Gilmorova děvčata

• USA Gilmore Girls (více)
Drama / Rodinný / Komedie
USA, (2000–2007), 116 h 19 min (Minutáž: 40–60 min)

Lauren Graham, Alexis Bledel, Scott Patterson, Kelly Bishop, Melissa McCarthy, Edward Herrmann, Keiko Agena, Liza Weil, Yanic Truesdale, Liz Torres (více)

Série(7) / Epizody(153)

Vítejte ve Stars Hollow v Connecticutu. Okouzlující, malé a tak trošku zastrčené městečko proslulo idylicky zelenými trávníky před malebnými dřevěnými domy a tolika podivuhodnými postavičkami, že hravě zalidní každou slavnost, vinobraní nebo piknik. Právě tady se setkáváme s tvrdohlavou třicátnicí Lauren Gilmorovou (Lauren Grahamová), která si zařídí pěkný, pohodlný, kávou provoněný život nejen pro sebe, ale i pro svou podobně umíněnou dospívající dceru Rory (Alexis Bledelová). Jenže když Rory přestává snít o budoucích studiích na privátní škole a Harvardově univerzitě, a místo toho se zaměří na kluky a vlastní dospěláckou soběstačnost, Lauren v ní najednou vidí stejnou rebelku, jakou byla sama – před 16 lety. Slavný komediálně dramatický seriál Gilmorova děvčata zaujal zvídavé diváky a nadchnul náročné kritiky. Zaměřuje se na vztah mladé nekonvenční matky s inteligentní náctiletou dcerou a jeho hlavním tématem jsou trable s rodinou, láskou, přátelstvím, vzděláváním, ambicemi, zklamáním a generačními i společenskými rozdíly. Pečlivě promyšlené zápletky jsou prošpikované zábavnými popkulturními vtípky a narážkami. (TV Prima)

higuain

Tohle kdysi běželo v TV neustále a i když to působilo celkem sympaticky, nebyl jsem cílovka a nevěnoval jsem tomu moc pozornosti. A ačkoliv cílovka nejsem vlastně ani teď a technicky vzato ani nikdy nebudu, tak shodou několika okolností jsem měl možnost ten seriál vidět komplet a zcela nečekaně se z něj stala docela srdcovka. Běžně by to bylo za 4*, pátou hvězdu přidávám z osobních důvodů. ()

Fanucci

Nadprůměrnej, odpočinkovej (v dobrym slova smyslu) seriál. Někdy vtipnej, jindy trapnej a - jako vždy - americky výchovnej, takže se u něj člověk nenudí:-). Jen tak mimochodem - slovenský dabing je u tohoto seriálu o moc lepší než český. ()

Lennnnna

Já hrozně miluju praštěný lidi, dává mi to hřejivej pocit, že nejsem sama, kdo si občas připadá tak trochu jako z Marsu:o) a v tomhle případě jsou praštěný obě dvě - jak matka, tak dcera. A to jak jsou obě ukecaný, nad tim zůstává rozum stát:o) Nicméně mě vždycky příjemně pobaví a naladí na správnou notu, což by taky správný seriál měl. Mně se to líbí. ()

Huntelaar

Docela mi vadí šovinistický názor mých kamarádů, že GG jsou stupidní seriál pro holky. Ale mě prostě ta dialogová kulometná palba hlavních hrdinek bavila (viz. zajímavosti). Vedlejší postavy to všechno pěkně doplňovaly, výjma té pizdy báby, a tak se stalo, že to Gilmórky dotáhly až do mé seriálové topky. Jediný s čím si nejsem jistej, která z těch dvou je větší kost. ()

Eldrick

Netuším, jak velký podíl na tom měl dabing, ale tenhle seriál byl pro mě ve svý době neskutečně nesnesitelná záležitost. Hlavní postavy kundí matky a kundí dcery ze sebe immer were blijou jedno hovno za druhym, že by mi z toho praskl čůrák. ()

iHyik

S hrůzou zjišťuju, že jsem Gilmorky ještě nehodnotil! (???) Jestli se dá říct o něčem "nejlepší seriál", pak jsou to rozhodně GG. Nejenom že baví od začátku do konce (40 minut x 22 dílů x 7 řad), navíc mají nějaký příběh, nejde tam o žádný hlouposti s plazmovejma puškama a červí dírou. Je to regulérní život. A je to život, kterej jsem si zamiloval. Jakobych se tím posledním dílem loučil s něčím velkým. A je to pravda. Skončila jedna báječná éra! ()

berusche

Ačkoli předem přiznávám, že od čtrvté řady se pointa seriálu stala profkláknutá a už mě nebavilo čekat, jestli Lorelai skutečně skončí s Lukem a Rory dostuduje, zanechalo ve mně 7 řad rozhodně hluboké vzpomínky. Milovala jsem, jak se postavy obohacovaly ve svém životě o nová dobrodružství, lásky a problémy, přesto zůstaly jejich charaktery podobné těm, se kterými začínaly - Lorelai byla žena vždy vypadající perfektně a s takovým smyslem pro humor, že jí kdekdo záviděl (btw. všimli jste si někdy, jak chodila specificky na podpatcích? Zato jsem jí připsala body hned na začátku :) ) a Rory byla ta nejpilnější studentka se smyslem pro pravdu a čest, kterou jsem kdy poznala! Jde jednoduše o seriál, který není zdlouhavý a nudný jak argentinské telenovely, do plna vtipný jako britské, ale je vám pěkně namícháno a podáváno vše, co se v běžném životě může skutečně stát. ()

Taninaca

Já chci do Stars Hollow! Chci zajít k Lukovi na kafe, jít si vyslechnout městskou schůzi, rozčílit Michela u recepce hotelu U Vážky, pohádat se s Taylorem, jít za Kirkem do jednoho z mnoha jeho zaměstnání, prohlédnout si obchůdek paní Kimové, zajet na páteční večeři ke Gilmorovým, … a spoustu dalších věcí ze všedního dne Gilmorových děvčat. Ale když nemůžu do Stars Hollow, sednu si alespoň k televizi s hromadou jídla a pořádným hrnkem kafe – protože u jednoho dílu to nikdy neskončí:-) ()

Petrasuvicka

Vždycky mě to bavilo, už jen proto, že u mladých Gilmorek to chodí stejně, jako u nás doma :). Btw zbožňuji hlášky od Luka a Lorelai. ()

MartinNDL

Skutečně milý seriál o dvou krásných dámách. Nejde o to, že by tahle série byla něčím výjimečná, že by posouvala hranice filmu dál, že by vyřešila filosofické otázky. Jedná se jednoduše o příjemnou podívanou, kde se neustále řeší menší i větší problémy, maminka je vtipná a celý je to zábavné. ()

Nuala

Pohoda, legrace, nadsázka a sympatičtí hrdinové, trocha ironie a schválného sebezesměšnění dělá z tohoto seriálu hodně dobrý seriál. ()

Jufonka

1. série - * * *, 2. série - * * * *; 3. série - * * * *, 4. série - * * * * *, 5. série - * * * * * , 6. série - * * * *, 7. série - * * * .... Průměr by tedy byl 4 hvězdičky, ale za skvělé hlášky (především babičky Emily ) musím dát pět hvězdiček. Miluju páteční večeře, všechny festivaly, telefonování Lorelai v autě, objednávání večeří domů, Kirkovy zaměstnání, kávu u Luka, Jessovy hlášky, Deanovu postavu, úsměv Logana, paní Kim a její obchod, Yale a jeho prostředí. Ale opravdu nesnáším knírek Richarda (a Emily ho taky nesnáší!), vztah Rory s Loganem, vizáž Deana v díle kde se vyspí s Rory, milostný vztah Paris s Flemingem. A taky moc nemusím sedmou sérii. ()

Morloth

Sem tam super, sem tam na zabití. Většina herců spíš přehrává než hraje, ale je to zatracená pohodovka a ve chvíli, kdy si člověk nepřeje myslet... ()

HappySmile

Seriál pný skvělého originálního osobitého humoru! Skvěle vykreslené postavy, skvělé herecké výkony, skvělé příběhy. Prostě skvělé na odreagování! (Já vím, už se opakuju, asi odteď slovo skvělé vyšktnu ze slovníku :) ()

Gee.Rocks

Gilmorky jsou zlatým výkvětem milénia. Jsem neskutečně moc ráda, že tento seriál vzniknul, protože máte-li den blbec, Gilmorky jsou zaručeným lékem. Není to seriál jen pro holky, zaujme i muže, protože není o hlupačkách, ale o alternativních ženách, o úplně jiném živočisném druhu, než je narcis vulgaris. Tohle jsou holky, které poslouchají Metallicu i Nenu (99 luft ballons) a sledují filmovou klasiku jako Casablanca. Gilmorovic děvčata je třeba milovat, sérii od série víc a víc! ()

peiton

Obe veľmi milé,pekné sympošky.Priateľský vzťah matky a dcéry,berme si príklad.Vtipné dialogy,fajne mestečko Stars Hollow,s ktorého dýcha pohodová atmosféra.Nemám čo vytknúť.Scott Patterson v tej šiltovke ťažký sympaták :) Ked pozerám seriál chytá ma nostalgia! ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Gilmorova děvčata se vrací

Gilmorova děvčata se vrací

31.01.2016

Říjnové zvěsti se potvrdily! Netflix opravdu koupil práva na Gilmorova děvčata a chystá pokračování, ve kterém se vrátí většina stěžejních hrdinů. Účast v dalších epizodách potvrdili Lauren Graham … (více)

Statham a Law jako zábavní špióni

Statham a Law jako zábavní špióni