Kulový blesk

TV spot

hacho

Kvalitni ceska tragikomedie, ve ktere se deni neuveritelne ne vsak nerealne veci. Co me tentokrat zaujalo (videla jsem to uz vickrat), byla hudba...prijde mi vyborna! ()

inyan

Jeden z mých oblíbených filmů. Film plný lidskosti, humorných scén a opravdového herectví od opravdových herců, i neherců prostě nemá chybu.... " Dá si někdo ze zde přítomných dobrou brazilskou kávu? " Já ano a jinak dávám za 5*. ()

JanPancir

Inteligence a lidskosti dvojice Smoljak, Svěrák je opravdu asi nezměrná. To potvrzují v každém svém snímku a ani Kulový blesk není výjimkou. Každá postava je předem precizně rozpracována a hlavně zahrána. Těžko se hledají slabší místa v čem koly. Námět a scénář je vtipný, ale hlavně opravdový…. Kdo se bude někdy stěhovat a že jednou určitě každy, nedej bůh dojde k nějáké té směně bytů, tak pro něho je tento film povinnost. ()

Andresito

Bezkonkurenčně nejlepší česká komedie. Neznám žádný jiný (a to nejen český) film který se dá donekonečna citovat, snad všechno, co herci ve filmu řeknou, zlidovělo. Josef Abrhám je se svými vnitřními monology prostě skvělý a pestré panoptikum postav (Severína a Jechovou mám asi nejradši) nudit ani nemůže. 90% ()

camper

Čest panu Hrušínskému, alias panu Radostovi, dát takovouhle akci dohromady, to je opravdu sousto! Já jsem se bavil, opět jsem musel obdivovat, pana Hrušínského. V tomhle filmu vládne rovněž bezva atmosféra, ke který přispívá fakt, že film už je to dost starej a já jsem celou dobu musel obdivovat vozidla, která v tu dobu na našich silnicích jezdila. Zvášť se mi líbil pan ing. Severin a jeho vynálezy, zvlášť airbagy, které si přidal do své Škody 120! (či 105, ale to je asi jedno) Abych to shrnul, líbilo se mi to, ale abych něčemu mohl dát 5 hvězd, musel bych po filmu ještě pět minut sedět jak opařenej a slintat blahem, to se mi nestalo, ale i tak dost dobrý! ()

papyrosaurus

Vždycky si říkám, zda již náhodou někoho opravdu nenapadlo provést "dvanácti-směnu". I stěhování musí mít totiž svou vědecky zdůvodněnou metodiku a přesný harmonogram, který nemůže narušit ani rozvod, svatba a už vůbec né úmrtí jednoho z účastníků. K tomu si přidejme hořce pronesené filosofické myšlenky Josefa Abrháma, babku co pořád otravuje, mistra s tajuplnou krabicí mořských ježků, a konečně rychlou spojku připravující se před jízdou (s vozem spolehlivým a bezpečným za všech okolností) - s takovým obsazením se nemusíte bát, že by se tento velkolepý plán nevydařil. ()

RomanHyde

Kulový blesk řadím mezi české TOP komedie, né - li na ten nejvyšší stupínek. Tolik skvělých postav, tolik skvělých hlášek na tak malém prostoru.. A navíc jistá "tragičnost" , zachycující perfektně naše čecháčkovství, tak jak to uměli zachytit ve svých scénářích jen Smoljak se Svěrákem. ()

Gagner

Zatím asi nejslabší komedie od dua Svěrák + Smoljak, ale tím neříkám, že špatná. Každopádně nejlepší je krásná úvodní melodie. ()

Dlubal David

Geniálně jednoduché nebo jednoduše geniální? ■ Kulový blesk jsem viděl poprvé jako kluk. Ihned se mi to líbilo, ale teprve až v dospělosti jsem dokázal ocenit všechny jemné nuance jemného humoru, který tu a tam naráží na smutnou realitu všedních dní a přináší vesele smutně krásný nevšední výkres... ◢ ■ ◣ (R) [95/100] ■ (K) [95/100] ■ (V) [85/100] ■ (H) Rudolf HRUŠÍNSKÝ [95/100] ● Josef ABRHÁM [95/100] ● Daniela KOLÁŘOVÁ [95/100] ● Ladislav SMOLJAK [95/100] ● Zdeněk SVĚRÁK [90/100] ● Karel KALAŠ [86/100] ● Milada JEŽKOVÁ [86/100] ● Bedřich PROKOŠ [80/100] ● Zita KABÁTOVÁ [80/100] ● Karolina SLUNÉČKOVÁ [75/100] ● Jaroslav VOZÁB [82/100] ● Petr BRUKNER [82/100] ● Rudolf VODRÁŽKA [72/100] ■ (♫) [95/100] ■ (E) „Marečku, podejte mi pero!“ (1976) ● Drahé tety a já (1974) ● Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974) ● Na samotě u lesa (1976) ● Svatební cesta do Jiljí (1983) ● Vrchní, prchni! (1980) ● Akumulátor 1 (1994) ● Jára Cimrman ležící, spící (1983) ● Skalpel, prosím (1985) ● Podnájemníci (1976) ● Léto s kovbojem (1976) ● Setkání v červenci (1978) ■ (Č) 10+ ■ (P) [TV] [PZ] [95/100] ■ (N) [1-I-2018; 15:05] [SD] [2.1] [PZ] [83/100] ■ (CSFD) sportovecRudovousJossieblackrain(C) [89/100] ()

Vesecký

Do páté hvězdičky přebývají některé zbytečně prodlužované scény (vyklízení umělcova bytu) a dost nesmyslně vložená část s nočním povyražením. Nesmrtelná zůstane opět role Milady Ježkové, kterou Máňa neustále ovlivňuje proti účasti na Blesku. Ta její věta, že "to není směroplatný", ta vešla do běžné češtiny, stejně jako vynálezy Ladislava Smoljaka, zvláště pak vynález airbagu, který dnes patří k běžnému vybavení auta... ()

ZorkaJ

Příjemná komedie ve které mě velice překvapil Ladislav Smoljak. Ta role mu seděla a přál bych si takový film jen s ním. Škoda, že tam neměli větší rozsah kluci z divadla Járy Cimrmana, ale i tak mě to velice potěšilo. Kdyby mě na mé svatbě oddával pan Vondruška, tak asi vybuchnu smíchy a ze svatby bude naprostá kalamita. První film, ve kterém několikrát zaznělo datum mého narození. ()

kaze

Skvelý Smoljak a Svěrák. Na ich filmy sa dá vždy pozerať. Oni dokážu vyťažiť aj z takej blbosti, akou je sťahovanie. Skvelý humor a skvelé herecké obsadenie. ()

gonga

Stejně jako "Vrchní, prchni" , vynikající komedie patřící do mých TOP 10. Samostatnou kapitolou je výborné použití Mozartovy hudby. ()

Petrus1

Jako dítě sem ten film neměla moc ráda, ani nevím proč. Asi sem v té době ještě nepřišla na chuť tomuto humoru, ale v posledních několika letech si to vynahrazuju! :-) No, a navíc u nás doma probíhá zrovna taky taková malá akce Kulový blesk. Naštěstí teda jen v rámci baráku, ale i tak to stojí za to! A já místo toho, abych něco dělala, musela v neděli v poledne zasednou k televizi, abych tuto perlu mohla znova vidět! Pak F1, fotbal,…sem toho teda zase udělala! :-D Ale, kdyby mi někdy v noci přišla taková milá opilecká návštěva a donutila mě se stěhovat nebo se ke mně někdo nakvartýroval, tak bych ho teda hnala svinským krokem! :-) Nejhorší ovšem byla baba Jechová! Tu bych na té půdě snad fakt pověsila! „Nezlobte se, že zase obtěžuju…“ ()

Brusíček

Co se dá k této vynikající komedii dodat? Skvělý scénář, výborní herci, vtipné texty. I po letech tato komedie patří ke klenotům České kinematografie. P.S.-Paní Jechová: " ta půdička se vám pane Knotek ale povedla" - a tato komedie také: 90% ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám