Kulový blesk

TV spot

boul

Top 5 nejoblíbenější československá komedie! "Na první kolej přijíždí osobní vlak z Vizovic!" ... neskutečnej Hrušínský a Abrhám.. 90% ()

Kirman

"Mistře, vy zlobíte!" V této komedii všechno tak krásně šlape a není hluchých míst - inu Smoljak & Svěrák. Top. ()

dave14

Film, ve kterém se naprosto dokonale a zcela vkusně střídá tragičnost s komedií. Film, který má jeden z nejlepších hudebních podkladů (úvodní melodie od Zdeňka Lukáše je možná nejhezčí skladba, kterou jsem kdy ve filmu slyšel). Film, který je geniálně napsán, natočen a obsazen. Nelze zmínit nejlepší hlášku či scénku, protože to bychom taky mohli jmenovat rovnou celý film. Dokonalému hereckému ansámblu zde dominuje doktor Radosta v podání Rudolfa Hrušínského a přemýšlivý a snad trochu submisivní psycholog Knotek (Abrhám). Pro mě je Kulový Blesk nejlepší český film. Hezkej byt. Nebude se mi odsud chtít...až budu starej. ()

lemonova

Roztomilá komédia, opäť postavená na vynikajúcom nápade. Možno nemá taký spád a človek sa nezadúša od smiechu, zato sa však neustále spokojne usmieva :) ()

Illioplius

Brilantná komédia v každom detaile: nenásilná a nevtieravá, jednoducho ukážková. A pravdepodobne aj najlepšia z československej, resp. českej produkcie. Scenáristická genialita Smoljaka a Svěráka tu je spojená s dokonalým hereckým výkonom Rudolfa Hrušínského, ako aj ďalších hercov či nehercov. Téma sťahovania je každému známa – prináša množstvo zúfalstva i smiechu a najmä situácií, na ktorých sa po čase veľmi radi smejeme. A presne z tohto ťaží Kulový blesk, ktorý to celé vynásobil počtom sťahujúcich sa rodín, kde každá je milým spôsobom smiešna. A práve tento milý humor je našej národnej – českej i slovenskej – povahe tak blízky. ()

helloween93

Efektivní stěhovácká akce v podání Hrušínský/Abrhám/Smoljak. Velká dávka sentimentu v tomhle snímku. Mistr byl taky famózní. 4* ()

Ezis

Těžké zdravotní problémy v dětství a Mistr Bílek způsobili, že mám averzi k hromadění věcí a žiju tak, jako bych kdykoliv mohla umřít - nebo se stěhovat... Při stěhování člověk znovu objevuje sám sebe. Společně se starými věcmi vyplynou na povrch vzpomínky, o kterých už jsi ani nevěděl, že je máš, a v neobvyklých situacích vyplynou na povrch vlastnosti, o kterých jsi také nevěděl, že je máš. Jak si totiž každý postupem života čím dál tím více zařizujeme byt podle svojí osobnosti, tak se ta osobnost také stává čím dál výraznější a jednostrannější. A Kulový blesk je o tom, jaké to je, zacházet s jedenácti svéráznými byty a dvanácti svéráznými rodinami, z nichž každá také čelí svérázu jiných dvanácti rodin a musí vytahovat na povrch zapomenuté dovednosti, aby se s nimi vypořádala. Každý byt je zařízený jiným způsobem, každý uvažuje úplně jiným způsobem. A když to dr. Radosta řídí jen jako technickou záležitost, tak to hladce rozhodně fungovat nebude... --- Scénář Kulového blesku jsem četla jako úplně malá, snad devítiletá či co. Televizi jsme neměli, tak jsem filmy četla. A proto pro mě scéna se vzkazy přes syna odmalička byla symbolem rozvodu a scény s mistrem Bílkem mě inspirovaly k úvahám o tom, jaké to bude, jestli se také jednou jako sedmdesátiletá budu stěhovat. Ve scénáři mistr Bílek říká: "To je hrůza, co člověk za život nashromáždí krámů..." ()

Lyžař

Sice nemám moc rád "starou" dobu, ale tohle je něco úplně jinýho! Spád hned zkraje, zápletky jsou jednoduchý a všudepřítomný..jen jednu výtku bych měl. Téma to je skvostný, stopáž mi původně přišla akorát, jenže byly nám ukázaný všechny stěhovačky? Nebyly. A já bych o ně fakt stál. A o další (sic předvídatelný) zápletky!! ()

Luk Skywalker

Na nějaké salvy smíchu u mě nedošlo, přesto film pobavil. Divadlo Járy Cimrmana doplněné o herecké esa tehdejší doby - excelentní Hrušínský, Abrhám, Kolářová a Ježková v podobě otravné Jechlové. I nápad v podobě scénáře je zajímavý, kdy název filmu i samotné hlášky zlidověly nejen na stěhovací akce :-). ()

GMVajgl

Stručný a zápletkou nabitý film, který promlouvá přímo k českému divákovi - o nefunkčním socialistickém trhu s bydlením a vůbec o životě. Film má zvláštní trochu depresivní atmosféru, lze ho asi považovat za tragikomedii. Jeho konec je ale naprosto dobrý, lehký a povznášející - protagonista se totiž přes nepočítaně překážek nastěhuje do bytu na Masarykově nábřeží, což je z moderního pohledu až téměř bizarní představa. ()

domirovec

Ano, možná to není pro každého, ale tohle je prostě přesně můj šáleček skvěle vyhřáté a ochucené kávičky.. Kulový blesk možná není úplně tak kulový jak měl být, každopádně je kulově dobrej a vtipnej! No a jestli jde o hudbu, tak ta je pro mě v tomhle případě mimořádně důležitá, protože je absolutně fenomenální. Taková zvláštní, až depresivní, že z toho až naskakuje husí kůžička. Bomba. Skvělé dialogy, skvělí herci a skvělé hlášky na které se jen tak nezapomíná. 5/5 ()

pravo

L. Smoljak a Z. Sverák sú super hoši a vedia nás správne rozosmiať. Komédia o strastiach z bývania a z toho dôvodu organizácia mohutného sťahovania je postavená na úplnej realistickosti jednotlivých postáv s ich kladmi aj negatívami. J. Abrhám a R. Hrušinský v svojich roliach excelujú a ostatní im zdatne sekundujú. Film nedosahuje úroveň Vrchní, prchni, ale ide o prvotinu L. Smoljaka v režisérskej stoličke na poli celovečerného filmu a vidieť už v tomto prípade, že ide o vynikajúceho režiséra. Z. Podskalský mal pôvodne režírovať tento film, ale nakoniec ho prenechal režírovať dovtedy neskúsenému Smoljakovi a on vykonaval len režijnú supervíziu a spoluprácu na dialógoch. ()

Gabretta

Miluju postavu ztvárněnou Miladou Ježkovou, paní Jechovou! "To je ale pěkná půdička, pane Knotek...tady se mi to bude věšet!" Film napěchovaný brilantními dialogy a výbornými herci. ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám