V Nigérii vypukl převrat, prezidentská rodina byla vyvražděna a povstalci drancují vesnice jiných kmenů. Poručík Waters (Bruce Willis) a jeho jednotka mají zachránit americké občany. Hlavní cíl je doktorka Lena Kendricksová a vedlejší cíle jsou jeptišky a kněz. Waters a jeho jednotka vyskočí z letadla nad džunglí a najdou v pralese vesnici, kde se doktorka nachází. Ta se ale nechce evakuovat bez ostatních domorodců z vesnice. Povstalecká armáda se blíží a Waters nemá moc času, takže nakonec souhlasí, aby domorodce vzala s sebou. Od velení to ale schválené nemá. Waters se přesouvá s domorodci na místo evakuace, kam mají přiletět dva vrtulníky. Po cestě potkají skupinku povstalců, kteří míří do vesnice, z níž vyšli. Všichni se skryjí v pralese, takže je povstalci minou a jdou dál. Jeden povstalec se však opozdil a Waters ho musel potichu zabít, aby se neprozradili. Na místě vyzvednutí vrtulníku doktorka zjistí, že jí Waters lhal. Neměl v úmyslu evakuovat ostatní, ale jen ji. Doktorka s tím nesouhlasí, ale nakonec odlétá. Po cestě však vidí vypálenou vesnici a mrtvá těla lidí, které ještě nedávno ošetřovala. Když to vidí Waters, rozhodne se obrátit. Do vrtulníku naloží zraněné, staré a děti a sám s doktorkou, svým týmem a zbytkem domorodců chce pokračovat na místo další evakuace. Jeho velitel mu však do vysílačky říká, že další evakuace není možná a že musí dojít až do Kamerunu. V patách je jim armáda povstalců, která se každou hodinu přibližuje. Waters a ostatní vojáci si lámou hlavu s tím, proč po nich jdou. Vojáci se postupně s domorodci sbližují a začne jim na nich záležet. Po cestě narazí na další vesnici, kterou drancují povstalci. Waters se je rozhodne zabít a osvobodit zbytek přeživších, kteří jsou mučeni a znásilňováni. Někteří vojáci říkají, že by se neměli vměšovat, ale Waters nesouhlasí. Vojáci zlikvidují povstalce a pak se opět dají na cestu do Kamerunu. Druhý den ráno přijde za Watersem jeden z jeho mužů a ukazuje mu na satelitním snímku, že je armáda povstalců dohání. Waters nechápe, jak je možné, že je dokážou stopovat i v noci, a domnívá se, že někdo z domorodců vysílá jejich pozici... (TV Prima)

stephano

Dokonale realistcká půlka filmu. Kdybych mohl tak řeknu Black hawk down v jungli. Ale bohužel to neřeknu,protože ten patos na konec to celý kazí. Na to jak jsou charaktrery vykresleny na začátku, tomu prostě nemůžu uvěřit. Výborné akční scény, zajímavě natočené i kdyz nijak megalomanské. Willis klasickej. ()

walecz

No to mi poser hlavu. Jen za Bruce to má hvězdu. Faaaakt hovadina, klišé megaklišé a faaaaaaaaaak hovadina. Maximálně pustit s kamarády a zásobou legálních / nelegálních drog. ()

unrocker

Na jednu stranu jsem cekal solidní akční zážitek... Což některé pasáže aji celkem byly schopné uspokojit, na druhou stranu to byla taková blbůstka okolo afriky a o tom jak se Bruce Willlis nemýchá do afrických problémů, nakonec je tam všechny rozstřílí a stejně jich pár dojde na hranice no ta nesmrtelnost hrdinů je typická pro americký film... :) ()

Lumpus

Jeden z mých oblíbených.Dojemné,lidské,krvavé,nádherné,strhující Hodnotím na výbornou jak režii tak hudbu a zvuky tak herecký výkon Bruce Willise. Bravo ()

RobbieM@N

Antoine Fuqua je dobrý režisér, ale jeho problém je, že točí filmy povrchně, i Slzy slunce nejsou nic hlubokého, pouze nadprůměrný akčňák, který velice dobře zabaví, za celou stopáž jsem se nenudil. Podobně jako Edward Zwick má nutkání k extrapatosovitým závěrům, to zas tak nevadí pokud mozek vypnete s prvním záběrem filmu, stejně jako já. ()

HarveyDent odpad!

Bruce Willise mám sice rád i ten jeho kamenný xischt, ale to do čeho se pustil tady můžu ohodnotit jediný slovem.....sr**ka. Nevím co tady, kdo vidí naturalisticky a reálně, ale mně celý film připadal nereálně. Plačící vojáci, patriotismus, nudný scénář nechavájící akci až na konec, rutinní režie, bezduché postavy, dialogy 10-ti letých dětí, parodicky pronesené řeči o demokracii a svobodě. Myšlenka tohohle filmu možná byla dobrá- probuzení svědomí u vojáka. Ale chtělo by to překopat scénář a vyměnit režiséra. ()

nula87

Je to neuvěřitelné, ale Bruce Willis zahrál se svými standardními 2 grimasami i velitele jednotky zachraňující skupinku uprchlíků před genocidou v Africe. A není to tak strašné jak byste čekali, i přesto, že se to nevyhne klasickým klišé a patosu podobných amerických filmů. A nejvíc mě iritovala ta doktorka, která se od začátku do konce chová jako totální kráva, a přesto ti stateční američní vojáci přistoupí téměř na každý její nápad. ()

Zadri

Mám rád Bruce Willise a jeho kamenný obličej. Mám rád válečné akční filmy a mám rád i trochu toho patosu, který se snoubí s poselstvím, jak je ta válka špatná (to bez debat) a jak "hodní" zachraňují "nevinné" (a tom by se dalo diskutovat). To vše mám rád, ale nesmí mi to při konzumaci filmu téct i ušima. Tento film zachraňuje skvělá a jímavá hudba, poutavá kamera a povedený zvuk. Toto vše z filmu vykřeše nečekanou atmosféru, takže odpouštím chyby a kvůli poměrně celkovému malému hodnocení na csfd, přidávám jednu hvězdu. ()

Dinsberg

Za autentičnost etnických čistek tři hvězdy, zbytek směle konkuruje Armaggedonu. Škoda, že se režisér víc nesoustředil na pohnutky jednotlivých vojáků a celou váhou hodil na zátylek Willisovi. ()

WolfIssen

Syrové, drsné akční drama a pravdivý obraz dnešních problémů mnoha afrických států. Moc povedené, snad jen konec mohl být vyšperkovanější. 90% ()

JajinkaBec

Na filmy tohoto žánru nejsem žádný expert, není to nic, co bych cíleně vyhledávala. Takže tolik k možnosti porovnávání s jinými kousky. Co můžu říct, je, že mě to na mé "poprvé" docela zasáhlo. Člověk si uvědomí, jak malicherné jsou jeho problémy oproti lidem, kteří si museli projít něčím takovým... Pokud bych měla komentovat něco k samotnému stvoření filmu, pak musím konstatovat jediné - milovala jsem Moonlighting a teď se sama sebe ptám, proč se Bruce Willis nakonec dal více méně jinou cestou, než na jaké původně začal. Přišlo mi maličko smutné, že takový talent jako on, nepohne za dvě hodiny jediným mimickým svalem navíc. ()

Lenii

Pro mě velmi emotivní zážitek i film. Dobře zpracovaný námět i scénář. Některé scény jsou opravdu velmi realistické, dobře natočeny. Propracovanost postav, jejich charakter by mohl být větší, ale jinak velmi dobrý válečný snímek. Zaměřuje se na to podstatné. 100% ()

eges

Jéé a já myslel, že se už v tom filmu nic nestane, ještě že tu byl prezidentův syn a chlápek se štěnicí. (dík bohu, za jejich prozrazení, jestli by to pokračovalo v tom samém duchu, asi bych usnul) ...Naštěstí druhá, akční polovina filmu, mě vzbudila. :-) ()

anyonecek

Hudba tomuhle snímku dost dopomohla, ale tak Hans Zimmer je vždy kvalita. Opět adrenalinový nářez v hlavní roli s Brucem Willisem. Místy dojemný thriller. Za mě 85%. ()

helrohir

Vynikajúci vojnový film na pozadí nie až tak ojedinelej africkej genocídy. Príbeh je fakt silný a rozhodne má divákovi čo ponúknuť. V niektorých vypätých scénach a dialógoch síce Fuqua trošku tápe, avšak akciu vie natočiť perfektne, čo ukázal aj vo svojich ďalších filmoch. Bohužiaľ, americkí vojaci tu opäť pôsobia takmer nezničiteľne a prežijú aj viacnásobné priestrely a taktiež tie preslovy o "záchrane všetkých a všade" sú typickou ukážkou amerického pátosu. Napriek týmto slabinám sa jedná o kvalitný film a trochu sa čudujem, že na csfd nie je "červený". 80%. ()

Vocoun

Když jsem to viděl poprvé, dal jsem tomu nekompromisně 2 hvězdy. Zdálo se mi to jako pseudo valečný film, nic mi tam nesedělo a přišlo mi to spíš vtipné. Ale když jsem to dnes viděl potřetí, po pár pivech a trochu ve špatné náladě, musel jsem ten film docenit. CO má Ryan co tohle ne? Co mají všechny ty 80% filmy? Tenhle boj mi přijde daleko logičtější a zajimavější než jít pro nějakeho Ryana... Má to velmi silné okamžiky, má to trochu slabší. Ale sakra je to hodně silné. Dávám 4, protože ten film si to prostě zaslouží. 75% ()

Tvůrce Iron Sky zpátky ve vesmíru

Tvůrce Iron Sky zpátky ve vesmíru