Utajený pasažér

• USA Stowaway (více)

Utajený pasažér omylem poškodí základní systémy podpory života vesmírné lodi, která letí k Marsu. Zásoby docházejí, důsledky pro misi můžou být fatální a posádku čeká nelehká volba. (Netflix)

MoiJe

Najzaujímavejšie na filme je, že okrem príjemneho hlasu Jima pri štarte nepočujeme a nevidíme nikoho okrem našich 3+1 astronautov. Dokonca aj pri zriedkavej komunikácii so Zemou počujeme len ich stranu konverzácie. Inak dej je skôr dráma, okrem pár súhier náhod, ktoré ohrozujú ich prežitie, no nehrajú sa na akčňák, je to naozaj len o zádumčivosti a tichej konverzácii. Vesmír pekný. ()

JohnCZ

Slowburn, ale napínavý hard sci-fi thriller kladoucí důraz na propracovanou psychologii a stísněnou atmosféru. Podpořené je to poměrně silnými hereckými výkony s nečekaně dobrou Annou Kendrick v čele, která konečně hraje i něco jiného, než jen další v lásce otravně nemotornou měšťandu v nevtipné komedii pro mileniály na 101. způsob. Režie je spíše neviditelná, ale vizuálně to vypadá skvěle a stejně kvalitně to i zní. Akorát to kazí řada nelogických pitomin, které jsou občas až moc do očí bijící (a že já jsem na tohle jinak docela ignorant). A největší sranda je teda ten český distribuční název. To už si opravdu snad Netflix uvědoměle střílí sám ze sebe. ()

Wysch

Moje první filmový setkání s Mystery Guitar Man(em), kterej za časů mýho vysokoškolskýho flákání se byl mojí oblíbenou formou prokrastinace. Ale o tom tu psát nechci. Chci tu jen napsat jednu důležitou věc - pokud divák nepochopil, proč byl start lodi / filmu takový, jaký je, bude pravděpodobně v tom filmu hledat něco, co v něm vůbec nemá být a Penna imho nezamýšlel nic hlubokého, politicky aktuálního. Film je překvapivě více science než fiction, neřeší nedůležité otázky, nezaobírá se ničím jiným než prostou snahou přežít. A jako takovej je film imho úspěšnej. Z "down to Earth" vizuálu jsem si cvrnknul a downtempo mi vyhovovalo na krásnejch 70%. A Anna Kendrick absolutně zaválela. Penna má za mě palec hore za to, že se pokusil natočit sci-fi, který se netočí. A zároveň zdejší komentáře dokazujou, proč se takové filmy netočí. ()

Tayen

Nevím, z jakého důvodu jsem čekala inspiraci Vetřelcem, asi jsem si to spletla s jinou novou sci-fi. Dostala jsem komorní sci-fi ze stísněného prostoru. Nejdříve jsem myslela, že dvě hodiny v tomto tempu nevydržím, ale najednou jsem se dostala ke konci, ani nevím jak. Jsem ráda, že se to nezvrhlo do thrilleru, kdy si jde posádka po krku. Škoda jen, že jsem se nedozvěděla, jak se černý pasažér stal černým pasažérem. ()

Hamaradža

Jediný kto tu zlyhal, bol marketing, lákajúci diváctvo na strhujúcu, akčnú žánrovú adrenalínovku. Miesto toho máme jednoduchú, no vťahujúcu, komornú drámu. A keďže som celú dobu netrpezlivo očakával moment, kedy čierny pasažier začne rozbíjať lebky, tak pre mňa aj celkom nepredvídateľnú, prekvapivo (a osviežujúco!) čistú. Akurát výraznejší presah sa tu ťažko hľadá, za mňa ide skôr "len" o naozaj vydarenú a príjemnú žánrovku, dlho som zvažoval štvrtú hviezdu. 3,5* ()

Derek

Mladý režiser Joe Penna zaujal už svojim prvým počinom ARCTIC a v STOWAWAY si v podstate zopakoval súboj človeka v boji s mocnou prírodou, tu máme štvoricu astronautov proti neľútostnému vesmíru. Na to že ide o Netlixovskú produkciu vyzerá vynikajúco, ale po scenáristickej stránke je to strašne predvídatelné, kde od prvých minút divák vie čo sa stane a čo ďalej od príbehu čakať. Pár vynikajúcich momentov sa tu nájde (výstup do vesmíru), ale skrátenie by tomu prospelo... ()

M.i.k.e

sympaticky obsazené a dobře vypadající survival sci-fi béčko ve kterém se na jednu stranu postavy chovají celkem rozumně a uvěřitelně a na stranu druhou je extrémně naivní.Jednak v tom,že se snaží diváka přesvědčit,že kdokoliv kdo by se nějakou náhodou ocitl ve vesmíru by tam po krátkém zasvěcení mohl úplně normálně fungovat a druhák v tom,že by se podobná situace vyřešila tak jak se vyřešila a na obětní oltář by nepadl ten kdo je tam jaksi navíc (otázku jakým způsobem se tam černý pasažér dostal pomíjím,protože pro děj vlastně není vůbec podstatná).Samozřejmě,že do toho vstupuje nějaká etika a morálka,nicméně nevěřím tomu,že by se trénovaná posádka na dvouleté misi nebyla schopná rozhodnout a byla by ochotná obětovat někoho ze svého středu na úkor člověka,který jim na podobné misi bude dost k ničemu.Ale třeba se pletu a dopadlo by to přesně takhle...60% ()

bourec

Joe Pěna má u svého profilu několik filmečků, ale tohle je druhej filmek, co se mu podařilo skutečně natočit. Asi týden mě neustále Netflix upozorňoval na novej přírustek v seznamu, a že se to Robertovi bude líbit. O filmu jsem mnoho nezjiš´toval, a den po promiéře šel do toho. Celej film je podkreslenej ambientní hudbou, která se snaží působit naléhavě, dramaticky, až smutně. Jenže film je jen slabá variace na stokrát viděný. Chybí tomu dramatično, silnější zápletka. A po promítačce tohodle filmu mě docela zajímá, kam ten Netflix sere ty prachy, když má takový útraty. Tohle je ubrečená slabota. 40%. ()

Lenka.Vilka

Film u kterého mi bylo už dopředu jasno, že se v komentáři bude víc těšit jeho název, než jeho obsah. Ale nebudu lhát, český název mi taky nejde moc do hlavy. *** Ale k filmu. Jeho pointa ukazuje, jakou jako lidi máme možnost volby a jak to na nás dopadá. Naše rozhodnutí a jak s ním dál žít. V kulisách vesmírné lodi. Protože tenhle film vážně není thriller. Je to konverzační drama, řekla bych. A já si říkala, zda se "Zbavme se Michaela", nakonec nestane "Sejmeme se mezi sebou" :D ale nebylo to úplně špatný. Jenom teď napíšu, co bych do sebe nikdy neřekla: "Mohlo to mít o pár minut míň." *** Ale asi jsem už jenom alergická na situace, kdy se mi tvůrci kvůli girl power snaží nakecat, že padesáti kilová holka toho vydrží víc a má lepší kondičku než chlap. *** Ale na to, že se film odehrává evidentně v brutální budoucnosti (dva ze tří členů posádky jsou ženský a třetí se už během startu chová jako baba, tak jak si to jinak vysvětlit), tak vybavení mají jako z přítomnosti :D ale to už vyloženě rejpu... ()

C0r0ner

Audiovizuální paráda, která se v dnešní době tak nějak čeká, ale pořád dokáže vyrazit dech. Obsahově už to zdaleka tak dobré nebylo a některá scenáristická řešení a jednání postav byla vyloženě postavená na hlavu. Čistý průměr a to místní hodnocení je přesně vypovídající. 50% ()

PROCESOR

Tak já bych to za tak velký průšvih nepovažoval. Líbila se mi komorní atmosféra a napětí v posádce, kdo půjde z kola ven. Ve vesmíru daleko od všeho odkázáni jen sami na sebe. Byla ta správná látka, která umožnovala držet napětí po celou stopáž. ()

majo0007

Kde sa vzal - tu sa vzal, neger kozmonautom kyslík vzal. Zápletka filmu je jednou z najväčších tohtoročných hovadín. ()

Doudis19

Černý pasažér by k názvu filmu sedlo víc 😏. Jinak velká nuda. Nechápu, že na tohle někdo dá peníze. Ten námět nemohl mít co nabídnout ani na papíře. ()

vnimatkrasu

Málokterou premisu mám tak moc rád, jako když se pár lidí ve vesmírný lodi bezmocně perou s průšvihem. Budu se proto tvářit, že jsem tuhle variaci s nekonečným šplhem o tyči nikdy neviděl. Smutnou hvězdičku jen za Annu Kendrick. ()

SniperG1

Ježíš to byla ale nuda! Nejvíce napínavé to asi bylo při startu raketoplánu! Chyběla tomu prostě nějaká zápletka nebo tak něco, škoda... 40% ()