Reklama

Reklama

Jake a Tlusťoch

(seriál)
USA, (1987–1992), 79 h 30 min (Minutáž: 45–90 min)

Hrají:

William Conrad, Joe Penny, Robert Clohessy, Melody Anderson, Ernest Borgnine, Gregg Henry, Robert Culp, Rick Zumwalt, Danny Masterson, Charles Cyphers (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(103)

Obsahy(1)

Státní návladní J. L. McCabe (William Conrad) je na první pohled bručoun, jehož nálady musejí trpělivě snášet všichni zaměstnanci úřadu. Jinak je to ale zkušený obhájce, opravdový profesionál ve svém oboru. Pro jeho kancelář pracuje soukromý detektiv Jake Styles (Joe Penny), pohledný muž a skvělý vyšetřovatel. V kanceláři s nimi je i McCabeův mladý asistent Derek Mitchell (Alan Campbell). Ústřední dvojice, vyšetřovatel a státní návladní, tvoří dohromady sehraný tým. Společně se jim daří odhalit nejednoho zločince. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (125)

manonfire 

všechny recenze uživatele

V podstatě průměrný seriál. Kladem je solidní Joe Penny a jeden díl, který mě naprosto dostal a zejména svým námětem neskutečně ulétl všem ostatním dílům a nejen jim, ale i spoustě slavných filmů s kriminální tématikou. Byl to díl o tlustém pánovi a jeho dávném traumatu, kdy dva muži přepadli jeho rodinu a s pistolí u hlavy jej nutili sledovat, jak mu znásilňují ženu a dceru. Vzal po té po vzoru Charlese Bronsona a jiných mstitelů kriminální situaci ve městě do svých rukou a začal střílet lidi "hrubě nedbalé" zákona. Nic nového, ale ta poslední scéna, kdy Jakeovi vypráví svůj příběh a to, že mu žena nikdy neodpustila, přestože nemohl nic dělat a tak dlouho mu to předhazovala až tomu uvěřil, načež si pod tím dojmem nakonec před Jakem prostřelil hlavu.... Pánové, věřte mi, to bylo tak famózně zahrané, vymyšlené a natočené, že to bylo na Oscara. Ten díl by byl nejméně na devadesát, ale celkově 50% ()

Hennes 

všechny recenze uživatele

Průměrný americký seriál. Pamatuji si, že se žádné zajímavé a napínavé příběhy nekonaly. Státní návladní a jeho vyšetřovatel přijdou všemu na kloub, ale čím více dílů, tím větší stereotyp. Patřilo to ale do své doby a pochybuji, že kdo počátkem devadesátých let čučel na televizi, že by to neznal. Hlavně Jaka Stylese v klasických plísňových riflích. ()

Reklama

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Jake a tlusťoch je jeden z těch průměrných seriálů osmdesátých a devadesátých let. V první sérii tvůrci využili do mrtě jeden a tentýž motiv. Někdo spáchal vraždu, zároveň byl ale domnělou obětí nebo příbuzným a teprve po instinktu Jake nebo tlusťocha se pozornost obrací na pachatele. Nachystají past a ta sklapne. Vrah je navíc většinou vážený občan, zbohatlík nebo elita města. Jake si často hraje na herce a předvádí někoho jiného. Když už to diváky maximálně otravovalo, zajeli si na Hawaii. Tam se zase řešili organizované skupiny a drogy. Druhá a třetí série tak byla podstatně zajímavější. K těm všem motivům z první série jsem zapomněl dodat ještě krásné ženské. Jake tak začal svůj šarm na tu dobu zjevně oblíbeného chlapa využívat ještě víc, protože v polo odhalené košili před ním padaly na kolena prakticky všechny. Čtvrtá a pátá série se pak vrátila do starých kolejí. Tvůrci se snažili maximálně míchat různými nápady na epizody. Ale lze konstatovat, že v první řadě tlusťoch v páté řadě už skoro nechodil a přibyla hůlka. Jeho pes se objevoval zpočátku, pak už jen sporadicky, takže i ten jediný úsměvný moment úplně zmizel. V páté sérii už si postupně hlavní hrdinové jeden po druhém berou dovolenou a objevují se dohromady jen málo. A ještě jedna věc se od čtyřky a pětky opakuje: každý druhý obviněný nebo oběť byl příbuzný, kamarád nebo alespoň známý jednoho ze tří hlavních hrdinů. Jake a tlusťoch je jeden z posledních osmdesátkových seriálů a je to vidět. Na všem. Úvodní hudba, oblečení, příšerný dabing kopírující i mlaskání a olizování jazyka. Jake navíc ani náhodou nebyl prototypem skvělého policajta, jak bych čekal. Byl to měkejš. Těžko čekat, že by z něj mohl být MacGyver nebo Walker. Ale neporadí si ani s mladistvýma týpkama, kteří evidentně porušují zákon. A co udělá on? Nic. Ve rvačce taky zrovna nedominuje. Chápu, v devadesátých letech opojených nově nabytou svobodou a demokracií to diváky zajímalo, protože to byl americký seriál úplně jiný než na jaký byli diváci zvyklí. A kupodivu seriál vydržel i v odpoledním vysílán TV Prima v konkurenci mnohem oblíbenějších seriálů - pro důchodce zkrátka věčně upravený, svalnatý hezoun asi stále funguje. Ale jinak z dnešního pohledu působí seriál dost úsměvně. I v podivných osmdesátých letech v USA byly natočeny mnohem lepší seriály. ()

Amarcord_1 

všechny recenze uživatele

75% - Jako každý seriál tohoto druhu, i Jake a Tlusťoch má velké výkyvy v úrovni jednotlivých dílů. S odstupem času vidím i ten ohromný řemeslný kalkul, tak typický pro zámořský detektivní seriál. No jo... Ale kdysi se mi to prostě dost líbilo, a dodnes obsahovou i hudební stránku považuji za slušnou. Jako oddechová zábava pro celou rodinu to rozhodně nic nezdravého není :o) Scénu, jak stojí Derek na pláži se surfem nikdy nezapomenu... ()

topi80 

všechny recenze uživatele

Bručounský návladní, kterého během seriálu zřídkakdy vidíte vstát od stolu ze židle, no, a k němu je samozřejmě třeba dát nějaký protiklad, třeba supermana, který na všechno přijde, každého přepere a mezitím stihne ohromit každou kočku, která se v seriálu mihne. Toto dílo jsem nevyhledával, ale jako retrooddychovka dodnes obstojí. ()

Galerie (33)

Zajímavosti (11)

  • Druhá série měla zpoždění kvůli dvěma stávkám: tou první byla stávka scénáristů v létě 1988, kterou následovala na podzim nelegální stávka pracovního oddělení. William Conrad Conrad (J.L. McCabe) tehdy přijel inkognito na Havaj a zůstal v ústraní dokud nebyla druhá stávka rozhodnuta, aby se vyhnul obvinění z konfliktu zájmů. (HappySmile)
  • Ve 12. epizodě 3. série "V tichu noci", čas 07:08, už při záběru na auto je vidět, že SPZ je tam jenom opřená, a když pachatel rozbíjí zadní světlo, tak dokonce nadskakuje. (Proste..Jana)
  • Rok před premiérou seriálu zkusila společnost Dean Hargrove nasadit hlavní hrdiny do seriálu Matlock. V dvoudílné epizodě "The Don" si William Conrad (J.L. McCabe) zahrál žalobce Jamese L. McShanea a Joe Penny (Jake Styles) se zde objevil jako syn Matlockova klienta Paul Baron. (HappySmile)

Reklama

Reklama