Reklama

Reklama

Epizody(6)

Obsahy(1)

Kdo ví, jak se stalo, že si Kája Berka na návštěvu k dědečkovi a babičce do Ružbachu zapomněl vzít s sebou pyžamo. Prababička mu ochotně půjčila noční košili po pradědečkovi, o němž se v rodině tradovalo, že byl směšný snílek a vynálezce nesmyslných předmětů. Jedině prababička pokládala svého zesnulého manžela, profesora na místním gymnáziu, za zneuznaného génia. Kája, poté, co prosnil noc v pradědečkově noční košili, dal babičce plně za pravdu. Nejenom, že zažil v pradědečkově vyučovací hodině výlet do pravěku, ale dozvěděl se tady důležitou informaci. Jeho starší bratr Radim, konstruktér velké automobilky, se už dávno trápí se svým vynálezem převratného významu. Pradědeček prozradí Kájovi, že na podobném vynálezu auta, které bude jezdit zadarmo a bez škodlivých zplodin, sám kdysi pracoval a důležitou dokumentaci zakopal na zahradě. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (177)

Paity 

všechny recenze uživatele

Teda v anglickém překladu to vypadá šíleně. V každém případě můj velmi obíbený seriál. Ani jsem nevěděl, že to bylo natočeno až v roce 1987, spíše jsem to tipoval na začátek 80. let. Určitě jde ale o velmi povedenou záležitost s oiriginálním příběhem. A hlavně, kdo by si nepamatoval ovládání Júlia Satinského prostřednictvím kladiva bušícího do nějakých jeho mozkových závitů. To už prostě nikdo nezopakuje. ()

Tuty 

všechny recenze uživatele

Ocenil bych už samotnej nápad a skvělé herce v hlavních rolích (Julius Satinský, Miroslav Vladyka, nádherně zahraný ředitel školy panem Luďkem Kopřivou). Skvělý mix vtipu, nadhledu a dobrodružství, proč už takovéhle věci nevznikají i dnes? Proč, pane Vorlíčku??? Místo toho točíte trapnosti typu On je žena!, hloupé pohádky let 90. (Pták ohnivák, Jezerni královna), zhovadilé pokračování Dívky na koštěti, Macha a Šebestovou apod. Přitom by jste se měl vrátit ke kořenům - divákovi, který očekává hlavně poutavý příběh. Vzpomeňte na Křečka, Arabelu, Jak utopit Dr. Mráčka, Létajícího Čestmíra a další filmy, které mají hlavu a patu, tedy kloudný scénář a až na tom perfektní old schoolové triky. Lepší triky než má Saxana a lexikon kouzel, bych udělal na domácím počítači. ()

Reklama

hajdekr 

všechny recenze uživatele

Můj oblíbený seriál. Úžasné pradědečkovy vynálezy, postavy dobře zahrané. Jediné, co vytýkám, je nelogická zápletka ve čtvrtém dílu, kdy se ve snu osvobodí Zedral a zabarikáduje se v mozku pana Křečka - pokud to bylo ve snu pana Křečka, nemohlo to být doopravdy, tedy ani Zedral nemohl vyštvat kluky z mozku pana Křečka, protože to byl jen sen... ()

Matesaktesak 

všechny recenze uživatele

Krásný seriál a na tu dobu (tedy alespoň v naší kotlině) vymakaný. Poslední dobou přemýšlím o sci-fi a jeho tradici v Česku. Ať už návštěvníci nebo křeček v noční košili jsou ukázkou, že vůle dělat moderní a propracované seriály/filmy tu byla, a nemůžu se udržet pocitu, že nebýt železné opony, možná by starwars vznikaly v Praze. No nic, tolik k nostalgii a bájným představám. Moje oblíbené jsou prvorepublikové pasáže z reálného gymnázia, kde Profesor Berka učí a je vidět jeho nadšení pro cokoliv, na co sáhne. Boj dobrého Radima a Káji s chamtivým inženýrem Křečkem je hezky pohádkový a seriál se mi dneska líbí stejně, jako když jsem ho viděl poprvé, když mi bylo osm. ()

jirin_cz 

všechny recenze uživatele

Wow, neviděl jsem to jako dítě, a viděl jsem to až v 25, když jsem na to koukal s malým bratrem a byl jsem hodně mile překvapen, že něco takhle kvalitního vzniklo v ČSR. Škoda, že porevoluční doba se sci-fi/fantasy vyhýbá a točí se pitomé někonečné seriály. Výborný scénář, skvělé nápady a vynálezy. Maximálně spokojen. ()

Galerie (47)

Zajímavosti (9)

  • Když se asi v polovině 2. dílu "Sehnat noční košili!" spolu baví sourozenci Křečkovi v autě před domem Křečkových, je v odraze čelního a bočního okna dobře vidět tyč mikrofonu zvukaře. (rakovnik)
  • Seriál měl mít původně název „Jak řídit inženýra křečka“. O finálním názvu rozhodl až německý producent. Název „Jak řídit inženýra Křečka“ má alespoň kniha kterou napsala Hermína Franková, která vznikla podle seriálu. [Zdroj: Václav Vorlíček, Petr Macek – kniha Pane, vy jste režisér!] (JT19)

Reklama

Reklama