Joe Hallenbeck býval elitním tajným agentem, který kdysi dokonce zachránil život americkému prezidentovi. To už je ovšem minulost. Nyní se živí jako soukromý detektiv, jehož nejvěrnější družkou se stala láhev levné whisky. Když mu přítel Mike Matthews dohodí jako kšeft ochranu barové tanečnice Cory, netuší, že se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Nejprve exploduje auto s Matthewsem a vzápětí je i přes veškerou jeho snahu Cora přímo na ulici zavražděna chladnokrevnými zabijáky. Joe společně s jejím přítelem, fotbalistou Jimmym Dixem, zjistí, že se pokusila vydírat majitele fotbalového klubu Hřebců Marconeho s cílem dostat Jimmyho, který byl distancován kvůli drogám, zpět do hry. Tím, že našli materiály kompromitující Marconeho, stávají se sami cílem mafiánských zabijáků a Joe podezřelým z vraždy Matthewse, protože policie zjistila, že byl milencem jeho ženy Sáry. Navzdory všem překážkám zjistí Joe, že Marconi se chystá zabít senátora Baynarda, předsedu komise rozhodující o sázkách na fotbalové zápasy. Přestože to byl právě on, kdo se postaral o Hallenbeckovo propuštění, když detektiv odhalil a překazil jeho sadomasochistické hrátky, riskuje Joe s pomocí Jimmyho život, aby atentátu zabránil. (TV Nova)

fastum

Hláškující Willis s Wayansem dávají této akční břečce styl, a tak se z obyčejného stává zábavné. ()

Delaney

Jedna z nejlepších krimi-komedi-akcí vůbec.... Plná skvělých hlášek --- "Moje druhý jméno je Nebezpečný!" "Moje je Clementine, jestli to někomu vykecáš, tak tě zabiju!" --- "Dej mi klíče od auta, nebo zabiju tu malou holčičku!" "Tati?" "Pššš!" --- ()

r.deshain

Voda je mokrá, nebe je modrý, Bruce je skvělej a tenhle film je se povedl. Plný paradních hlášek (raději nebudu citovat, nebylo by to ono;-)). Perfektní akčí podívaná z 90. let, tak jak se tehdy točili. Bruce nám samozřejmě zprostředkoval perfektní zážitek, je to jedna z jeho povedených rolí, resp. další v řadě. Soukromý detektiv, podfuk ve fotbale, podplacení senátoři.. Co víc si k dobrému akčnímu filmu můžete přát? ()

AIMÉE

Tahle dvojka se hledala až se našla. Člověk se skoro vůbec nenudí. Všechno co tihle dva vypustí z pusy je téměř brilantní. Tudíž chválím scénář, skvěle napsaný... "Abych tě nevykopnul z týhle Planety.." 98% ()

Movie Gourmet

Jedna z dnes již klasických "willisovek", která je přímo napěchovaná hláškami. Bruce Willis navíc i ve výborném českém dabingu nemá chybu. Verdikt: 5* a 85 %. ()

ApsidalTill

Absolútny festival dokonalej akčnej atmosféry, kde sa spájajú dva elementy a to: humor a brutalita v surovej forme. Ťažko povedať, ako by som na snímok reagoval, ak by som ho nevidel ako decko a potom 10000000000000x až do dospelosti a do boha, vlastne do dnes?! Neviem. Ale ak sa povie Posledný Skaut, spomienky na úvodnú pesničku, kultové scény, hlášky, Horace za klavírom .. úsmev štartuje na lajne ()

jarmik

Tolik hlášek... Tolik hlášek! Tolik nesmrtelných, dokonalých, dech vyrážejících hlášek! Preferuji originál, ale zde smekám před naším dabingem, který se opět předvedl. "Ještě jednou se mě dotkneš a zabiju tě." ... "Já tě varoval." ()

Ollie235

Velmi solidní hláškami prošpikovaná akce. Duo odepsaný fotbalista a nasraný policajt funguje dobře, oběma hercům je role psaná snad na míru. Chlapácký hlášky z Willise lítají každou chvíli, ale i tak mi film jako celek připadá mírně nadhodnocený. Jo, je to vtipný, drsný, ale akční stránka a především scénář mají značné mezery. I tak si ale Posledního skauta určitě někdy zase pustím. ()

mira007

Dřív se mi to nelíbilo, ale dnes to považuji za určitou klasiku. Když jsem to viděl poprvé tak mne iritovalo množství sprostejch slov, kterých bylo nějak moc až to rušilo, ale on se ten film nadaboval minimálně třikrát, takže když se ten fotbalista zastřelí na hřišti poprvé prohlásil: Život je na sračky, v druhé verzi řekl Život je na hovno a v poslední "Život je na draka..." no a pak to teda mohli dávat i na Nově. ()

Mikino00

Na ve skrze průměrný příběh i záporáky dává zapomenout ztotožnitelný hlavní hrdina naprostý outsider, který chrlí jednu hlášku za druhou. Skutečně na scénáři si dal někdo hodně záležet a u filmu se tak divák může královsky bavit, ovšem nesmí přemýšlet. ()

kamigava

Bez těch cool hlášek by to na čtyři hvězdičky nebylo, ale bavil jsem se slušně. Soukupův dabing není špatný, ale předního Willisova dabéra mám raději. ()

HonzaSim

Už podle místního hodnocení jsem měl vysoké očekávání, které se alespoň z poloviny naplnilo. První hodina a zejména úvodní půlhodina bleskově utekla. Užíval jsem si, jak je děj doslova nabitý hláškami. Bavilo mě hlavně, jak dokázal tvrďák Bruce Willis ve vážných situacích zaperlit. Poslední třetina mě trochu zklamala a film zklouzl mezi klasické akční snímky, což mě zabrzdilo k nejvyššímu hodnocení. Hlášek ale bylo tolik, že je nemůžu všechny jmenovat, tak si dejme alespoň jeden závěrečný citát, který film pěkně charakterizuje. "Nestačí jen někoho zmlátit, musíš u toho být ještě vtipnej." 75% ()

Klajnik

Jedna z nejlepších buddy akčních komedií vůbec. Willis zde navíc hraje polohu, která mu neuvěřitelně sedne. Přemýšlel jsem taky nad tím, proč je Joe Hallenbeck tak sympatickej řadě chlapům. Jistě to náleží v tom, že je jeho život docela na hovno, manželka ho podvádí, kariéra v hajzlu, chlastá, ale přesto je to tvrdej chlap, opravdovej bastard but the nice one, který si dokáže podržet vrch v každé situaci a sype jednu hlášku za druhou. Zajímavostí též jest i silový potenciál jeho postavy - má sílu dvou mužů. Tato přesílenost též dává postavě v očích diváků pozitivní kredit. Režie Tonyho Scotta i scénář Shanea Blacka jsou naprosto autorsky rozpoznatelné a lze si náležitě užívat, jak jejich práce ve vzájemné synergii tvoří kultovní buddy cop action-comedy . Poslední dialog Willise a Wayanse, jež pomalu přechází do písně Moody River je navíc příjemnou třešničkou na závěr, díky níž divák film opuští s nadšením.    > Joe: "This being say 90s, you can't just walk up to a guy and smack him in the face. You gotta say something cool first." Jimmy: "Yea, like... I'll be back." Joe: "Yea, only better than that. Like, you hit him with a surfboard, you say..." Jimmy: "Surf's up, pal." Joe: "Yeah, something like that." Jimmy: "So, what else?" Joe: "There's not much more to tell you about that. Water's wet, the sky is blue... and old Satan Claus, Jimmy, he's out there and he's just getting stronger." Jimmy: So, what do we do about that?" Joe: "Be prepared, son. That's my motto. Be prepared." >    Většinou je mi blbé dávat plný počet žánrovým filmům, kterým chybí přesah, filmům, které baví, ale žádnou nadhodnotu v sobě nenesou. Tenhle dialog to ale celé legitimizuje. ()

Emo-haunter

Výborný Bruce Willis, který jakoby vypadl McClaneovi z oka ve všem. Věčně vajgl v hubě, skvělé hlášky, slušná akce. To vše okolo je ovšem jen průměrný tuctový akčňák včetně scénáře, kde po skončení zůstane jen pár zapamatovatelných hlášek a okamžiků. A to je pro mě stále málo. "Snažíš se zachránit chlápka co ti zničil kariéru a pomstít mrtvého chlápka co ti šukal se starou!" 3,5 hvězdičky, 72% ()

WinstonS

Role, která byla Willisovi ušitá scénáristou Shanem Blackem (podílel se výrazně i na sérii LETHAL WEAPON) přímo na tělo a stala se z ní nesmrtelná záležitost. V rámci žánru jde o naprostý kult se skvělými hláškami a výborným příběhem, která si navíc sarkasticky utahuje ze soudobé konkurence ("This is the 90s. You don't just go around punching people. You have to say something cool first.") A co je ještě více potěšující, skvělý český dabing tomuto filmu na jeho kouzle rozhodně neubral! ()

jednaveta

Dodnes nepřekonaný hláškoidní majstrštyk Shane Blacka, který hladce propojuje chandlerovskou drsnou školu s brutální akcí ve stylu 80s. ()

Idris Elba ve víru akce

Idris Elba ve víru akce

08.05.2021

Už v letošním roce se dočkáme Idrise Elby v novém Sebevražedném oddílu Jamese Gunna coby Bloodsporta, žoldáka, jemuž akce v žádném případě není cizí. Ostatně Elba už se v akční poloze objevil i před… (více)

Další Predátor je na cestě

Další Predátor je na cestě

17.02.2016

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012