V Nigérii vypukl převrat, prezidentská rodina byla vyvražděna a povstalci drancují vesnice jiných kmenů. Poručík Waters (Bruce Willis) a jeho jednotka mají zachránit americké občany. Hlavní cíl je doktorka Lena Kendricksová a vedlejší cíle jsou jeptišky a kněz. Waters a jeho jednotka vyskočí z letadla nad džunglí a najdou v pralese vesnici, kde se doktorka nachází. Ta se ale nechce evakuovat bez ostatních domorodců z vesnice. Povstalecká armáda se blíží a Waters nemá moc času, takže nakonec souhlasí, aby domorodce vzala s sebou. Od velení to ale schválené nemá. Waters se přesouvá s domorodci na místo evakuace, kam mají přiletět dva vrtulníky. Po cestě potkají skupinku povstalců, kteří míří do vesnice, z níž vyšli. Všichni se skryjí v pralese, takže je povstalci minou a jdou dál. Jeden povstalec se však opozdil a Waters ho musel potichu zabít, aby se neprozradili. Na místě vyzvednutí vrtulníku doktorka zjistí, že jí Waters lhal. Neměl v úmyslu evakuovat ostatní, ale jen ji. Doktorka s tím nesouhlasí, ale nakonec odlétá. Po cestě však vidí vypálenou vesnici a mrtvá těla lidí, které ještě nedávno ošetřovala. Když to vidí Waters, rozhodne se obrátit. Do vrtulníku naloží zraněné, staré a děti a sám s doktorkou, svým týmem a zbytkem domorodců chce pokračovat na místo další evakuace. Jeho velitel mu však do vysílačky říká, že další evakuace není možná a že musí dojít až do Kamerunu. V patách je jim armáda povstalců, která se každou hodinu přibližuje. Waters a ostatní vojáci si lámou hlavu s tím, proč po nich jdou. Vojáci se postupně s domorodci sbližují a začne jim na nich záležet. Po cestě narazí na další vesnici, kterou drancují povstalci. Waters se je rozhodne zabít a osvobodit zbytek přeživších, kteří jsou mučeni a znásilňováni. Někteří vojáci říkají, že by se neměli vměšovat, ale Waters nesouhlasí. Vojáci zlikvidují povstalce a pak se opět dají na cestu do Kamerunu. Druhý den ráno přijde za Watersem jeden z jeho mužů a ukazuje mu na satelitním snímku, že je armáda povstalců dohání. Waters nechápe, jak je možné, že je dokážou stopovat i v noci, a domnívá se, že někdo z domorodců vysílá jejich pozici... (TV Prima)

Jimbodini

Willis je akční hrdina, není voják! Celý film točen formou reklamy na americkou armádu, soucit a způsob života. Všemu dává korunu tak trapný happyend. 40% jen proto, že tak nějak možná vypadala a vypadá válka v Africe. A navíc jsem v hloubi duše doufal, že se jim podaří domorodce zachránit, a ejhle podařilo;-) ()

Fujin

Džungle, etnické vyvražďování, Nigerijské nepokoje... První pětačtyřicetiminutovka mě nechala velmi chladným...poté ovšem přicválala gradace, jak emoční tak akční. Willis mi v roli poručíka sednul a jeho charakterově neznámý tým taktéž. Zázrak se nekoná, ale stále je o co stát. ()

Jaki85

Přes nevýraznou první půlku se děj dostane do docela dobrého tempa a konečná 20 minutovka doslova bere dech...Syrová ukázka toho jak to v těhle končinách chodí sice trochu zvedá žaludek,ale ve finále dává smysl ochotu Navy nechat se zmasakrovat...celkový dojem 80% ()

JARDAHONDA

Moderní válečné dram Bruce Willisovi určitě padnulo, jako ženichovi sako. Věrohodně zahraná role, která je naspídovaná akčními scény je naprosto cool. Třešničkou na dortu je strhující závěr. Film jde v šlépějích Údolí stínů. Tento žánr je šálek mojí kávy. Závěr = 100 % ()

RonnieR

Fuqua ma dosť sklamal! Po výnimočnom Training day ,prišiel so svojim Black hawk downom, len tam strčil Monicu...Ani veterán Willis na všetko nestačí, a tak som bol nútený dať len 60%. ()

Peregral

Mě se to líbilo. Kruté (někdy až moc) a dá se říct i reálné vyobrazení africké genocidy. Takových konfliktů je celá Afrika. Samozřejmě nesmí chybět klasické americké klišé typu - my své lidi neopouštíme, vždy táhneme za jeden provaz, Amerika nás všechny zachrání a sedm amerických speciálních jednotek zastaví celý elitní nigerijský pluk. Díky těmto důvodům bych film ohodnotil kolem 60 %. Poslední "nechutně" dobře natočená prostřílená půlhodinka mě ovšem zasáhla více než celý film a své hodnocení jsem musel výrazně zvýšit. Vynikající souhra herců - chvíli jsem si myslel, že se skutečně jedná o vojáky (ústup, miny, krycí palba atd.). Po celkovém dojmu mě ani nevadily ty dialogy a přemýšlení Willise, co udělal v životě dobře a co ne. Za mě velká spokojenost ! A dodatek - Myslím, že kdyby mě o podobnou záchrannou akci žádala Monica Bellucci tak bych asi jednal stejně jako náš poručík Bruce. ()

monteloup

naprosto skvely a vyborne zahrany Thriller...Ti co to tady tak spatne hodnoti by asi meli presedlat na pohadky..co takhle mrazik!!!!!!!!!!! ()

IAMAD

Podle mne zbytečně příliš kriticky hodnocený film. Pro mne dobrá práce! Super záběry podložené krásnou hudbou Hanse Zimmera. Kdo máte rádi válečné filmy, neváhejte! ()

Trepak

Tuctový príbeh zaodetý v pekných obrazoch a skvelej Zimmerovej hudbe. Černosi sa zasa vraždia medzi sebou a US navy robí poriadky... ()

CharlitoCZ

Hezký film, jen bych ubral pár těch typicky Amerických dialogů, Monica mě těma řečma občas vyloženě štvala. Soundtrack na jedničku s hvězdičkou. Ještě doplním, že český dabing je tragédie, pár dialogů je oproti originálnímu znění docela zcestných a musel bych ubrat 1hvězdu, ale naštěstí to v původním znění je znatelně lepší. ()

Ejvi

Válečné filmy mají u mě vždycky přednost. Spojení války s Bruce Willisem má přednost ještě větší. Vyplatilo se. Osobně se mi líbí daleko více než Black Hawk Down nebo Údolí stínů. Možná taky pro původ konfliktu a vlastně celkový děj. ()

Snehulakcz

Film se tváří jako vážné válečné drama a v první půlce se mu to i daří. Válečné zvěrstva jsou točena velmi naturalisticky a osudy místních lidí vás nenechají chladným. Jen mi tam vadí ten americký patos a hlášky typu: „Svoje chlapy tu nenechám“ atd. Bruce Willise v hlavní roli nezklame a ani neochromí. Na začátku nasadí jeden ztrápený, přemýšlivý výraz a ten do konce filmu nesundá. Ale i tak jako celek je to nadprůměrný válečný film. ()

Crixus87

Výborný válečný film o malí záchranný námořní speciální jednotce,silný příběh,parádní prostředí.Jediný co mi vadilo jak už tu někdo zminoval, Monicu Belucci a to její já nikam nejdu,po tý tuře bejt Brucem tak by mě to nehorázně lezlo na nervy :-) ()

mejla123

Patetická propagandistická sr@čka. Poručík americké armády (Willis) díky své empatii vůči ohroženým africkým domorodcům v rozporu s rozkazem svého nadřízeného riskuje životy svých vojáků (několik jich samozřejmě zařve), aby zachránil partu raněných ze spárů nepřátelské armády. ()

migr

rozhodně zasluhujíci 70% díky poselstvý a pravdivosti místní domorodé situace, i když filmově trochu slabé. 73% ()

Tvůrce Iron Sky zpátky ve vesmíru

Tvůrce Iron Sky zpátky ve vesmíru