poster

Ztracený svět: Jurský park

 • USA

  Lost World: Jurassic Park, The

 • Slovensko

  Stratený svet: Jurský park

Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 1997, 129 min

 • Houdini
  ***

  Oscar 1 nominace: Vizuální efekty(4.3.2004)

 • Djkoma
  **

  Pokračování trháku, který skoro změnil svět, byl dlouho očekáván a tržby za první týden byli podle očekávání obrovské. O to však větší přišel šok z kvality filmu, který prvnímu dílu nesahá ani ke kolenům. Spielberg tentokrát vytvořil opravdu prazvláštní mix techniky, herců a nádechu vzdálené minulosti. Cosi však budem povídat, první díl stojí na Spilebergovi a možná ještě více na tricích, které byli opravdu silné kafe. První díl přišel ve správnou dobu a dvojka přišla pozdě.(31.8.2005)

 • TheDarKnig
  ****

  Zdatný nástupce legendárního Jurského parku, tentokrát bez dokotra Neilla, zato ale se skvělým hláškařem z jedničky Goldblumem a odvážnou (až moc a někdy mi lezla na nervy) doktorkou Moore. + s otravnou gymnasticky nadanou Jeffovou dcerou. A fajn slizkým záporákem, který samozřejmě není záporák na první pohled, ale každému je jasné, o co mu jde. Stejně jako v Aliens i tady se k velké radosti tyranosaurů a hlavně raptorů rozroste počet návštěvníků ostrova oproti jedničce hodně a přesto, že to všechno jsou drsní žoldáci, to, co na ně čeká na Sorně, těžko mohli předvídat. Děj ubíhá rychle, po počátečním rozkoukání se nastupují hlavní hrdinové večera - masožravci a lov může začít. Jsou tu jisté paralely z jedničkou a trochu se děj i opakuje (nástup raptorů atd), ale naštěstí nepříliš často a nakonec Spielberg vytahuje jako bonus zaocenský výlet jednoho dravce. Záběr Tyranosaura na skalách vedle města je vskutku nádherný a ukazuje opravdovou majestátnost přírody. Vizuální efekty jsou znovu velmi dobré, užijeme si více akce, méně keců a více dinosaurů. A taky pár temných scén (raptoři v trávě rulez). jen to samozřejmě ztrácí to kouzlo jedničky a nemá to na diváka ani takový dopad. Ale Spielbergův úkrok vedle? ani náhodou.(24.2.2011)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Ve scéně, kdy lze z vrtulníku spatřit tyranosaura uspaného v kleci, si lze všimnout, že mu chybí ocas. (chleba24)

 • - Když přijede Sára a Malcolm v autě do připraveného parku v San Diegu, přejedou kabel, který vede k lampě. Lampa spadne, ale když nabírají mládě, tak lampa zase stojí. (DivX)

 • - V původním románu, podle něhož byl snímek natočen, se objevují také dinosauři ornitholestes a carnotaurus, kteří však ve filmu chybí. (Žralok)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace