V Nigérii vypukl převrat, prezidentská rodina byla vyvražděna a povstalci drancují vesnice jiných kmenů. Poručík Waters (Bruce Willis) a jeho jednotka mají zachránit americké občany. Hlavní cíl je doktorka Lena Kendricksová a vedlejší cíle jsou jeptišky a kněz. Waters a jeho jednotka vyskočí z letadla nad džunglí a najdou v pralese vesnici, kde se doktorka nachází. Ta se ale nechce evakuovat bez ostatních domorodců z vesnice. Povstalecká armáda se blíží a Waters nemá moc času, takže nakonec souhlasí, aby domorodce vzala s sebou. Od velení to ale schválené nemá. Waters se přesouvá s domorodci na místo evakuace, kam mají přiletět dva vrtulníky. Po cestě potkají skupinku povstalců, kteří míří do vesnice, z níž vyšli. Všichni se skryjí v pralese, takže je povstalci minou a jdou dál. Jeden povstalec se však opozdil a Waters ho musel potichu zabít, aby se neprozradili. Na místě vyzvednutí vrtulníku doktorka zjistí, že jí Waters lhal. Neměl v úmyslu evakuovat ostatní, ale jen ji. Doktorka s tím nesouhlasí, ale nakonec odlétá. Po cestě však vidí vypálenou vesnici a mrtvá těla lidí, které ještě nedávno ošetřovala. Když to vidí Waters, rozhodne se obrátit. Do vrtulníku naloží zraněné, staré a děti a sám s doktorkou, svým týmem a zbytkem domorodců chce pokračovat na místo další evakuace. Jeho velitel mu však do vysílačky říká, že další evakuace není možná a že musí dojít až do Kamerunu. V patách je jim armáda povstalců, která se každou hodinu přibližuje. Waters a ostatní vojáci si lámou hlavu s tím, proč po nich jdou. Vojáci se postupně s domorodci sbližují a začne jim na nich záležet. Po cestě narazí na další vesnici, kterou drancují povstalci. Waters se je rozhodne zabít a osvobodit zbytek přeživších, kteří jsou mučeni a znásilňováni. Někteří vojáci říkají, že by se neměli vměšovat, ale Waters nesouhlasí. Vojáci zlikvidují povstalce a pak se opět dají na cestu do Kamerunu. Druhý den ráno přijde za Watersem jeden z jeho mužů a ukazuje mu na satelitním snímku, že je armáda povstalců dohání. Waters nechápe, jak je možné, že je dokážou stopovat i v noci, a domnívá se, že někdo z domorodců vysílá jejich pozici... (TV Prima)

xerno

Zase tak něco extra, co jsem si od toho sliboval, to není. Střílí se tam, vraždí se tam, je to děsnej Hallywood a tak vůbec. 75% tomuto filmu ode mě musí stačit, na ví opravdu nemá... ()

MiCM

Nerozumím, nechápu, co se to tu děje? Jak vznikají ty hodnocení? Vždyť je to šílený film..a i dobře natočený.. ()

BS

Americká klasika (rozuměj plno patriotismu, hrdinství a sebeobětování pro vlajku hvězd a pruhů) o amerických vojácích, kteří všem nakopou prdele. Akce ve vesnici měla fakt koule. Závěrečná přestřelka mě spíše pobavila... ()

sallyann

I když válečným filmům moc neholduji, tenhle mě dostal. Mezi Monicou a Brucem to celkem jiskří. Závěr se mi však moc nelíbí. ()

asirtes

(júl 2003) ... Ja: Videl si nového Willisa, Tears of niečo, ale Fears tam nebolo? ... Počúvač Tears for Fears: Ha ha, nie, ale videl som plagát. ... Ja: A ideš na to? ... Počúvač Tears for Fears: Asi nie, videl som plagát. ... Ja: Ha ha ha, nezožal úspech? (ano dámy, takto sa skutočne začiatkom storočia hovorilo) ... Počúvač Tears for Fears: Ba zožal, a veľký. Keďže ho pred kino dával nejaký blbeček myslel som si najprv, že Bruce Willis roní slzu - plagát bol zlomený a od jeho oka sa tiahla dlhá prelomená čiara. Ale to som pochopil až zblízka. Fakt som si myslel že Willis tam roní slzu! ... Ja: Ale čo si, to by nezaplatili! ()

Moogwi

Pohled na zkrvavenou polovinu obličeje B. Willise kterou se jakoby "náhodou" vždycky otáčel na kameru mě přiváděl k záchvatu smíchu :) ()

Všivák

Klasika. Úkol, který je přerušen hysterickou ženskou, která bez nich prostě nejde. Velitelovi se zasteskne, poruší příkazy. Celá jednotka, jako správní hrdinové, jdou samozřejmě za ním. Přichází rozčarování nad krutostí afriky. (stejně s tim nikdo nic neudělá, ať natočí filmů kolik chcou) Akce je slušná, ale je krátká. Doják nakonec zato až moc dlouhý. ()

JohnSmith

Willis v plné síle a s malou polní. Fuqua si dal tentokrát opravdu zálažet.Jediný problém filmu je to čekání na nějakou tu akci,která se rozjede až v samém závěru,ale stojí za to. ()

sskrblik

Brús Vyliž sice Monicu Belucci nevylíže, ale za to odvádí nadmíru dobrý herecký výkon. Chladný výraz ve tváři dělá Bruce Brucem. K tomu drsný příběh, prostředí nigérijského konfliktu a s tím spojená celá řada emocí. Až na závěrečné doktorko milujeme vás dobrý film. ()

VanTom

Určitě neohromí primitivně přímočarý příběh - neústupný poručík (jednovýrazový Willis) se vzepře rozkazům, aby eskortoval skupinku nigerijských civilistů za hranice; jinými slovy: navzdory vlastnímu nebezpečí učiní správnou, humánní (americkou) věc. Vměšování do záležitostí cizího státu mu morálně ospravedlňují zvěrstva etnických čistek, kterých je svědkem. Kdyby se však ve filmu i něco zajímavého dělo (dobré válečné scény tu máme všehovšudy dvě: vyvražďování vesnice a závěrečný akční klimax), než že jen přetéká nesnesitelným patosem až na půdu, hodnotil bych výše. ()

davidek

Ani Bruce a ani Monika nemohou za obsah filmu. Stabilní herecké výkony, ale v takové blbině. Kdo to kdy slyšel aby se americký voják, navíc ze zvláštní jednotky, nechal ukecat k porušení rozkazu? A na závěr klasika – americký hepík. Jenom pro Vás ,Bruci a Moniko, dávám tři. ()

ganz

No pokud srovnáme s údolím stínů, tak slzy slunce vyhrávají ne na celé čáře ale tak na pěti celých čarách. Pravda že chvílemi se vlečou a prostor dostávájí i klišé, ale mě ten film prostě zaujal svojí syrovostí a akcí která stála za to. Pokud od flmu nic nečekáte, budete asi mile překvapeni. 6/10 ()

Ravi

Tenhle nesmysl vyvyšuje nad hloupé béčko jenom obsazení, výprava a kamera. Vše ostatní je silně podprůměrné počínaje scénářem a přes režii vojenským odborníkem konče (jako bývalý para vím, že bojové taktiky z WW1, 2 a z Koreje jako útok v roji se dneska teda fakt nenosí - už vůbec ne u spec). Škoda stačilo by možná pár dějových bumerangů a byl by to skvělý film, na který bychom vzpomínali. Tak například přehodit scénu, kdy osvobozují zmasakrovanou vesnici na začátek, bylo by pak trochu pochopitelnější proč se Bruce (mnohaletý zkušený voják, který bůhvíproč zahodí vše i život svých lidí pro pár domorodců v africké džungli) rozhodl tak, jak se rozhodl. Absolutně jsem nepochopil scény, kdy admirál řve do vysílačky na lodní runwayi, kde právě startují stíhačky. Na letadlové lodi jsem sice nebyl, ale určitě jsou tam lepší místa na telefonování s lidmi, kteří jsou na admirálovi životně závislí. No atakdále atakdále. Suma sumárum 35% = 2/5 víc teda určitě ne. ()

Kosmik 1

Sympatická a velmi krásná Monica, drsňák Bruce, už jen tyto dva aspekty film hodně nadhodnocují. Taky jsou to dva důvody, proč se na Slzy slunce podívat v budoucnu znova. Ač se jedná o klasickou akční řežbu, zvláště pak na konci, tak i přesto má film spád, dostatek akce a nemyslím si, že by se jednalo o prachsprostou slátaninu. A hudební doprovod je dokonalost sama. ()

m.a.t.o.

„Jediná vec potrebná na víťastvo zla je, aby dobrí ľudia neurobili nič." Nie. Určite nie zlé. Snímka sa snaží tváriť veľmi vážne a realisticky, čo sa jej v podstate do veľkej miery darí, je však potrebné akceptovať to, že americkí vojaci sú jednoducho dobráci od špiku kosti a ďalšie podobné subžánrové klišé. Výprava výborná (natáčalo sa na Havaji), akčné scény zručne natočené. Ako celok sú však Slzy slnka dosť nudný film, pretože režisér Fuqua nedokáže divákovi vyrozprávať príbeh jednoducho, bez množstva zbytočných scén, ktoré ho v konečnom dôsledku iba brzdia (a to som ani nevidel Director's Cut, predĺžený oproti kinoverzii o 21 minút). Ak k tomu pripočítam absenciu napätia (skutočne napínava bola iba jedna jediná scéna) a plochosť postáv, nemôžem ohodnotiť inak ako priemer. Síce veľmi slušný, ale iba priemer. Škoda. ()

Autogram

Krásna doktorka a hrdinský citlivý záchranca, čo viac si želať. Keď americké komando namiesto štyroch určených osôb zachraňuje biednych černoškov v africkej džungli, dnes to znie už celkom neuveriteľne. A Bruce Willis by možno zostal verný svojej povesti, a zachránil by úplne všetkých, keby mu scenár nekázal spamätať sa až v polovici filmu. Film nie je žiadny majsterštyk, ale dá sa v rámci akcie vydržať, hlavná dvojica to utiahla. –––– Tá ženská nám to ešte osladí! ()

vyfuk

V podstatě to bylo přesně tak jak jsem čekal, že to bude. Film moc necrčí potenciálem ani originalitou. Podobných filmů jsou tisíce jenom tenhle je jinak a jinde stylizovaný. Teoreticky jenom omývání stejné zápletky pořád do kola, jenom to má uprostřed všeho Willise a záminku pro to, že všichni vlastně musí zemřít. Zachraňte Willyho nebo něco takovýho. Furt jedno a to samé. ()

Tvůrce Iron Sky zpátky ve vesmíru

Tvůrce Iron Sky zpátky ve vesmíru