Bratrstvo neohrožených

• Velká Británie Band of Brothers (více)
Velká Británie / USA, 2001, 9 h 54 min (Minutáž: 49–70 min)

Předloha:

Stephen Ambrose (kniha)

Hudba:

Michael Kamen

Damian Lewis, Scott Grimes, Ron Livingston, Donnie Wahlberg, Shane Taylor, Rick Warden, Michael Cudlitz, Neal McDonough, Frank John Hughes (více)

Epizody(10)

JohnSmith

Asi nejlepší válečný seriál jaký jsem kdy viděl. Je to i tím, že jde o minisérii a nic se zbytečně nenatahuje. Krom toho jde o velice povedenou adaptaci knižního vydání. ()

Mishqo

Komplexný 10-dielny vojnový epos. Pocta nielen americkým, ale všetkým vojakom, ktorí bojovali a riskovali svoje životy v WWII. Hľadať tu chyby (aj keď by sa možno menšie nedostatky našli) by bolo smiešne. Každý jeden diel mal čím zaujať. Diel č. 9 ma emocionálne vyždímal. Proste paráda a nemôžem inak ako imperatívne odporúčať!!! ()

Eleanor05

Takhle - problém tady vidím už v záhlaví na ČSFD, kde mělo stát "historická rekonstrukce". Drama to možná bylo tak maximálně v prvním dílu. Z toho, co jsem zatím viděla, usuzuji, že všichni, kromě mě, kteří tento seriál zhlédli, jsou asi naprostí nadšenci do bojů Druhé světové války do všech detailů, kterými si musel tehdejší voják procházet. Děj dílů je vesměs pořád stejný - rota E a další vojáci někam jdou (do zákopů, do měst) a střílejí na Němce a Němci střílejí na ně. Padají tam granáty, občas uzříte tank, osmdesát procent dílu musíte ztlumovat zvuk, abyste neohluchli z výbuchů. Pak je pět minut přestávka, vojáci svačí, ošetřují si rány a pak jedeme od znova - střílení, výbuchy, granáty, tanky, řvaní rozkazů. Jo, já vím, že to tak ve válce je, ale já čekám od filmu/seriálu pravděpodobně o trochu víc. Třeba nečernobílé postavy, nějakou psychologickou hloubku postav, přímo se nabízí střet s realitou nadšeného vojáka a následná desiluze atd. Nic z toho tady ovšem neuvidíte. Je to historická rekonstrukce války v Normandii, není to dramatický seriál. PS: Vylodění v Normandii ve filmu Zachraňte vojína Ryana je podle mě nejlepší půlhodina skutečného válečného konfliktu, co byla kdy natočena a bavila mě. Tato minisérie mě nudí. ()

fabecc1222

Dnes už válečná klasika, která se naštěstí točila v době, kdy praktické efekty převládali nad digitálními a na výsledném díle je to také znát. V dnešní době podle mého názoru neopakovatelné dílo, z kterého doslova stříká všechen pot a krev zúčastněných herců, prolínané vzpomínkami v té době ještě žijících hrdínů. K sérii jsem se dostal před lety na ČT, bohužel vzhledem k politice HBO je její vysílání na nějaké větší české televizi dost nepravděpodobně, a stejně tak se tedy nedá očekávat náprava hrozitánckého dabingu, který tehdá vytvořili při prvním vysílání na Nově. Takže nadále už jen s titulkami se zakoukat do geniální znělky a užít si těch 10 hodin nejlepší válečné podívané co kdy na úrovni TV vznikla. Jeden z těch případů, kdy je 100% málo. ()

VanTom

Bezkonkurenčně nejlepší válečný epos (nikoliv jen seriál), co kdy dorazil na plátna, ehm, televizí. Bez patosu, realisticky vyobrazené (a prožité) tažení Easy Company od jejího seskoku v Normandii až po obsazení Hitlerova Orlího hnízda. Jasně vidíte a cítíte, jak se utužují ta opravdová pouta "bratrů ve zbrani". Velice také oceňuji, že každá epizoda je pojatá mírně odlišným stylem a na bojové soužení, postup, bránění, bahno, mráz, vyčerpání, zmrzačení, smrt se dívá jinačí optikou. Naprostý TOP filmový projekt! ()

Scar

Seriálu nieje čo vytknúť. Hádam len to, že sa nedočkal druhej série. Divák sa nikdy nenudí a postavy si zamiluje natoľko, že si ich mená pamätá aj po roku. Nieje divu, veď na zoznámenie s nimi máte 10 hodín! Bojové scény sú dokonalé a žiadny milovník žánru nenájde lepšiu alternatívu. Osobne by som uvítal podobný projekt z ruskej strany frontu, ktorý bol rovnako zaujímavý, až nie zaujímavejší. ()

ABCD Marta

Zatím nemám slov, no, takže až je mít budu, napíši komentář hodný tohoto seriálu, ale může se stát, že to nikdy nebude... ;) ()

ganz

Vezměte Ryana, vyjměte nelogické části, přidejte kvalitu, přidejte propracované postavy a provlečte je válkou. Dokonalé ()

JekoRek

Po každém dílu Lostů sem si říkal že už nemůže být lepší navazující seriál. LOSTi sou oproti tomuto sračka. 100% ()

smolicek04

Tento prehnane hlasovaní seriál fakt nemusím, ale je to good, no raz mi to stačilo. Nemám rád veci z vojenského prostredia, a štve ma že je kopec lepších seriálov ktoré niesu hodnotené ako toto "dielo" ()

horacko

K tomu sa nedá nič iné povedať....iba že je to skvele natočený seriál. Doslova to berie dych a slová. Úžasné scény si pre nás pripravil Tom Hanks, Spielberg ale i kopec ďalších skvelých režisérov. Okrem iného by som chcel ešte spomenúť, že ma veľmi zaujal výkon Davida Schwimmera v pozitívnom slova zmysle. Veľkým plus sú aj výpovede účastníkov vojny. ()

Ravi

Pokud jste viděli "Zachraňte vojína Ryana", musíte nezbytně vidět i Bratrstvo. Serál o hrdinném 101. airborne pluku, který prošel celým peklem 2. světové války v 1. linii. Komplexní pohled na válečné útrapy amerických nejlepších na západní frontě. Skvělá hudba, skvělí herci. Nezapomenutelná dokumentární minisérie, kterou zdobí její věrnost skutečným událostem. 95% = 5/5 ()

THE_Mirec

Najlepší seriál z obdobia druhej svetovej vojny.Pri výpovediach veteránov na začiatku každej časti sa mi vždy hrnuli slzy do očí.Perfektné herecké výkony.Na tomto seriáli som nenašiel jedinú chybičku. ()

V.Silver

Mohl bych vyjmenovávat, co všechno dělá tenhle seriál jedním z nejlepších, které byly kdy natočeny. Místo toho jenom řeknu, že když se na Bratrstvo neohrožených díváte, připadáte si, jako byste s hlavními hrdiny prožívali každou jednu z 10 zastávek zachycených na filmovém plátně. Skoro by se chtělo říct "Bastogne 1945? Jo, tam jsem byl, bylo to peklo." ()

Režisér Bonda našel další projekt

Režisér Bonda našel další projekt

12.10.2020

Cary Joji Fukunaga (Temný případ, Není čas zemřít) zdá se našel další ambiciózní projekt. Natočí totiž první tři epizody nové válečné minisérie Masters of the Air produkované Stevenem Spielbergem a… (více)

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

12.10.2019

Společnosti Amblin Television Stevena Spielberga a Playtone Toma Hankse uzavřeli dohodu s Applem a oficiálně tak připravují obří válečnou minisérii Masters of the Air, která bude finální kapitolou… (více)

HBO a Spielberg opět ve válce

HBO a Spielberg opět ve válce

23.01.2013

Ne ve vzájemné, samozřejmě. V druhé světové. A opět u toho bude jako spoluproducent Tom Hanks. Takže už je vám jasné, že po vynikajícím Bratrstvu neohrožených a ne až tak vynikajícím, ale pořád velmi… (více)

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn