Gilmorova děvčata

• USA Gilmore Girls (více)
Drama / Rodinný / Komedie
USA, (2000–2007), 116 h 19 min (Minutáž: 40–60 min)

Lauren Graham, Alexis Bledel, Scott Patterson, Kelly Bishop, Melissa McCarthy, Edward Herrmann, Keiko Agena, Liza Weil, Yanic Truesdale, Liz Torres (více)

Série(7) / Epizody(153)

Vítejte ve Stars Hollow v Connecticutu. Okouzlující, malé a tak trošku zastrčené městečko proslulo idylicky zelenými trávníky před malebnými dřevěnými domy a tolika podivuhodnými postavičkami, že hravě zalidní každou slavnost, vinobraní nebo piknik. Právě tady se setkáváme s tvrdohlavou třicátnicí Lauren Gilmorovou (Lauren Grahamová), která si zařídí pěkný, pohodlný, kávou provoněný život nejen pro sebe, ale i pro svou podobně umíněnou dospívající dceru Rory (Alexis Bledelová). Jenže když Rory přestává snít o budoucích studiích na privátní škole a Harvardově univerzitě, a místo toho se zaměří na kluky a vlastní dospěláckou soběstačnost, Lauren v ní najednou vidí stejnou rebelku, jakou byla sama – před 16 lety. Slavný komediálně dramatický seriál Gilmorova děvčata zaujal zvídavé diváky a nadchnul náročné kritiky. Zaměřuje se na vztah mladé nekonvenční matky s inteligentní náctiletou dcerou a jeho hlavním tématem jsou trable s rodinou, láskou, přátelstvím, vzděláváním, ambicemi, zklamáním a generačními i společenskými rozdíly. Pečlivě promyšlené zápletky jsou prošpikované zábavnými popkulturními vtípky a narážkami. (TV Prima)

cariada

Tak nevím jestli dát jen jednu ,ale jsou tam dvě pohledné osoby máma a dcera ,tak že dvě. Pravda moc to nesleduju je to na mě neskutečně ukecané. Neustále všechno řeší a rozebírají. Snesitelné jen ,když se opravdu nudím a nemám chut si pouštět dvd. ()

Attta

Tento seriál je v podstatě odrhovák, ale je výjmečný svou atmosférou a pohodou. Vyloženě odreagovačka, která nikdy neurazí! Myslím že v rámci možností tohodle typu seriálu si takové hodnocení fakt zašlouží! ()

Flaxik

Žvaní a žvaní a žvaní. Jestli nedožvanily, tak tam holky žvaní dodnes. Tolik zbytečných slov o těch nejobyčejnějších věcech se za tři čtvrtě hodiny jen tak pohromadě neuslyší. Nejužvaněnější seriál, co znám. Ale jako kulisa k žehlení je to dobrý. A to vůbec nežehlím. ()

starbrejkr

No.....nejdřív jsem se styděl, že se na to koukám a pak ještě víc, že se mi to tak líbí...zvlášť když jsem to pokládal za jednu z typických amerických stupidit co tou dobou obvykle v televizi běží...ale ono to prostě má něco do sebe a rozhodně to není nějak pitomý. Sympatický a milý seriál se sympatickými a milými hrdiny (až na pár postav:-)) ()

DruidKarel

Tohle prostě není seriál pro chlapy, ale ani pro slabší povahy. Furt se tam jenom mele holčičích starostech a tohle poslouchat 45 minut v kuse, to je buď pro fandy nebo pro holé šílence. Já nejsem ani jeden z nich, a proto dávám 1*... ()

dubinak

Hezký rodinný seríál,na který neuškodí se párkrát do týdne na Nově podívat :) Sympatické herečky i herci :) A myslím,že vztah matky s dcerou,jaký vidíme v tomto americkém seriálu by si přálo mít hodně dospívajících dívek a já nejsem vyjímkou. ()

bukowski83

Všichni musí milovat Rory a všichni musí milovat Lorelai, každý kluk co se objeví v seriálu se kvůli ukecané holce mění od základu a stává se z něj lepší člověk. No není ta Rory božská, ale teď trochu vážněji - seriál na který se dá dívat a který si po celou dobu drží svůj standart, což sice není u těchto typů až tak těžký, ale na druhou stranu je to potěšující fakt. Nejlepší je stejně Emily! :) ()

zuzinka2

Seriál mého dětství a mládí, který jsem sledovala, když jsem odpoledne přišla ze školy a pokaždé jsem se těšila na to, jak budou pokračovat osudy sympatické dvojice Rory a Lorelain, Výborné však byly všechny postavy (například taková babička Emily nebo Luke patří po hlavní dvojici k mým nejoblíbenějším). Prostě pohodový seriál s se skvělými dialogy a postavami, na který se ráda kouknu i dnes. ()

C0r0ner

Typický seriál o ničem, se kterým se ale podle oblíbenosti ztotožní hodně lidí, asi hlavně žen. Nicméně se na to ještě pořád dá celkem dívat díky titulnímu duu představitelek. Napsáno je taky docela dobře, ač nijak převratně, což se ale v takovém počtu dílů dá předpokládat. 55% ()

carly

má to kolísavú tendenciu, ale je tam všetko, čo si od takéhoto seriálu môžte priať. večná škoda, že ten koniec tak spackali. ale za prvých 5,5 sérií tých 5* dám ()

Andre3000

Ehm, opravdu existují tak upovídané dvě ženské co si říkají máma a dcera? Seriál je pohodový a má své kouzlo, ale bože všichni tam mluví, jak kdyby stříleli z kulometu. ()

Morzael

Vtipny serial, kde na sebe postavy, sice neprirozene, ale aspon vtipne, chrli neskutecne mnozstvi dialogu. A Lorelai je neskutecna kocka. Zaverecna rovnice: Vtipny serial + kocka v hlavni roli = ke stesti mi staci :-) ()

Laputa

Stejný problém jako u většiny serialů, vynecháte několik desítek dílů a vlastně se nic nestane až na to, že se ten pohádal s tou a ta se rozešla s ním atd. Místy přesto solidní seriál, který rozhodně neurazí. ()

sulimo

Tohle je seriál, kvůli kterému jsem na základce začala běhat.........ze školy domů, abych stihla poslední půlhodinu. Podle mě je to snad jeden z nějlepších a nejzábavnějších seriálů, který se zabývá rodinnými vztahy, tím se stal tak trochu anomálií, jelikož tyhle typy seriálu se většinou udusí pod tunami klišé, o která si tohle téma koleduje, ale jak píšu, tohle je anomálie, obrovská. ()

Pajky3

Zatim za sebou mám pouze první sérii. Rozhodli jsme se, že se na ně podíváme kompletně, tak mi dejte čas, třeba taky dospěju k plnému hodnocení. Zatím je to 80%. Po druhé serii jemné navýšení a to hlavně díky postavě Jesse. takže zatím 85%. Třetí série se i zatim líbila nejvíc. Dočkal jsem se i dojemné chvilky při promoci. Sice jsem přišel o Jesse, ale věřim, že přesun na vysokou se mi bude líbit ještě víc 90%. Konečně život na vysoký, kvalita gilmorek se ustaluje. Proto čtvrtá série 90%. Patá série pokračuje v duchu té předchozí, ke konci nastávají takový situace, který už mě tolik nebaví a tak mírný pokles na 85% Šestá přináší poblémy a break-up fáze, už mi to vážně nepřijde tolik vtipné jako ze začátku, přesto pořád vysoko nad průměrem teenage seriálů. 80% Poslední sezóna sebou samozřejmě nese trochu nostalgie, ale udrželo si to svůj vysoký standart 80% Na Lorerai, Rory a Luka se rád podívám ()

pufina

Skvělé a ukecané postavy, dialogy na úrovni. I když jsem to viděla několikrát, vždycky se dobře bavím a neomrzí mě to. Oblíbené postavy: Rory a Lorelai Gilmore, Luke Danes, Sookie St. James, Jess Mariano, Logan Huntzberger.. ()

Vignette

Právě jsem se rozesmutnila nad předposledním dílem (měla jsem sentimentálnější a nostalgičtější náladu než Rory), podívala se na svoje hodnocení a zhrozila se - jak jsem mohla dát jenom čtyři hvězdy?! Tohle je prostě srdcovka : ) ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Gilmorova děvčata se vrací

Gilmorova děvčata se vrací

31.01.2016

Říjnové zvěsti se potvrdily! Netflix opravdu koupil práva na Gilmorova děvčata a chystá pokračování, ve kterém se vrátí většina stěžejních hrdinů. Účast v dalších epizodách potvrdili Lauren Graham … (více)

Statham a Law jako zábavní špióni

Statham a Law jako zábavní špióni