arthur.22

Krása. Nebudu tu vychvalovat Pacinův výkon, toho už tu bylo dost a těžko vymyslím něco nového. Ta hvězdička dolů je za konec, který tu nádheru trochu zakopal, ale člověk si může říct, že to skončilo o chvíli dřív (někdo tam ten konec prostě nalepil omylem, všichni občas děláme chyby), a problém je vyřešen. ()

Aere

Al Pacina uznávám a je to jeden z mých nejoblíbenějších herců. Tady předvádí naprosto neskutečný výkon. Charisma z něj tryská. Už kvůli scéně na parketu stojí za to si to pustit! ()

Saur.us

Film stojí pouze a jen na charismatickém Al Pacinovi a jeho vynikajícím herectví velmi dobře napsaného plukovníka Sladea. Jinak je Vůně ženy na můj vkus příliš velká emocionální ždímačka, která ale paradoxně nechala mé emoce v klidu. ()

tomo41

"Well, gentlemen, when the shit hits the fan, some guys run and some guys stay." Vynikajúci film! Jediné, čo mrzí je ten utlieskaný, uradostený, "... and they lived happily ever after" koniec. Pacino je úplne famózny o tom snáď ani netreba rozprávať. ()

djfun

Pacinovo excelentní "blind date" s čestným a životem ještě neposkvrněným jelimanem O´Donnellem aneb osamění, z kterého vás může vyvést jen neobyčejné přátelství. Přejmenoval bych to na Vůni duše a klidně odpouštím i "velké hollywoodské finále"!:) ()

rexino

Všetky 3* venujem maestrovi Al Pacinovi. Zvyšok asi nikde, lebo keď premýšľam nad celým tým scenárom, tak v ňom neviem nájsť nič extra. Celý príbeh o cti, charaktere a integrite, ktorý je toľko podstatný pre onú záverečnú reč, je zaobalený v (aspoň pre mňa) naozaj hlúpej premise celého príbehu (naozaj sa nedal nájsť aspoň nejaký lepší dôvod na to, aby si hlavný hrdina nechal zničiť celý život??). ()

Mattezs

Italský originál jsem sice neviděl, ale tohle mě teda dostalo. Přesto, že celou dobu víte, jak to asi skončí, tak si to prostě jen tak užíváte... Al to zahrál skvěle a dostal zaslouženě oscara (ne, že by si ho nezasloužil už několikrát dřív), O´Donnell mě příjemně překvapil. Ten konec byl sice samo moc americký, ale tady se to prostě dá překousnout... ()

PDcz

3*** hvězdičky Přesněji 3,5 hvězdičky. Ta půlka je za posledních 30 minut filmu. Děj byl dlouhou dobu v pomalém tempu, začal jsem zoufat a přemýšlel, že to přeruším a nedokoukám. Po skončení jsem byl rád, že jsem vydržel. I přes toto mé zakolísání si myslím, že film "přehraje" většinu nynější produkce, která je v televizích. Bohužel je zde trend v hlavních vysílácích časech rávt seriály pro masy, pak nějaké céčkové thrillery a komedie či obstojné filmy od 23:00 do 1:30. Horory, krváky a sexuální scény zásadně v dopoledních hodinách. Tomuto filmu by slušel hlavní čas, žel... a tak no... [X] Minus 1,5** hvězdičky Dlouhé a za přestávku z nudy. Mám období averze na filmy přes 2 hodiny.[X] Vůně ženy přesunuta na okraj, hledání sebe sama mělo přednost, škoda. ()

K_A_MK_A_M

Al Pacino proplouvá filmem s jistotou slepce procházejícího svým bytem. Postava šitá na míru jako oblek, který má na sobě, když láme zatáčky New Yorku ve vypůjčeném Ferrari. Proměňuje svou postavu z uřvaného mrzáka zavřeného do chlíva, aby neotravoval okolní svět, až k lamači ženských srdcí. Při scéně, ve které prohání slečnu tangem po parketu luxusní restaurace jsem nabyl dojmu, že je snad skutečně slepý sám. To silně kontrastovalo s detaily, kterými neustále scénář ponechával možnost, že temnota, do které je uvězněn, není fyzická, ale pouze duševní. Film samotný mi ale z pěti hvězd na čtyři srazily dvě chvíle. Způsob rozmlouvání sebevraždy mi přišel až komický a důvody jejího zamezení mi vůbec neseděly k postavě Franka. Druhá a snad ještě větší zrůdnost byla scéna před komisí, kdy Al Pacinův démonický projev sráží slovo od slova moralistický text vůči profesorům prestižní školy zakončený bouřlivým potleskem, za tohle by se nestyděli ani tvůrci 90210. Nejsilnější scény – výlet do ulice plné jednoho projíždějícího auta za druhým, hodina tanga, vyjížďka vypůjčeným Ferrari. ()

robo7773

**** (87 bodov zo 100) Myslim ze tento film netreba komentovat, proste ho musite vidiet, musite ho vidiet ako velky Al Pacino. Bezpochyb jeden z jeho najlepsich vykonov, ozdobeny jedným oscarom. Tento herec je jednoznačne vynimocny a jeho ulohy krstneho otca a mafianov su famozne a nenahraditelne ale aj jeho ostatne ulohy su perfektnym filmovym zazitkom. ()

fionael

Filmový klenot, který jsem si náhodou zapla v TV a naprosto a trefně mi uštědřil vojenský políček, ovšem jen a jen svojí pravdivostí a hloubkou. Hlavně smekám před hereckým umem Al Pacina a taky před skvostným českým dabingem, který postavu důstojníka velmi dobře dokreslil. Al Pacino hraje tak skvěle, že všechno ostatní, včetně role mladičkého studenta Charlieho, probíhalo jen jako kulisa někde poblíž hlavního děje. Taková herecká one man show, ale jedna z nejlepších, kterou jsem kdy viděla:-). ()

J. T. Kirk

Něco úžasného. Al Pacino je skvělý herec a opravdu mě přesvědčil, že je slepý. Chris O'Donnell nebyl vůbec špatný a Philip Seymour Hoffman hraje pořád stejně, možná se i o trochu zlepšil. Ta scéna v soudní síni na mě zapůsobila stejně, jako když ve Společnosti mrtvých básníků odcházel Keating ze školy..(To mě připomíná, že jsem to dlouho neviděl..) No a pokud jste, nebo budete slepý a pojedete opravdu rychle ve Ferrari v ulicích New Yorku, tak dělejte, že se nic neděje a budete za vodou ;) ()

Rokle

Mé srdce se opět otevřelo dokořán a mohlo naplno přijmout herecký koncert Al Pacina, který tu rozehrál jeden ze svých nejlepších výkonů životní dráhy. Ač má na sobě černé brýle pouze na krátké okamžiky, dokáže svým nezapomenutelným herectvím i bez brýlí působit na okolí opravdu uhrančivým pohledem slepého muže. Bál jsem se, že Chris O´Donnell bude naprosto zastíněn, ale on si svoji roli odehrál přesně podle toho, co vyžadovala. Setkání osamělého muže a mladého kluka na rozcestí života nemohlo být natočeno lépe. Popis ženy v podání Franka, tango s mladou neznámou dívkou a závěr, to jsou momenty, jenž mi nadlouho zůstanou vryty v paměti. Přes dlouhou stopáž tento snímek přímo vybízí při melancholické náladě a životních útrapách. Je to film, který vás probudí a pohladí. ()

Majkak

Al Pacino je skvělý, ale trochu na úkor přesvědčivosti příběhu jako takového. Ve srovnání s italským originálem zůstává tato verze na povrchu. Celý film stojí pouze na Al Pacinově vynikající schopnosti být dokonalým slepým mužem, bohužel však na škodu hloubce emocí. Film je zbytečně dlouhý a jeho hodnocení by mohlo být lepší, pokud by byl původním, takto lze jen říct, že zůstává za originálem. ()

Filec

Ja osobne som sa nudil ale z nudy ma neustále vyťahoval svojím brilantným výkonom Al Pacino, dosť ma zarazilo že mu spadol k nohám granát a oslepol, dosť úsmevné ale film ako celok je fajn, čo fajn, viac než fajn 75% ()

DannyBoon

Pomáhejte slepcům!! Co když jsou skvělými řečníky! Anebo osobitými tanečníky tanga. Al Pacino. Al Pacino! Al Pacino!! Možná si zasloužil zdatnějšího hereckého partnera než Chrise O'Donnella, ale i tak ty 2,5 hodiny suveréně utáhne. Věřím, že by utáhnul i rozbitej tank, a mrtvýho koně navrch. I poslepu. A rada na závěr: nedívejte se na dabovanou verzi, originální chraplák vás prostě usadí a já za něj přišívám hvězdu navíc. Grazie ()

Hapretor

Od Al Pacina se ani jiný než velmi dobrý výkon nečeká. Zajímavé, ne nudné, ale ne poutavé, ani dojemné. Jen ke konci mě bavilo, jak to nandal tomu děkanovi. Emočně mě o dost více dostal např. "Jmenuji se Sam". ()