Ztracený svět: Jurský park

Lost World: Jurassic Park, The

Stratený svet: Jurský park

Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 1997, 129 min

Po mnoha letech jsem se na film zase podíval na DVD a připadal mi mnohem lepší, než jsem si jej pamatoval. Vyprávění má přímo ďábelský rytmus postupně gradujícího střídání scén (od určité chvíle až závratný - scéna ve stanu, útok na vodopády, velociraptoři v poli, velociraptoři v budově, San Diego) , malá holčička mě štvala vlastně dost málo a hlavně jsem extrémně docenil velmi často přímo úžasné jízdy kamery, střihové montáže a hru se zvukem. Hlavně prostorové blbnutí během útoku velociraptorů na budovu mě strašně bavilo - neustálé probíhání dveří tam a zpět, skoky nahoru, dolů, hrabání ze dvou stran. Je to jak slapstick od Bustera Keatona (vs. keastonští četníci), napínavé i mimořádně vtipné.(30.4.2002)

Už tenhle film je nastavovaná kaše.Bez dvojice opravdu pěkných T-Rexů a jejich hrátek a především mých oblíbených Velociraptorů by nestál ani za řeč.Herci se jen vyděšeně tváří a je na nich vidět,že nemají žádné ambice hrát.Opravdu nechápu,co tady dělá Julianne Moore...Jedinou světlou výjimkou je fanatický lovec Petea Postlethwaitea,kterého sem si opravdu užil.(19.8.2003)

• flanker.27

Myslím, že finální idylický záběr s dinosaury všech potravních preferencí pohromadě mluví sám za sebe. Tohle Spielbergovi vážně hooooodně ujelo.(11.4.2006)

• Lima

Nejslabší film Stevena Spielberga. Více bohužel není co dodat.(2.6.2002)

Tak jako jó ... napínavé to bylo, oživila jsem si vzpomínky a celkem nemám žádných námitek. Prostě se snažili vytřískat na divácky úspěšné jedničce co nejvíc. Ve dvojce mě až neskutečně iritovala doktorka Sára, která do všeho musela strkat svůj nosík, což přirozeně celou partu několikrát přivedlo do maléru ... a proto chci vyzdvihnout herecké umění Julianne, zahrála to fantasticky :-) Dále klasicky po americku nastoupí banda v maskáčích, super autech a vzduch se rozvlní listy rotorů Black Hawků a maníci jdou zadupat vzácný svět ztracených zvířat, popř. zpeněžit mláďata ... takže hodnotím nadprůměrně(6.7.2013)