The Doors

Drama / Životopisný / Hudební
USA, 1991, 140 min

Režie:

Oliver Stone

Val Kilmer, Meg Ryan, Kathleen Quinlan, Kyle MacLachlan, Frank Whaley, Kevin Dillon, Michael Wincott, Michael Madsen, Josh Evans, Costas Mandylor (více)

Ztvárnění osudů slavné skupiny The Doors a zejména jejího zpěváka Jima Morrisona, který žil nespoutaným životem, zemřel v pouhých sedmadvaceti letech a stal se legendou. Vynikající herecký výkon Vala Kilmera v hlavní roli je doprovázen skvělou hudbou a nechybí ani největší hity The Doors! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Talita1

Životopisný film ako dvojhodinová rocková a tak trochu psychedelická jazda, ale veľmi zaujímavá. Jim Morrison zakladá kapelu The Doors. Píše básne, spieva, má úspech a ponára sa do drogového opojenia. Film ma úplne vtiahol do deja a veľmi ma to bavilo. Val Kilmer bol skutočne presvedčivý aj ako citlivý muž píšuci poéziu aj ako nepríčetný frontman kapely. Kto má rád životopisy z hudobnej scény, ten bude spokojný ako ja. ()

kollik

Kilmerova zivotna rola! Super herecky ( a aj spevacky, kedze niektore piesne spieval sam Val) vykon. Skoda, ze Jim bol taky blbec a pocas celeho filmu mi ohromne liezol na nervy, takze tento film musim vzdy pozerat s prestavkami :) ()

frog

Miluju jejich hudbu, to co vznikalo v té době bylo nejlepší. Režisér mě trochu zklamal, ale vím že nebylo vůbec jednoduché sehnat povolení od rodin Jima a Pamely. Myslím že ostatní členové kapely nedostali dostatek prostoru a proto vypadali vedle Jima jako hloupé ovce.Film nám ukázal Jima jen z jedné jeho strany té-pro někoho špatné. Ale vždy takový nebyl... Ještě abych nezapoměla na herce, Val Kilmer byl naprosto úžasný, myslím že pár lidí asi vidělo a slyšelo ducha. MacLachlan a blond paruk, nezaměnitelný pohyb u kláves-Manzarek. ()

parabella

Vala Kilmera tu vnímate na 200% ako Jima Morisona a viac vám netreba. Do tohto filmu sa dá dokonale zapozerať. Na konci budete mať zmiešané pocity z toho čo všetko sa tam udialo.... ()

Jirka1111

Vynikající film. Když jsem viděl obal filmu v novinovém stánku, myslel jsem si, že se jedná o Morrisona! A Kilmer jde ještě dál. On má totiž i ten hlas spíše stejný než podobný. ()

badajajuak

Na můj vkus trošičku zdlouhavé, ale spád to má. Pro fandy Doors prostě povinnost. Doporučuju pouštět v originálním znění... This is the end... ()

Fill16

Vynikající hudební a životopisný film o jedné fajn kapele, se speciálním zaměřením na frontmana - dnes legendu Jima Morrisona. O Valu Kilmerovi se tu namluvilo už dost, jeho herectví zde několikrát bylo vyřčené za naprosto brilantní souznění s duší Jima Morrisona. Je to pravda a dokonce bych si dovolil i tvrdit, že je to tak trochu zázrak, protože takové spříznění a převtělení se jen tak nevidí. Naštěstí je toto převtělení navždy zachováno, a to je jedině dobře. Atmosféra filmu je taktéž velmi hutná, psychedelické scény jsou natočeny opravdu výborně a koncert s "The End" mě naprosto odrovnal. Jedno se ale musí nechat - konec filmu jsem (jako vždy) čekal hodně emocionální, že mě prostě hned rozpláče. Ale kdepak, to se nekonalo... Tento film je opravdu jedna velká pocta legendě, která má ve světě hudby neodvratně pevné místo. Děkuji všem, kteří se na tomto filmu podíleli ... "Mother, i want to fuck you! Allright now!" ()

Abdera

Film díky kterému se The Doors stali jednou z mých nejoblíbenějších kapel. Neskutečná psychedelická jízda, která mě přesvědčila že Jim Morrison, alespoň ten Olivera Stonea, je znovuzrozený Dionýsos. Herecký výkon Vala Kilmera je neskutečný a může se mu rovnat jen Ben Kingsley v Gándhím. ()

cernymotyl

Písničky The Doors mám rád. Val Kilmer nebyl špatný, ale nějak jsem se s postavou nesžil. Jestli to nebylo tím, že jsem před časem o Jimovi Morrisonovi četl knížku, kde byla jeho postava víc rozebraná a navíc ze srovnání pro mě psaný text většinou vychází líp. ()

TheNail

Díky tomuto filmu jsem pochopil, jak to přesně bylo, moc jsem si tenhle film užil. Kilmer má u mě za The Doors obrovský plus. ()

Dave94

Na tomto filmu je krásně vidět že pokud chcete brzo zemřít mějte životní styl jako Jim Morrison. Výborný umělec , kdy Oliver Stone skvěle zfilmoval jeho život.Tento film není o The doors , tenhle film je o Jimu Morrisonovi , měl by se jmenovat Morrison.Velmi pěkný film , který je nutností pro fanoušky. ()

Lucije

Naprosto geniální biografické dílo, Vala Kilmera jsem si prvně vůbec nedovedla v hlavní roli představit, ale nakonec mi přišel ještě roztomilejší než pravý Jim Morrison. S+L+D ()

Psokocka

Jsem jistě ovlivněn svoji zálibou v celém období 60s ale tenhle film má u mě plný počet. Neskutečná autenticita, atmosféra a vynikající výkon, který předvedl Val Kilmer nenechá žádného posluchače The Doors klidného. ()

RoyBatty444

Inšpirujúce, iluzívne. Jazda cez zavreté doors. Rozbehni sa a nahliadni uvidíš prázdno okolo seba vystupujúce na povrch kalného jazera zatuchnutej hromady šedého hnusu. ()

ragtime

Val Kilmer a jeho úctyhodné prevtelenie, Kyle (pre mňa stále Twin Peaks) MacLachlan, pozerateľná Meg Ryan a réžia Stonea vo forme. Pekné, pekné.... ()

DaweBIKE

Myslím,že tato legendární kapela v těchto končinách nemá to své místo.Je to klasika a to pochopil i Stone.Natočil biografický snímek jak vidí tuto kapelu on a hlavně zaměřené na frontmana Jima Morrise.Na castingu prý bývalí členové The Doors nemohli Kilmera téměr rozeznat od Jima.Kilmer jako velký fanda The Doors sžil se svojí rolí.Zpěv není originál...to je Kilmer!Jeho úžasný výkon bohužel nebyl oceněn Oscarem...skvělá režie Stonea.Pro mě dnes již klasika *THUMBS UP* ()

Není Kravitz jako Hendrix

Není Kravitz jako Hendrix