americký televizní seriál napsaný a vytvořený pod taktovkou Toma Fontany. Vyšlo šest sezón v rozmezí šesti let (1997-2003). OZ je přezdívka nápravného zařízení kdesi ve státech. Mnoho příběhů se odehrává v Emerald City, kde panují podivné pravidla. Zkráceně „Em City“ je experimentální typ vězení. Příběhem nás provází Augustus Hill (Harold Perrineau) bývalý drogový dealer a feťák nyní na kolečkovém křesle. (gruvacek)

Recenze uživatele Arkanoid k tomuto seriálu (62)

Junkyard Dawgs (2003) (S06E07)

Novopríchodzí feťák a díler Bukowski začne predávať špeciálne brownies. Táto dejová línia ale veľmi nikam nevedie. Pablo neodolá zapichnutiu veľkého belocha, čo sa mu posmieval. Poet má plán kradnúť čísla kreditkariet. Idzik chce s Omarom diskutovať timetable jeho smrti. Čaká nás ďalšia nezmyselná vražda v sérii. Seamus O’Reilly ide natrvalo pozrieť synov. Miguel presviedča vdovu charizmou, že nepotrebuje dediť všetko. V závere tu máme jednotku v najhlúpejšej smrti seriálu. Ako môže niekto prejsť toľko veľa metrov bez výraznejšej straty krvi, čoby nechával na zemi? A ako môže horšie stavaný človek bodnúť dobre stavaného tak, že nie je ranený, potom ujde a nedokončí si prácu? Oz v poslednej sérii nie je to, čo býval a jeho epizódy sú zatiaľ väčšinou lacné béčko. ()

Exeunt Omnes (2003) (S06E08)

„You’re death.“ Záverečná epizóda je najdlhšia, o dĺžke skoro 100 minút. Querns sa vracia a ponúka vylepšenie v The Hole – stoličku, z ktorej niet úniku. Busmalis bojuje za svoje ústavné práva plodiť potomkov. Jeho snaha vyznieva však smiešne.  Hopewell je tehotná a nevie presne, s kým. Táto zápletka sa ponúkala už oveľa skôr. Konflikt Miguel vs Brotherhood si pýtal väčšie konflikty. Miguelova unavenosť na hrane permanentnej apatie sa vzhľadom na jeho osud ale dá pochopiť. Torquemada je špeciálny, tolerujú ho Taliani, čo inak netolerujú gayov. Znie to príliš neuveriteľne, aby rozdal drogy, čo vedia zničiť človeka v jednom zlom stave. McMannus vysvetľujúci Idzikovi, prečo postavil Em City, je dobrá scéna, až na Idzika, ktorý je čistý nerd a nevie to úplne sprocesovať. O’Reilly family ponúkne zasa kvalitné scény, nie však také silné, ako v 6. epizóde tejto série či v minulej sérii, keď sa Ryan vyhrážal otcovi. Trio Schillinger-Beecher-Keller si zahrá posledný raz, nelogická mi len prišla snaha Schillingera udobriť sa s Kellerom v niektorej epizóde tejto série. Keller mal v epizóde brilantné plány a vyzerá to tak, že všetko dopadlo podľa jeho predstáv, lebo sám vedel, aký je toxic. Epizóda spravila lepší dojem z celej série, ale je škoda, že sa pridala k menšine menej kvalitných epizód seriálu, keďže jej chýbalo viac napätia. ()

Sirotek Thor konečně adoptovaný?

Sirotek Thor konečně adoptovaný?

29.12.2011

Nejdřív se na něj vykašlal režisér jedničky Kenneth Branagh, pak televizní tvůrce Brian Kirk a nedávno kvůli obvyklým „tvůrčím neshodám“ i Patty Jenkins (Zrůda). Následně studio Marvel oslovilo další… (více)