Ztracený svět: Jurský park

The Lost World: Jurassic Park

Stratený svet: Jurský park

Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 1997, 129 min

Ve své době můj velmi oblíbený snímek... pamatuji, že jsem měla pexeso s motivem filmu a bylo mé vůbec nejoblíbenější a to je co říci, měla jsem jich desítky...(31.5.2008)

Bohužel už ani zdaleka ne tak harmonické, sympatické a příjemně dobrodružné, jako byl díl první. Technicky naprosto dokonalé, bez jediného kazu, avšak to není všechno. Spielberg se v tom dosti plácá a neví kudy kam, což je na režiséra jeho formátu vcelku trestuhodný nedostatek. Klišé je požehnaně a jak napotvoru máme v klíčových scénách snímku opětně slejvák jako blázen. Goldblum je fajn civilní hrdina, s několika originálními hláškami, avšak bezesporu geniální je druhý největší dravec všech dob Pete Postlethwaite. Humor je na každém kroku a občas působí vzhledem k dění na plátně trochu nekonzistentně, z čehož si tvůrci evidentně hlavu příliš nedělali. Spielbergův nejvíce dolarový film, který dokáže ohromit víceméně jen svými technickými přednostmi a bombastičností. Bohužel jsou tu tyto dvě atributy v tak hojné míře, že nemohu pod 4*.(16.6.2006)

Soundtrack John Williams: 1. The Lost World ,2. The Island Prologue ,3. Malcolm's Journey ,4. The Hunt ,5. The Trek ,6. Finding Camp Jurassic ,7. Rescuing Sarah ,8. Hammond's Plan ,9. The Raptors Appear ,10. The Compys Dine ,11. The Stegosaurus ,12. Ludlow's Demise ,13. Visitor In San Diego ,14. Finale And Jurassic Park Theme ,(22.5.2011)

Rozpočet $73miliónovTržby USA $229,086,679Tržby Celosvetovo $618,638,999Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,339,557 //počet predaných kusov 121,938Tržby za predaj DVD v USA $1,444,738 //počet predaných kusov 253,950 ║ Veľmi pôsobivé dobrodružstvo, Spielberg to krásne ustál a opäť očaril. /videl v kine: 80%/(18.5.2005)

Nebýt to zrovna "rodinný" Spielberg, tak se divím, že se prvotřídní režisér nezdráhá zfilmovat scénář tak nedůstojný, ba až urážlivý, k původnímu filmu. Řada dílčích scén (pád auta) není vyloženě špatná, právě naopak v rezii mistra s perfektními kamerovými tahy a dočasně fungujícím napětím se nám dostává pocit, že jsme na chvíli teleportování do jiného filmu! Bohužel v celkovém náhledu je Ztracený svět stupidní vývar, na němž je zajímavý akorát kontrast mezi profesionálním řemeslným provedením a smutně průměrným výsledkem. 6/10(23.3.2011)