Návrat živé smrti 3

• USA Return of the Living Dead III (více)

Plukovník US Army John Reynolds (Kent McCord) se svým vědeckým týmem hledá způsob, jak cíleně zastavit aktivitu u živých mrtvol. Shodou okolností sledují jeden z pokusů s oživováním i jeho syn Curt (J. Trevor Edmond) s přítelkyní Julií (Melinda Clarke). Protože se experiment nepovedl, je plukovník odvelen k plnění jiných úkolů a samozřejmě chce odvézt svého syna pryč. Ten ale po ostré výměně názorů ujede na motorce z domova a Julii bere s sebou. Jenže do cesty se jim postaví náhoda, osud a sloup elektrického vedení a Julie zemře. A Curt, zoufalý ztrátou své lásky, se rozhodne ji oživit pomocí plynu, který viděl v otcově laboratoři... (monolog)

schizmo

Pro mě nejlepší díl série! Dobře si pamatuju, jak před 19ti lety byl tenhle film u nás v kině a já téměř s posvátnou bázní chodil kolem plakátu ve výkladní skříni a naši se mnou nechtěli jít :D. Ubylo humoru a snímek dosáhl seriózního rozměru - mrtví vypadají děsivě a ne srandovně, příběh má úroveň a myšlenku. Vlastně tak nějak vybočujé z celé řady..., bylo načase! ()

fcreading

Zvyčajne to niekedy tak dopadne, že pokračovanie sa drží pár levelov niekde úplne inde, ako pôvodný diel. Našťastie nie vždy. Raz totiž musí prísť pokračovanie, ktoré prekoná aj prvý diel. A práve Yuznov tretí diel je jedným z tých zázračných výnimiek. Jednoduchý príbeh o láske, smrti, následnej nákaze a znovuzrodení. PS: Brian Yuzna už neraz dokázal, že je jedným z najsľubnejších režisérov pre hororovú budúcnosť. ()

PKD

Tenhle film jsem tehdá kdysi ve filmovém pravěku viděl jen s důvodu toho fešného posteru, který se na nás směje i zde.;-) Dokonalý příklad toho, že mnohdy jest na celém filmu nejlepčí...plakát.;-) Yuznův krok, do temnoty zapomění. ()

iolaos

(UNCUT) uz jen fakt, ze na takto precizne technicky zmaknutou nechutnost se zmohlo jen par reziseru tehdejsi doby, hodnoceni musi byt v mezich zanru maximalni.. chvilemi mi lecktere originalni stvarneni masek pripomnely masky v remeslne dokonalych talianskych gore-horrorech let 70 80.. prijemny odpocinek od more dnesnich exploitationu. yuzna nezklame... ()

topi

Po dvou komediálních dílech přichází pořádná sada v režii Briana Yuzny. Bez nějakých serepetiček snímek odsýpá a zombíci jsou perfektní! Ty masky - nádherná práce bez nějakých počítačových triků, tohle prostě na filmech tohoto typu miluji a vyžaduji. Už úvodní scéna v laboratoři je pěkně ostrá a zombík, kterýho oživují Trioxinem je pěkně nechutnej a je jasný, že tenhle díl s komediálními předchozími díly bude mít pramálo společného. Tenhle díl je ovšem nutno také vidět v uncut verzi, protože těch vystřižených scén bylo opravdu hodně, film mám nakoukán mockrát v jeho okleštěné verzi, takže pokaždé, když si pustím uncut verzi, tak si chrochtám blahem! Krásné, morbidní, krvavé!! Tohle je vrcholné dílo Briana Yuzny a jeho poslední pořádnej majstrštych před jeho následující upadající filmovou budoucností. Velká škoda jeho potencionálu, po tomto filmu už šel do kytek. Return of the living dead III a Bride of Re-animator jsou pro mě jeho nejlepší záseky a stěžejní díla hororové klasiky a nedám na ně dopustit. ()

Gorehound

Neskutočné, čo dokázali v early 90s urobiť za praktické gore FX a masky. Toto je pravdepodobne jeden z vrcholov. V kombinácii s Yuznovými úchylnosťami je to niekedy až "too much". Ale o tom to je. Gore love story s atmosférou 90s, Yuzna na plný plyn. ()

Quint

Komediální tón prvních dvou dílů vystřídal pokus o vážnou love story na motivy Romea a Julie (on je živý, ona je zombie). V popředí ale většinou stojí úchylné gore efekty. Milovníci zvrhlých vizuálních orgií jistě ocení kreativitu, s jakou jsou tu živí mrtví deformováni (rozstřílené tělo, držící při sobě pouze šrouby namontované železné konstrukce, nebo jehlami a střepy dekorativně propíchaná hlavní hrdinka, která se snaží utišit svoji chuť na lidské mozky vlastní bolestí). Jejich odpudivý vzhled, žalostný řev a neukojitelný hlad ve vás nevyvolá strach, ale spíš odpor a místy možná i lítost. Vlastně je to takový zombie sadomaso film s jemnou příchutí romantiky, reflektující devadesátkovou subkulturu mladých lidí se zálibou v piercingu a hudbě Marilyna Mansona. ()

YURAyura

No ano, treti dil - ty uz obycejne za moc nestoji, prestoze se do nich nasype asi nejvic penez.... Forku uz tu moc neni, ale porad se to da videt a nenudi to jako jine horrory. Postupne ale ztraci dech a to otravne moralizovani.... ()

Martin741

V kinach film komplet zhorel, a Briana Yuznu ako rezisera poznam len z toho titulu ze natocil DEntistu ... a uz tam sa mi zdal jeho rezisersky talent ako maximalne pochybny - nemylil som sa. Hm, spickove laboratorium pod zemou ci kde to bolo, spickovi vedci , spickjove vyspele technologie ...a oni nedoakzali zabranit rozsireniu epidemie ... hm, tak to bola bieda, k tomu este otrasne dialogy ...... smutne jak tato seria Return of the Living Dead dopadla : 5 % ()

Jino

Ostuda. Trapní zombíci na konci. Nejlepši scéna z celého filmu je hned na začátku, když dělají pokusy na tom zombíkovi. Tohle se přece neděla, ukázat největši eso filmu už na začátku a pokud si režisér myslel že diváky uspokojí v průběhu filmu tak skutek utek. Trapas. Ani polonahá hlavní představitelka nezachránila film... ()

cubajz

bombastická proměna z hodné Julie v sado-maso mrchu, ale jinak jen klasický zombie film - lepší tři hvězdy. ()

Sludger

Tretie pokračovanie sa vykašlalo na humor, pridalo romantickú líniu a body horor. V druhej polovici som mal dojem, že do sveta zombie vstúpil Cenobite. Ku tomu kopec skvelých praktických masiek. Sem-tam logika škrípalo, ale musím povedať, že to bolo celkom fajn. ()

fars

Nejnudnejsi dil Living Dead filmu. Malo zombies, debilni dej. Melinda Clarke v jednu chvili pojida lidske mozky, vzapeti je zase normalni a rika si co je spatne, jeji pritel ji u toho utesuje ze se to spravi... jo, to jo, ocividne nevideli tolik zombie filmu jako ja :-) A nejspis tolik filmu nevidel ani Brian Yuzna, skoda. ()

Sabrewulf

Jednička je komediální horor, dvojka je hororová komedie, trojka už je čistý horor. Úplně něco jiného. Poněkud komornější oproti předešlým dvěma dílům. Melindu vybrali opravdu dobře, protože je sexy i jako zombie. Masky výborné, gore efekty taktéž, akorát s těmi hereckými výkony je to trochu horší. Každopádně v kině to byl slušný zážitek. ()

kosta73

Yuzna v plné síle svým osobitým, famózním rukopisem stvořil samostatné, robustní dílko, ze kterého nenávratně vymizel humor předchozích dílů, což je v mých očích jedině ve prospěch věci. Vizuální, typicky yuznovsky originální stránce se nedá v podstatě nic vytknout, příběh volně inspirovaný námětem série je jednoduchý a průhledný, ale tady o žádné složité zápletky rozhodně nejde. Co dále napsat...moc pěkně to vystihl Sullafelix. Čtyři a půl *! ()

demented

Najviac ma na tomto filme dožralo, že Yuzna ignoruje akékoľvek pravidlo, nastolené v predošlých dieloch, ktoré sa mu nehodí do scenára. A tak napr. sa Julie mrzačí, aby zabudla na hlad, hoci ja som si vždy myslel, že zombíci žerú mozgy, aby utíšili bolesť. Taktiež som neprelúskol fakt, že Yuzna rezignoval na akýkoľvek humor (pokiaľ nerátam jeho režisérsku impotenciu a rôzne kiksy a scény, ktoré zrejme vtipné byť nemali). Odhliadnúc od nudného, trapného (posatava Rivermana, pokiaľ bol teda ešte na žive) a dementného deja a absencie logiky (na čo sme si už mohli u Yuznových filmov zviknúť), nám ostáva vcelku obskurné dielo, ktoré by som ale do série ROTLD nezaradil. Aby som iba nekritizoval, musím pochváliť masky a triky, ktoré sú na veľmi slušnej úrovni (scéna, kedy sa objaví vylepšená Julie a Riverman v brnení sú bezchybné). Taktiež prvých 10 minút a posledná štvrťhodinka filmu sú strašne fajn a myslím, že je to to najlepšie čo Yuzna kedy natočil. Bohužial tá vata medzi tým sa nedá odfúknuť mávnutím ruky. ()

PetrPan2

Třetí pokračování návratu se odchýlilo od výrazně komediálně laděných předchozích snímků, chybí zde i hvězda předchozích návratů James Karen a nasadilo vážnější béčkovou tvář. I tak je to celkem slušný horůrek, jehož největší předností je, podle mého názoru, děsivě-sladká Melinda Clarke. ()

Danny F.

Slabší podání obživlých mrtvol. Atmosféra je pryč. Předchozí díly jsou silnějšími protivníky. Za masky 4* za děj musím strhnout jednu hvězdu. Škoda. 60% ()

Brain-D

Třetí díl oproti předešlím dvoum, byl zde nejhororovější, nejděsivnější, nejkrvavější a nejmíň vtipnej- to co má pravý horor mít. Ale chybí mu kouzlo, působí to depresivně a díky páru i dost smutně. Julie byla kunda a to co ze sebou udělala je mistrovské dílo hodno ocenění nejvyšího řádu Cenobitů (Hellraiser). ()