Ztracený svět: Jurský park

Stratený svet: Jurský park

Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 1997, 129 min

• Skejpr

Film by nebyl špatný sám o sobě, ale v kombinaci s prvním Jurským Parkem je to opravdu kravina. Napětí sice funguje, efekty jsou úžasné, a občas potěší odlehčený scénář ( - Tak co chcete? - Lano! - Eště něco? -Jo.. 3 Chesbrurgy s oblohou! -A pro mě bez cibule! ) ale naprostou většinu máme co do činění s naprosto standartní vymíračkou, se spoustou bezejmených postav určených pouze a jedině k likvidci (konzumaci). Příběh je zbytěčně natahován (celá zbytečná pasáž s Velociraptory) a (byť opět do určité míry odlehčené) finále s T-Rexem mnoho nezachrání. Todle si Spielberg opravdu mohl odpustit.(24.7.2006)

• Renton

Scénář: David Koepp .. Tak takhle NE, Mr. Spielberg!(12.3.2004)

Výborně zrežírované dobrodrůžo, jehož vrcholné momenty (přívěs, nájezd lovců, lovení v trávě, vypuštění zvířat v kempu) ve vás zanechají silný dojem i po letech. Jen škoda opakování témat z jedničky, logických přešlapů a samozřejmě i toho úchvatně debilního finále s T-Rexem v San Diegu. Přesto nečekaně spokojených 7/10(14.11.2011)

• flanker.27

Myslím, že finální idylický záběr s dinosaury všech potravních preferencí pohromadě mluví sám za sebe. Tohle Spielbergovi vážně hooooodně ujelo.(11.4.2006)

Zdatný nástupce legendárního Jurského parku, tentokrát bez dokotra Neilla, zato ale se skvělým hláškařem z jedničky Goldblumem a odvážnou (až moc a někdy mi lezla na nervy) doktorkou Moore. + s otravnou gymnasticky nadanou Jeffovou dcerou. A fajn slizkým záporákem, který samozřejmě není záporák na první pohled, ale každému je jasné, o co mu jde. Stejně jako v Aliens i tady se k velké radosti tyranosaurů a hlavně raptorů rozroste počet návštěvníků ostrova oproti jedničce hodně a přesto, že to všechno jsou drsní žoldáci, to, co na ně čeká na Sorně, těžko mohli předvídat. Děj ubíhá rychle, po počátečním rozkoukání se nastupují hlavní hrdinové večera - masožravci a lov může začít. Jsou tu jisté paralely z jedničkou a trochu se děj i opakuje (nástup raptorů atd), ale naštěstí nepříliš často a nakonec Spielberg vytahuje jako bonus zaocenský výlet jednoho dravce. Záběr Tyranosaura na skalách vedle města je vskutku nádherný a ukazuje opravdovou majestátnost přírody. Vizuální efekty jsou znovu velmi dobré, užijeme si více akce, méně keců a více dinosaurů. A taky pár temných scén (raptoři v trávě rulez). jen to samozřejmě ztrácí to kouzlo jedničky a nemá to na diváka ani takový dopad. Ale Spielbergův úkrok vedle? ani náhodou.(24.2.2011)