Doktor Malcolm je pozván do sídla Johna Hammonda, duchovního otce projektu Jurský park. Ještě před samotným setkáním s Hammondem Malcolm narazí na Hammondova bezohledného synovce Petera Ludlowa. S ním má Malcolm spory už kvůli nepovedenému projektu Jurského parku. Vztahy mezi oběma muži jsou na bodu mrazu. Hammond oznámí Malcolmovi, že existuje ještě ostrov Isla Sorna, kde se dinosauři množí bez omezení v divoké přírodě. Dosud o této části projektu Jurský park veřejnost nevěděla. V nedávné době však u pobřeží ostrova přistála loď britského milionáře a posádka na dinosaury narazila. Hammond si představuje, že Malcolm na ostrov odjede s malou výpravou a výprava zmapuje život zdejších dinosaurů. Aby Hammond donutil Malcoma nabídku přijmout, oznámí mu, že na ostrov před třemi dny odjela i Malcolmova snoubenka, dr. Sára Hardingová. Šokovaný Malcom, který se o svou přítelkyni bojí, ihned urychluje odjezd výpravy na ostrov. Výpravu tvoří on, fotograf Nick Van Owen a technický specialista Eddie Carr. Aniž by to Malcolm věděl, do auta se schová i jeho dcera Kelly. Malcolmovi a jeho druhům se velmi rychle díky GPS lokátoru podaří najít Sáru. Ta je nadšená z pozorování býložravých dinosaurů. Záhy však výprava zjistí nejen to, že Malcolmova dcera Kelly je na ostrově, ale také že na ostrov přilétá i mnohem větší výprava Petera Ludlowa. Ludlow se svými lidmi na ostrově zahájí odlov dinosaurů pro jeho nový podnikatelský projekt, velkou dinosauří zoologickou zahradu v San Diegu. Nick, který odlov dinosaurů těžce nese, v noci odchycené exempláře vypustí z jejich klecí. Dinosauři Ludlowově výpravě zdemolují její tábor a zařízení. Sára s Nickem v džungli narazí na mládě tyranosaura, kterému Ludlowovův předák, Roland Tembo, zlomil nohu a svázal ho. Roland mládě použil jako návnadu na jeho rodiče, které hodlá ulovit a proslavit se tak jako nejlepší lovec na světě. Sára s Nickem mládě odvezou na svou základnu a tady mu začnou nohu ošetřovat. Vytvoří jakousi dlahu, která se po čase rozpadne, a mládě se tak má šanci uzdravit. Jenže rodiče mláděte ucítí jeho pach a základnu napadnou. Sáře a Nickovi se sice podaří mládě k rodičům vypustit, ti ale na základnu přesto zaútočí a obytné vozidlo, ve kterém se Nick a Sára schovávají, shodí ze svahu... (TV Prima)

JARDAHONDA

Uplynuly čtyři roky od katastrofy v Jurském parku a dvě skupiny stojící proti sobě, rozhodnou o budoucnosti života na utajeném ostrově s obyvateli z pravěku.. To jen stručně k obsahu tohoto dobrodružného filmu, který bere diváka do pokračování filmu Jurský park. Nechybí zde dinosauři, našlápnutý děj, kvalitní scénář a můžete se těšit i na velké množství vizuálních efektů. Ztracený svět od Spielberga a k tomu skvělé obsazení patří k nadstandartním snímkům tohoto filmového velikána. ()

swn

Hlavní hrdinovia nechali logiku v Spojených štátoch a pustili sa na dobrodružnú výpravu na nehostinný ostrov plný veľkých prerastených jašteríc. Hlavný problém filmu je ten, že predpokladá, že žiadnu logiku nemajú ani jeho diváci. ()

Regeindy

Do chvíle, než jsem viděl pokračování Jurského parku, jsem myslel, že je Steven Spielberg snad nadčlověk, který když něco natočí tak to je vždy pecka. Bohužel i po druhém zhlédnutí a vypnutí mozku jsem nucen napsat, že to byla kravina bez napětí, příběhu a dvě hvězdičky dávám jenom za triky. ()

matko2351

Trilógia Jursky Park,patrí medzi najlepsie filmy o dinosauroch.Nepoznam film,ktorý by bol až tak presvedčivý.Skvelé efekty,herci,hudba a rezisér,kto nevidel prišiel oveľa. ()

yarca

slušný průměr..první jurský park na mě působil jak zjevení!koukala jsem stejně jako hrdinové filmu na oživlé kráčející a nadmíru realistické dinosaury!tohle prvotní okouzlení je pryč a zbyl jen akčňák s dinosaurama.. ()

saint3n

tohle tedy strejda Špílberg moc neukočíroval, přehlídka failů a wtf momentů, co se jen tak nevidí.. zkrátka "když Spielberg zavolá" je sice dobrej důvod, proč hrát v lecjaký srágoře, ale tady nefunguje vůbec nic. IMHO pravděpodobně nejhorší Stevenův film, hádám, že většinu času na režisérský sesli prospal, jinak to snad ani neni možný.. ()

ferda12

Já jsem velmi hodný člověk, proto razím heslo. I mistr tesař se někdy utne, ale nemůže to takhle podat jak tomu tu bylo. Děkuji Richardu Attenboroughovi za to, že alespoň někdo mi na tom filmu sedl. ()

Skarabes

Spolu s 1941 nejslabší Spielberg. Hodnota filmu se snižuje o to více, nakolik máte rádi originální Crichtonovu románovou předlohu... ()

SimcaJB

Pokračování úspěšného filmu. Už ne tak dobrého, ale v roce 1997 stále pokračoval v dinosauři poetice. A hlavně byl více zábavný.90 % ()

Matrix44

hviezdička dole za malú nesympatickú černoškú dcéru Iana Malcolma (Jeff Goldbluma), ktorá úplne skazila zážitok z pozerania. ()

killberrybil

Více akční než první díl, což je jeden z plusů. Tam to ale končí. Černý a hloupý dítě dvou nadprůměrně ineligentních bělochů je od Spielberga prostě úlet. Horší je už snad jen gymnastická scéna. ()

TheBlizard

Jeden z nejmenších filmů velkého filmaře. Oproti Jurskému parku je to ohromný propad, jaký nezachránil žádný z akrétů, kteří opět za herci z předešlého dobrodružství vcelku zaostávají. ()

dalia

Celkem důstojné pokračování první části. Film je přes svou délku napínavý a nenudí, po technické stránce není co vytknout, některé záběry jsou velmi efektní. Nejnapínavější byla pro mne scéna v autě nad útesem. Příběh byl opět celkem předvídatelný a nevyhnul se řadě klišé - nejméně sympatičtí padouši pochopitelně sežráni, neuvěřitelná lehkomyslnost některých postav, přes tenčící se počet členů výpravy jich bylo stále dost na to, aby nakonec chytili a připravili k transportu tyranosaura (!!!)... K tomu "povinná" účast dítěte, tentokrát naštěstí alespoň jen jednoho a jeho role nebyla zas tak velká... Ale celkově jsem se bavila dobře, hlavně v první polovině filmu, ta byla nejnapínavější. Ústřední trojice Jeff Goldblum, Julianne Moore a VInce Vaughn působila velmi sympaticky. Závěr už mi připadal trochu nudnější, přesto film celkově splnil moje očekávání. ()

MythbusterCZ

První díl byl naprosto skvělý, druhý už byl trochu horší, ale stále velice dobrý. To se bohužel nedá říci o třetím pokračování. Vše je větší a nebezpečnější a bezpohlavní a prvoplánovité. Bohužel, nemá to žádnou atmosféru. ()

Oxytocin

Mám rád Jurský park, ale tohle pokračování bez ohledu na kvalitu muže stojícího za režií je ubohost. Dále J. Moore působí nepřirozeně nad věcí, emancipovaně a jako "chlap" v ženským těle (nechtěl jsem použít výraz žena s pánským přirozením). Moc bych si přál, aby ji něco sežralo hned na začátku a nemusel se člověk na ní koukat po zbytek filmu. ()

Wiceman

Temnější, krvavější, akčnější (ne nutně lepší) než první Jurský park. Jeff Goldblum je pořád rockovej, Julianne Moore divně opuchlá a jakž takž snesitelnej Vince Vaughn. Tohle se .... já nevim ... prostě nepovedlo. Plno hrozně krutopřísnejch lovců, co se chovaj jak největší kreténi pod sluncem (až na Rolanda, ten ví), zmatený běhání po Isla Sorna (ejhle druhej tajnej chovnej ostrov) ale i tak je z toho pořád cejtit to dětský cosi (hlavně při detailu žraní kohokoliv čímkoliv). Peter Stormare těžce zklamal a svojí smrt si zasloužil. Sam Neill mi tu velmi chybí. Tři hvězdy s chlupem. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016

Světová premiéra hudby z Jurského světa