Gilmorova děvčata

• USA Gilmore Girls (více)
Drama / Rodinný / Komedie
USA, (2000–2007), 116 h 19 min (Minutáž: 40–60 min)

Lauren Graham, Alexis Bledel, Scott Patterson, Kelly Bishop, Melissa McCarthy, Edward Herrmann, Keiko Agena, Liza Weil, Yanic Truesdale, Liz Torres (více)

Série(7) / Epizody(153)

Vítejte ve Stars Hollow v Connecticutu. Okouzlující, malé a tak trošku zastrčené městečko proslulo idylicky zelenými trávníky před malebnými dřevěnými domy a tolika podivuhodnými postavičkami, že hravě zalidní každou slavnost, vinobraní nebo piknik. Právě tady se setkáváme s tvrdohlavou třicátnicí Lauren Gilmorovou (Lauren Grahamová), která si zařídí pěkný, pohodlný, kávou provoněný život nejen pro sebe, ale i pro svou podobně umíněnou dospívající dceru Rory (Alexis Bledelová). Jenže když Rory přestává snít o budoucích studiích na privátní škole a Harvardově univerzitě, a místo toho se zaměří na kluky a vlastní dospěláckou soběstačnost, Lauren v ní najednou vidí stejnou rebelku, jakou byla sama – před 16 lety. Slavný komediálně dramatický seriál Gilmorova děvčata zaujal zvídavé diváky a nadchnul náročné kritiky. Zaměřuje se na vztah mladé nekonvenční matky s inteligentní náctiletou dcerou a jeho hlavním tématem jsou trable s rodinou, láskou, přátelstvím, vzděláváním, ambicemi, zklamáním a generačními i společenskými rozdíly. Pečlivě promyšlené zápletky jsou prošpikované zábavnými popkulturními vtípky a narážkami. (TV Prima)

loveless

Gilmorova děvčata jsou poměrně sympatická a hrají je pohledné herečky, které umějí velmi rychle mluvit. Nevadí mi ukecané věci, a toto je často i vtipné. Stars Hollow je celkem barvité a zábavné. Pak ale přijde na vlastní problémy, které děvčata řeší. Maminka je zřejmě od dětství zvyklá se chovat jako spratek, zřejmě jí to vyhovuje a za všechny nepříjemné věci, které se jí kdy staly viní všechny okolo. Ale proč ne... někomu to může být sympatické (mě boužel ne...). A pak dcerka, která se jako spratek většinou nechová, což je kupodivu, zřejmě spolkla slovník a protože se k ní všichni chovali hezky, tak nutkavě vyhledává lidi, kteří na ní budou oškliví... Ale proč ne, není to příliš pobuřující. Celkově se to jako zvuková a obrazová kulisa osvědčilo. Navíc musím ocenit, že na sebe jednotlivé díly navazují, což není samozřejmostí a značně mě to potěšilo. ()

Psycho.R

Hodnotim čistě z jakési nostalgie a to není tenhle seriál ani moc starej. Ale připomíná mi to bezstarostné letní prázdniny, kdy jsem na něj koukal vždy odpoledne před tenisem. ()

haroska

Humor,krásné chytré ženy,nerozhodní muži,nepřekonatelné přátelství,rozdíl sociálních vrstev,dobrota srdce a znovu ten humor humor humor. ()

shakein

Lorelain kousavý smysl pro humor (častý sarkasmus), Emilyina paličatost, Kirkovo podivínství, to vše a ještě mnohé další dělá z tohoto seriálu něco výjimečného. Co je však na tomto seriálu nejpodivnější – když skončil, nevadilo mi to, byl jsem rád. Ne proto, že by to byl špatný seriál, nebo se ubíral špatným směrem, ale proto, že skončil v pravou chvíli a dobrým způsobem. Ve smyslu, že vše jednou končí, ale něco nového tím začíná. Konec na takové úrovni má málo který seriál. ()

Kingi

Lidské vztahy jsou pro mě v seriálech velice vítané. O to víc, když jsou to rodinná dramata. Způsob jakým jsou nám v tomto seriále tyto záležitosti podávany je poměrně neotřelý, a tak dokáže zaujmout. Aby se to nezvrhlo v nudný dokument z rodinné domáctnosti, je nám naservírovaná obrovská porce humoru a navíc je tu dost dalších vztahů s lidmi z malebného města Stars Hollow. Lauren Graham alias Lorelei Victoria Gilmorová je jakoby ideální matkou, plná života a humoru. Je velice zajimavé sledovat život tří generací Gilmorový děvčat, kdy každá z nich má jiný pohled na svět. Mou nejoblibenější postavou je Lorelei a po ní Emily. Chci-li si dopřát relaxu a zábavy, sáhnu právě po Gilmorových děvčatech. ()

Zuzzka

Za prvé si myslím, že je dost vhodné sledovat tento seriál v originále - s českým dabingem to totiž zní ještě šíleněji než to doopravdy je. Jinak je to jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. Mnohdy jsem se ztotožnila s tím co prožívala Rory, nebo naopak Lorelai. Každá postava je jiná, vyjíměčná a navíc dobře propracovaná. Docela mě fascinuje matka Lorelai - Emily - a skvěle výstřední Paris. A nedávno jsem si při sledování televizních repríz uvědomila (i když leckomu je to zřejmé ihned), že Luke je strašný nervák a pořád řve, přinejhorším se s někým pere nebo rozbíjí auta - a to mě v poslední době docela rozesmívá. ()

Mira90

Je pro mne záhadou, jak se tento ,,holčičí seriál" mohl stát tak oblíbeným i v pánské části společnosti. Tak oblíbený, že nejeden na ,,Gilmorkách" doslova ujíždí :-) Ha, ono to bude asi tím, že je to vážně dobrý seriál. ()

Anayka

Na tyhle holky se můžu dívat pořád dokola. Někdo Stars Hollow nemůže vystát, ale já to jejich panoptikum celkem žeru. Dialogy prošpikované pop-kulturními odkazy prozrazují, že Rory s Lorelai jsou chytřejší, než (někdy) vypadají;) ()

Valkyria odpad!

Asi naštvu veškeré fanoušky, ale opravdu primitivní seriál. Hloupá žena má dceru, která je skoro stejně hloupá, jako ona - ovšem díky bohu, není tak naivní. U obou ovšem řešíme jen vzlety a pády - cesty z postele do postele... Trapnost, která může nadchnout adolescentního puberťáka, který neví, co má dělat s erekcí... ;) ()

salinka

Nejlepší seriál všech dob! (a kupodivu s dokonalým dabingem, takže originál netřeba). Úsměvný Michel spolu s jeho pacičkou a bradičkou, Kirk, co ve městě zastává snad všechno. Taylor v jeho šedém svetru se záplatami. Dobrák Dean, grázlík Jess, ukecaná Rory a Lorelai a zapomenout nesmím ani na Luka! Městečko Stars hollow je plné zajímavých postav, seriál je naprosto vyvážený už od první série a nebyla tam epizoda, která by mě nudila. Kdykoli se chci odreagovat, vždycky si začnu pouštět tyhle díly, ani po tolika letech nenudí. Díky za tenhle neskutečný seriál! Ráda si dám kafe kafe kafe :)) ()

Sign

příjemná pohodovka kdysi ze školy, mohli by zase dávat na TV abych se mohl zas sem tam podívat na televizy na něco pohodového :-) ()

PedroPo

Z pohledu textu takřka geniálně napsané. Z pohledu herectví velmi dobrý casting. A z pohledu marketingu - (možná) první politický product placement. Nebo mi neříkejte, že ty poslední tři díly, kdy se Rory rozhoduje jestli jet jako reportérka na volební turné Baracka Obamy (a taky o něm tak nadšeně mluví), byly pouze scénáristickou znouzecností. ()

Chip89

Pro mě seriál, na který se dá koukat do neomrzení. Vtipný, zábavný, se spoustou zápletek. Klidně bych přidělala další série. Koukám na něj stále a znova... Do teď nechápu jak to někdo dokázal předabovat tak neuvěřitelně rychlé dialogy. ()

Gendarme

není to tak špatné .... asi nejlepší program k obědu v TV :-), mezi všemi Big Beny, Esmeraldami, Smallwilly apod. dost vyniká. Postavy jsou poměrně dobře napsané, jednají tak jak by člověk čekal ... ***. Pobaví, když jste žena tak pobaví víc :-) .. ano některé seriály jsou genderově zaměřené, díky pohledné ústřední dvojici hrdinek však seriál upokojí obě pohlaví a dojde k solidní satisfakci. Sleduji dabovanou verzi, je tam dost chyb ... ale no hold všechno se ohlídat nedá. Namátkově: film "Záření" zde je patrě myšlen film "Osvícení" neboli v originále "The Shining", dále "zátoka prasat" zde zřejmě myšleno "Zátoka Sviní" .. ale to jsou drobnosti, dabing je jinak výborný. ()

Brinkley

Miluju extraukecané filmy s vtipnými dialogy (které nepostrádají hlavu ani patu) + rázovité postavičky. Že mi obojí nabídne seriál z prostřední amerického předměstí, toho bych se bohdá nenadála. Navíc Taylora Dooseho bych klidně dosadila na Pražskou radnici, nebyl by to tak velký rozdíl. ()

andrew88 odpad!

Naprosto ale naprosto stupid! Fakt nechápu, jak se to někomu může líbit. Smutný... Vůbec nechápu o čem to je....strašně mě štve jak vedou ty dvě hildy svoje dementní rozhovory! To je na facku...předhánějí se, kdo řekne vtipnější a "inteligentnější" nejlépe nekonečné souvětí....zní to všechno tak předpřipraveně...jakoby se po nocích učily ty svoje fráze na zpaměť, aby na druhej den zaperlily. Takhle člověk přece nemluví! Není to normální. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Gilmorova děvčata se vrací

Gilmorova děvčata se vrací

31.01.2016

Říjnové zvěsti se potvrdily! Netflix opravdu koupil práva na Gilmorova děvčata a chystá pokračování, ve kterém se vrátí většina stěžejních hrdinů. Účast v dalších epizodách potvrdili Lauren Graham … (více)

Statham a Law jako zábavní špióni

Statham a Law jako zábavní špióni