Od poslední Battle Royale, která skončila ne úplně podle pravidel, už uplynuly tři roky. Shuya Nanahara a Noriko Nakagawa byli stíháni pro vraždu učitele a porušení několika zákonů, tyhle prohřešky však dávno vybledly tváří v tvář jejich dalším činům. Nanahara totiž založil hnutí odporu a vyhlásil válku všem dospělým. Pravidelně přes internet vysílá do počítačů japonské mládeže svá poselství, často doplněná teroristickými útoky. Nanaharova armáda, složená většinou ze sirotků a dorostenců oddaných jeho věci, se tak rázem dostává na přední stránky novin a do zaměřovače samotné vlády. (oficiální text distributora)

mutace

Celkem hrůza. Herecké výkony patřily spíše na scénu tradičního japonského divadla, než do filmu. Diky tomu film vyzníval dost groteskně. Scénář a režie nestojí za zmínku, nejspíš ani žádné nebyly. ()

Ygnor

Spíše překvapení než zklamání. Tohle je jiný film (než jednička) ... , Japonci jsou stejně šílenci. Ten jejich patos a emoce zkoušely co člověk vydrží, zda to prostě spolkne (u mě dobrý) , jen ten "hepáč" si mohli odpustit. Pěkný komentář honza-tesa. ()

Laca1313

Pokračování pro mě už nebylo tak dobré,jako původní film. Už tomu chyběl ten nápad,co byl v jedničce,protože tohle byla spiš už jen taková beznápaditá vyvražďovačka.Ten učitel byl oproti Kitanovi nehorázně trapný. Chvílema jsem měl pocit, že režiser snad chválí terorismus. Ale celkově se na to dalo dívat a hudba byla opět skvělá:) ()

druhaveta

Něco jako operetní verze původní BR (už dlouho jsem neviděl, aby kamera stoupala od hrdiny, který drží v náručí mrtvého přítele a řve "Ne!" - a bylo to myšleno vážně). ()

fojtas

docela me pokracovani zklamalo.videl jsem jej hned po prvnim dilu a spoustu veci bych mu vytkl...postava ucitele mi do pribehu naprosto nesedla, politicke reci vedouci nikam a celkove dej snazici se vylepsit neco jineho a lepsiho...nemuzu si pomoct, ale ani emotivni sceny nebyly tak silne jako v jednicce.... na druhou stranu kamera a strih byly proste dokonale, tohle se da srovnat snad jen s ryanem, co ci tak pamatuju, kdyz si odmyslime spoustu trpytek na deji tak docela poutava pointa - studenti se msti za BR, zajimavy pohled do rad "teroristu"... ale hlavni problem....nezapusobilo to na me ani z poloviny tak jako jednicka... ()

stiewe

Oproti jedničce ohromná ztráta úrovně. Děj se prakticky opakuje a nápad poslat proti dětem děti by nenapadl snad nikoho kdo není totální hlupák. Je vidět, že po otcově smrti syn zatím nedokásahuje stejné úrovně. ()

lysohlava

Je škoda, že dvojka nenavazuje na jedničku třídním masakrem, jako se očekává u Hunger Games. Je to slušné, ale terorismus je tam skoro navíc. Mě by asi stačila druhá řežba třídního kolektivu. Dost věcí je hodně podobných jako v jedničce - včetně dialogů. Nejsem si jistá, do jaké míry to má být odkaz a do jaké nenápaditost. Možná je to zbytečné a neoriginální, ale pořád je to dobré :-) ()

cosworth odpad!

První díl byl naprosto bezkonkurenční! Ale dvojka bylo hrozné zklamání. Scény okopírované z jiných filmů - např. ze zachraňte vojína Ryana, atd. ()

Ivec

V krátkosti: Nie je to vôbec zlé, ale nedokázal som prekúsnuť tie dlhé lúčenia a dojímavé prejavy uprostret rozpútaného boja(posledného), a to ešte štýlom "ich je plný pytel (vycvičených) gúm a strielajú kade-tade, a nás je päť a ½ a takmer všetko presne.No ja to vidím na tie 3* tak akurát. P.S. : Herecký prejav učitela bol nasilu tlačený a tým pádom neuveriteľne trápny, čo celú postavu doslova pochovalo. ()

Pitryx

Nanahara mi v tom odění stále připomínal Jánošíka hihihi. Ano, myslím toho mladíčka, který bez výcviku likviduje profíky z armády. Prostě úkolově to Japonci prostě pokazili. Měli to nechat jako v prvním filmu, když už a necpat do toho dvojice, armádu atp. Hudební klavírní vložku a následný flashback lze dobře přeskočit. Přesto všechno uznávám, že jde o kvalitní akční podívanou. No, ale protože se přece jen opakuje, hodnotím v nižší „cenové skupině“. Jo, a mohlo to být kratší. Bez té zbytečně dlouhé hluché pasáže před závěrem. A dotaz na závěr mého resumé. Ty děti už přece obojky neměly, tak jak ten počítač ihned věděl a hlásil, kdo zemřel? Že by ještě jiné spojení, které jsem přehlédl, nebo se o něm nemluvilo? ()

axik odpad!

Naprostá kravina se silně hloupým rádobyposelstvím, spoustou nahraných póz, nesmyslných dějových zvratů a zcela hloupým závěrem. Povrchní masochistické poselství aneb vyvražděme všechny dospělé a důvod si nalezněme každý v sobě. Už první díl byl nesmyslný, o to nesmyslnější je i zcela nepodařená a nudná dvojka... pokud vás baví sledovat pomalé odpočítávání umírajících japonských "studentů", pusťte si to. Ale jinak? Děs a hrůza. ()

Weirdman

Zle, zle, všetko zle... Nudné a až nepríjemne pošahané, narozdiel od prvého dielu... Možno by som až tak nízko nehodnotil nebyť toho ohavného prehrávania všetkých aktérov. Avšak v BRII hádzali herci také neskutočné ksichty, že som sa jednoducho cez to nevedel prekusnúť...(▼) ()

Barahir

Zklamání, zklamání, zklamání! Oproti geniálnímu prvnímu dílu, který si na nic nehrál a s nádhernou nadsázkou nám servíroval jednu bizarnější akci za druhou, druhý díl se snaží hrát si na něco víc a upřímně řečeno mu to vůbec nejde. Snažit se zavádět do filmu, který je založený na co nejvíce zábavném masakrování přehrávajích japončíků filosofickou (či spíše pseudofilosofickou) rovinu z toho smrdí pořádný průšvih a bohužel je nutno říci, že to také průšvihem skončilo. Místo jednoduché dějové linky, která by nás navnadila na pozdější řádění se nám zde autoři snaží natlačit do hlavy příběh o tom, jak teroristi jsou vlastně ti hodní, a že jenom chtějí zachránit úsměv dětí na celém světě, i když jsem teda dost dobře nepochopil jak k tomu chtějí dospět a když už jsme u toho tak ani proti čemu vlastně bojují - krom dospělých, kteří jsou všichni zákonitě zlí takže je musíme pozabíjet, a jelikož nám už taky za chvíli bude dvacet tak bychom měli zabít asi i sebe. No zkrátka příběh absolutně nedává smysl a řekl bych, že kdyby tam ani žádný nebyl filmu by to jenom prospělo. Akce je zde sice hodně, ale nijak valně natočené a s naprosto neoriginálními způsoby smrti (to asi vyznívá hodně vtipně ale na tom je ten film založen:-)), když k tomu přidáme přespříliš dlouhou stopáž, sečteno podrženo v BR 2 chybí prakticky všechno co zdobilo první díl a udělalo z něj kult. Jediné co si alespoň trochu zachovalo úroveň je brutální přehrávání herců, u kterého se člověk opravdu královsky pobaví. ()

elanista1

To bolo zas utrpenia dopozerat nejaky film. Uplne vsetko co robilo prvy diel dokonalym tu zmizlo, ziadna originalita, sok, prekvapenie, emocie, len masita akcia bez rozumu s kopou roztrhanych tiel a litrov krvi. A navyse taka nesympaticka tlupa mladych ludi sa len tak nevidi, kazdy jeden prehraval a ani ku jednemu sa nedal vytvorit si aky-taky vztah. Najviac mi nicil nervy blondiak, ktoremu som prial smrt uz v uvodnej klietke, ale bohuzial on na platne pobudol este nejakych par minut. Myslim si, ze hociktory clovek z ulice by dokazal zahrat jeho rolu lepsie, stale mi chodila po rozume myslienka ze on vlastne dostal aj zaplatene za to ze vo filme hral, no "hral"... a to si neviem predstavit ako mohli veduci kastingu vybrat takehoto neherca!!! Film som dopozeral bez stipky zaujmu, uz od prvych minut mi bolo jasne ze nepojde o kvalitne pokracovanie, a uz od momentu ked som sa dozvedel nove znenie zakona mi bolo jasne, ze sa budem nudit. ()