Alfred Hitchcock uvádí

• Česko Příběhy Alfreda Hitchcocka (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (1985–1989), 29 h 22 min (Minutáž: 22–90 min)

Předloha:

Ray DeLaurentis (povídka), Margaret Millar (kniha)

Scénář:

Michael Colleary, Buck Henry, David Chase, Roald Dahl (více)

Alfred Hitchcock (a.z.), Andy Garcia, Stella Stevens, Michael Sarrazin, Ken Foree, Andrea Roth, Van Johnson, Gwynyth Walsh, Clive Revill (více)

Série(4) / Epizody(77)

Mistr napětí nabízí příjemné mrazení v zádech. (oficiální text distributora)

RadimFišer

Stačím si vzpomínat na nádherný pocit, když začínal Hirchcock. To jsem necítil u Dotorky McQuinnové, to jsem necítil v krvácích. Tohle bylo napětí, již před začátkem seriáliu. A vysílání? Většinou odpoledne a přesto jsem se poté bál. No není to udivující a užasně zpracované. Tento seriál si zaslouží být mezi nejlepšími. Za tím si stojím... dokonalá představivost a věc, co dokáže dojmout. ()

kingik

Alfred Hitchcock si prezentuje krátké příběhy prolínavé kvality. Většinou je to slabšího rázu. Dnešní horory jsou vystavěny jinak a jsou mně mnohem bližší, než poněkud naivně pojatá hrůza z minulého století. Pokud jde o nějaké sofistikované nebo důmyslné vystavění příběhu, tak na to se dá taky s klidem zapomenout, protože na tak krátkém prostoru k tomu dojde jenom v několika případech. V rámci televizní produkce to však svoje nároky plní a mistr Hitchcock vždy naláká, ale nevyděsí, a když už, tak jen tak aby se neřeklo. 60% ()

marko66

Najviac sa mi páčilo asi prvých 10-15 častí. Niektoré časti boli lepšie iné zas doslova hlúposti ktoré nerozumiem ako sa do seriálu mohli dostať, nadobudal som pocit že sa môže stať v príbehu už čokoľvek, napatie sa postupne vytratilo. Som už skoro pri sedemdesiatej časti tak chcem to dopozerať ale už teraz možem hodnotiť 3* lebo už to lepšie aj tak nebude. ()

castor

Jj, cyklus televizních povídek Alfreda Hitchcocka.. I když, přiznejme si, řada z nich byla velmi průměrná, nicméně asi už nikdy nedostanu z hlavy epizodu s údernou pointou, která SPOILER končí probuzením v rakvi a zoufalým křikem věžně, který měl plán, ale jeho důležitá součást selhala.. respektive zemřela. Vedle v rakvi totiž ležel zaměstnanec věznice, který měl na starosti pohřby a měl našeho nešťastníka z vězení/rakve pod udusanou hlínou dostat.. ()

Protentoucel odpad!

K tomuto seriálu, zde není nic uvedeno, až na epizody a že “Mistr napětí nabízí příjemné mrazení v zádech“, takže to trochu osvětlím. Tento seriál, je fakt hnůj a neuvěřitelná troufalost. Jen bych chtěl uvést vše na pravou míru, protože mi podle komentářů níže přijde, že si lidé neuvědomují, že toto není dílo pana Hitchcocka a jeho tehdejších kolegů, ale jen prachsprostý remake či revival, taky nazývaný The New Alfred Hitchcock Present http://en.wikipedia.org/wiki/Alfred_Hitchcock_Presents#1985_revival ,do kterého si tvůrci ukradli uvádějícího pana Hitchcocka z úplně jiných dílů než z těch, které remakeovali. Už podle roku vydání (1985) je přece jasné, že v době natáčení už byl pan Hitchcock po smrti. Toto je jen sprostá předělávka tohoto http://www.csfd.cz/film/68873-zadano-pro-alfreda-hitchcocka/ do stylu a módy doby, ve které se tento remake natáčel (tzn. v době Terminátor 1 čili mezi vydáním Jacksonova alba Thriller a seriálem Beverly Hills 90210). Bohužel, scénáře a režie ani obsazení neodpovídají originálu a jsou natočené jak pro dementní lidi nebo pro lidi s IQ dítěte z mateřské školky. Například porovnání prvního (pilotního) dílu z roku 1955 s názvem Revenge a až pátého dílu z roku 1985 se stejným názvem Revenge, čili totožný díl. Ten z roku 1955 je přímo režírován panem Hitchcockem, tento díl je skvostný a noblesní, nic v něm není prozrazeno, jen náznaky až na pár výjimek, není v něm nic zbytečného a je prostě skvělý, přesný a inteligentní, člověka z něj opravdu mrazí. Ten z roku 1985 je Věřte, nevěřte v bledě modrém, má ukradené uvádění Hitchcockem z jiného dílu, než ke kterému ono uvádění patřilo v době života pana Hitchcocka, hlavní ženská postava se od začátku chová jako magor a to co se jí v průběhu dílu stane, je tak zřetelné, že nad tím člověk vůbec nemusí přemýšlet a jen čumí jak papuč, její osobní chvilky tam jsou zbytečně roztahané a přehnané, hlavně v rámci baletu (koho to zajímá, stačí mi to naznačit nebo ukázat jen jednou), navíc je tam tolik přebytečných záběrů a tolik opakovaných jasností, že to ztrácí veškeré kouzlo a chování obou hlavních postav na konci i závěrečné zúčtování je oproti originálu opravdu skandální a trapné, ve stylu seriálu Odpadlík. Divím se, že je to ještě o 3 minuty kratší než původní díl, když do toho narvali tolik kokotin jak už jsem psal (jako je například i úvodní a zbytečný sen hlavní hrdinky který tam nemá co dělat). Zde jsou na youtube oba díly ke zhlédnutí zdarma, mrkněte první na originál z Hitchcockovy doby roku 1955 https://www.youtube.com/watch?v=bky_NmXu7xA a pak na tu trapnost z roku 1985 https://www.youtube.com/watch?v=orCEIVMQI5U . Ale zkuste dodržet to, co pan Hitchcock od diváků požadoval, podívejte se na to pozorně a od začátku až do konce, pak to můžete hodnotit a možná budete hodně příjemně překvapeni původními díly, viz záměrně černobílé Psycho z roku 1960 proti Psycho sračce z roku 1998. Ještě, že se toho pan Hitchcock nedožil, protože kdyby viděl, jak je dílo jeho a jeho kolegů hanobeno a jeho jméno zneužito a vláčeno bahnem, asi by si to s těmi hrabivými tupými hovady a supy, nazývajícími sami sebe umělci, vyřídil po svém, protože toto jen jasně poukazuje na neschopnost těchto “umělců“, vymyslet si své vlastní osobité příběh, jejich lenost a rádoby originálnost měněním původního scénáře a doslovným przněním mistrovské tvorby, jen aby něco vydělali. Děkuji všem za pochopení. Vím, že na mé názory asi nikdo moc zvědavý není, ale mělo by se o tom vědět a neplést jablka a hovna dohromady. () (méně) (více)

• Episodu 23 s názvem "Láhev" natočil Tim Burton, který se postavil také před kameru. (ČSFD)