Gilmorova děvčata

• USA Gilmore Girls (více)
Drama / Rodinný / Komedie
USA, (2000–2007), 116 h 19 min (Minutáž: 40–60 min)

Lauren Graham, Alexis Bledel, Scott Patterson, Kelly Bishop, Melissa McCarthy, Edward Herrmann, Keiko Agena, Liza Weil, Yanic Truesdale, Liz Torres (více)

Série(7) / Epizody(153)

Vítejte ve Stars Hollow v Connecticutu. Okouzlující, malé a tak trošku zastrčené městečko proslulo idylicky zelenými trávníky před malebnými dřevěnými domy a tolika podivuhodnými postavičkami, že hravě zalidní každou slavnost, vinobraní nebo piknik. Právě tady se setkáváme s tvrdohlavou třicátnicí Lauren Gilmorovou (Lauren Grahamová), která si zařídí pěkný, pohodlný, kávou provoněný život nejen pro sebe, ale i pro svou podobně umíněnou dospívající dceru Rory (Alexis Bledelová). Jenže když Rory přestává snít o budoucích studiích na privátní škole a Harvardově univerzitě, a místo toho se zaměří na kluky a vlastní dospěláckou soběstačnost, Lauren v ní najednou vidí stejnou rebelku, jakou byla sama – před 16 lety. Slavný komediálně dramatický seriál Gilmorova děvčata zaujal zvídavé diváky a nadchnul náročné kritiky. Zaměřuje se na vztah mladé nekonvenční matky s inteligentní náctiletou dcerou a jeho hlavním tématem jsou trable s rodinou, láskou, přátelstvím, vzděláváním, ambicemi, zklamáním a generačními i společenskými rozdíly. Pečlivě promyšlené zápletky jsou prošpikované zábavnými popkulturními vtípky a narážkami. (TV Prima)

eqmatters

...když se vypne zvuk, je to za 2*, když se nevypne, nebohý divák musí strpět ukecaná řešení banalit. Mlčeti zlato, děvčata! ()

andulasafarova

Matka - ok, její matka - ok, no ale ty vole ta mladá je na vpysk. Šprtka, co řeší samé cypárny se svojima cypovskýma kamarádama (je až s podivem, že vůbec nějaké má) a slovní obraty jsou v žebříčku přirozenosti někde mezi silikonem a Jackie Stallone. /// Dobře, dobře, asi stárnu a senilním, ale nakonec teda dám...3 hvězdičky, ale víc ani ťuk, jasný? A pořád trvám na tom, že Rory je hnusná šprtka a v dabingu má ječivý hlas a sere mě. A Jess je lepší než Dean. ()

Arsene

Uklidňující seriál, který mi zaručeně zvedne náladu při podzimních depresích. Krásné městečko Stars Hollow, kde by chtěl žít každý, s šílenými, podivýnskými, avšak svým způsobem přátelskými, sympatickými a bodrými obyvateli: semtamťuk Brouk Pytlík a Ferda Mravenec v jedné osobě Kirk, praktický morous Luke, škudlivý a předpisů dbající starosta Taylor, drbny slečna Petty a Babette, svérázná paní Kim, precizní recepční Michel, o Roryiných prarodičích Emily a Richardovy nemluvě, přičemž i cílevědomou přes mrtvoly jdoucí Paris jsem si oblíbil, jen Lane a užvaněná plašanda kuchařka Sookie mi občas lezly na nervy. Jasně, že Rory miluju, protože ona je hezká, vtipná, chytrá, fajn holka do nepohody, ale jelikož ona mě nechce, doporučil bych jí z jejích nápadníků Logana, přestože Dean je správňák a protože Jess je moc velkej drsňák. Stejně bych s ní ale někam rád zašel, třeba na nějakou roztodivnou akci ve Stars Hollow,tam bych si taky zařídil malej hotýlek a bylo by nám dobře. Ačkoli se jednotlivé díly točí stále okolo podobných témat, jejich náplň je vždy svěží, žádný nenudí, dialogy jsou plné parafrází, které nemůže středoevropan a snad ani američan všechny pochopit. Gilmorovic holky jsou sehranou dvojkou a přestože se občas nepohodnou, dlouho bez sebe a svých rozhovorů nevydrží. Jen škoda úplného závěru, který vlastně dopadl tak, že nijak nedopadl, vše je téměř takové, jako když jsme se s gilmorkami seznámili poprvé a jejich další osudy jsou ponechány divákově fantazii. ()

DadysGirl

Narozdíl od jiných vztahových, romanticky-koediálních seriálů mě to nedokázalo úplně přitáhnout, ale viděla jsem asi komplet první dvě série a sem tam něco pod vlivem sdílení domácnosti se závislačkou :) ()

Mictian

Skvělé vtipy, luxusní postavy, rozvíjející se příběh,..... To z toho dělá seriál kterému dávám to nejlepší ohodnocení. Matka s dcerou jsou tak perfektně sehrané až to není možné, ale přitom krásné. Velké plus jsou tu slovní obraty a změť mě neznámých jmen nejspíše amerických hvězd které používají k přirovnávání. Tento seriál je opravdu úžasný. ()

Monty2729

Tento seriál jsem viděla několikrát, ale ty úžasné dialogy mě nikdy nepřestaly překvapovat. Opravdu obdivuji scénáristy, protože udělali z Gilmorových děvčat jeden z nejlepších seriálů, co jsem kdy viděla :) ()

sWONDER

Videl som zopár častí, bola to pekná kktina a nikdy som to moc nevnímal ,ale pozeralo sa to dobre. Teda pokiaľ boli na scéne Lauren Graham a Alexis Bledel :) ()

Margerie

Zaručený lék na depresi, který nikdy neomrzí. Seriál si drží nadprůměrnou kvalitu od začátku do konce a je dokonale vyváženou směsí komedie a drama, což se jen tak nevidí. V Rory jsem se neskutečně našla, Lorelai je vysněná máma, která mluví snad ještě rychlejš než já (a to je co říct!), no a ty jejich žranice - to je prostě něco, co si s nimi musíte čas od času vyzkoušet, to vážně nejde jinak! ()

Bube1

Kecy, kecy a zase kecy... Někomu to určitě bude připadat otravné, já k těmto lidem však nepatřím. Seriál jsem si opravdu oblíbil a vlastně ani nevím proč. Je tu geniální vykreslení postav a díky tomu se člověk může ztotožnit víceméně s každou. Mně nejvíc seděly postavy, které ztvárnili Scott Patterson (Luke) a Milo Ventimiglia (Jesse). ()

Ninivius

Jak zhodnotit seriál který mě provází od doby, co jsem začal v televizi sledovat i jiné věci než pohádky ( vlastně jsem ho začal sledovat proto, že vždycky běžel na nově v sobotu po pohádkách ). Rory a Lorelai představují úžasný vztah matky s dcerou a nejlepších kamarádek. Luke, protivný majitel bistra, ale pod povrchem je to starostlivý a obětavý člověk, který udělá cokoliv pro lidi, na kterých mu záleží. Emily a Richard, rodiče a prarodiče kteří chtějí pro svá děvčata jen to nejlepší, ale jdou si za tím svým vlastním způsobem. Partneři Rory - Dean, Jess a Logan a partneři Lorelai - Max, Jason, Christopher , každý z nich představuje určitou fázi v životě Gilmorek. A nejdůležitější ze všech, maloměsto Stars Hollow a všichni jeho obyvatelé, bez nich by to prostě nebylo ono. A pak je tady to tempo, slova jim létají z pusy jako když se střílí z kulometu, ne vždy to dává smysl ale VŽDY to funguje. Občas je to smutné, občas je to veselé, občas budete u televize nadávat jaká dělá Rory nebo Lorelai špatná rozhodnutí. Občas budete s napětím sledovat, jak se všechno obrací k dobrému, jen aby to za pár dílů bylo zase jinak. Občas si třeba taky pobrečíte. Gilmorky vás prostě vezmou na horskou dráhu emocí od které se dá jen těžce odtrhnout. A neříkám že jsou všechny díly, nebo všechny série skvělé a bezchybné, ale to dodává seriálu jistý pocit skutečnosti a reality. Takže když se podíváte na všechny díly a série jako celek, všechny ty špatné věci se ztratí v záplavě dobrých a zábavných okamžiků, které si v sobě ponesete ještě dlouhou dobu. ()

wege

Nemám to rád, je to neskutečně užvaněné, plné rádoby chytrých a rádoby vtipných keců. Navíc to pořád dokola dávají v televizi a žena je schopna na to pořád dokola koukat a nechce se podívat na cokoliv, co jí doporučím. Takové Wind River dodnes neviděla ... ()

Zdenda

Výbornej televizní seriál. Nadchne a rozhodně neurazí! A navrch je to skvělá sranda. Skoda toho vysílacího času... ()

Hydr0gen

Asi nejvtipnější hranej seriál v TV posledních let. Chápu, že se jeho květnaté dialogy nezalíbí každému... Největší chyba bývá vysílací čas... ()

KryplXxX odpad!

Kdyby americká debilita nadnášela, tak vynese tenhle seriál až do nebes. Nejvíce mě dostala jedna scéna v nějakém díle, kdy nějaká mladá holka viděla svou matku sázet cibulky do země a jedna cibulka se jí dotkla a ona dívka vyjekla, že to je nechutné a odporné.V té chvíli sem si řekl, že sem napíšu. Trapnější seriál o amerických steakožroutech nenajdete. Taky nemůžete vkročit na trávu, protože máte boty za 200 dolarů? Nevím jestli si někteří američani uvědomují, že steaky, kterými se tak rádi krmí jsou ze zvířat, která musela trpět, aby si ti američtí bastardi nacpali břich. ()

glide4ever

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů v televizi. Představa, že sleduji "Gilmorky" s titulky, mi nahání husí kůži. Více ukecaný seriál prostě neexistuje. Zábavný a pohodový seriál na víkendové poledne před obědem - ideální. Navíc mamina Lorelai je sexy ;-) ()

Beri

Ak sa nebodaj dáky chlap nehal odradiť názvom, a odpísal to ako další seriál pre ženy je na veľkom omyle. Veľmi príjemný a inteligentný humor a skvelé herecké výkony sprevádzajú každý diel. Rozhodne aspoň prvé 3 série by som každému vrelo odporúčal. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Gilmorova děvčata se vrací

Gilmorova děvčata se vrací

31.01.2016

Říjnové zvěsti se potvrdily! Netflix opravdu koupil práva na Gilmorova děvčata a chystá pokračování, ve kterém se vrátí většina stěžejních hrdinů. Účast v dalších epizodách potvrdili Lauren Graham … (více)

Statham a Law jako zábavní špióni

Statham a Law jako zábavní špióni