Hororový klasik George A. Romero spojil sily s literárnym hororovým klasikom Stephenom Kingom a na základe filmového scenára Romero natočil poviedkový film s riadne čiernym zmyslom pre humor. Deň otcov je o chlapíkovi, ktorý vstal z mŕtvych, aby konečne na svoj sviatok ochutnal tortu od svojich detí, Jordy Verrill (King) je farmár, ktorý objaví meteorit, ktorého sa dotkne a začne sa meniť na rastlinu. Debna je o debne, v ktorej je niečo živé a hladné. Nasledujú ešte dve poviedky v duchu Alfred Hitchcock uvádza a Poviedky z hrobky. (tron)

Ruut

Podle povídkové knihy Stephena Kinga natočil klasik G. A. Romero . Pět příběhů, ze kterých se skládá, je schválně napsaných a také natočených jako absolutní béčka. Hodně hezká je i celá výtvarná stylizace filmu do podoby komiksu. Nejvíc se mi líbila v pořadí druhá o sedlákovi, který najde na poli meteorit a přemýšlí, jak jej zpěněžit. Bohužel pro něj, ho rozbije a z dutého obsahu meteoritu se vyleje jakási zelená sračka. Díky ní všechno zarůstá zelení, včetně nebohého vidláka hraného mistrem Kingem. Nejlepší Kingova filmová role. Dusil jsem se při této povídce smíchy. I ostatní povídky mají vysoký standard zábavnosti a bylo tam i trocha napětí a hlavně skvělé masky Toma Saviniho. ()

S.Quentin QUALE

Výbornej povídkáč, kterej potěší Kingovým perem, spoustou známých tváří, různorodostí a také příznivce Romerových splatter masek. Nepotěší snad jen močopudým hereckým výkonem samotného Kinga, přičemž zajímavostí jest herecká účast tehdá desetiletého Kingova syn, dnes již známého spisovatele Joe Hilla. Za nejlepší považuju prostřední povídku se záporákem Leslie Nielsenem, kterou bych díky důmyslné vraždě nazval možná až exploitační. Na tento typ filmu spokojenost. 80% ()

misterz

Čakal som viac. Námety ku všetkým poviedkam boli síce zaujímavé (King sa nezaprie), ale nemalo to tú správnu formu a spracovanie. Pripadalo mi to málo hororové a málo komediálne. Pocit akéhosi tajomna navodila len poviedka s debnou, kde očakávanie niečoho neznámeho navodilo celkom slušnú atmosféru, potom však prišlo na bubáka a bolo po srande. Výborný námet k poviedkam sa jednoducho roztopil v slabšej výprave a horšej réžii. Ale tento snímok nepovažujem ani za stratu času, má aj pár svetlých momentov. 60/100 ()

Vančura

Na druhé zhlédnutí po letech mě to vcelku bavilo (ostatně od minule jsem to skoro komplet zapomněl), je to takový příjemný retro závan starých dobrých osmdesátek (se speciálními efekty dělanými pěkně postaru), navíc s decentním žánrovým nadhledem - a slušnou náloží srandy. V první řadě to je podle mě skutečně hlavně komedie, a až pak ten horor, a rukopis Kinga je z toho hodně znát. Ty prolínačky s animovaným sešitem Creepshow nemají chybu. Na druhou stranu tam není nic moc, co by nějak víc utkvělo v hlavě, a místy je to docela nuda, proto za mě nakonec dojem spíše jen průměrný. ()

pornogrind

Creepshow je 5 povídek mistra psaného hororu Stephena Kinga ve filmové podobě George A. Romera. U těchto povídkových filmů většinou bývá problém nevyváženost jednotlivých povídek. I tady jsou sice slabší i lepší povídky ale nemůžu říct, že by byla nějaká vyloženě špatná natožpak odpadová. Nejlepšími povídkami(za mě) je hned ta první a třetí. Nejslabší povídkou je asi ta kde si zahrál sám S. King. Vyloženě mi ale nevadila. Jako celek klidně Creepshow ty 4hězdy dám. ()

dr.horrible

Pomohlo by vystrihnúť štvrtú poviedku. Film by tak mal okolo osemdesiat minút a hneď by sa to ľahšie pozeralo. A vlastne by mi stačila iba druhá, tretia a piata. 50% ()

Anderton

Pri sledovaní Creepshow sa vynorili spomienky premiéru na STV 30 rokov dozadu. Druhú a tretiu poviedku som si pamätal skoro naspamäť, naopak na zvyšné tri som úplne zabudol. Rovnako aj dnes mám dojem, že práve meteorit a pláž sú najlepšie, čo je ale aj vec vkusu a toho, čo v hororovom žánri preferujete. Obe sú určite najlepšie vypointované, na čom sa už zhodne možno väčšina. Creepshow má úžasnú osemdesiatkovú atmosféru, dôležitú úlohu hrá nostalgický faktor (kto film videl dávnejšie), avšak asi málokto bude považovať celok za kvalitatívne vyrovnaný. ()

Campbell

Zajímavé příběhy. Některé slabší některé silnější. jako celek je to dobré. Další díly šli rapidně dolu. ()

PetrPan

Pět hororových povídek, s pointou ve stylu nelsonovského "cháchá", nabízí zábavu typickou pro rozverná osmdesátá léta. Zapomeňte na civilnost, vše je tu podřízeno nadsázce či smyslu pro třeskuté vtípky z obchodu s legráckami. Nedokážete-li se zasmát zvuku prdícího polštářku, patrně pro vás Creepshow nebude tou správnou volbou. Po krátkém prologu s malým vášnivým čtenářem hororů, jehož ztrestá chrapounský otec, se nám představí první povídka Otcův den. V hlavní roli olezlá, vylezlá a vlezlá mrtvolka toužící po sladkém dortíku. A že si jej nakonec upeče sama, to by čekal málokdo. Roztomilá zombie vybíjená. Pak přichází na řadu to nejhorší z celého souboru, Osamělá smrt Jordyho Verilla. Jordy Verill je farmář, Stephen King a debil. Po nálezu meteoritu počne obrůstat mechem, koukne na televizi, vypije pivo, vykoupe se a zastřelí. Byl jsem rád. Třetí příběh s mnohoznačným názvem Něco, co tě úplně pohltí, nemá nic společného s deepthroatem, ale pro mě osobně byl tím nejlepším, co mi tahle antologie nabídla. Parádní výjeb s Leslie Nielsenem alá Carpenterova Mlha. Poté najdeme pod schody staré univerzity Bednu z roku 1834 a v ní uskladněný a hladový „asiYetti“ sežere, na co přijde. Milé a krvavé. A na závěr si dáme rendez-vous se šváby, kteří v množství větším než malém navštíví byt jednoho starého a protivného dědka a dezinsektor nemá zrovna čas. Krásně nechutné. V epilogu pak už jen dostane chrapoun, co si zaslouží a zábavná projížďka panoptikem hrůzy končí. Příjemně nostalgická čtyřka. ()

iamek

První příběh – 3*, druhý – 3*, třetí – 4*, čtvrtý -3*, pátý - 2*. Osobně jsem čekal něco horšího, ale některé mini příběhy jsou docela fajn a Romero mě docela překvapil. ()

Chrustyn

Nudný a nezáživný horor, který zaujme jen povedenou vizuální stránkou ve stylu komiksu. A Leslie Nielsen si svojí zápornou postavu opravdu vychutnal. ()

anais

Povídkový film z dílny Stephena Kinga a George A. Romea mohl dopadnout mnohem lépe. Jednotlivé příběhy mají většinou vtipný nápad, ale příběh na něj nabalený je uplácaný z ničeho – King coby scénárista tu předvádí maximální podprůměr. Asi nejbizarnější a současně nejnudnější je povídka v níž Stehen King hraje farmáře, který začne obrůstat mimozemským plevelem. Jeho herecká bezradnost plná vyvalených očí a legračních šklebů jistě splňuje Romeovu představu o kvalitním béčku, ale absence děje je tu až moc nápadná. Nejvíc se mi asi líbila první povídka o mrtvém pánovi, který se vyleze z hrobu, aby konečně dostal svůj kdysi slíbený dort. Je to laciná, ale perfektně komixová zábava, s mladým Edem Harrisem ve vedlejší roli. Další tři povídky jsou o staré truhle z níž po otevření vyleze vraždící monstrum, o pomstychtivém manželovi (Leslie Nielsen), který zahrabe svou manželku a jejího milence do písku a nechá je utopit se během přílivu, načež se mu ti dva rozhodnou pomstít, a nakonec o pánovi, který všude vidí šváby. Je to nuda, i když chvílemi na vás dýchne příjemně smradlavý pach těl rozkládajících se na stránkách starých amerických komixů – křiklavé barvy, jednoduchoučké příběhy, a to za pozornost možná stojí. ()

jonyyy

Chcete vidět Stephena Kinga v roli retardovaného farmáře, Toma Saviniho jako popeláře nebo Leslie Nielsena jako uchylného vraha? V tomto malém festivalu hvězd můžete. 65% ()

anderson

Réžia českého znenia (CINEMAX 2005) = Martin Velda - Hororová klasika uvedená kedysi v polovici 90-tych rokov aj na STV 1. Leslieho Nielsena daboval Michal Dočolomanský. (15.8.2009) ()

eraserhead666

Rovnou píšu, že ty 3* dávám jen kvůli poslední povídce, jinak bych dal o jednu méně. Film mi připadá jako šitý hodně horkou jehlou a doufám teda, že byl dělanej s vědomím, že je to hlavně spíše pro to mladší publikum, protože to z něj srší takřka z každé minuty. První povídka má sice dobrej černej humor ("Dostal jsem svůj dort"), ale přijde mi jako nedokončená, nedokázala vygradovat tu atmosféru, kterou si zpočátku dost dobře budovala. Druhá povídka je v podstatě sci-fi o ničem, ale King, kterej v ní hraje hlavní postavu si s buranským sedlákem fakt pohrál a strašně mě bavil. Třetí povídka mě konečně zaujala, děsivá od okamžiku, kdy se objeví Leslie Nielsen, který je známej spíše z komediálních/parodických rolí ztřeštěných idiotů, ale tady válí. Atmosféra houstne, houstne, houstne - dokud se párek milenců (byť s dobrýma maskama) nevrátí a neshodí celou povídku. U čtvrté povídky jsem se poměrně často smál - monstrum tam vůbec nemuselo být, a hlavně nemuselo být tak zjevně a jasně ukázáno (přerostlý critters???), bez něj by to možná za něco stálo, nápad nebyl špatnej.... Až poslední povídka čistotou posedlého egoistického zbohatlíka bojujícího s otravným hmyzem stojí za to. Za pozornost zcela jistě stojí animované sekvence spojující jednotlivé povídky a dobrý (místy černý) humor. Jinak jsou ale všechny povídky, jejich průběh a hlavně konce hodně předvídatelné. Z rukou hororových klasiků jakými King a Romero bezesporu jsou, mohlo teda vzejít něco mnohem lepšího. Oba na to mají. ()

matestlust

Klasika a kultovní záležitost,zároveň jeden z největších klenotů mistra Romera.Serie několika hororových příběhů,některé pobaví víc,některé míň,rozhodně ale všechny stojí za shlédnutí.Pro mě asi nejzábavnější historka je o chlapíkovi,který se díky meteoritu začne měnit v rostlinu(tohoto chlapíka zde hraje sám veliký Stephen King) a pak povídka poslední o protivných švábech a pánovi,který se rozhodl všechny vyhubit.Pospojím všechny pro a proti a dá mi to krásné 4*. ()

corpsy

Poviem vám, videl som to presne 30. Decembra 1993 o 21:55 na STV 2. Mal som 13. A dostalo ma to. Aj vtedy a aj dnes. Vydarená koleckia hororových príbehov, s úžasným lookom a veľkou dávkou gore a strašidelnosti. Klasika, na ktorú netreba zabudnúť. ()

Astaroth12

Ja poviedkové filmy nevyhľadávam ale ked už na nejaký natrafím a pozriem si ho tak dúfam že bude aspoň dobrý a tento bol taký priemer,nič výnimočné.Den otcov-Prvý príbeh je poňatý silným cynizmom a velkou dávkou irónie-3/5,Meteorit-Druhí príbeh je dost nezáživný a nudný a King tu hral totálneho paka-0/5,3 Príbeh je o podvedenom manželovi,ktorý sa pomsti ako svojej manželke tak aj jej milencovi.A roho psychopatického manžela si zahral L.Nielsen v takejto role som ho ešte nevidel ale seklo mu to.Po emocionálnej stránke najsilnejšia poviedka a ešte aj s dávkou čierneho humoru-3/5.Bedna-4Príbeh mal v sebe efektnosť a aj strašidelnosť a aj maska toho monštra bola z tých lepších.A tu ukecanú puču som chcel zabiť aj ja.-4/5Chrobáci 5.diel niekedy filmy z hmyzom možu byť dosť nechutné a táto si svoju úlohu splnila dokonale-4/5.Niektoré boli lepšie,niektoré stáli za hovno. ()

Creepshow znovu

Creepshow znovu