MARK RENTON je hrdina naší doby. Není hlupák, není s ním nuda, jen je někdy trochu pobledlý a jindy úplně mimo. Film TRAINSPOTTING, který se odehrává v Edinburghu, ve městě, které je vším, jen ne městem snů, vypráví příběh Marka a jeho kamarádů – zkrachovalců, lhářů, psychopatů, zlodějů a feťáků, kteří nenávratně míří vstříc sebezničení. Jediný Mark najde dost síly, aby svému osudu unikl. Pak si ale znovu položí otázku: „Chci si opravdu vybrat život?" (Bontonfilm)

dauni1

Tvrdá realita života, která je bohužel dnes na denním pořádku i když možná ustupuje, nebo se spíše o ní moc nemluví. Najdeme zde pár velmi tvrdých snímků, které se občas blbě zkousnou jako je scéna s podviživeným batoletem. Jinak velmi dobrý příklad pro odstrašení potencionálních lidí, kteří by chtěli začít brát drogy, nebo o tom uvažují. Je to stále koloběh sem a tam z odvykání do znovu pohroužení drogového stavu. Zajímavý příběh + realita = velmi pěkný film. ()

Ceberus

Nějak mě to omlouvání braní drog a prohrabávání se v břečkách nenadchlo. Ve filmu vyniká jen jediný silný moment - a to ještě jen proto, že žádnou strašnější událost už tam snad ani dát nemohli. Určitě by mě nikdo nedonutil se na to podívat znovu, jednou stačilo. Potěšil alespoň Carlyleův herecký výkon. Některé postavy se navíc zdají být v příběhu naprosto postradatelné. ()

Colour

Prvých 30 minút bolo pre mňa miernym utrpením. Ak by si človek nepustil film celý, ale len prvú polovicu, zrejme by stúpol počet narkomanov. Až druhá ako tak zastáva "normálny" život. Druhá polovica bola oveľa lepšia zo všetkých hľadísk. Z výkonov bol naj Ewan McGregor, ktorý dal v podstate negatívnej postave pozitívneho ducha. Bolo fajn, že Renton mal svojský charakter, s ktorým sa mnohí ľudia mohli stotožniť. Myšlienka nebrať drogy v tomto filme nie je jediná. Do popredia sa derie i myšlienka vyhýbať sa tzv. kamarátom, lebo tí často krát urobia ešte viac škody. Len vďaka McGregorovi a myšlienke 3* 60% ()

ER

Kultovní záležitost a skvělá podívaná která i k dnešnímu datu působí zábavně a poučně, aniž by moralizovala dění mladých narkomanů. K tomu parádní hudba, která dokáže rozvibrovat. No a pak si nešlehněte. ()

teddinka1

E.McGregor je chameleon. Každopádně hodně drsné scény ukazující život feťáků, ale taky občas i dobrý humor a nadsázka. ()

Mira90

Už knižní předloha je excelentní, film ji ve spojení s dokonale zvoleným soundtrackem povyšuje na ještě vyšší úroveň. ()

Henry Morgan

No přiznám se, že jsem se na to kouknul poprvé až teď, takže se obávám, že moje dojmy budou zkreslené současnou dobou a relativním volnomyšlenkářstvím ve společnosti a především současnou tvorbou. Nemyslím si, že by se jednalo o šokující zpověď, ale spíše o černou komedii, která s velkou nadsázkou reflektovala svět závisláků a looserů. V porovnání s filmovou verzí My děti ze stanice zoo je trochu těžké tohle brát na vážno. Možná, že v době vzniku to zapůsobilo na lidi jinak než v dnešní době na mě. Fetující punkáči, trochu zkažený, trochu hodný, ovšem ovlivněný starším, trochu sadistickým debilem, jsou možná pro většinu lidí dobrou záminkou označit tenhle film za perlu, ale já si nemyslím, že by to působilo jako senzace. Líbilo se mi to podání, trochu humorné, trochu černé, docela smutné a hodně s nadsázkou. Líbili se mi i herecké výkony, ale téma nebo hlavní myšlenka je pro mě málo rozvedená. Je sice hezké, že se pokusili ukázat vliv drog bez užití odporně šokujících záběrů, ale jakoby ta podstata, to proč jsou z toho všichni paf mi nějak uniká. Mám z toho rozporuplné pocity. Bylo to fajn, zábavný a vůbec ne nudný, jenomže jsem čekal nějakou strašnou pecku podle ohlasů a tohle bylo jak bych to řekl.....milé ! Možná je chyba hledat v tom podstatu. Nechte se unášet světem drog! Tenhle film za to stojí! ()

Dariuska

Jakmile se přeneseme přes pár nechutností, začne se film rozjíždět, McGregor hláškuje jak o život a heráku valem ubývá. Někteří lidé si myslí, že Trainspotting má odradit od užívání drog. Podle mně ale má za úkol ukázat to feťácké prostředí takové, jaké je, a přeberte si to jak chcete. Ukazuje spoustu důvodů proč brát nebo nebrat drogy. Ale kdo potřebuje důvody když má heroin? ()

Anayka

Je to drsná soda. A místy taky drsně vtipná. Existují filmy, u kterých JSEM ráda za relativně dobrý konec (ano, tenhle k nim patří). ()

renoarko

Trainspotting je vynikajúcim, ale hlavne jedinečným filmom o mladých feťákoch, podporený skutočne dobrou muzikou. Humorné scénky sa sem tam premiešavajú so smutnými, ale je to hlavne vynikajúci McGregor, ktorý tomu dodáva všetkému šmrnc, nehovoriac o jeho hereckých kolegoch, ktorí mu skutočne bravúrne sekundujú. Toto sa Dannymu Boyleovi naozaj podarilo. ()

CorteX^

Filmy o drogách, není lehký se na to dívat. Po Requiem za sen jsem myslel, že už nic nemůže být lepší, ale ano, Trainspotting to dokázal. Vynikající Ewan McGregor, maldý Kevin McKidd <3 a Robert Carlyle. Skvělý hlášky, skvělá muzika, skvělej příběh.....přidávám do svých top. ()

Ergon

Trainspotting se mi vybaví vždy, když se řekne drogy a film. Tohle je prostě kultovní klasika! A ty halucinogenní scény? Ty nemají chybu! ()

Parm1

Někdy docela vtipné dialogy, ale většinou jen pořád se opakující situace s drogami. Chci přestat, zkusím přestat, nejde přestat a tak pořád dokola. 60% ()

Bublinka6

Kdybych viděla Requiem za sen později než Trainspotting, jistě by to mé hodnocení ovlivnilo. Nicméně výborně ztvárněný absťák, ze kterého šel mráz po zádech a zvláště se mi líbily surrealismem inspirované scény. Dneska za čtyři. ()

Jenislávek

Tomuhle filmu snad ani není možno cokoliv vytýkat. Je to film o vůli, o drogách, o krásných prožitcích, o hnusných prožitcích, o nechutných zážitcích, o otřesny osudovosti, o pomalých vzestupech, o rychlých pádech, o kamarádství, o strachu, o sobectví, o hlouposti a o dalších záležitostech, které se mohou promítnout v životech každyho z nás, ať už patříme do jakékoliv sorty lidí. Nemusí se vám líbit a přesto ve vás zanechá stopu hořky pachuti. Několikrát se zasmějete, několikrát se vám udělá zle, několikrát nebudete vědět, co si máte myslet a mnohokrát zapřemýšlíte, protože vám to prostě nedá. ()

Dark seer

Kult. Srdeční záležitost. Nadupaná jízda. Nekonečná zábava. Našlapaný černý humor... To je fuk. Pokud je tu někdo, kdo to neviděl, tak ať to hodně rychle napraví. "Say something, Mark... Fucking say something, huh?!!" ()

Doski

Filmů s tématem 'drogy' je mnoho, ale tenhle patří na špičku. Film s dalším pohledem na drogy, používání drog, abstinenci, klady a zápory, doprovázející problémy, peníze a na jejich ''oběti''. Britský humor a syrovost se střídá s dramatickými scénami dost obstojně a zábava je na vysoké úrovni po celou dobu filmu. Klasika a dnes již kultovní snímek. 90% ()

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

Danny Boyle bude vzpomínat na Beatles

02.09.2018

Danny Boyle je momentálně jedním z nejdiskutovanějších tvůrců současnosti. Může za to především fakt, že byl vybrán jako režisér 25. bondovky a tuto pozici o pár týdnů později opustil kvůli tvůrčím… (více)

Tvůrci Trainspotting a fotbalová legenda

Tvůrci Trainspotting a fotbalová legenda

29.08.2018

Boyle opravdu natočí Bonda

Boyle opravdu natočí Bonda

25.05.2018

O tom, že by měl Danny Boyle točit pětadvacátou bondovku, se mluví už několik měsíců. On sám ale tvrdil, že to ještě není jisté, protože dělá na hudební komedii z pera Richarda Curtise (Láska nebeská… (více)

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

Startuje první ročník festivalu Na hlavu