Gilmorova děvčata

• USA Gilmore Girls (více)
Drama / Rodinný / Komedie
USA, (2000–2007), 116 h 19 min (Minutáž: 40–60 min)

Lauren Graham, Alexis Bledel, Scott Patterson, Kelly Bishop, Melissa McCarthy, Edward Herrmann, Keiko Agena, Liza Weil, Yanic Truesdale, Liz Torres (více)

Série(7) / Epizody(153)

Vítejte ve Stars Hollow v Connecticutu. Okouzlující, malé a tak trošku zastrčené městečko proslulo idylicky zelenými trávníky před malebnými dřevěnými domy a tolika podivuhodnými postavičkami, že hravě zalidní každou slavnost, vinobraní nebo piknik. Právě tady se setkáváme s tvrdohlavou třicátnicí Lauren Gilmorovou (Lauren Grahamová), která si zařídí pěkný, pohodlný, kávou provoněný život nejen pro sebe, ale i pro svou podobně umíněnou dospívající dceru Rory (Alexis Bledelová). Jenže když Rory přestává snít o budoucích studiích na privátní škole a Harvardově univerzitě, a místo toho se zaměří na kluky a vlastní dospěláckou soběstačnost, Lauren v ní najednou vidí stejnou rebelku, jakou byla sama – před 16 lety. Slavný komediálně dramatický seriál Gilmorova děvčata zaujal zvídavé diváky a nadchnul náročné kritiky. Zaměřuje se na vztah mladé nekonvenční matky s inteligentní náctiletou dcerou a jeho hlavním tématem jsou trable s rodinou, láskou, přátelstvím, vzděláváním, ambicemi, zklamáním a generačními i společenskými rozdíly. Pečlivě promyšlené zápletky jsou prošpikované zábavnými popkulturními vtípky a narážkami. (TV Prima)

Sabrewulf odpad!

Kokokodák, kokodák, koko, ko, kokokokodáák, kokodák = výpovědní hodnota seriálu. Že ty slepice pořád kdákají by se dalo přežít. I to, že kdákají - jak jinak- o kravinách. Ale ta absence pauz mezi dialogy je na pořádného facana. Takhle nikdo nemluví. A dabingový hlas dcery slepice je na zabití. ()

Susinnon

Ukecaná matka, knihomoľská dcéra, snobská babička. A množstvo ďalších bohovských postáv s bohovskými dialógmi. Pozerať tento seriál je ako dať si hrnček poriadnej čiernej kávy s kockou cukru u Luka :) ()

alisa.upir

Tenhle seriál stárne jak víno. Milovala jsem ho před 20 lety, a teď, když jsem si ho celý pustila po takové době znovu, rozumím Lorelai úplně nejvíc, a celé to dává úplně ještě víc smysl, než před lety. Úžasná práce. ()

Libuška

Minimálně jednou v každé sérii jsem u posledního dílu byla dojatá, brečela nebo jsem byla v očekávání na pokračování. Teď už jsem viděla všechno, ale ráda koukám na i cizí programy, když Gilmorky dávaj. Připomínají mi mojich krásných 13 let, kdy je začali dávat u nás v Česku každou sobotu v 9:00 na Nově. ()

Ak.žena

Tenhle seriál má pro mě specifické kouzlo, nějak se mě osobně dotýká. Těžko říct, čím to je, zkrátka mezi ostatními seriálovými rodinnými (melo)dramaty vyniká. Vždycky ocením dialogy, příjemnou hudbu a kouzelnou atmosféru StarsHollow, což možná pochopí jen ten, kdo žil nebo žije na vesnici. Jednou za čas, třeba před maturitou nebo teď o zkouškovém, mám chuť nějakou větší část zkouknout vkuse. Jediné, co nikdy, nikdy, nikdy neodpustím, je, že tvůrci nechali Adama Brodyho (vedlejší postava Dave Rygalski) ze seriálu utéct do O.C., kde holt měl hrát postavu hlavní. A na tom si prostě trvám, že Dave je nejlepší chlap z celého seriálu - lepší než Jess, než Logan, dokonce i než Luke! ()

Mr.Ripley

Použiji slova mé drahé kamarádky. "Gilmorky můžeš vidět třikrát, čtyřikrát - celé znovu a znovu, protože neustále objevuješ něco nového. Gilmorky jsou kult, který neomrzí a nepřestaneš je milovat, ať se děje co se děje. Ten, kdo je nemá rád, je jednoduše nepochopil." A měla pravdu. ()

SG_ever

Jeden z těch Amerických srdcerivných blábolů, který má kvalitní humor a dokáže pobavit vícero generací. (80%) ()

flawi.f

Pamatuji si, když jsem začala seriál sledovat, jak mi hrozně lezl na nervy. To bylo samé "bla, bla, bla, chci kafe, bla bla, musím přečíst všechny knihy na Harvardu, bla bla, další kafe". Lorelai jsem s jejími občas dětinskými trablíky nesnášela, Rory jako vzor ctnosti zrovna tak. Ale postupem času, když jsem si na všechny obyvatele trochu cukrkandlového Stars Hollow zvykla, pochopila je, tak se mi dostali pod kůži. Pokud jde o postavy, tak jako v málokterém seriálu musím vyzdvihnout zejména vedlejší postavy, které mi jsou mnohdy příjemnější, než hlavní hrdinky. Ať už jde o Luka, Taylora, Michela, Kirka nebo třeba slečnu Patty. Ať to vezmu kolem a kolem, uznávám, že Gilmorky jsou opravdu příjemný a milý seriál, i když Lorelai mi asi vždycky bude lézt trochu na nervy :-) Oblíbené postavy: Luke, Kirk, Jesse, Michel ()

Liznic

No jo.. smějte se. Tak prostě žeru seriál o osudech matky a dcery. Ale proč ne, když je to tak výborně napsáno. Amy Sherman-Palladino vytvořila dialogovou pecku! Obě hlavní hrdiny navíc výborně zahrané a Velké množství skvělých vedlejších postav. Tenhle užvaněný seriál mě prostě baví! ()

Mrkvič

Občas jsem na to mrknul při jídle atd. Dalo se to, nebylo to pitomé, ale málokdy jsem viděl celý díl. Při puštění od prvního dílu to je ale o hodně zajímavější. Vtipy jsou vždy slušně připravené a nejsou cílené jen pro nějaké náctileté blbky. Raději to nebudu přehánět. Sice jsou některé postavy moc fajn, ale většina je tam hysterická a dost mě sere ten americký přístup k plýtvání, vztahům a všemu možnému. ()

uiu

Asi nikdy nebudu právoplatná holka, protože se mi prostě Gilmorova děvčata nelíbí (narozdíl od 99% jiných holek, co znám). Přijde mi to šíleně naivní, hloupé, není tam nic k zasmání. Dvě hlavní hrdinky jsou matka s dcerou. Matka měla dceru v 16 letech a proto je tak mladá. Neustále jí připomíná, aby si dávala v životě pozor a taky nebyla v 16 matkou. (To nikomu nedochází, že je to tak schválně, protože 40-ti/50-ti letou hrdinku seriálu by nikdo nechtěl???) Obě žijí spolu bez mužského elementu, i když maminku tajně miluje jakýsi pán v kšiltovce. Každý den spolu řeší důležité věci ohledně dospívání a života vůbec. Dcerka má řeči jako 60-ti letý filosof. Obě žijí ve vidlákově, i když prarodiče jsou bohatí a zazobaní, ale ony přece musí dávat americké mláděži příklad toho, že peníze si musíte vydělat tvrdou prací a ne je přijmout od rodičů. Absolutní blbost, která se snaží reflektovat život puberťačky a svobodné matky, ale s realitou to nemá nic společného. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Gilmorova děvčata se vrací

Gilmorova děvčata se vrací

31.01.2016

Říjnové zvěsti se potvrdily! Netflix opravdu koupil práva na Gilmorova děvčata a chystá pokračování, ve kterém se vrátí většina stěžejních hrdinů. Účast v dalších epizodách potvrdili Lauren Graham … (více)

Statham a Law jako zábavní špióni

Statham a Law jako zábavní špióni