Bratrstvo neohrožených

• Velká Británie Band of Brothers (více)
Velká Británie / USA, 2001, 9 h 54 min (Minutáž: 49–70 min)

Předloha:

Stephen Ambrose (kniha)

Hudba:

Michael Kamen

Damian Lewis, Scott Grimes, Ron Livingston, Donnie Wahlberg, Shane Taylor, Rick Warden, Michael Cudlitz, Neal McDonough, Frank John Hughes (více)

Epizody(10)

vincchuppo

Kruci? Já ještě nekomentoval bratrstvo neohrožených? Tak to jsem asi zaspal. Co se dělo posledních... 5 let? No od natočení Bratrstva je tomu už 10, a pořád je to bombastické dílo. Není divu, že se na jeho tvorbě podílelo tolik režisérských hlav. Je to opravdu skvěle zpracovaný seriál! No, no more comment. To prostě musíte vidět! ()

danny_21

Jedním slovem bych to asi popsal jako AUTENTICKÉ, i když samozřejmě ve válce jsem nebyl, ale jsem přesvědčen, že neexistuje lepší ztvárnění 2. světové války než nám podali Tom a Steve ( jak Bratrstvo tak Ryan ). Bojové scény jsou někdy až mrazivé, Kamenova hudba příjemná, herci byly vybráni výborně, atmosféra vás naprosto vtáhne do Normandie, na frontu, do Bastogne a emočně dostaně a to jsem na to koukal na hotelu po večerech na služebce na noťasu. Bez zaváhání 100 % ()

Matt007

Špičková záležitost, když to běželo v televizi tak jsem se těšil na další díl jak malej kluk. Tomuhle seriálu se prostě nedá absolutně nic vytknout ()

Likan7

Přes 10 hodin kvality, syrovosti a filmového kumštu. Neskutečně silný, pravdivý a emocionální příběh takzvané Easy Company, která prošla celou válkou. Seriál vypráví o celé jednotce, ale každý jednotlivý díl se zaměřuje na jednoho člena, kterého sledujeme více. Díky tomu si vytváříme k jednotce neobyčejný vztah, známe navzájem jejich vztahy, jejich pohnutky a charakter. Tohle dělá Bratrstvo neohrožených naprostým skvostem. Samozřejmě ani nemluvím o akci, která je na úrovni Vojína Ryana (čti skvělá). Od začátku ale seriál není o akci, ale o postavách, které jsou zahrány skvěle. Drtivá většina herců tu předvádí vrchol své kariéry a casting tu bodoval naplno. Přestože je seriál skvělý, dva díly stojí nade všemi a měli by být puštěny všem mladým. Díly Bastogne a Proč bojujeme? jsou neobyčejnou ukázkou brilantní filmařiny a hrůzy války, kterou mi seriál takhle přiblížil. I když seriál znám nazpaměť, pouštím si ho pravidelně a stále mě nepřestává ohromovat. "Nezapomenu na chvíli, kdy se mě můj vnuk jednou zeptal: Řekni mi dědo, byl jsi za války hrdina? A děda řekl: Ne, ale sloužil jsem v rotě plné hrdinů." ()

Jaxx84

Asi už nikdy nespočítám kolikrát mě Band of Brothers během těch 10 dílů dojalo až k slzám. Ty filmy jsou tak opravdové, tak skutečné.... Skutečné proto, protože jsou o skutečných událostech, skutečných lidech, obyčejných, skromných lidech, kteří se ve světle neskutečných hrůz dokázali povznést na hrdiny. Nakonec je úplně jedno, jakou měla na výložnících vlajku vítězná strana, to co BoB ukazují a chtějí, abychom pochopili je mimo všechny státy a nad všechny války. Důkazem toho je to, že samotné shrnutí filmu obsáhl svým proslovem rezignující, nikoliv spojenecký, ale německý generál! .... Ten kdo nepochopil, že BoB jsou o tom, co je v lidech, nepochopil nic. Nesmyslná krutost války na obou stranách v kontrastu s přátelstvím, patriotismem a sebeobětováním. Dovolím si napsat poslední větu filmu, kterou pronesl major Winters, nikoliv herec Damian Lewis, ale člověk Dick Winters se slzami na krajíčku: " Nezapomenu na chvíli, kdy se mě můj vnuk zeptal: řekni mi dědo, byl jsi za války hrdina? A děda řekl: Ne, ale sloužil jsem v rotě plné hrdinů." Klaním se režisérovi, klaním se hercům, klaním skladateli za tu úžasnou hudbu, klaním se HBO za její financování. Tohle nesmí být zapomenuto! 10/10. ()

aLCaP0Ne

Ťažko popísať tak prepracovaný seriál o tom, čo väčšina z nás nemá ani páry, a ak má nejaké info tak maximálne z novín a telky. Zažiť to na vlastnú kožu a vidieť padať vlastných priateľov, či zažiť nečakaný protiútok tankov, lietadiel atď, je možno ľahké na pochopenie ale neskutočne náročne na prežitie s doživotnými šrámami nie len na duši ale aj hlavne na psychike. Ako tam spomenul jeden s tých veteránov, niekedy vidí padať svojich priateľov znova, a pevne verím, že nikto z nás nemá ani poňatie čo zažíva znova. Predposledná časť bola neskutočné napäté a po objavení židovského tábora s takmer chodiacimi "kostrami" to musel byť šok, ktorý poznačil aj najväčších tvrďákov na fronte a ktorý by väčšinu z nás ponoril, bo chceme, či nechceme žijeme už v úplne inej dobe a sme tak svojsky "rozmaznaný". Naozaj neskutočný, silný desať dielny zážitok zo všetkým čo k vojne patrí.. Ná záver len bonbónik, čo ma vcelku dostal v poslednej časti, keď sa vnuk pýtal deda (Majora Wintersa): "Povedz mi dedo, bol si hrdina za vojny? A dedo povedal: Nie, ale slúžil som v rote plnej hrdinou.." 95% ()

Doski

Každý díl je jinak a stejně skvěle natočený. Atmosféra se ovšem prolíná všemi díly úplně stejná. Zážitek a kvalita celou všech 10 dílů neklesá a tím se z Band of Brothers stává žánrově a tematicky nejkvalitnější seriál. 95% ()

Petula009

Přiznám, se. Ke sledování tohoto seriálu jsem byla donucena. Proč jsem byla donucena ? Studuju to, o čem to je. A věřte mi, že po dni kdy se Vám do hlavy naskládají tolik negativních informací, nemáte chuť se na to ještě podívat ve zfilmované podobě. Překousla jsem to a nelitovala jsem, i když jsem měla pak většinou hodně pochmurnou náladu. Nejlepší a nejemocionálnější díl byla devítka. Jestli je tady vůbec někdo, kdo kdy váhal tak jako já, tak do toho jděte ! ()

Pathrose

Tohle je opravdu vybroušený diamant do posledního detailu. Jedinečné a realistické znázornění nejen druhé světové války, ale hlavně jejich aktérů, které vám nabídne pořádnou akci, ale hlavně emoce. Emoce, které cloumaly s těly jednotlivých vojáků i při menších vojenských operacích. Dokumentární nádech tomu pouze přidává na autentičnosti. Jedinečná série HBO. Plné hodnocení jak vyšité. Už jen za devátý díl bych musel dát plné hodnocení, to je opravdu pořádný nápor na nervy a psychiku. Člověk si takovéhle věci vůbec nedovede představit, co by dělal, jak by se choval. Každý díl utekl jak voda a já jen hltal, co přijde v tom dalším. Skvěle natočené. Od režie, přes scénář, výborné kulisy, hudbu a kameru. Je tu málo, co bych mohl vytknout, možná nic. Skvost. "- Sir, we found something. We came across this... - What? What is it? - We don't know..." ()

Pilník

Nejlepší válečný seriál všech dob, miluji ho a milovat budu... Můžu na něj koukat pořád dokola a nikdy neomrzí, prostě nádhera..!! ()

Ergon

Neskutečně realistický pohled na 2. světovou válku očima obyčejných vojáků. Easy company provede diváka nejznámějšími bitvami západní fronty až má najednou pocit, že je členem jejich roty, ze které se pod tíhou zážitků stala rodina. A potom, když shlédne poslední díl, chce pokračovaní a ono není. Nezbývá nic jiného, než se na Bratrstvo neohrožených podívat ještě jednou. V mém případě minimálně na díly 02 - Den všech dnů, 06 - Bastogne, 07 - Bod zlomu. ()

diodoros

Výborný seriál, ktorý sčasti spracováva skutočné zážitky veteránov z 2. svetovej vojny a sčasti ich mieša so scenáristickou fikciou (ide hlavne o tragické, ale aj niekoľko vtipných zážitkov) - stále sa však drží pri zemi a snaží sa neupadať do pátosu ani amerického patriotizmu. Spočiatku si človek musí zvyknúť na veľké množstvo postáv, po čase sa ale zorientuje a začne mať postavy rád - to, že ide o skutočných ľudí, ktorí toto všetko zažili to ešte umocňuje. Vizuál a technická stránka seriálu sú na špičkovej úrovni (hoci pár efektov, ktoré vyzerajú trochu zastaralo sa tu nájde) a celkové spracovanie bojových scén dosahuje úrovne Spielbergovho Zachráňte vojaka Ryana - to znamená nekompromisná krutosť, snaha o čo najväčší realistický pohľad na boj, žiadny nadhľad, žiadne posúvanie frontových čiarok na mape, ale skutoční ľudia v boji jeden proti druhému. Seriálov s takýmito gigantickými scénami veľa nenájdeme, čo je ďalšou výnimočnosťou. Hudba Michaela Kamena výborná a emotívna, záverečné diely pôsobivé - najmä vďaka ich psychologickému rozmeru a protivojnovému posolstvu podanému bez akéhokoľvek idealizovania. Nezostáva nám než súhlasiť s autormi - mier a život si začne ceniť až ten, kto kvôli nim musel bojovať a obete vojny nie sú iba padlí. Ak toto niekto považuje za odpornú ukážku tupého amerického patriotizmu alebo naopak považuje tých mužov za hrdinov a ochrancov slobody, tak nepochopil tento seriál. ()

VanMagnifico

Žádný orgie to teda nebyly. Děj se tak líně vláčel, dialogy a klábosení občas převládaly nad akcí, emoce nulový. Nicméně působilo to celkem věrohodně a těch 70% se zaokrouhlením nahoru si to zaslouží. ()

West

Oceňuji tento serial , už jen kvůli skvělému scénaři , který vás chytí svou živou představou 2.světové podle skutečných událostí. Lidé kteří si prošli tímto bojem, kde smrt je tím jednodušším koncem, kde není žádná bolest ani strach. A vy víte že máte minimální šanci se kdy vrátit živí. V některých momentech vám to trhá sdrce na kusy ,když se vžijete do všech hrdinů války ,která vám přijde jako nekonečná fronta na jídlo, kterou jste si spletli s vedlejší frontou do pekla.."Vycházky se ruší, odvolili nás do akce" Někdy to není hezká podívaná.. Ale syrová jatka převedená do obrazu. Žádný badass action s happyendem, nýbrž reálná fakta, tak jak to doopravdy bylo.. Některé díly jsou jen lehce nadprůměrné ale některé vám vyrazí dech. A já musím říct že , při každé akci a jejich bojích jsem soucitil s nimi. Kamerou, hudebně a herecky ohromující, scénářem pohlcující, ale režisérsky velkolepé.. 90% ()

gemi

Hrozně dobře udělaný seriál, lepší poctu si veteráni WWII nemohli přát. Z diváckého hlediska má občas slabší místa, jindy zase emoce přímo stříkají. Zajímavé je, jak se každý díl zaměřuje na něco trošku jiného. Jednou je to hutná akce, tvrdý trénink nebo třeba válka z pohledu zdravotníka. ()

Kritik.

Veľmi preceňovaný seriál, ale uznávam fanúšikom nadšenie z atmosféry, populárnej témy, efektov a iných pozitív. Mnoho vecí je ale príliš prikrášlených, zjednodušených a zromantizovaných. Chlapíkovi odpália nohu a on si len fňuká namiesto obrovského strachu, paniky a výkrikov. Charaktery neautentické. Dej často predvídateľný (napríklad keď vojak XY konečne získal dlho očakávanú parabolu, bolo hneď jasné, že čoskoro umrie. Aby sa hralo na city :-P ) ()

Inozuka

Seriál, který opravil to, co bylo špatně na Ryanovi a zachoval si to, co na něm bylo perfektní ... Tedy autentičnost ve výstroji a výzbroji, reálné zobrazení válečné akce, špinavost a krutost války. Naopak oproti trochu nastavovanému a v podstatě primitivnímu ději Ryana nabízí historicky přesný záznam evropského tažení jedné z rot 101 výsadkové divize. Na ploše seriálu má divák větší možnost dostat se vojákům do hlavy a pochopit, jak to ve válce i v armádě chodí. Výborné je, že je zobrazena ta směs čekání a nudy s adrenalinovými akcemi napěchovanými strachem a smrtí. A jako takový je tenhle seriál nepřekonatelný ... PS. fanouškům doporučuji navštívit muzeum D Day Experience u Carentanu, kde je jedna z Dakot použitá při natáčení a je možné v ní zažít virtuální výsadek v Normandii. ()

Režisér Bonda našel další projekt

Režisér Bonda našel další projekt

12.10.2020

Cary Joji Fukunaga (Temný případ, Není čas zemřít) zdá se našel další ambiciózní projekt. Natočí totiž první tři epizody nové válečné minisérie Masters of the Air produkované Stevenem Spielbergem a… (více)

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

12.10.2019

Společnosti Amblin Television Stevena Spielberga a Playtone Toma Hankse uzavřeli dohodu s Applem a oficiálně tak připravují obří válečnou minisérii Masters of the Air, která bude finální kapitolou… (více)

HBO a Spielberg opět ve válce

HBO a Spielberg opět ve válce

23.01.2013

Ne ve vzájemné, samozřejmě. V druhé světové. A opět u toho bude jako spoluproducent Tom Hanks. Takže už je vám jasné, že po vynikajícím Bratrstvu neohrožených a ne až tak vynikajícím, ale pořád velmi… (více)

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn