Ztracený svět: Jurský park

The Lost World: Jurassic Park

Stratený svet: Jurský park

Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 1997, 129 min

Spielbergova pocta Stratenému svetu a King Kongovi respektive Godzille a mierne kontroverzne prijímané pokračovanie legendárnej jednotky. Ale jedným dychom dodávam, že nie úplne zaslúžene. Výrazne pozmenený príbeh si síce občas potyká s nie najlogickejšími situáciami ale od zbytočnej prekombinovanosti ho drží pevná Spielbergova ruka a snáď ešte vydarenejšia a dynamickejšia akcia, pretože takmer neustále sa niečo deje. Neuškodila ani zmena hlavného hrdinu, v pôvodnom Jurskom Parku upozadený Malcolm je adekvátnou náhradou za Granta a to isté platí aj o Sarah v podaní Julianne Moore. Posledná scéna mohla byť veľmi peknou bodkou za celou sériou.(22.7.2010)

Skoro o nic horší než první díl, více nových postav a zápletek, scéna s pádem na sklo auta je fantastická...(15.5.2003)

Spielberga mám moc rád, ale tohle vzniknout asi nemělo. Pořád to ještě vypadalo alespoň nadprůměrně, ale ten konec ! To jsme si nezasloužili :-)(4.3.2003)

• gouryella

Jeste horsi nez prvni dil, ktery me taky moc nenadchl.(30.5.2002)

Dinosauri me nijak zvlast neberou..(27.11.2003)

• - Vo vlaku metra, do ktorého v úvode filmu nastúpi Ian Malcolm (Jeff Goldbum), si jedného z cestujúcich zahral aj Eli Roth (stojí hneď vedľa miesta, na ktoré si Malcolm sadne). (baltazar88)

• - Scéna, ve které tyranosaurus pozře psa, byla do filmu zapracována až dodatečně. Vpravena byla do snímku jako „pomsta“ psovi za to, že v průběhu natáčení pokousal režiséra. (Jacinda)

• - V původním románu, podle něhož byl snímek natočen, se objevují také dinosauři ornitholestes a carnotaurus, kteří však ve filmu chybí. (Žralok)