MARK RENTON je hrdina naší doby. Není hlupák, není s ním nuda, jen je někdy trochu pobledlý a jindy úplně mimo. Film TRAINSPOTTING, který se odehrává v Edinburghu, ve městě, které je vším, jen ne městem snů, vypráví příběh Marka a jeho kamarádů – zkrachovalců, lhářů, psychopatů, zlodějů a feťáků, kteří nenávratně míří vstříc sebezničení. Jediný Mark najde dost síly, aby svému osudu unikl. Pak si ale znovu položí otázku: „Chci si opravdu vybrat život?" (Bontonfilm)

AngelG

Jelikož jsem tenhle film viděla asi když mi bylo 9.. tak k němu mám samozřejmě velikou citovou vazbu a krásné vzpomínky.. :DD Trainspotting se nedá jen tak vymazat z paměti a já si to ani nepřeju, protože tohle musí přežít generace jako jeden z nejlepších filmů.. ()

bolf!k

Dobrý odstrašující příklad, ale myslím, že pár lidí kvůli tomuhle filmu vyzkoušelo heroin. Každopádně aspoň věděli do čeho jdou. 80% ()

Dimo

Pěkně sjetá podívaná ... Asi nejfantastičtější a nejlépe ztvárněný film s drogovou tématikou, která je díky tomu tak realisticky vykreslena - z pohledu uživatele, že jediné možné vysvětlení, jak se tvůrcům povedlo drogy, drogové účinky, drogové uživatele a drogové prostředí tak dobře představit je, že celá produkce, od režiséra, přes maskéra, scénáristu a herci konče museli být v tom lepším případě -bývalí- uživatelé drog. To ale bez urážky. Trainspotting má mimovšeho úžasný i soundtrack, takže maximálnímu hodnocení se nelze vyhnout. Celé je to jako jeden velký drogový road (life) trip. EDIT 2012: Viděno v kině! ()

Barak

Velmi povedený film o feťácích, kterému vévodí výborný Ewan McGregor. Jen se sfetovat a užívat si lepšího stavu než sex, což obnáší i lezení do záchodu - btw, jedna z nejlepších scén :) Hodně se povedla hudba, ale že by mě ty hlášky a svět plný fetu dokázal zabavit na celých devadesát minut, to se říct nedá.... 9/10 ()

maaan

Filmy o drogách většinou subjektivně odmítám, tento si mě ale vážně dostal. Trvalo mi to sice na druhou stranu asi půl roku, než jsem se odhodlal, nicméně to vážně stálo za to. Ewan McGregor naprosto úžasný. "Choose a life, choose a career, choose...I'm looking forward to it already." ()

Yojimbo

Bravurní, jak jen film o ztroskotancích a drogách může být. Drsný humor se střídá se silnými scénami, přesto jsem cítil určité provinění, že se mi to tak líbilo - chybí tomu morální facka, která by diváka uzemnila a jasně mu řekla: "Drogy jsou špatný, aaano?" V tomhle vítězí Rekviem za sen, Trainspotting zas vede humorem. ()

desolator6

Partička narkomanských magorov , ktorých si človek obľúbi (kupodivu). Herecké výkony výborne, halucinogénne scény tiež. Príbeh ani nehovorím. A na konci som bol taký šťastný že Buck (či ako sa volal) dostal to, čo si zaslúžil! ()

salamandrr

Těžko hodnotit, ale asi je to tipický Welsh, začátek velmi zaujme, střed je nemastná omáčka a závěr je super/pod čekávání těžko říct...... někdo by mohl natočit sviňáka... ()

horovska

Výborný film. Skoro dokumentárně a nezúčastněně pojatý, o to však působivější. Bez zbytečného vnucování svých názorů, bez emotivních nátlaků. Tak si představuji film o vážných věcech. S humorem vtáhne a pak nechá vytvořit diváka vlastní pohled na věc. ()

Carthorias

Tenhle film mi o Skotsku řekl víc než čtrnáctidenní okružní cesta od Edinburghu po Kirkwall. A to pouze skrze pár okrajových scén a vět. Pokud film dokáže takto zevrubně popsat okrajové téma, pak hlavní téma, ztvárnění drogové závislosti, jde přímo k jádru jehly a divák se dokáže bez následků ponořit až po uši do alternativního světa feťáků a smažek. A že je na co se dívat, minimálně dvě tři scény se vám vryjou do paměti natolik, že se z obavy před závislostí budete strachovat dát si ráno kafe. ()

Knight12

Viděl jsem ten film poprvé až letos a musím říct, že vůbec za tu dobu vůbec nezestárl. Parádní, nápaditý, velice svižný příběh. Kurňa naprostá paráda. Chvilkama mě u filmu i mrazilo. Skotská filmografie mě čím dál tím víc utvrzuje ve své kvalitě. Herci jsou naprosto dokonalí ve svých rolích a režii není snad co vytknout. ()

Porp

Na tento film by mali povinne chodiť exkurzie zo základných škôl. Film, ktorý nie je o závislosti, ale o závislých. Rozprávanie hlavného hrdinu vo svižnom tempe mieša kontrasty drogového opojenia a drogového vytriezvenia tak, aby skutočný hrdina celého príbehu zostal trpko, ale pri tom geniálne nenápadný. Tým hrdinom sú rodičia hlavnej postavy. Nie najlepší kamoš, ani osudová láska alebo snáď tajomný filozof, ale tichý a trpezlivý rodičia. Pohľad, ktorý popri všetkých tých bombastických hollywoodských dejových zvratoch pripomína tú najfundamentálnejšiu pravdu. ()

Pesosek

Kultovní snímek, o životě narkomanů na periférii Edinburghu. Snímek je tak trochu šílený, ale to by asi filmy s touto tématikou měly být a právě v tom je i jeho síla. Jinak opravdu skvělá podívaná s osobitého prostředí, s akcelerujícím dějem, s vyladěnou hudbou a se spoustou hlášek osolených skotským přízvukem. ()

Pekisan

trainspotting je fajn ked ho vidis prvy krat, mozno druhy krat, ked este tie sokujuce sceny sokuju, ked sa vam zda branie drog, flakanie sa a kradnutie cool. Ako nahle vsak prestane sokovat je to len zmes nikam neveducich blabolov a sraciek (doslovne) a ostane len skvely nasilnicky Robert Carlyle. Nikto kto k drogam "pricuchol" aspon na seminary "ano mili pubertaci, trava sa nema facit" neuveri, ze abstinujuci fetak si len tak dva krat slahne herak a odide s usmevom a stastim v taske. Je to skor za tri, ale...povedzme, ze plus jedna za soundtrack ()

GIK

Před deseti lety bych dal asi za čtyři. Bohužel zrovna na tomto snímku se zub času dost podepsal, takže už to zdaleka nebyl takový zážitek, jako když jsem to viděl prvně. Postupně se projevilo, že to tak převratné a geniální dílo není, spíše dost kontroverzní. Vysoké hodnocení zůstává víceméně ze setrvačnosti. ()

fogs

Vidět tenhle film znovu a dokonce na filmovém plátně v kině pro mě bylo neuvěřitelným zážitkem. Skvěle propracované postavy, vynikající humor, skotský přízvuk - to všechno filmu dodalo jeho kouzlo, které mi v dnešních filmech často chybí. Ačkoli film pojednává o nepříliš líbivém tématu - drogách - a ke konci pomalinku klesá jeho rychlost a spád, je to film, který zaujme a jen tak se vám z hlavy nevykouří. Právem patří do mé 10 nejoblíbenějších filmů :) ()

Utero

Už od prvních pěti minut jsem věděl, že tohle mě rozseká...Nejlepší film o drogách, co jsem kdy viděl! ()

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

02.09.2018

Danny Boyle je momentálně jedním z nejdiskutovanějších tvůrců současnosti. Může za to především fakt, že byl vybrán jako režisér 25. bondovky a tuto pozici o pár týdnů později opustil kvůli tvůrčím… (více)

Tvůrci Trainspotting a fotbalová legenda

Tvůrci Trainspotting a fotbalová legenda

29.08.2018

Boyle opravdu natočí Bonda

Boyle opravdu natočí Bonda

25.05.2018

O tom, že by měl Danny Boyle točit pětadvacátou bondovku, se mluví už několik měsíců. On sám ale tvrdil, že to ještě není jisté, protože dělá na hudební komedii z pera Richarda Curtise (Láska nebeská… (více)

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

Startuje první ročník festivalu Na hlavu