Krok za krokem

Komedie / Rodinný / Romantický
USA, (1991–1998), 58 h 40 min (Minutáž: 22 min)

Kamera:

Tony Askins

Série(7) / Epizody(160)

Recenze uživatele Sany33 k tomuto seriálu (136)

V tropickém ráji II. (1993) (S02E19)

Príbeh: Frank učí Carol relaxovať svojím spôsobom. JT a Cody našli mentálny poklad. Deti vyhrávajú prelet vrtuľníkom. Dana učiní veľké životné rozhodnutie vo veľmi mladom veku. Prevedenie: Paradoxne časti, ktoré ma najviac bavili keď som bol decko ma teraz najviac nudia. Morálne poučky matky, ktorá sama robila rovnaké rozhodnutia ako jej dcéra úplne podrývajú moralizačný smer celého seriálu. Ale inak sa na to stále dobre pozerá. Teším sa však na návrat domov. 70% ()

Jak jednat s dámou (1993) (S02E20)

Príbeh: JT má novú priateľku, ktorá má ale problémy s geometriou a tak sa Mark ponúkne, že ju bude doučovať. Všetko sa zvrtne lebo zrazu v JT vidí priemerného ľudoopa. Ten je však ochotný sa kvôli nej zmeniť. El potrebuje podprsenku a prvý raz v živote potrebuje pomoc od Carol a nie od Franka, ktorého to ničí. Prevedenie: Opäť veľmi zábavná časť, kde ma najviac baví Mark a Frank. 93% ()

Všichni za jednoho (1993) (S02E21)

Príbeh:  Frank trénuje detský basebalový team a nutne potrebuje jedného hráča. Carol aj napriek zjavnej nešikovnosti svojho syna trvá na Markovom zotrvaní v zápase. Dana a JT sa stavia o to, kto vydrží byť dlhšie hore. Cody objaví svoju vnútornú silu. Prevedenie: Interakcie medzi Markom a celým Lambertovským klanom sú najväčšie perly celého seriálu. 95% ()

Půlnoční horor (1993) (S02E22)

Príbeh: Cody vezme JTho k veštici, ktorá mu predpovedá blízku smeť. Do role jeho vrahyne sa pasuje Karen, ktorú prednedávnom strápnil pred celou školou. Frank a Carol si obstarajú novú hitech posteľ. Prevedenie: Nasmial som sa na Frankovi. Scéna s posteľou bola mega. Trocha menej ma bavila scéna s Karen lebo viac by mi do role JTho vrahyne sedela Dama :) 85% ()

Domov v ohrožení (1993) (S02E23)

Príbeh: Frank dostane veľkú zákazku na búranie rodinného domu v centre. Po zistení, že jeho obyvatelia sú stále dnu ho Cody odmietne zrovnať so zemou. Franka žaluje banka za nedodržanie termínu búrania. Prevedenie: Jedna z tých moralizujúcich častí, ktoré mi ale vôbec nevadia. Hlavne čím viac Codyho tým lepšie. Pobavil aj JT, ktorý lepil 5000 obálok ústami. 90% ()

Těžká volba (1993) (S02E24)

Príbeh: Karen stojí pred morálnou dilemou a to či ísť na ples so svojím vysnívaným chalanom alebo chlapcom od vedľa, ktorého jej dohodila mama. Frank sa rozhodne pomôcť okradnutému Codymu s inštaláciou alarmu do dodávky. Prevedenie: Tieto časti s morálnym presahom mi pripomínajú "Seven heaven" a to mi nie je moc po chuti. Ale zas na druhej strane to zachraňuje Frank s jeho Kabelkou.  77% ()

Romeo a Julie (1993) (S03E01)

Príbeh: Dana má nového priateľa, ktorý režíruje v miestnom divadle. Dane sa ujde rola Julie a Cody je nanešťastie Romeo. Dana s tým nesúhlasí ale Cody sa za ňu postaví ako skutočný priateľ. Fank má patálie kvôli state snubného prsteňa. Prevedenie: V predchádzajúcej časti došla k morálnemu precitnutiu Karen a teraz zas Dana. Cody je ako vždy dokonalý. 80% ()

Vlastní byt (1993) (S03E02)

Príbeh: Dana túži po osamostatnení a tak sa aj napriek Caroliným výhradám sťahuje do kamoškynho bytu. Po čase ale zisťuje, že bývať sama nie je nič príjemné a túži po návrate domov.   Prevedenie: "Bacha strejdo haraší ji ve veži" dokonalá hláška. Opäť trocha moralizácie detí, ktoré odchádzajú za svojím ale vo finále nič nepríjemné a odľahčené humorom. 72% ()

Nedělní ráno (1993) (S03E03)

Príbeh: Fostrovic polovica rodiny navštevuje kostol. Carol pozve reverenda na grilovačku a tak sa prejaví aj vo Fankovi duch osvietenia. Túžba po futbalovom zápase je ale silnejšia ako liturgia. Prevedenie: Póza pohodového farára, ktorý si vie aj urobiť srandu je super. Kontrast medzi Frankom a Kostolom je veľmi vtipný a celkovo táto časť ma veľmi pobavila. 94% ()

Potrestaný zloděj (1993) (S03E04)

Príbeh: Shasher si chce vyraziť so ženou na motorke a tak zverí svojho syna Harleya do rúk Codyho na celý deň. Dieťa v dome prebudí u Carol materinské city. JT ukradne Markovi z kompu eseje a predá ich futbalovému teamu. Dana mu v nich ale urobí mierne úpravy a tak sa JT dostáva do problémov. všetko hasí Frank s otcovskou lekciou. Prevedenie: Čítanie rozprávok a Codyho názor na násilie v nich ma totálne rozsekali. Moralizujúca linka s JT ma nijako moc nechytila. 70% ()

Výměna rolí (1993) (S03E05)

Príbeh: Dana a JT by si radi vyskúšali bezstarostný život rodičov a tak im Carol a frnk splnia prianie a na víkend si s nimi vymenia úlohy. Všetci však zanedlho zisťujú že ani jeden z nich to nemá najľahšie. Prevedenie: Pekná časť s pekným koncom. Asi by som si to tiež raz s mojimi deťmi vyskúšal a sám by som bol zvedavý ako by to dopadlo. 90% ()

Náruživý hráč (1993) (S03E06)

Príbeh: Cody precitne a zisťuje že musí posilňovať aj ducha nie iba telo a tak sa vrhne na meditácie. Frank sa snaží Marka odpútať od nezdaru v škole a prinesie domov videohru. Mark sa čoskoro stáva závislý a musí ísť na odvykačku. Prevedenie: Všeobecne postava Marka ma asi najviac baví. V tomto malom Nerdovi som sa našiel akurát niektoré jeho ksychty sú na hranici grotesky ale vôbec to nevadí. Pobavilo. 95% ()

Podnikatelé (1993) (S03E07)

Príbeh: Codyho vášeň je oprava motoriek ale podľa JTho na tom nezbohatne a tak sa rozhodne posunúť tento biznis na novú úroveň. Carol a Frank súperia o najlepší darček na výročie. Prevedenie: Malý Brandon naučí oboch rodičov ako sa k sebe majú správať. Cody je ako vždy svetový. 74% ()

Bytový problém (1993) (S03E08)

Príbeh: Cody má dodávku v oprave a tak sa Frank navrhne že môže spať na gauči. Carol s tým ale nie je stotožnená lebo je to ďalší človek v dome. Karen sa snaží zbaliť chalana a tak predstiera veľkodušnú pomoc charite. Prevedenie: Karen s jej retardovanými priateľkami pobavili. Cody konečne nebol iba v milunkej rovine ale zahral aj Carol na city. 77% ()

Svatba na spadnutí (1993) (S03E09)

Príbeh: Codyho jeho dobré srdiečko skoro dovedie až k oltáru. Al má problém s prsami a snaží sa to riešiť vypchávkami. Frank názorne dokáže Carol, že starý nábytok je pre obývačku to pravé. Prevedenie: Po dlhej dobe sa našla časť v ktorej všetky dejové linky idú na plno a sršia humorom a nápadmi. nezostáva mi iné iba hodiť plný počet. 95% ()

Sestra v akci (1993) (S03E10)

Príbeh: Dana preberie Karen chlapca a tak sa rozbieha kolotoč osočovania vedúci až k sesterskému citovému precitnutiu. Frank je ochotný dokázať Carol, že sa dokáže naučiť tancovať a svoju úlohu v tom zohráva aj Codi. Prevedenie: Nie moc vtipné za to celkom milé a pozerateľné. Trúby pre JTho boli čerešnička na torte. 80% ()

Vánoční věc (1993) (S03E11)

Príbeh: Deti sa tešia na Vianoce a na rozbaľovanie darčekov. Cody si ozdobil Lucinku ako najlepšie vedel. Carol a Frank zabudli na Brandonov vláčik a tak sa rozhodnú v noci zájsť do hračkárstva ktoré Frank opravuje ale bohužiaľ to vyzerá ako lúpež. A tak trávia Vianoce na polícií. Prevedenie: Veľmi zábavný diel hlavne vďaka postave policajného dôstojníka, ktorý hrá svoju úlohu dokonale. 92% ()

Manželská krize (1993) (S03E12)

Príbeh: Deti si našetria na vlastné auto ale JT dotiahne domov črep, ktorý ani Cody nevie opraviť. Carol skúša na Franka postupy z knihy pre páry ale nakoniec to vedie iba k hádke. Prevedenie: Síce zábava ustúpila romantickému precitnutiu manželskej krízy ale nevadí. Dobre, že sa to strieda s časťami, ktoré sú vtipnejšie. 80% ()

Parta (1994) (S03E13)

Príbeh: Frank trvá na tom aby sa Al menej kamarátila s chalanmi a našla si kamarátky vo svojom veku. Ale dostane sa do zlej partie ktorá ju ťahá dole. Prevedenie: Páčilo sa mi ako to Cody vybavil. Aj keď vedel čo sa deje tak nechal AL aby sa vyvarila vo vlastnej šťave a sama usúdila čo je dobré a čo nie. 77% ()

Čtenářský kroužek (1994) (S03E14)

Príbeh: Cody začne viesť čitateľský krúžok v knižnici a snaží sa pomôcť pri čítaním malým deťom. Frank sa cíti menejcenne lebo zarába menej ako Carol a má pocit že nevie zabezpečiť rodinu. Prevedenie: Milá časť a skvelé hlášky počas celého dielu. Frank ako mega kura pobavil. 91% ()

Zemřel herec a komik Fred Willard

Zemřel herec a komik Fred Willard