Casino

maren33

Perfektní drama o jednom kasínu, které bylo skrz na skrz prolezlé mafiány a zatraceně dobře jim to neslo. Robert De Niro, Sharon Stone, Joe Pesci předvedli špičkové herecké výkony. Strašně mě fascinuje, jak někdo dokáže natočit film s tří hodinovou stopáží a divákovi to vůbec nevadí, protože musí s radostí sledovat každou scénu. ()

Jane18CZ

Tenhle film mi byl doporučen, tak jsem ho povinně shlédla až do konce. Kdybych na něj narazila já sama, pravděpodobně bych ho nedokoukala. Možná proto, že mě gangsterky nezajímají, možná proto, že mi to všechno přijde jedno a to samé. Otázkou je, co vlastně hodnotím? příběh a nebo to, jak je tento film zpracovaný? Co se týče zpracování, dala bych tak 85% a to proto, že se tam ve zbylých 15% mlelo o jednom a tom samém, což se ve filmu objevovalo několikrát. A kdybych měla hodnotit příběh, děj, jednání, tak bych musela říci, že mě tento film cca od zbývající hodiny do konce rozčiloval a to díky Sharon, protože já osobně bych tu ženskou zabila a nesrala se s ní jako Robert a to i přes to, že bych jí milovala. Ta pointa že když člověk někoho miluje, tak mu zákonitě musí věřit se mi líbí, ale vkládat tuto důvěru do někoho, kdo mi narovinu řekl že mě nemiluje už na začátku vztahu, je blbost. Takže za filmové zpracování,herectví a náhled do casinového světa - 85% a za příběh, vztah a jednání - 50% ()

Seti

Další monstrózní Martyho počin a další z řady těch nejlepších. Struktura silně připomíná Godfellas (hlavní role voiceoveru a cesta na vrchol následovaná strmým pádem), což je zde jasné plus, protože proč měnit osvědčené a funkční věci. V hlavních rolích opět exceluje osvědčená dvojice De Niro Pesci doplňovaná solidní Sharon Stone (ježiš jak mohl Ace takovýhle čubce věřit a něco jí svěřit, to mi vážně neni jasný). Dokumentární styl Scorseseho režie vážně žeru a je naprosto pohlcující. Sakra hned bych si otevřel casino :-) ()

Cracker

Z filmu mám celkom rozpačité pocity. Prvá polovica bola skvelá, De Niro - kasíno - Pesci. To bol trojuholník ktorý ma stále držal v napätí. Bohužiaľ prišla aj druhá polovica, ktorá bola o dosť slabšia. Nudné vykecávanie sa no hlavne stále utekajúca a vracajúca sa Stoneová. To ma rozhodilo a film už pre mňa nebol taký aký som ho videl zo začiatku. Film mohol mať pokojne o 20minút menej a diváci by neboli o nič ukrátení. Našťastie, koniec už nebol taký "oničom" a bol som sním v celku spokojný. ()

klúčik

Scorsese natočil veľkofilm o Las Vegas. Film tak typický pre neho. Dobré herecké obsadenie , ale strašná dĺžka filmu. 80%. ()

Nemik96

Vynikající gangsterka,plná mafianských bossů,vražd,sexu a korupce.Brilantní výkony R.De Nira,J.Pesciho který je mimochodem v tomhle filmu opravdový drsňák a překvapivě i S.Stone u které jsem byl ze začátku poměrně skeptický.Kasíno je prostě film který Vás vtáhne a nepustí od první do poslední minuty.(Tento film patří do mé TOP10) ()

BlackTom

Goodfellas s novým príbehom, bez cukríčka Liottu a so Sharon... De Niro znova skvelý a charizmatický... Pesci konečne viac charakterový ako len psychotický... Scorsese dobrý rozprávač, nakoniec, ako vždy... Akurát tá Sharon mi tu navzdory chvále, ktorú na ňu peli na Oscaroch, moc nesedí. To si dám oveľa radšej Základný inštinkt. Príjemné a pobaví, ale veľký tresk sa nekoná. Starý Marty už svojho Taxikára neprekoná. ()

Mistickzz

Scorsesiho mafiánske rozprávanie ako ho poznáme a máme radi, Casino je štýlovou záležitosťou s vynikajúcimi hereckými výkonmi De Nira, Pesciho a Stonovej, so slušnou atmosférou a strašne dlhou minutážou, čo je podľa mňa pri tomto filme mínus. Ale inak spokojnosť. ()

Benedygtus

Vyzivna trojhodinovka se stala prijemnym spestrenim odpoledne. Musim priznat, ze jsem se az nemistne bavil a cele to tak nejak pospolu hraje - herci, tak vypravovani, ktere mozna nekomu nemusi sednout. R. De Niro mi do techto roli naramne sedi. ()

Kuny27

De Niro jako ten nejlepší sázkař, to stojí za to! ROZHODNĚ NADPRŮMĚRNÝ FILM! Ve kterém vidíme pozadí mafiánského prostředí. Možná poněkud dlouhé, ale rozhodně bych to neviděl jako mínus, naopak jsem byl rád, že to tak neutíkalo, a mohl jsem si film déle užívat. Rozhodně super zápletka. ()

klukluka

Rozjezd byl pozvolnější, skoro až nudný, ale závěr (v délce cca 1,5 hodiny) mi to plně vynahradil. Ten byl naopak neskutečně strhující a odrážel genialitu Martina Scorseseho. Geniální byly v tomto filmu i kostýmy a výprava, Samovy (Robert De Niro) obleky dokonale sladěné s košilí a kravatou mi utkvěly v paměti už z prvního zhlédnutí z doby před zhruba patnácti lety. Do některých z nich bych okamžitě rád skočil i dnes. Jinak ten pomalejší rozjezd nebyl samoúčelný, Scorsese nám v jeho rámci stihnul pěkně v klidu představit skrz na skrz všechny hlavní hrdiny. Nevím, jak v roce 1995, ale dnes- v roce 2013, vyznívala postava hraná Robertem De Nirem jako loajální, schopný, spolehlivý zaměstnanec. Nic víc, nic míň. Takhle mafiána nevnímám ani v nejmenším. Třeba jím neměl být ani tehdy, v době vzniku tohoto velkýho bijáku. To Nick Joe Pesciho byla jiná káva. Toho bych se bál, i když by mi byl tak po pupík. Možná to byla jeho životní role, úžasně mu to sedlo. Jsem z toho unesenej, vyzdvihnul bych třeba motiv manželky, která se spustí s mafiánem, protože už plánuje, jak si mu později řekne o to, aby sejmul jejího muže. Ten je stejnej dacan jako ona, takže jí to nejdřív slíbí, poměje se s ní, a když jí má vyhovět, tak ji pošle nekompromisně do prdele s tím, že přece nezabije někoho, koho zná 35 let. Dobrej výjeb. A takových tam bylo mnohem víc a dohromady je z toho pak neskutečný kino. SUPER! ()

adam9

Ach ta délka...být to o alespoň půl hodiny kratší, možná bych hodnotil nejvyšším způsobem, ale takhle ne. Tři hodiny čumět na jeden film - na to prostě nejsem zvyklý, a asi ani nikdy nebudu. Jinak se ale jedná o masterpiece v čele s vynikajícím hereckým obsazením. První hodina byla úžasná, pak to pomalounku začalo klesat a po dvou hodinách už jsem se přestával koncentrovat. Přišlo mi to zbytečně natahované. Goodfellas byli lepší. ()

Nassau

Žádné překvapení. Klasická mafiánská hra se skvělými herci. Jen mám takový neodbytný pocit, že jsem vše už někdy viděl a Casino mi tak nepřineslo nic víc, než "jen" velmi dobrou podívanou na 3 hodiny. (80%) ()

666Carnage

Až se i stydim, že jsme tuhle skvělou filmařskou klasiku viděl až teď. Naprostá parádá a filmářská špica. Tenhle film měl všechno. Martin Scorsese je Pán a tyhle filmy opravdu umí. Sice jeho filmy mají dlouhou stopáž ale je v nich všechno neni nic vynecháneho a film tím je jedinečný a naprosto dokonalý. Robert De Niro výborně zahrál, neni co vytknout. Sharon Stone výtečně, opravdu se mi v téhle roly líbila. Joe Pesci nikdy jsem ho neviděl hrát takovýhodle hajzláka a hrál to fakt perfektně. Dyť on ubodával tuškou lidi co bylo o metr vyšší. Všem jsem jejich role věřil a byli zahraný naprosto perfektně. A co se týče příběhu tak jsme si ty 3 hodiny naprosto užil. Furt se tam něco dělo, nikdy jsem se nenudil a bylo se i čemu smát. Jelikož jsem tento film viděl později než Vlka z Wall Street, viděl jsem tam dost schodných věcí. Když se to tak vezme moc se od sebe neliší akorát jeden je z kasína a druhý z Wall Street ale já tam vidim prostě podobu. Oba mají za ženu bloncku co je nakonec oškubou a zdrhnou a nemilujou je. Oba mají za kamarády malý tlustý lidi co jsou snima od začátku a oba umí vyděláva neskutečný prachy. Ale nakonec už je to na každym jak si to přebere. Je to jeden z nej filmů co jsem viděl. 100% ()

preclajsz

Hláška která mi zůstala v hlavě hned od začátku filmu: "Las Vegas obklopuje poušť kterou v noci nevidíte, ale právě tady se vždycky vyřešilo nejvíc problémů. V poušti je spousta děr a v nich je pohřbena spousta problémů. Ale musíte vědět jak na to. Díru je třeba vykopat předem, dřív než se tam objevíte s nacpaným kufrem, jinak vám to zabere tak půl až třičtvrtě hodiny. A kdo ví kdo tam během tý doby zavítá, s takovou abyste kopali další díry no a tak byste tam mohli skejsnout celou noc" Stopáž je nastavena proklatě vysoko, ale díky tomu můžete alespoň poznat pořádně charaktery jednotlivých postav. Nedivím se že si film drží zasloužených 89% ()

Revolver

Další dokonalá gangsterka se skvelými hereckými výkony(životní výkon Sharon Stone). Kratší stopáž by možná neškodila, ale i přesto Scorsese (opět) potvrdil své kvality a (opět) natočil brilantní gangsterku tak jak to umí jen on. ()

Honzick

Miluju Scorseseho, miluju De Nira a toto dílko mi přišlo ještě o něco lepší než jeho Mafiáni, takže nad nečím jiným než pěti hvězdičkami jsem ani nepřemýšlel:) ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011